ISSN 1335-8715

Branislav Jáger

O ľuďoch a túlavých psoch

Vážení priatelia! Po piatykrát je tu nové číslo časopisu Don Quichotte - Konzervatívny hlas z Trnavy. Ponúkame vám preto editorial jeho šéfredaktora a taktiež stručný prehľad toho, čo toto nové číslo ponúka.
22-02-2006 | Kultúrna vojna

Branislav Jáger

Znepokojenie obštrukčným správaním ministra Kukana

Občianske združenie Don Quichotte je znepokojené obštrukčným správaním ministra zahraničných vecí SR Eduarda Kukana, ktorý odmieta predložiť návrh Zmluvy o výhrade vo svedomí na rokovanie vlády SR s odôvodnením, že na MZV „s tým majú problémy“.
03-02-2006 | Kultúrna vojna

Branislav Jáger

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.
25-01-2006 | Ideológia

Branislav Jáger

Don Quichotte po druhýkrát

Aréna, do ktorej Don Quichotte vstúpil, ho privítala sčasti tajomným mlčaním, sčasti búrlivým potleskom. Postojom tak nepodobným sa niet čo čudovať. Rytier obdobného výzoru tu už dlho nebol videný. Počkajme si, ako bude aréna reagovať, keď začne vystrájať svoje kúsky. Priradí ho k svojim miláčikom? Alebo ho zasype zhnitými paradajkami?
07-07-2005 | Kultúrna vojna

Peter Frišo, Branislav Jáger

Don Quichotte – konečne konzervatívne periodikum

Na Slovensku vzniklo nové konzervatívne periodikum Don Quichotte, ktorý vydáva kolektív trnavských konzervatívcov. Časopis nájdete v tlačenej podobe, ale aj na stránke www.donquichotte.sk . Novému partnerskému periodiku prajeme veľa šťastia.
14-04-2005 | Kultúrna vojna

Branislav Jáger

Iracká demokracia

Piateho augusta 2004 vypuklo v Irackom meste Nadžaf ďalšie kolo krutých bojov medzi milíciami radikálneho šíitskeho duchovného Muktadu al-Sadra a irackými „silami“, podporovanými americkou armádou. Po troch týždňoch krviprelievania, ktoré si vyžiadalo stovky mŕtvych, sa rebélia skončila dohodou.
05-02-2005 | Komentáre

 

Branislav Jáger

publikovaných článkov:
5

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group