ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

Kombinácia
autor: Anfield
pridané: 08-11-2005 16:34


Nuž, terajšie udalosti vo Francúzsku sú kombináciou niekoľkých príčin.

V prvom rade je to následok historickej francúzskej spupnosti, ktorá i dnes dáva Francúzom absolútne nepdôvodnený pocit nadradenosti voči svetu. U Francúzov po strate svetovej sily hypertoficky narástol falošný pocit morálnej a kultúrnej prevahy.

Francúzi sa, vzhľadom na neschopnosť vplyvoého porovnánia s USA, profilovali ako vodcovia antiamerikánskych šíkov. Dáva im to ten pre nich, životne dôležitý pocit veľkosti a vodcovstva.

V moslimskom svete sa dlhodobo profilovali ako moslimofili a vytrvalí vrhači polien pod americké nohy. Falošne sa domnievali, že im to prinesie blahosklonnú toleranciu svojich 5 milónov moslimov. Je paradoxným zadosťučinením, že nová forma moslimského ataku voči západnej kultúre vzklíčila práva v srdci najpokryteckejšej krajiny európskej civilizácie.

Francúzska vlády, vie veľmi dobre, že použitím sily by tieto ataky potlačila. Okúňa sa však, lebo sa dlhodobo profilovala na údajnom preferovaním mierových diplomatických riešení a okázalo dávala do protikladu svoj ,,humanizmus" s ,,brutalitou" USA. Tak a teraz nevie kam z konopí.

Druhá príčina musí tkvieť v islame. Ako sa dá vysvetliť skutočnosť, že či bohatí, či chudobní moslimovia tak nenávidia našu civilizáciu?

Chudoba nemôže byť vysvetlením. Chudoba je, bohužiaľ, na veľkej väčšine tejto planéty. Napriek tomu tak koncentrovanú nenávisť prechádzajúcu do činov nevidíme u príslušníkov iných rás a náboženstiev. Veď nemali by dôvod na podobné chovanie Viernamci, Myanmarci, Indovia, subsaharskí černosi, mulati a Indiáni v Južnej a Strednej Amerike? No určite mali, ale nerobia to.

Chyba je aj na strane západnej Európy. Príliš zlenivela, stala sa blahobytnou. Jednu dobu jej boli dobrí islamskí prisťahovalci, samotná spoločnosť však s nimi netúžila splynúť. A ukazuje sa, že právom. Ale miesto striktného vyžadovania doržiavania práva a zákanov, si túto stále väčšiu komunitu radšej uplácala.

Problémom je aj naša dvojtvárnosť a pokrytectvo. Hovoríme čosi o slobodnom obchode ale našim prístupom vehementne mu bránime. Nezmyselnými colnými opatreniami bránime aj tým málo produktom, ktoré z tejto oblasti by ku nám mohli plynúť a vice versa o niečo znížiť prílev imigrantov. Systematicky robíme týchto ľudí závilsých na našej pomoci, miesto toho aby sme menšou mierou tzv. humanitárnej pomoci povzbudzovali ich schopnosť stavať si aspoň zárodočné formy svojej ekonomiky. To už potvrdzujú nejední ekonómovia z černošskej Afriky.

Ja osobne som za kombináciu sily a požiadavky na striktné dodržiavanie zákona /nehovoriac o systémových opatreniach, ktoré boli spomínané v iných príspevkoch/. A v prípade nutnosti aj postupnej deportácie časti tejto navýsosť neprispôsobivej komunity.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group