ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: J.Lescautova + francuzska armada
autor: andrej
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 07-11-2005 14:50


Podobné obavy ako majú dnes Francúzi zmietali Spojenými štátmi tesne po 1. svetovej vojne, obavy z más prisťahovalcov, z ich radikalizácie ľavicovými myšlienkami, v súvislosti s krátkodobou ekonomickou recesiou, spojenou so znížením vojnovej výroby. Toto všetko hrozilo bezprostredne po smrti Wodrowa Wilsona, a riešenie? Liberálna politika Warena Hardinga a Calvina Coolidga, zníženie štátnych výdavkov, naštartovanie ekonomiky, integrácia prisťahovalcov do ekonomického systému. Možno sa ti to bude zdať primitívne, ale sú to jedine ekonomické motívy čo spája ľudí s tak odlišných spektier spoločnosti ako sú moslimovia - Francúzi (bieli). V tomto zmysle cháp argumentáciu Lukáša Krivošíka - vyrieši to fungujúca ekonomika, a tej , a o tom hádam pochybovať nebudeš, neprospeivajú vysoké dane (čo si hádam myslí len komsomolec Čaplovič) ani štátne intervencie, ani ,,európsky sociálny model,, - hrubo povedané, keby musel na seba makať, alebo študovať, kvôli vylepšeniu svojichšancí na trhu práce a nie žiť zo zneužívanie ,,sociálnych systémov,, tak by jednoducho nemal čas podpalovať autá a ničiť cudzí majetok...

"BBC napriklad presuva financie z vysielania pre Vychodnu Europu do projektu globalnej televizie v arabcine. To vyzera, ako jedna z moznych nekrvavych odpovedi na stret civilizacii."

Nemyslím, stret civilizácií, tak ako ho vysvetľuje Huntington, stojí na pojme určitej civilizačnej ,,pravdy,, a to vysielanie BBC nezmení. Zmení ju integrovanosť do ekonomického systému viď India so svojou tradíciou demokracie a vlády zákona - blahodárny to vplyv britského kolonializmu...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group