ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: Kombinácia
autor: Krtko
pridané: 17-11-2005 17:37


"populacnej explozii pristahovalcov...
a to tym ze prijmu urcite standardy...standardy zivota..."

Len si neviem predstavit ako ich chces prinutit, aby prijali nase standardy, ked to sami nechcu.

"nieco ako rozumny multikulturalizmus... proste spolunazivanie araba, vietnamca madara a francuzov ako susedov vedla seba....ktori sa k sebe spravaju tak ako by sa sudedia mali... nech si kazdi vyznava co len chce ak nebude porusovat normy danej krajiny...

S tym s tebou suhlasim nech si kazdy vyznava co chce bez toho aby zasahoval do vyznania a nazorov druhych. Iba sa obavam, ze moslimske ponimanie toho co je podla nich spravne sa nezhoduje s nasim.

"a nemyslim si ze by sa to nedalo vykorenit....ak sa krestanska europa postupne zmenila na sekularnu ä tak sa menilo aj zmyslanie ludi...preco by sa nemohlo aj ich....arabske..."

Lenze ja najvacsi problem vidim v tom, ze oni nechcu zmenit samych seba, ale chcu zmenit na svoj obraz zvysok sveta. A ich myslenie je do velkej miery ovplyvnovane Islamom.

Pekna diskusia :-))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group