ISSN 1335-8715

07-11-2005   Ján Gonda   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Interrupcie: čierne na bielom

Prinášame vám rozsiahly článok na tému interrupcie, ktorý bojuje s mnohými poverami, ktoré v tejto citlivej otázke existujú.

Reakcia na príspevok

RE: Právo na život
autor: D
pridané: 14-11-2005 7:26


"Ja som jasne napisal , ze pod zabitim vidim rozne druhy ."

Tu nepadlo ine slovo ako vrazda a ak by islo o ludsky zivot, slovo zabitie v pripade potratu by nemalo ziadne opodstatenie.
OK, aby som ti neukrivdil, je to vrazda podla Teba vrazda alebo nie? Malo by to tak by klasifikovane zakonom alebo nie?

"Neviem , kolko nim zabije ludskych zivotov . Trest moze byt vymerany iba podla zakona ."

Ani to nemozes vediet, pretoze nevies, kolko ludskych bytosti v skutocnosti vznikne - dvojcata, trojcata. Takze zakon by bol uz minimalne po tejto stranke postaveny na vode.

"Kedy ? Ako sa to dozviem ?"

To neviem ani ja, ale minimalne by sa mal ziadat zakaz ho predavat.(je jasne, ze nieco podobne potom bude predmetom cierneho trhu)

"Prepac, ja ziadny vlazny postoj nevidim . Ba prave naopak, mam pocit , ze ty radsej zavries pred zabijanim oci a radsej vyhlasis, ze sa nejedna o ludsku bytost. Pripomina mi to , ked niekto vyhlasil, ze koncentracne tabory nie su a ak su tak nie je dokazane , ze sa v nich zabijaju ludia . (sorry za priklad, pouzil si podobny dole )"

Ja ano. Pobehuju medzi nami vrahovia, zdravis sa s nimi, podavas si s nimi ruky, spolupracujes mozno s nimi, mozno na nich zarabas...
Ja zavierat oci pred nicim nemusim, ludsky zivot to nie je. Je to zivot na bunkovej urovni.

". Pripomina mi to , ked niekto vyhlasil, ze koncentracne tabory nie su a ak su tak nie je dokazane , ze sa v nich zabijaju ludia ."

Zla asociacia. Mne to pripomina truchlenie nad spermiami a vajickami, ktore neboli oplodnene, alebo truchlenie nad posvatnou kravou o ktorej niekto veri, ze sa do nich prevtelila ludska dusa.

"Neviem ako ostatni, ale ja sa snazim konat v medziach zakona ."

Tak je v prvom rade asi rozumne nacrtnut ake zakony si predstavujes a hovorit o nich. Nehovorit len o vrazde, ale hovorit aj o vrahoch a ziadat upravu zakonov, tresty.

"Stale neviem o aky postoj Ti ide ?"

minimalne prehodnotit...podavanie ruk, spolupraca...uz sa mi nechce opakovat, v druhom rade postavit sa pred nemocnice a polikliniky...a ostatne to ja mam riesit? Sedel by si doma, v kaviarni, viedol disputy, keby nahnali ludi do koncentrakov? V demokratickej krajine?

"Moj postoj je jasny, nevidim rozdiel medzi zabitim dospeleho jedinca, zabitim dietata , alebo akehokolvek splodeneho a este nenarodeneho cloveka"

Vidiet ho mozno nevidis, ale ja vidim rozdiel v tom, ako hovorite a ake postoje mate k jednej aj druhej skupine vrahov. Bud ide o relativizmus, ked ste naozaj presvedceny, ze ide skutocne o rovnocennu ludsku bytost alebo tam nevidite ludsku bytost, len sa presviedcate, ze tam je a potom to ten postoj vysvetluje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2025 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group