ISSN 1335-8715

02-09-2005   Martin Pener   Slovenská otázka   verzia pre tlač

ÚPN versuz tieňový Ústav sklerózy národa

Nechcem nijako znevážiť prácu pána Langoša a jeho podriadených. V našich slovenských „rodinných“ podmienkach, kde každý je s niekým kamarát z pieskoviska, spolužiak, bývalý kolega, vzdialená rodina a pod.; v týchto podmienkach globálnej protekcie je veľké víťazstvo, že sme sa rozhodli vysporiadať sa s našou totalitnou minulosťou. Len ... náš spôsob pripomína filozofiu západnej medicíny – lieči symptómy, nie chorobu.

Reakcia na príspevok

Martinovi Penerovi
autor: Gilmar
pridané: 17-11-2005 1:40


Nechcem nijako znevážiť prácu autora, ale čakal som viac od e-zinu Pravé spektrum. Autor sa vyjadruje k veciam, ktorým vôbec nerozumie. Ten naivný príbeh o konfidentovi-ochotníkovi Suchom ma v tom len utvrdzuje. Akési prechytračenie represívnej zložky ŠtB je len naivitou. Akonáhle nejaký človek súhlasil so spoluprácou s ŠtB a pritom si myslel, že bude lepšie, keď to urobí on ako niekto horší-prehral! Prečo? Pretože proti nemu stáli operatívni pracovníci, ktorých úlohou bolo získať informácie a poskladať z nich mozaiku pre svoje ciele. A tak spolupracovník "dobrák" len rozprával snažiac sa nikomu neublížiť. Nemal však poňatia, ktorá informácia je pre ŠtB dôležitá ( tú ,ktorú potrebovali do mozaiky). Bez poznania skutočných cieľov nemal proti skúseným zločincom šancu. Uvediem príklad. Agent XY informuje svojho "riadiaceho orgána", že na posedení s cudzincom F.E. si obaja dali 2 dcl. vína a pri ich vzájomnom rozhovore v uvoľnenej atmosfére sa F.E. veľmi pozitívne vyjadril o socialistickom spoločenskom zriadení (spolupracovník mu akože pomohol). Potom sa "riadiaci pracovník" opýtal napr. na niečo prijemné a veselé o rodine spolupracovníka. Spolupracovník si vydýchol a uvolnil sa- vtedy sa "oper. pracovník" nebadane opýta, či je rodina spokojná so staršou škodovkou, veď tí zapadniari povedané celkom ľudsky (iba medzi nimi) majú lepšiu techniku. Ani by sa nečudoval, keby túžil po takom aute na akom odišiel z posedenia F.E. (dobrák potvrdzuje). Info-F.E. jazdí na území ČSSR s alkoholom v krvi. Opatrenie- naplánovanie agentúrno operatívnej kombinácie- Sledovačka zistí, že F.E. sadá za volant s 2 dcl vína-o pár ulíc ďalej "nešťastná" kolízia s modrou Škodou, ktorú "zavinil" F.E. Výsledok-na oddelení VB vysvetlia F.E., že spôsobil vážnu dopravnú nehodu a že je vo veľkých problémoch-Vtedy sa objaví milý pán v civile, ktorý ho odvedie do vedľajšej miestnosti a povie, že mu môže pomôcť....
Ak sa ich niekto pokúsil oklamať a hrať dvojitú hru, pohyboval sa na tenkom ľade. Mohol prísť o život (Přemysl Coufal). Správna odpoveď na ponuku spolupráce, bola jediná-Nie!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group