ISSN 1335-8715

19-11-2005   Martin Pener, Lukáš Krivošík   Rozhovory   verzia pre tlač

Ivan Švejna: „Umožnime trhovým silám pôsobiť“

Po rozklade strany ANO má ambiciózny cieľ: vrátiť klasickému liberalizmu na Slovensku kredit i tvár. „Umožnime trhovým silám pôsobiť, aj na regionálnej úrovni“, hovorí v rozhovore pre Pravé Spektrum kandidát na bratislavského župana Ivan Švejna.

Reakcia na príspevok

RE:
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 21-11-2005 21:12


Asi nevies po anglicky. Citat priamo z popisu:

"Through the children's eyes, we encounter the world of devout Catholic miners who sever their ties with God upon entering the mounting. It is an ancient belief that the devil, as represented by hundreds of statues constructed in the tunnels, determines the fate of all who work within the mines."

a

"Basilio believes only the mountain devil's generosity will allow them to earn enough money to continue the new school year".

Preklad:

"Ocami dietata odhalujeme svet oddanych katolickych banikov, ktori po vkroceni do hory pretrhnut svoje puto s bohom. Podla starej viery diabol, ako je znazorneny na stovkach soch postavenych v tuneloch, urcuje osud vsetkych, co pracuju v baniach."

a

"Basilio veri, ze len stedrost diabola hory im umozni zarobit si dostatoch penazi na novy skolsky rok."

Co to ma dofrasa spolocne s trhom? Velky prd.

Ze decka makaju nie je apriori zle. Predpokladam, ze v predchadzajucich generaciach tam bola detska umrtnost omnoho vyssia, a teraz aspon maju moznost ist do skoly. Niektore casti sveta su jednoducho chudobne. Je to mozno smutne, ale aj nasi predkovia museli makat od vidim do nevidim a len vdaka tomu sa my mame tak dobre ako sa mame, nie kvoli socialnemu statu ani zahranicniu.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group