ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: J.Lescautova + francuzska armada
autor: neferankh
e-mail: suc.ondrej@zoznam.sk
pridané: 08-11-2005 0:30


"Nemyslím, stret civilizácií, tak ako ho vysvetľuje Huntington, stojí na pojme určitej civilizačnej ,,pravdy,, a to vysielanie BBC nezmení. Zmení ju integrovanosť do ekonomického systému viď India so svojou tradíciou demokracie a vlády zákona - blahodárny to vplyv britského kolonializmu... "

suhlasim...

"Možno sa ti to bude zdať primitívne, ale sú to jedine ekonomické motívy čo spája ľudí s tak odlišných spektier spoločnosti ako sú moslimovia - Francúzi (bieli). V tomto zmysle cháp argumentáciu Lukáša Krivošíka - vyrieši to fungujúca ekonomika"

no dovolim si nesuhlasit..... ¨strat civilizacii...alebo nazvyme si to ako xceme....nevyriesi ekonomika....je uz obohrata pesnicka ze vacsina teroristov a ideologov islamizmu su bud integrovany jedinci do spolocnosti v eu alebo usa...alebo nehorazne bohati arabi...

ekonomika nie je odpoved....porazit treba islamizmus ako ideologiu....neda sa to uplne....ale da sa obmedzit...tak ako fasizmus... najprv musia aj moslimovia vo svojich krajinach zacat nenavidiet islamizmus....(tak ako ja nenavidim post zapad:D)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group