ISSN 1335-8715

Marek Mičúch

Úskalia cenovej regulácie

Pôvodne som zamýšľal uviesť článok romantickým parafrázovaním najvplyvnejšieho diela Leonarda Reada o nekonečnej zložitosti trhových vzťahov, ktoré vplývajú na koncovú cenu konkrétneho produktu. O nemožnosti jedinej mysle, ba ani skupiny myslí obsiahnuť rad celosvetových interakcií, ktoré sú kondenzované v jedinom čísle predkladanom obchodníkom spotrebiteľovi. Čím viac však sledujem dianie okolo zavedenia eura na Slovensku, tým menej sa mi žiada zdržovať sa akýmkoľvek romantizmom.
18-09-2008 | Slobodný trh

Marek Mičúch

Naše štátne svojstojné letisko

Stalo sa, že som uplynulý mesiac letel tak z bratislavského ako aj z pražského letiska. Môj zážitok z cestovania bol však ohromujúco rozdielny. Chvíľu som odolával veľkému sklamaniu zo stavu bratislavského letiska argumentmi, ktorými si my Slováci zvykneme hojiť naše rany v porovnaní z českou realitou. Diskontoval som veľkosť a komfort pražského letiska jednou tretinou a snažil sa byť v porovnávaní nezaujatým.
02-04-2008 | Slobodný trh

Marek Mičúch

Perspektívy novej vlády

Myslím, že nemá zmysel čakať 100 či viac dní, aby sa ukázalo čoho je nová vláda skutočne schopná. Jej akcie za jediný týždeň pri moci priniesli veľmi jasné indície, že reči o úspešnosti, modernosti, sociálnosti, proeurópskej orientácii sú iba z kategórie „wishful thinking“ a skutočnosť má zásadne odlišnú podobu. Keďže nejde o hru s guľôčkami ale riadenie štátu, je namieste aby sa komunistickí súdruhovia porúčali čo najskôr, pretože, aj keby nič na svojich postoch neurobili, tak už len svojou prítomnosťou spôsobia našej nádhernej krajine nedozerné škody.
14-07-2006 | Komentáre

 

Marek Mičúch

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group