ISSN 1335-8715

Matúš Pošvanc

Výzva za zákonné víťazstvo dobra nad zlom

K rukám všetkým politicky činným záchrancom, revolucionárom, predstaviteľom, zákonodarcom a orgánom. Veľavážení všetci! Viete, že nemalému počtu ľudí žijúcich na tejto planéte je denno-denne zle? Nie že by všetci holdovali alkoholu, ráno sa budili s bolesťami hlavy a neidentifikovateľnou chuťou v ústach. To nie!
03-02-2007 | Slobodný trh

Matúš Pošvanc

Chcete spoznať reálny život na Kube? (Cestopis)

„Logiku treba nechať na letisku“, tak popísal jeden Kubánec realitu života v tejto krajine. A to som ešte netušil, ako mi táto veta utkvie silno v pamäti. Vynorila sa ihneď, ako som po dvoch týždňoch pozeral cestou späť v lietadle dokument, ktorý mi mal naposledy pripomenúť túto krajinu. Ukazoval spievajúcich Kubáncov a atmosféru Kuby. Vedľa mňa sediace turistky, matka s dcérou, jedna oblečená v tričku s Che Guevarom a druhá s maskáčovou čiapkou s červenou hviezdou, sa vlnili na každý kubánsky tón.
16-12-2006 | Slobodný trh

Matúš Pošvanc

Odštátnenie školstva I. Pohľad libertariána

Tento text je prevzatý z www.hayek.sk, teda zo stránky Nadácie F. A. von Hayeka. Autor v ňom uvádza zásadné argumenty pre tézu, že "slobodná spoločnosť musí byť založená na slobode vzdelávania".
02-01-2005 | Slobodný trh

 

Matúš Pošvanc

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group