ISSN 1335-8715

08-04-2002   Richard Mátéffy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Spravodlivá vojna, oprávnená obrana, trest smrti

Žijeme v nepokojnej dobe. V dobe vojny v Afganistane, terorizmu, agresivity a násilia, v dobe stúpajúcej neistoty a stále sa zvyšujúcej dynamiky zmien. Je len logické, že človek sa začína pýtať, čo je správne. Majú Američania právo útočiť na Afgáncov a násilím si vynucovať spravodlivosť?

Reakcia na príspevok

Prehodnotenie morálky a trhu
autor: Milan
pridané: 10-04-2002 10:16


Je tu problém: "Schovaj meč do pošvy, Peter, lebo kto mečom bojuje, mečom zahynie".
A ešte iný problém: Kedy budú vyčerpané všetky iné spôsoby ochrany pred útočníkom (alebo zlom), ako vojna? Napr. ja som očakával, že USA po útoku na veže viac prehodnotia nielen svoju zahraničnú a svetovú obchodno-finančnú politiku, ale i vnútorný stav svojej spoločnosti, umenie, ktoré produkujú, výchovu mladej generácie, že sa celospoločensky zobudia a vytriezvejú z prehnanej uvoľnenosti, že prehodnotia výsadné postavenie trhu vo všetkom. Keby zvýšili ostražitosť nielen na hraniciach, vo vzduchu a letiskách, ale i vo výchove, umení, masmédiách, v obchodnej a politickej morálke, mohol by to byť dostatočný štít aj do budúcna. Slovom, tu by som hľadal a uplatnoval krestanské princípy, ku ktorým sa Amerika hlási, a nie v obrannej vojne na opačnej strane zemegule.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group