ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: Kombinácia
autor: D
pridané: 16-11-2005 10:14


To myslim uplne vazne, v casoch kriziackich vyprav sa spravali toleratnejsie k civilnemu obyvatelstvu.

"vsetky kriziacke vypravy boli odpovedou na utoky islamu"
To nie je samozrejme pravda, uz len preto, ze kriziacke vypravy sa neviedli len proti "islamu". Samozrejme hned prva vyprava neplnila len ucel obrany, ale zaroven ucel dobyvacny, ked sa dobil Jeruzalem.
"Nemali rovnake prava, slobody, nehovoriac o spolocenskom natlaku (predsudkoch ...) atd"
Vyborne, tak sa pozrime na osud zidov vo vztahu ku krestanom ci kriziackym vypravavam v tejto dobe. Ked sa pytas, kde ma korene moderny anstisemitizmus, tak je treba zacat niekde tu a nie u hitlera.(a najma vo vztahu ku katolickemu slovensku/slovenskemu statu)

"akurat doba bola trosku odlisna ako je dnes"
Bola, ale reagoval som na toto

"Ibaze kriziacke vypravy nezasiahli do zivota tolkych ludi ako dnes islam. Vyvoj situacie vidim dost skepticky a myslim si ze sa schyluje k nabozenskej vojne svetoveho rozsahu. Vsetci proti islamu. Inak nebude inej volby ako tej, aby nase deti nedobrovolne konvertovali na islam."

Pausalizovat vinu za precini niektorych, ktori sa k danej viere hlasia, alebo maju jej svojsky vyklad, vykladat na zaklade toho o zvratenej podstate, hoci v nicom zasadnom sa v tomto smere neodlisuje od krestanskych vierouk, sa mi zda minimalne odporne.
Preco nepoukazes potom aj na to, ako sa vrazdilo v Irsku, kde sa rozmahal terorizmus (aj) na podklade viery? Ako tam nenavist s nabozenskym zazemim pokracuje dodnes? Ako sa nakladali inoverci - zidia - na vagony a posielali na smrt, akym zakonom sa to legitimizovalo? To, ze Katolicizmus je vo svojej podstate zvrateny, nasilny asi Tvoj zaver nebude.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group