ISSN 1335-8715

16-10-2001   Matúš Mládek   Komentáre   verzia pre tlač

„POSLEDNÁ ŠANCA“ PRE PALESTÍNU

Jeden izraelský politik raz múdro povedal: „Palestínčania nikdy neprepásli možnosť prepásť príležitosť získať vlastnú suverenitu a samostatný štát.“ Dnes sa im ponúka pravdepodobne posledná šanca. Je paradoxom, že vzišla práve z tragédie, ktorá sa odohrala 11. septembra 2001.

Reakcia na príspevok

Mier?
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 19-10-2001 11:15


Atentát na izraelského ministra odkryl naplno fakt, že všetky tézy o zlepšovaní palestínsko-izraelských vzťahov po teroristických útokoch na USA stoja na vratkých základoch. Izraelsko-palestínsky mikrosvet si žije i bude žiť vlastným komplikovaným životom, na čom žiadne protiteroristické koalície s "mierotvorcami" typu Jásira Arafata nič nezmenia. Izrael sa bude musieť proti íslamskému fanatizmu brániť, dokedy bude tento politicky silný a arabskou spoločnosťou tolerovaný. Vznik samostatného palestínskeho štátu je riešením len pre samotných Palestínčanov. Napätie z regiónu sa nevytratí, aj keby vznikol hneď zajtra. Preto treba Izrael podporovať a stáť jasne na jeho strane. Naše médiá však robia pravý opak.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group