ISSN 1335-8715

06-05-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Ľudové povery o ekonómii

Stretávame sa s ním v autobuse, v čakárni u lekára alebo na ulici. Ekonomický analfabetizmus! Ide o isté klamlivé predstavy o tom, ako funguje trhová ekonomika, ktoré, bohužiaľ, ovládajú kritické množstvo našich spoluobčanov.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: jagpanzer
e-mail: a9@post.sk
pridané: 16-11-2005 13:35


Mám len jednu otázočku - existoval by pohyb kapitálu z krajiny do krajiny ak by sa na to nezarábalo ? Tým presunom myslím, napr. presun výroby áut z nemecka na slovensko. Je presun kapitálu z krajiny A, kde výroba daného statku je nerentabilná z dôvodu napr. vysokých miezd do krajiny B, kde cena práce je podstatne nižšia ? Alebo inak, prečo premiestnený kapitál z krajiny A do krajiny B neoddíde s cenou práce krajiny A? Nie je to práve to, čo sa tu snažíte vyvrátiť ? Ak to nazvete napr. "vykorisťovaním chudobných krajín bohatými krajinami" je to len nesofistikované pomenovanie problému. Kľudne si to nazvyte inak, napr. dôsledok neobmedzenej sily kapitálu a hneď to bude znieť inak a pri tom to bude stále o tom istom ... Inač dobrý článok ....

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group