ISSN 1335-8715

Imrich Gazda

Vieš si kúpiť prezervatív?

Čitatelia ľavicovo-liberálneho denníka SME si mohli nedávno, dva dni po sebe, prečítať vo svojich obľúbených novinách články o sexe a ľudskej sexualite. Čo sa v nich dozvedeli?
31-10-2005 | Kultúrna vojna

Imrich Gazda

Náhľad na sociálne učenie Jána Pavla II.

Po smrti Jána Pavla II. sa stala zaujímavá vec. Fidel Castro, jeho priznaný obdivovateľ Róbert Fico a predseda KSS Jozef Ševc si samozrejme museli aj pri tejto príležitosti nechutne prihriať svoju antikapitalistickú polievočku. Aké boli skutočné názory Karola Wojtylu na ekonomiku? Aké sociálne učenie presadzoval?
05-04-2005 | Slobodný trh

Imrich Gazda

Duchovia minulosti

Konštatovanie predsedu parlamentu Pavla Hrušovského, že z politiky sa stáva brutálny zápas o moc, sa stretlo so značným ohlasom. Otázka znie, či je opodstatnené diviť sa nad hodnotovou vyprázdnenosťou nielen slovenskej politiky, ale celej spoločnosti.
20-01-2005 | Slovenská otázka

Imrich Gazda

Umierajúci Západ

Pomenovať veci otvorene a pravdivo nie je vôbec jednoduché. Vyžaduje si to nielen fundovanú znalosť problematiky, ale aj odvahu a značnú dávku zdravej drzosti. Skĺbenie týchto prvkov však môže priniesť veľké ovocie. Platí to aj o knihe Patricka Buchanana Smrť Západu.
15-12-2004 | Kultúrna vojna

 

Imrich Gazda

publikovaných článkov:
4

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group