ISSN 1335-8715

05-12-2005   Michal Šabatka   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O toleranci

Už v dobách velkých antických filosofů, jako byli Sokrates, Aristoteles nebo Platón, si lidé mnohem jasněji uvědomovali společenský rozměr bytí člověka. Aristoteles dokonce označil lidskou bytost za „zoón politikon“, tedy bytost společenskou, určenou k životu v politickém společenství.

Reakcia na príspevok

RE: Uff
autor: Krtko
pridané: 06-12-2005 1:32


No sakra chlape ty si sa riadne vypisal. :-))

Kazdopadne v niecom musim s Tebou suhlasit. 80% veriacich sa citia veriacimi len preto, ze chodia do kostola. Avsak vobec sa neriadia ani bozimi zakonmy ani vlastnym svedomim. Len co vyjdu z kostola do normalneho zivota ich viera sa po vacsine rozplynie ako ranna hmla. Mimochodom myslim ze aj ja som veriaci. Ibaze neverim, ze boh je krestansky,muslimsky,hinduisticky alebo akykolvek. Ja nepotrebujem chodit do kostola aby som bol krestan. Ja sa snazim spravat iba podla svojho vedomia a svedomia. To mi vzdy povie co je spravne a co nie. Kdezto ti dnesni kvazikrestania sa na veriacich iba hraju.
No a co ma vie najviac rozculit je to, ak sa snazia svoje ponimanie krestanstva a sveta nasilu pretlacit a obratit ta na svoju vieru, odmietajuc akekolvek ine nazory na danu problematiku. Proste tolerancia k inym nazorom absolutne ziadna. Ale v nedelu zase pojdu do kostola si zaspievat a hrat sa na to, aki su dobri krestania.

Zatial vsetko :-))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group