ISSN 1335-8715

Sergej Danilov

Zmena úlohy Ruska vo svete neznamená zmenu nášho postoja

Rusko sa postavilo na stranu antiteroristickej koalície, ale do NATO nevstúpi. Za svoju pomoc si však zaslúži a bude žiadať výhody. Jeho význam nepochybne vzrástol, hoci možno viac morálne ako mocensky. Môže Rusko ovplyvniť naše integračné snahy? Môže s nami obchodovať tak, ako sa snaží „predať“ NATO pobaltské krajiny? Prečo Mečiar zmenil rétoriku na pro-integračnú?
17-12-2001 | Komentáre

Sergej Danilov

Oslavy 10. výročia ODM

Opis seminára o NATO pre mladých, oslavy a výročného plesu, snemu ODM.
09-12-2001 | Rôzne

M. Hanus, S. Danilov, M. Drímalová

„PODSTATA POLITIKY JE MORÁLNA“

„Podstata politiky je morálna“, hovorí v rozsiahlom rozhovore pre Pravé Spektrum Štefan Hríb, šéfredaktor týždenníka Domino Fórum.
25-11-2001 | Rozhovory

Sergej Danilov

Milan Čič je muž, ktorý nevie, že nič nevie

Divadlo Stoka je známe svojími diskusnými večermi Domina Fórum. Tentokrát sa Stoka premenila na malý predvolebný ring. Moderátor Štefan Hríb zrušil predvolebné „ticho“ a vyhlásil kampaň, aby potenciálni župani mohli hlasno zašuchotať svojím perím.
13-11-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Film Juliana Schnabela: Kým sa zotmie (Before the night falls)

Film je nakrútený podľa spomienkového románu kubánskeho spisovateľa Reinalda Arenasa(Javier Bardem). Zavedie vás do exotického prostredia “ostrova slobody”. Kubánska revolúcia a mladý náruživý spisovateľ, zahorí za jej ideály. Korením filmu je však láska muža k mužovi, priateľstvo a zrada. Režim je len stále viac rastúcim a dotieravejším komárom. Ak nie ste pripravení na homosexuálne ladený film...
15-08-2001 | Kultúrna vojna

Sergej Danilov

HZDS zachraňuje babrákov

Pieseň loď, ktorá sa plaví do neznáma zľudovela, ale nový hit zrejme príde z vládneho “vydavateľstva”. Môže mať názov: Loď, ktorá sa sama oberá o šancu pred voľbami aspoň trochu úspešne doplávať do prístavu. Hoci kapitán Mikuláš Dzurinda ju neopúšťa, z paluby 25.augusta vystúpi na republikovej rade stabilná posádka SMK. Z lode sa stane bárka, ktorú ľahko premenia na plť tlaky opozície.
15-08-2001 | Komentáre

Sergej Danilov

Stará práca v novom šate

Zrušenie Inštitútu dohody o pracovnej činnosti – viac sociálnej ochrany, ale šanca pracovať takmer klesla.
22-07-2001 | Slobodný trh

Sergej Danilov

Akcie ODM

24-05-2001 | Rôzne

Sergej Danilov

Pohľadnica z Kodane

ODM má zase o jednu výbornú skúsenosť viac. Týždeň v Kodani sme strávili v spoločnosti našich milých hostiteľov z podobného cesta ako ODM, Konservativ Ungdom(KU). Pre mnohých z nás to bolo prvé stretnutie so Škandináviou, s Dánskom. S nižšou teplotou vzduchu sme rátali, s ubytovaním v hoteli "made in India", ktorý sa nám stal prechodným domovom nie, ale čo ťa nezabije, to ťa posilní. A my sme tam neprišli na dovolenku, aj keď vďaka milým hostiteľom, sme sa tak neraz cítili...
24-05-2001 | Rôzne

 

Sergej Danilov

e-mail:
danilov@pobox.sk

publikovaných článkov:
8

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group