ISSN 1335-8715

28-03-2002   Roman Joch   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Rasismus a potraty

Českí vládní zmocněnec pro lidská práva, pan Jařab, v nedávné televizní relaci „21“ uvedl, že s reklamní kampaní proti rasismu, již připravil jeho úřad, nesouhlasí jen skinheadi. Aby pan Jařab nesetrvával v bludu i nadále, řeknu mu, že s ní nesouhlasím taky.

Pridať nový príspevok

stop rasizmu=vzdelanosť ľudí
autor: Tomáš Rášo
e-mail: rasotomas@hotmail.com
pridané: 29-03-2002 23:27


Sice som doteraz nemal možnosť vidieť reklamnú kampaň proti rasizmu v ČR, ale napriek tomu sa pokúsim reagovať na tento článok. Rozhodne môžem súhlasiť s názorom, že efektivita takýchto kampaní je nízka, avšak ako môže byť takáto reklamná kampaň obmedzením slobody občanov, tak tomu celkom nerozumiem, pretože o prerozdelovaní peňazí ( na podobné akcie ) rozhoduje vláda, ktorá bola zvolená v demokratických voľbách občanmi ČR. Nemôžem súhlasiť ani s „ alternatívnymi trestami“, pretože je všeobecne známe, že násilie produkuje len násilie a podľa mňa by takéto opatrenia mali za následok len zvýšenie kriminality a nie začiatok rozmýšľania skinheadov, či namiesto úderu nezvolia radšej pasivitu voči Rómom.
Myslím si, že boj proti rasizmu by mal spočívať vo vzdelanosti obyvateľstva. Malo by dôjsť k vybudovaniu rómskych škôl, kde by sa výučba popri rómčine venovala aj češtine ( na Slovensku- slovenčine ).
Verím, že by to vo veľkej miere ovplyvnilo schopnosť rómskeho obyvateľstva začleniť sa do spoločnosti a vo veľkej miere ovplyvnilo postavenie skinheadov.
Myslím si, že Česká aj Slovenská republika má v tomto smere obrovské medzery, ktoré však bude musieť skôr, či neskôr začať riešiť, aby sa predošlo spoločenskej kríze.

Tomáš Rášo

potraty
autor: Jozef
pridané: 03-04-2002 7:41


Rozhodne su potraty ovela vacsi problem ako rasizmus. Ak je dovolene zabijanie dietata v lone matky, kde by sa malo citit najbezpecnejsie, potom by malo byt logicky dovolene akekolvek fyzicke nasilie, pretoze nic hroznejsie uz nie je mozne vykonat.
rekcia na Jozefov mail
autor: Tomáš Rášo
e-mail: rasotomas@hotmail.com
pridané: 11-04-2002 21:55


Chcel by som reagovat na Jozefov mail.

1. Rozhodne nemozem suhlasit s nazorom, ze potraty su ovela vacsii problem ako rasizmus.
Myslim si, ze zakazom interrupcie by sa nedosiahol ocakavany efekt a osobne by som tento zakon povazoval za potlacanie slobody obyvatelstva.
Napriek tomu som proti potratom a myslim si, ze boj proti interrupcii nespociva na zakonoch, ktore by zakazovali potraty, ale v ucte k zivotu, ktora sa da dosiahnut jedine vzdelanim a laskou k bliznemu svojmu.
Dovolim si tvrdit, ze cesta vzdelania a lasky dokaze odstranit potraty z tejto Zeme.

2. Plod neciti!

3. Z mailu mi vyplyva, ze ak nie je zakazana interrupcia, tak potom podporujme nasilie, rasizmus,... . Dost ma to zaraza, ze niekto dokaze nad takym niecim vobec uvazovat, nieto este napisat.


Tomáš Rášo

RE: rekcia na Jozefov mail
autor: Martin Hanus
pridané: 12-04-2002 9:20


Myslím, že si to nepochopil správne. Nikto rasizmus nezľahčuje. Je však udivujúce, ako predovšetkým zástupcovia tretieho sektora neustále moralizujú nad vraj hlúpou väčšinou a každý konflikt medzi Rómami a ostatnou populáciou (ktorý vyviera z neprispôsobivosti väčšiny rómskeho etnika) prisudzujú rasizmu nerómskej väčšiny. Je to veľké nešťastie našej krajiny, lebo sami sa vzdávame priestoru, ktorý takto dobrovoľne prepúšťame extrémistom typu Slotu, Mórica a Malíkovej.

Tí istí, ktorí nás tak úzkostlivo kádrujú z morálky, kladú akési práva ženy nad základné ľudské právo - právo žiť.
Kde sa zrazu podel zmysel pre spravodlivosť, lásku a ľudské práva našich vierozvestov tej jedinej správnej antirasistickej morálky?

RE: rekcia na Jozefov mail
autor: neznama
pridané: 28-11-2006 11:27


a co zeny, pre ktore je tehotenstvo rizikove... a mozu zomriet...SPOLU S PLODOM.
a co znasilnene zeny?

RE: rekcia na Jozefov mail
autor: milan
e-mail: milan@zion.sk
webstránka: http://zion.sk
pridané: 02-06-2002 12:12


suhlasim s tebou.
zakony zakazujuce potraty by VOBEC nic nevyriesili.
proti potratom treba bojovat skutocne asi len vychovou a ludskostou.

re: Martin
autor: Alex Botev
e-mail: slovak@minister.com
pridané: 17-04-2002 21:20


Martin,

suhlasim s tym, co si napisal, mali by sa vsetci zamysliet nad svojimi nazormi, ktore vyjadruju podporu druhemu, tretiemu, stvrtemu zakladnemu ludskemu pravu (ak si ich mozem dovolit zoradit podla dolezitosti). Ale naozaj prvemu, bez ktorych by nebolo ani ostatnych, sa stavaju "macossky".

Som za to, ze ak ludia nevedia niest nasledky za svoje ciny (napr. starost o dieta), nemali by zakonite ani pokusat osud - pohlavny styk bez antikoncepcie alebo ak su proti antikoncepcii, tak potom "nesexovat".

Vyjadrenia: "ja si dam pozor" (aj v plurale) & "ja som skuseny" a pod. su na vysmech hlavne pre tych, ktori to robia po prve.

Uplna absurdita je potrat ako forma antikoncepcie. Mozno to bude tvrde, ale takito ludia by sa mali strielat. (teraz som porusil uz zmienene prve zakladne ludske pravo, sorry).

Neliecme choroby, ale snazme sa im predchadzat. Sposob nech ostane na kazdom jednotlivcovi.

Pekny den Slovensko.

Alex Botev

pan joch
autor: milan
e-mail: milan@zion.sk
webstránka: http://zion.sk
pridané: 02-06-2002 12:15


pan joch sa v pripade interrupcii celkom spravne argumentuje zakladnym ludskym pravom na zivot, ktore garantuje ustava.
ale pritom len nedavno tu mal clanok obhajujuci trest smrti, skinheadov chce bicovat (nevravim, ze by si to nezasluzili, ale vybijanie klinu klinom fungovalo mozno tak v dobe kamennej)... azda by to chcelo trochu sebareflexie.

xxxx
autor: maja
e-mail: markatikas@centrum.sk
pridané: 07-03-2003 14:33


potrebovala, by som niejake rec.prejavy na rasismus a vsetko okolo
vopred vdaka

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group