ISSN 1335-8715

14-11-2005   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Kto z koho?

V čom spočívala v minulosti veľkosť Európy a v širšom zmysle slova, celej západnej civilizácie? Prevezmú hegemóniu nad svetom v 21. storočí Číňania? Nie je ďaleko väčšou výzvou ako Čína občianska vojna, zvádzaná v srdci Západu?

Reakcia na príspevok

Budúcnosť Európy vidíme v Kosove
autor: jano
pridané: 16-11-2005 10:20


Prevažná väčšina prisťahovalcov z Afriky a Ázie prišla do západnej Európy v 50-60 rokoch. Dnes sú s nimi a ich potomkami problémy. Bývalá Juhoslávia urobila túto chybu ešte v 20 rokoch. Do Kosova s dominanciou kresťanského Srbského obyvateľstva si pustili moslimských Albáncov pretože tam boli lepšie podmienky pre poľnohospodárstvo ako v hornatom Albánsku. Dnes po 80 rokoch zberajú trpké ovocie tohto kroku. Albánci sa premnožili ako myši, ilegálne tam prišli tisíce ďalších, dnes sú už vo väčšine a kričia: my sme tu doma. Domáci Srbi žijú v rezerváciách ako Indiáni a keď si chceli spraviť poriadok vo vlastnom dome boli zasypaní bombami.
Dúfam že USA nezasypú bombami francúzskych vlastencov ktorí sa o 30-50 rokov postavia na odpor nadvláde arabského obyvateľstva vo vlastnej krajine.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group