ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

Logika po americku
autor: PeterS
pridané: 23-11-2005 1:49


Sucitny konzervativizmus v praxi. Ked vas vyhodia od GM, je to dobre, lebo konecne mozete byt panom svojho osudu. Neuveritelna perla je vycitka, ze ludia sa spoliehaju na to ze v GM pridu az do penzie, pretoze sa spoliehaju, ze GM neskrachuje !!!!!!!!!
Pozeram, ze po tych ideologiach lojality je to fascinujuca logika.
Sok z toho, ze najvecsia automobilka je opet na kolenach (300 mld. usd sekera, ford 165 mld.) vygeneruje neuveritelne blaboly. V podstate to len dokazuje, ze v turbulencie v kapitalizme su tak neriadene a teoreticky ci ideologicky aparat tak ubohy, ze spojit logicky zivot cloveka s ekonomikou trhu je semanticky a logicky nemozne. Aj ked jedna teza je ok, rozvinutie tezy drhne na vsetky strany.

Fox Says GM Layoffs Will Make Life "Better for Everyone Involved"
"Compassionate conservatism" reared its heartless head today (November 21, 2005) on Your World w/Neil Cavuto during a roundtable discussion about today's announcement that General Motors will cut 30,000 jobs and close 10 plants in the US and two in Canada.

Cavuto opened the segment with, "So, should you be worried?" Wayne Rogers, a very frequent guest on Fox's "business news" programs, seemed to think not. He said, "People have been guaranteed a certain standard of living and almost think it's their right to have that." "That is not guaranteed anymore and people are going to have to work it out differently."

Fox's Dagen McDowell said, "You can't count on Uncle Sam. The future of Social Security's clearly in question. You can't count on the company you're working for."

Jonathan Hoenig, another very frequent guest said, "It's terrible that 30,000 people are going to lose their jobs right before the holidays. I mean, it breaks your heart, but the truth is, ultimately, it's going to be better for everyone involved. People will rely on their own efforts to prepare for retirement and save, not hope that GM or Delta or United don't go bankrupt."

Cavuto wrapped it up with, "All right. We are masters of our own fate."

Comment: Here we see compassionate conservatism at work folks. Buck up America! Layoffs are "better for everyone involved." Hey, being laid off gives you an opportunity to be the master of your own fate.

Only on Fox.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group