ISSN 1335-8715

Martin Cebo

Neberte študentom prácu alebo dohody o pracovnej činnosti sa zrušia

Dohody o pracovnej činnosti sa rušia. A s nimi aj možnosť pre študentov a dôchodcov privyrobiť si. Takto by sa dal v skratke charakterizovať návrh Zákonníka práce predložený Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
28-03-2001 | Slobodný trh

Martin Cebo

Vyhlásenie ODM k návrhu zákonníka práce

Občiansko-demokratická mládež odmieta snahu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky odstrániť z predkladaného návrhu Zákonníka práce inštitút dohody o pracovnej činnosti. Táto aktivita ministerstva zasiahne predovšetkým študentov pracujúcich popri štúdiu a dôchodcov, snažiacich sa doplniť si už aj tak nízke dôchodky. Je príznačné, že podobný návrh vyšiel z dielne ministerstva vedeného predstaviteľom Strany demokratickej ľavice (SDĽ). Po absurdnom návrhu daňovej reformy je to pokus o ďalší socialistický experiment na občanoch SR. Po podobných návrhoch SDĽ o sebe už iba s veľkou dávkou cynizmu môže tvrdiť, že je zástankyňou práv pracujúcich.
22-03-2001 | Slobodný trh

Martin Cebo

Vyhlásenie ODM-BA k aktivitám OZ KOVO

ODM Bratislava (ďalej ODM-BA) je pobúrená zámerom OZ KOVO, ktorým sa snažia upozorniť na zlú sociálnu situáciu na Slovensku a podporiť kolektívne vyjednávanie. Nepovažujeme zvolený spôsob protestu za vhodné riešenie nedobrej situácie v mnohým regiónoch Slovenska. Blokovanie bezproblémovej prevádzky súkromných firiem je vrcholne nezodpovedné. Nie sú to predsa tieto podniky, ktoré daný stav spôsobili a hnev odborov by sa mal obrátiť na nezodpovedné manažmenty krachujúcich a vytunelovaných podnikov.
22-03-2001 | Slobodný trh

 

Martin Cebo

e-mail:
cebo@gratex.com

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group