ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: J.Lescautova + francuzska armada
autor: andrej
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 08-11-2005 15:11


Tak dovolím si tentoraz nesúhlasiť ja. Tvoja argumentácia mi pripadá schizofrenická, svojím súhlasom na môj prvý príspevok, neguješ svoj nesúhlas s druhou časťou.

Poraziť terorizmus ideológiou - ale ideológia po ktorej voláš bude ideológiou pre nás, ale asi nie pre našich nepriateľov - tí majú vlastnú pravdu...
Ekonomika to rieši tým (aspoň podľa mňa), že ak môžem mať prospech z obchodovania s niekým, nemám dôvod ho zabíjať. Teroristi ako výkonná zložka sú možno integrovaní jedinci, ale ich zmýšľanie a činy sa odvádzajú od celkových nálad arabských spoločností Paradoxne však islamizmus , a v tomto si myslím, je tvoj postreh správny, je spôsobený čiastočne prosperitou islamských krajín. Ich prosperita však nie je prosperitou v pravom zmysle slova - nepredchádzala jej dlhodobá akuulácia zdrojov, zdroje im takpvediac spadli z neba, to je podľa mňa problém...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group