ISSN 1335-8715

07-11-2005   Ján Gonda   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Interrupcie: čierne na bielom

Prinášame vám rozsiahly článok na tému interrupcie, ktorý bojuje s mnohými poverami, ktoré v tejto citlivej otázke existujú.

Reakcia na príspevok

RE: ALL
autor: Firstborn
pridané: 09-11-2005 12:21


Pod toto sa veru aj ja podpisem.
Ako agnosticky liberal.

a povedal by som ze v diskusii chyba este jeden aspekt - ze demokracie a sloboda konania je aj ( alebo predovsetkym ) a zodpovednosti za nasledky svojho konania. Problem interupcii ( alebo navrhujem lepsie slovo - aborcie. Interrupcia a "umele prerusenie tehotenstva" su eufemizmy, ktore zavadzaju ) je vacsinou dosledkom nezodpovedneho spravania ( samozrejme su z toho vylucene znasilnene, defekty plodu atd. ). Dnes existuju tak ucinne kontraceptivne metody ze ak par nechce dieta, pri sexe ho nesplodi.

Mam ja taky dojem ze dnes si ludia prilis privykli na same prava a povinnosti im akosi unikaju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2025 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group