ISSN 1335-8715

redakcia   Píšte pre nás   verzia pre tlač

Píšte pre nás

Milí čitatelia,

So záujmom sledujeme Vaše diskusné príspevky pod jednotlivými článkami. Napriek tomu, že úroveň slovenských internetových diskusií v posledných rokoch značne degenerovala, Vaše príspevky na Pravom Spektre sú zväčša slušné a kvalitné – sú vizitkou slušnosti a kvality Vás, našich čitateľov. Mnohé z nich by sa svojou štruktúrou a rozsahom mohli pokojne ujať ako samostatné články. Aj preto by nás veľmi potešilo, keby ste niekedy namiesto rýchlej reakcie venovali čas napísaniu hoci aj krátkeho článku. Tento priestor Vám veľmi radi ponúkneme, samozrejme, pod jednou podmienkou – Vaše názory musia zodpovedať liberálno-konzervatívnemu profilu Pravého Spektra.

Témy, ktorými sa zaoberáme, sú rôznorodé. Pravé Spektrum sa vždy usilovalo vyvolať diskusiu o Európskej únii, ktorá na Slovensku dlhý čas chýbala. Naďalej budeme prinášať široké spektrum tém (najmä tých kontroverznejších) a žánrov (glosy, komentáre, analýzy), a ako sme už uviedli – s radosťou privítame Vašu aktívnu účasť.

redakcia

 

Krédo Pravého Spektra

Napriek tomu, že socializmus a komunizmus skrachovali, pretože ich prevalcovala realita, ich mäkšie deriváty žijú ďalej: politická korektnosť, pozitívna diskriminácia, ľavicový liberalizmus, feminizmus, environmentalizmus, korporativizmus, antiamerikanizmus, antisemitizmus, neznášanlivý sekularizmus, pacifizmus, humanrightizmus, ekonomický antiglobalizmus, europeizmus a iné cvokizmy.

Kým komunizmus chcel zničiť rodinu, náboženstvo a súkromné vlastníctvo priamo a rýchlo, vyššie uvedené -izmy to robia pomaly a subtílne. Nenápadne, ako potkany, ohlodávajú piliere západnej civilizácie, aby napokon privodili jej pád.

Pravé Spektrum chce útočiť proti výstrelkom mravného relativizmu a povzbudzovať dobré a osvedčené konzervatívne hodnoty. Prosperita Slovenska sa dá vybudovať len na zásadách trhovej ekonomiky bez prívlastkov, občianskeho vlastenectva a s vedomím, že skutočná sloboda je predovšetkým silou charakteru. Len na takom základe si môžeme vyberať, čo je morálne správne.

redakcia

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group