ISSN 1335-8715

Marián Šarkőzy, Dominik Baco

Dva pohľady na školstvo

Naši prispievatelia, Dominik Baco a Marián Šarkőzy napísali dva originálne pohľady na reformu školstva a problematiku vzdelávania ako takého.
02-03-2007 | Komentáre

Dominik Baco

Príbuzní – stratení a znovu nájdení

Politológovia, sociológovia, ale aj niektorí novinári zrejme neradi nazývajú veci pravými menami. Tak sa stalo, že boľševická strana Smer bola označovaná za sociálnodemokratickú stranu európskeho typu a nacionalistická Slovenská národná strana bola zas označovaná za extrémistickú pravicovú stranu, ktorá, ak bude s niekým paktovať, tak len s ľudovcami.
06-07-2006 | Ficoviny

Dominik Baco

„Katolícke“ Slovensko pred voľbami

Na otázku, či sú Slováci katolíckym národom, existuje jednoduchá odpoveď: Slovensko katolícke nie je, pričom minimálne od čias reformácie a definitívne od vlády komunistov ním ani nebolo. Pravda, vychádzajúc z posledného sčítania ľudu, ku katolíckej Cirkvi sa prihlásilo okolo 70 percent Slovákov. Prihlásilo...
17-04-2006 | Slovenská otázka

Dominik Baco

Ísť PROTI umelcom znamená byť ZA kultúru

Div že nie so zbraňou v ruke, podujali sa rozvášnení bratislavskí umelci kultúrne povzniesť slovenský národ... Nasaďme si preto klapky na oči aj na uši a pri úvodných slovách na tému kultúra sa tvárme, akoby žiadni bratislavskí umelci ani neexistovali.
05-03-2006 | Slovenská otázka

 

Dominik Baco

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group