ISSN 1335-8715

Emil Petřík

Kandidátka KDH – evolúcia dinosaurov pokračuje

KDH má reálnu šancu na približne dvadsiatku poslancov v parlamente. Predstavme si, že voliči nevyužijú preferenčné hlasy a pozrime sa, kto všetko by v budúcom parlamente tvoril túto dvadsiatku.
20-04-2010 | Komentáre

Emil Petřík

Dvadsať rokov po: demokracia – komunizmus 1:1

Toto letí! Už sú to dve dekády od pádu komunizmu v strednej a východnej Európe. U nás na Slovensku to však po toľkých rokoch stále nevyzerá na pád komunizmu, ale iba na remízu. Vystúpenie niekdajších nomenklatúrnych kádrov ex-súdruhov Schustera a Čiča na spomienke na Nežnú revolúciu je toho dôkazom.
20-11-2009 | Kultúrna vojna

Emil Petřík

Má na Slovensku šancu extrémistická strana?

Čo svet svetom stojí, krízy vždy generovali extrémistov. Fašisti aj komunisti boli spočiatku často iba politickým folklórom. Prosperita potláčala atraktivitu ich demagógií. Až veľká hospodárska kríza priniesla boom počtu ich sympatizantov a voličov. A čo tá dnešná kríza?
24-08-2009 | Komentáre

Anton Ziolkovský, Emil Petřík

Prečo (ne)voliť Radičovú

Pravicová opozícia hľadá spoločného kandidáta do prezidentských volieb, ktorý by odstavil Ivana Gašparoviča. Mediálne je zatiaľ najviac pretláčaná bývalá ministerka práce, Iveta Radičová. No ozývajú sa aj hlasy proti. Ponúkame vám dva odlišné pohľady na jej možnú kandidatúru. Jeden za, druhý proti.
28-10-2007 | Slovenská otázka

 

Emil Petřík

publikovaných článkov:
3

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group