ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

RE: Liberalizmus a Slovensko
autor: D
pridané: 22-11-2005 7:45


O dosledku (trhu) nema vyznam uvazovat. Su to vychodiska trhu resp. realny trh. Zla vymozitelnost prava sa mozno na nich do podiela, ale dolezite je aj cosi ine.(a o tom tu bola rec) Ak je raz niekde velka nezamestnanost, dlhsie obdobie prichadza k poklesu resp. len minimalnemu rastu vo velkej casti odvetvi, restrukturizacii, tak vysledkom, (ak sa nenajdu ani pribuzne odvetvia, kde by sa mohla uplatnit "prebytocna pracovna" sila) je nezamestnanost a stlacanie miezd az na hranicu chudoby.
Spravodlivo rovna sa umerne produktu svojej prace resp. spravodliveho podielu na nom.(v zmysle klasickych liberalnych idealov) cize urcite nie rovnako. To zabezpeci vyborne trh, samozrejme, ak nie je vysoky previs medzi dopytom a ponukou prace(napr. z vyssie uvedenych dovodov).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group