ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

Antireklama.
autor: Zolo
pridané: 07-11-2005 15:33


Pekna to antireklama pre Turecku kandidaturu do EU.

Uvidime, ako to dopadne. Vo vseobecnosti pri podobnych nepokojoch je razny krok kratkodobo ucinnejsi. Napriklad nepokoje na Tianamenskom namesti sa nerozsirili do Snghaja, kde dal starosta popravit vyse tucta organizatorov.

Ale Francuzi maju ine historicke skusenosti. Tvrdo potlacili alzirske hnutie pre nezavislost. Potom bolo rok ticho, ale po roku sa zdvihla taka vlna odporu, ze museli Alzirsko opustit.

Momentalne, nepokoje prispievaju k zocelovniu Francuzskej spolocnosti. Nepotrebuju na to Amikov, ani polskych instalaterov. My na Slovensku budme radi vyvoju udalosti. A snazme sa nieco naucit, ked nase asocialne zivli zacnu skrtat "sircickami".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group