ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

RE:
autor: D
pridané: 23-11-2005 9:19


"A teda trvas na tom, ze trh ci stat su v danych pripadoch NAJLEPSIM riesenim?"
Momentalne ano.

"Cize takym od ktoreho musia byt vsetky ostatne riesenia horsie?"
Nestaviam taketo kategoricke zavery.(ohradil som sa voci povodnemu kategorickemu zaveru) Ak ma niekto presvedci, ak ma presvedci skusenost, som ochotny prehodnotit ktorykolvek z tych prikladov. Ale tak ako jedni nemali a nemaju sancu ma presvedcit, ze centralne riadenie nie je lepsie riesenie v ziadnom smere, rovnako tak aj libertariani a predovsetkym anarchokapilalisti ma zatial nepresvedcili, ze napr. sukromne sudy, aka to absurdna predstava, su nejakym riesenim, sukromne bezpecnostne sluzby, ktore by mali nahradit statnu policiu, privatizacia zakladnej infrastruktury(cesty, chodniky....(dialnice su ina vec))

To vazenstvo, uz podla clanku je privatne len ciastocne so silnou regulaciou. Nevidim dovod vo vseobecnosti nexternalizovat urcite vykony, ked je to rozumne a neudrziavat armadu statnych zamestnancov.
Nic zazracne nikto neobjavil. Tak ako sa necudujeme nad tym, ze nejaka sukromna spolocnost urobi nejaky software pre statnu spravu a nezamestnavaju na to svojich ludi, tak nechapem co zazracne je na tom, ked sa to iste deje pri inej sluzbe.
Samozrejme, problem resp. riziko je vyber dodavatela(sluzby). Toto je priklad "trhoveho riesenia"?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group