ISSN 1335-8715

Peter Spáč

Bezradná opozícia a slovenský fenomén Vodcu

Aktuálna situácia v našej krajine je vzhľadom na stav verejnej mienky viac než neblahá. Smer a jeho predseda Fico dosahujú zrejme kulminačnú hranicu, akú na Slovensku môže pri počte 5-7 parlamentných strán jeden politický subjekt získať. Spolu so svojimi koaličnými partnermi majú približne dvojnásobnú podporu oproti trom opozičným stranám, ktoré budem pracovne nazývať „pravica“. Ako to, že sa nachádzame v takomto stave, a po druhé, ako (ak vôbec) túto situáciu môžeme riešiť.
11-05-2007 | Slovenská otázka

Peter Spáč

Nová Rímska ríša

Po transformácii Ríma z kráľovstva na republiku sa moc rozdelila medzi viaceré úrady. Existovali zložky moci ako konzuli, senát či prípadne zvolený diktátor. Každý mal svoje povinnosti a svoju zodpovednosť. Jednoducho povedané, každý mal istú časť moci.
05-01-2004 | EUtópia

Peter Spáč

Profitná daň pre Slovensko!

Princíp profitnej dane je veľmi jednoduchý. Ako prvé treba podotknúť, že jedinou podmienkou jej zavedenia je už fungujúca rovná daň v danej krajine. Je založená na motivovaní človeka k vyššiemu výkonu a tým aj zisku, pretože sadzba dane sa počíta na základe dvoch čísiel. Ide o minuloročný a tohtoročný zisk.
19-08-2003 | Slobodný trh

 

Peter Spáč

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group