ISSN 1335-8715

21-03-2002   Martin Hanus   Rôzne   verzia pre tlač

ABSURDISTAN VI.

O pokračovaní pravicového koalovania, Jirkovej liberálnej dobročinnosti, boji proti kovom, Vladovej USA-tour, poslaneckých telenovelách a jednom orgáne

Kaníkovci v duchu hesla „opakovanie je matka múdrosti“ asi po stotridsiatypiaty krát zopakovali, že len širokorozchodná pravicová koalícia, pravda za ich nezištnej asistencie, môže vyviesť našu domovinu zo svrabu, do ktorého sa veselo rúti na čele so smeroborcom, všadebolom, všetkovidelom a vševedom, no skrátka všehomírom Ficom. Pragmatici kaníkovci na svojom druhom kongrese v kaníkovskom letopočte ďalej rozvinuli, čo si asi tak pod tou širokorozchodnou pravicovou koalíciou predstavujú. Takže: tá svätá pravicová trojka sa volá SDKÚ-Markíza-DS. Déeskári, ktorí boli už aj pred kaníkovským letopočtom sofistikovaní huncúti, zostali svojej povesti verní i v novom zlatom kaníkveku a vyplavili z politologického útrobia na pravicového našinca ďalšie možné pravicové subvarianty. Prvým je rozkošný párik SDKÚ-DS, tým druhým Markíza-DS. Ako vidieť z "hoch" analýz, DS ide vo všetkých variantoch na dračku. Hlavne ten druhý „markizácky“ variant by fotogenickému Kaníkovi a jeho preferenciám bodol. Stačí len tak málo – aby déesácke intelektuálne a estetické prednosti pochopili dosiaľ ignorantskí Dzurindovci a Ruskovci. Netreba zabúdať, že déesácky politologický trust má v zálohe ešte štvrtý tromf, ktorý nedáva spávať ani Vladovi v USA. Ním je samostatná kandidatúra DS v parlamentných voľbách. Hor sa do volieb!

Budúci kaníkovský koaličník, markízák Jirko Malchárek sa svojimi liberálnymi pudmi netají ani pred voľbami. Jirko totiž predložil novelu zákona o daniach z príjmov, podľa ktorej sa má limit odpisov pri nákupe osobných áut zvýšiť z 450-tisíc na 800-tisíc a pri finančnom lízingu z 550-tisíc na 950-tisíc korún. Tento ultraliberálny a hlavne ultraspravodlivý návrh nemá samozrejme nič spoločné s Malchárkovým predmetom podnikania, ale len a výlučne s jeho nevykoreniteľnou liberálnou orientáciou. Rovnako ako bol neotrasiteľnosťou svojho liberálneho presvedčenia vedený šéfmarkízák pri boji proti vstupu inokrajinca Železného na slovenský mediálny trh. Verejný záujem je holt verejný záujem... Že ANO?

Inšpiráciu v boji proti cudzorodým kovom odčerpal od šéfmarkízáka aj vrchný šerif USA George Bush. Či zahraničné železo, alebo oceľ, cudzie nechceme, svoje si nedáme. A čo sa týka nás liberálov a konzervatívcov - slobodný trh si predsa inokrajincami rozvracať nedáme!

Pri Jirkových liberálnych vášniach ešte chvíľu zostaneme. Vo svojom liberálnom zanietení sa nám Jirko tak rozčertil, že navrhol Brigitinu 24-tisícovú tzv. preddavkovú daň (podporenú ďalším liberálom Ivanom, sic!) znížiť na ultraliberálnych 12 tisíc korún slovenských! Až sa mi z toho liberalizmu hlava zatočila...

Vladovi nedá spávať nielen hrozba Kaníkovho samostatného nástupu, ale ani hyenistickí slovenskí novinári. Počas jeho krížom-krážom cesty Spojenými štátmi ho neustále obťažujú svojou otázkovou neukojenosťou. Čo ich do toho, že kde, s kým, ako, o koľkej a prečo? Nech sú radi, že cestuje a rozširuje si obzory. Veď chceme mať rozhľadeného premiéra, či nie?

Politické manévre s podtitulom „Ako vyčistiť novelou, čo sme si zasvinili zákonom“ naberajú na nových obrátkach. Spor ľudomilných Saktorovcov so zvlčilými Miklošovcami o novelu Zákonníka práce hrozí po tohto pondelňajšej tripartite prerásť do sladučkého kompromisu. O koľko týždňov sa opätovne dôjde na potrebu novelizácie novelizácie pondelňajšieho kompromisu v tejto chvíli netuší ani všemohúci Alah.

Záľuba v literatúre je u našich poslancov v porovnaní s blízkym zahraničím vskutku fascinujúca. V písaní noviel nemajú na široko-ďaleko žiadnu konkurenciu. Namiesto ocenenia ich literárnych aktivít sa však Slovač deštruktívne prehrabáva v štatistike o dochádzke jednotlivých poslancov a poslaneckých klubov. Výsledky sú skutočne šokujúce: poslancom s najhoršou dochádzkou je trestne stíhaný Ivan Lexa, tesne stíhaný žilinským vajdom Slotom. Tomu sa však z čisto fyzických a časových dôvodov podarí bývalého sysľa tromfnúť len ťažko. Najlepším poslancom slovenského parlamentu je podľa tej istej štatistiky esdéeľák Klemens. Načo pátrať po kvalite jeho hlasovaní, jeho skutočnej práci, hlavná vec, že tam drepí od svitu do mrku. Veď preto sme si ho zvolili! Takže poslanci a poslankyne, nepracujte, necestujte do zahraničia, nekontaktujte sa s voličmi, ale len pekne drepte, kvokajte a (u)znášajte (sa). My volíme podľa štatistík – a tie nepustia...

Na Slovensku sa nám vyrojili ako huby po daždi nesmierne užitočné inštitúcie s ešte užitočnejšou náplňou práce. Vedeli ste, že tu máme napríklad splnomocnenca pre riešenie rómskej problematiky, ktorý sa práve zaoberá s takým zásadným problémom spoločného slovensko-rómskeho spolužitia ako je kodifikácia rómskeho jazyka? Tá bezosporu odstráni všetky komunikačné problémy, ktorými boli doposiaľ naše slovensko-rómske vzťahy zaťažené. Pre ďalšie nezvratné otepľovanie našich etnických vzťahov by som preto navrhoval zavedenie výučby kodifikovanej rómčiny povinne pre všetkých gadžov od materskej škôlky. Tá sa vraj podľa slovutného Ftáčnikovho ministerstva krajších, vzdelanejších zajtrajškov stane taktiež povinná pre všetky ratolesti od piatich rokov.

Aby sme neboli unášaní len samými vznešenými povinnosťami, dohodli sa naši poslanci, že budeme mať aj práva. A aby sme s tými našimi právami neboli takí osamotení, ustanovili nám zákonom – a to hneď ústavným – orgán verejného ochrancu oných práv. Vraj ním má byť nejaký ombudsman, import zo vzorového Švédska, rajskej to záhrady sociálneho cítenia. Aby nám bol zmysel inštitúcie čírojasný, poslanci nám za onoho ombudsmana navolili kandidáta priamo stvoreného na náplň prislúchajúcich ochranno-preventívnych funkcií. Veď kto sa o tie naše práva postará lepšie, než zástupca hnutia za ľudské práva Ivana Lexu, Alexandra Rezeša, Jaroslava Svěchotu?
Aký orgán, taký organista. Hlavná vec, že funkčný...

Martin Hanus

  Originalne
   dalvik 22-03-2002 12:38

   

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group