ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: Zlyhanie multi-kulti
autor: Braňo
pridané: 09-11-2005 21:33


"Ale ved britsky welfare state bol este tuhsi ako americka Great Society. Napriklad komunisti, ked v CSR ziskali moc, modelovali znarodnenie niektorych casti priemyslu a zavadzanie socialneho statu podla vzoru toho, co vyvadzali Atleeho labouristi v povojnovej Britanii."

A co Thatcherizmus nezabral?

"Ked sa niekde liberalizuje zakonnik prace, tak logickym dosledkom je rast roznych polovicnych uvazkov a podobne. Samozrejme, ze ti ludia mozu pracovat na ciastocny uvazok aj dobrovolne asi nepripustas."

Ale ano, pripustam. Dlhodobejsie nezamestnani prijmu pracu aj v nestandardnejsich (t.j. predtym neakceptovatelnych) podmienkach. Problem je v tom, ze ty nevidis druhu stranu.

"Výsledky prieskumu dokumentujú nízky záujem zamestnancov o flexibilné formy organizácie pracovného času: takmer dve tretiny mužov i žien (66,2 % mužov, 62,4 % žien zo vzorky respondentov) je ochotných prijať prácu iba na plný pracovný úväzok, viac ako tretina mužov (35,0 %) a štvrtina žien (25 %) iba na dobu neurčitú. !O prácu na čiastočný úväzok respondenti neprejavili žiaden záujem!, ochotu prijať prácu na dobu určitú prejavilo iba cca 5 % mužov a 3 % žien. Tieto údaje korešpondujú so štatistickými údajmi o pracovnom čase v SR a dokumentujú, že u zamestnancov nedošlo k žiadnym zmenám v požiadavkách na pracovný čas." MPSVaR

Nikto nehovori o tom, ze by mala byt povinnost zamestnavat iba na plny prac. uvazok (dokonca, ze tu bola). Ibaze pri jednoduchych ukazovateloch nezamestnanosti sa to nezohladnuje. Samozrejme taketo indikatory existuju (nedobrovolna zamestnanost na ciast. prac. uvazok, resp. podzamestnanost), ale preco by sme to niekde uvadzali, ked mozme vyhlasit nieco take jednoduche, co si vyhlasil ty: "Liberalizaciou zakonnika prace sa zvysuje pocet roznych ciastocnych uvazkov, pretoze ludia, ktori si nenasli robotu v "tuhom" ZP si nasli aspon pracu na ciastocny uvazok."

To ze rastie podzamestnanost sa nezohladni...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group