ISSN 1335-8715

Lukáš Krivošík, Jaroslav Daniška

John O’Sullivan: Thatcherová bola výnimočná

Tvrdí, že Reagan, Thatcherová a Ján Pavol II. sú príčinou porážky komunizmu. Bol zvláštny poradca britskej premiérky, ktorej radil, aby odmietla Maastrichtskú zmluvu o EÚ. Želá si, aby Európa mala náboženskú pravicu ako USA. Novinár a prvotriedny gentleman, John O´Sullivan. (NEKRÁTENÉ!)
20-11-2007 | Rozhovory

Jaroslav Daniška

Impulz do kultúrnej vojny

Vážení čitatelia Pravého spektra, dovoľte, aby som Vám predstavil novú revue na našom trhu. Spolu s kolegami sme sa rozhodli založiť revue pre modernú katolícku kultúru, ktorú sme nazvali Impulz. Prečo nový časopis, prečo katolícka revue?
26-06-2005 | Kultúrna vojna

Jaroslav Daniška

Halíkove prednášky o Európe

Tomáš Halík je populárny český teológ, ktorý má ambíciu zaujať dnešného postmoderného mestského agnostika. No nie je vo svojich intelektuálnych postojoch konformný viac voči relativistickej dobe ako voči Cirkvi? Nie je Halíkova mediálna svätožiara len pozlátko? Odpoveď na tieto otázky dáva recenzia Halíkovej knihy Vzýván i nevzýván z pera Jara Danišku.
27-04-2005 | Kultúrna vojna

Jaroslav Daniška

Prečo by mali kresťania byť proti euroústave

„Ústavná zmluva Európskej únie nie je tou najlepšou v teoretickom svete,“ ale napriek tomu podporujem jej ratifikáciu, tvrdí profesor Buttiglione. Povedal to na zasadnutí CSU v Bavorsku. Aj ty Brútus? Pýta sa dodať
16-01-2005 | EUtópia

Jaroslav Daniška

Turecku treba povedať NIE

Turecko je krásna krajina plná starých a nádherných pamiatok. Na jej území sa odohrali bezpočty mýtov, legiend, či skutočných antických, kresťanských, byzantínskych alebo križiackych príbehov.
28-10-2004 | EUtópia

Jaroslav Daniška

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.
21-10-2004 | Kultúrna vojna

Jaroslav Daniška

S euro-ústavou radšej opatrne

Nie každý, kto nesúhlasí s Martinom Hanusom musí byť nevyhnutne opovrhnutia hodný eurofil, ako napr. Peter Weiss, ktorý sa obáva názorov vlastného obyvateľstva, a tak by radšej každé rozhodnutie nechal na bruselských osvietencov.
09-02-2002 | EUtópia

 

Jaroslav Daniška

publikovaných článkov:
6

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group