ISSN 1335-8715

17-04-2002   Martin Pener   Komentáre   verzia pre tlač

Svet po 11.9. 2001

Prinášame Vám víťaznú vysokoškolskú esej člena ODM Martina Penera, ktorý sa na jeseň minulého roku zúčastnil súťaže vypísanej podpredsedom vlády Ivanom Miklošom. Jej téma bola nanajvýš aktuálna: "Svet po 11.9.2001 – Sú pre nás NATO a EU naďalej ostrovmi slobody, bezpečia a prosperity?"

Pridať nový príspevok

Keď vrah o morálke káže II.
autor: Tomáš
pridané: 16-05-2002 10:25


"Boj o bezpečnosť a demokraciu bude behom na dlhú trať. Ak sa napríklad v roku 1945 podarilo poraziť Hitlera, v zálohe ostal zrejme ešte nebezpečnejší tyran – Stalin."

milí kolega, skúste si svoj obzor obohatiť o ďalšie mená, môžete začať napríklad menami ako Suharto, Barre, Gaviria... skuste sa zaujimat o historiu krajin ako Nikaraqua, Kolumbia, Salvador, Argentina, Heity, Indonezia ... a potom prosim skuste formulovat zavery o svetovom terorzime a nebezpecnych tyranoch!

haha
autor: Alojz Mokrota
e-mail: mladysom@azet.sk
pridané: 13-07-2002 22:52


Super, Miklos tiez nabehol na tu vlnu. Je to pekne citanie, ale je to falosny idealizmus. Na jednotu zapadnej civilizacie veri mozno autor a keca o nej par inteleguanov. Normalnemu cloveku je jasne, ze jednota a hodnoty zapadnej civ. koncia tam, kde zacinaju ekonomicke zaujmy. Vtedy je jedno, ci ide o tyrana alebo sa spacha genocida - Timor, hlavne, ze je kseft. Zaujimava je formulacia : "Pravda, mnohé náznaky a indície boli známe: vojny na Balkáne, Čečensko, Timor, útok nervovo-paralytickým plynom v tokijskom metre a mnohé teroristické akcie ako bombové útoky, únosy, obchod s narkotikami a ďalšie." Toto som nepochopil, prosim autora, nech mi to vysvetli. Náznak - v Čečensku islamskí teroristi vraždia nevinných ruských vojakov, ktorí sa snažia pomôcť civilistom ... asi tak to autor chápe. V Timore USA - Kissinger s Nixonom odsuhlasili genocidu pachanu Indoneziou - vymenov za ropu a dodavky zbrani. Aj Australia, ktora sa vraj podla Huntingtona tvrdo domaha dodrziavania ludskych prav a slobod, tazila timorsku ropu a prehliadala tuto genocidu ... to je zapadna civilizacia v pravom svetle ...
gratulujem
autor: Jozef
e-mail: prosnan@trend.sk
pridané: 06-08-2002 17:01


V pripade, ze by sa mi zažiadalo ceny podpredsedu vlády pre ekonomiku Ivana Mikloša a pohladenia jeho neviditeľnej ruky trhu po ambicióznej hlavičke, asi by som napísal esej v podobnom duchu. Pre občana krajiny ašpirujúcej na členstvo v NATO je ideálnou kvalifikáciou práve čierno-biele videnie. Gratulujem.
11.9
autor: kajo
e-mail: kajo@zoznam.sk
pridané: 27-05-2008 10:51


Svet po jedenastom septembri sa naozaj zmenil.
Mame tu nove vojny, nove "protiteroristicke" zakony, nove vojenske zakladne a.t.d.
Vstupit do NATO je vyhodne len preto aby nas chranilo pred sebou samim.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group