ISSN 1335-8715

06-11-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

„Francúzi! Povedzte, čo chcete, a my vám povieme, že nie!

Po 37 rokoch Francúzsko o sebe opäť dáva vedieť rebéliami v uliciach. Tento raz však v réžii neeurópskych prisťahovalcov. Multikultúrna spoločnosť je nebezpečná utópia. Európe však hrozí dvojaké nebezpečenstvo. Ak nezastavíme vyčíňanie prisťahovalcov, urobia to za nás pravicoví extrémisti. Kto dá záruku, že sa demokracii nevymknú z rúk a že sa Európa nevráti do tridsiatych rokov?

Reakcia na príspevok

RE: J.Lescautova + francuzska armada
autor: bebe
e-mail: bebe@ragtime.sk
pridané: 07-11-2005 1:05


"Francuzi a naodovodnena pycha"

Asi to mala byt neodvovodnena pycha. Mna vsak zaujima, aka je to odvovodnena pycha? Je napriklad dobre byt pysny na svoje konzervativne presvedcenie ? Ale to len na okraj.

Najskor chvilka dojmologie.

Po precitani clanku a reakcii sa nemozem zbavit dojmu, ze niektori ludia maju v suvislosti s nepokojmi vo Francuzku rovnako zvrateny pocit zadostucinenia, ako mali ini ludia pri pohlade na padajuce dvojicky. Akoby som v podtexte cital: "Dobre vam tak, tu mate vysledok svojej pomylenej politiky."
Ale to je len dojem, teraz fakty.

Preco v Britanii sa Indovia neburia? V Britanii je nizka nezamestnanost. Aj ked aj tam robia obcas bordel, toto co v Parizi sa v Anglicku este nestalo.

To hadam nemyslite vazne, pan Krivosik. Nebudem copypastovat, ale ktokolvek sa tu: http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/1355718.st...
moze presvedcit, kto si pletie dojmy s pojmamy.
A mozno by stalo za to, si pripomenut, s cim sa museli USA borit v predposlednom roku prezidentovania pana Busha starsieho. K nahliadnutiu tu: http://www.aaregistry.com/african_american_history/850/Rodney_King_riots_erupt_in_Los_Angeles...

Rastuca underclass na predmestiach velkomiest, etnizacia chudoby a latentne napatie medzi centrom a periferiou to su problemy, ktorych riesenie sa vymyka obvyklym ideologickym schemam.
Konzervativci sice prichadzaju s teoriami o agresivnom islame a potrebe chranit zapadnu civilizaciu, (mimochodom asi sa oplati hovorit o judeo- krestanskej civilizacii, pretoze Izrael je predsalen vychodnejsie ako Turecko.)co vsak urobit z viac ako strnastimi milionmi muslimov zijucimi v EU ? Zakazeme islam ako nabozenstvo ? Zrucame mesity ? Vypracujeme premysleny plan vystahovania europskych muslimov na Madagaskar ?
Multikulturalizmus nie je ideologia. Je to pomenovanie stavu. Velkomesta su multikulturne by definition. Muzeme s tim nesouhlasit, muzeme se s tim sporit, ale to je tak vsechno, co s tim muzeme delat.
Vyrovnavat sa s inakostou ludi, s ktorymi zdielame ten isty geograficky priestor je vyzva, na ktoru neexistuju jednoduche odpovede.
BBC napriklad presuva financie z vysielania pre Vychodnu Europu do projektu globalnej televizie v arabcine. To vyzera, ako jedna z moznych nekrvavych odpovedi na stret civilizacii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group