ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

RE: Zaujimave otazky :
autor: libertarian
pridané: 24-11-2005 9:56


Miro :

Bol by som rad, keby odpovedas priamo pan Chren .
Pokial sa neozve, dam ti moje chapanie liberalizmu k uvedenym otazkam – ktore som ziskal z mnohych clankov pravicovo- liberalnych ludi.

Pravicovy liberalizmus ponechava na ludoch samotnych , ako sa postavia k problemom : interupciam, eutanazii, homosexualnym manzelstvam.

Konzervativec moze dennodenne propagovat odpor k uvedenym zalezitostiam , libertarian mu nebude branit (urcituy problem vidim iba v interupciach). Ostatne zalezitosti by mali byt vecou slobodneho rozhodnutia toho, koho sa tykaju.
Ak sa homosexual rozhodne zit spolu s inym, je to jeho vec. Cirkev samozrejme nie je povina dast mu schvalenie a posvatenie.
.A ak sa rozhodne spachat samovrazdu s asistenciou (eutanaziu) , je to jeho slobodna vola. Ako konzervativec NEMUSIS s tym suhlasit, ale KTO TI DAL PRAVO branit slobodnemu rozhodnutiu ineho cloveka ?

Ak Boh dal cloveku slobodnu volu a dal mu moznost sa rozhodnut v SUKROMNEJ veci aj pre zlo voci sebe, preco mu ma branit stat !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group