ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: Kombinácia
autor: Jozef Filko
pridané: 08-11-2005 18:05


Rozdiel medzi krestanstvom, judaizmom a islamom je v jeho podstate. Islam je od zakladu militantny, nema hierarchiu, v podstate nie je s kym vyjednavat. Aj samotny Mohamed nebol ziadny "mnich" ale vojvodca a cely zivot bojoval proti neveriacim mecom. Islam ziada od veriacich neustaly boj voci nepriatelom (a to su "od zaciatku" krestania, zidia a ostatny neveriaci). Prechod na islam je jedine riesenie, inak je pre islam riesenim len svata vojna. Naopak prechod z islamu na inu vieru alebo len opusenie islamu sa berie ako smrtelny hriech a tak sa aj tresta. Podla mojho nazoru, a vychadzam z historie, nie je mozne uplne mierove spolunazivanie medzi islamom a "zapadnou spolocnostou". Skor ci neskor to dospeje do bodu kto z koho. Ale to moze byt za 10, 50 alebo 500 rokov alebo sa kludne mozem aj mylit.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group