ISSN 1335-8715

28-03-2002   Roman Joch   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Rasismus a potraty

Českí vládní zmocněnec pro lidská práva, pan Jařab, v nedávné televizní relaci „21“ uvedl, že s reklamní kampaní proti rasismu, již připravil jeho úřad, nesouhlasí jen skinheadi. Aby pan Jařab nesetrvával v bludu i nadále, řeknu mu, že s ní nesouhlasím taky.

Reakcia na príspevok

stop rasizmu=vzdelanosť ľudí
autor: Tomáš Rášo
e-mail: rasotomas@hotmail.com
pridané: 29-03-2002 23:27


Sice som doteraz nemal možnosť vidieť reklamnú kampaň proti rasizmu v ČR, ale napriek tomu sa pokúsim reagovať na tento článok. Rozhodne môžem súhlasiť s názorom, že efektivita takýchto kampaní je nízka, avšak ako môže byť takáto reklamná kampaň obmedzením slobody občanov, tak tomu celkom nerozumiem, pretože o prerozdelovaní peňazí ( na podobné akcie ) rozhoduje vláda, ktorá bola zvolená v demokratických voľbách občanmi ČR. Nemôžem súhlasiť ani s „ alternatívnymi trestami“, pretože je všeobecne známe, že násilie produkuje len násilie a podľa mňa by takéto opatrenia mali za následok len zvýšenie kriminality a nie začiatok rozmýšľania skinheadov, či namiesto úderu nezvolia radšej pasivitu voči Rómom.
Myslím si, že boj proti rasizmu by mal spočívať vo vzdelanosti obyvateľstva. Malo by dôjsť k vybudovaniu rómskych škôl, kde by sa výučba popri rómčine venovala aj češtine ( na Slovensku- slovenčine ).
Verím, že by to vo veľkej miere ovplyvnilo schopnosť rómskeho obyvateľstva začleniť sa do spoločnosti a vo veľkej miere ovplyvnilo postavenie skinheadov.
Myslím si, že Česká aj Slovenská republika má v tomto smere obrovské medzery, ktoré však bude musieť skôr, či neskôr začať riešiť, aby sa predošlo spoločenskej kríze.

Tomáš Rášo


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group