ISSN 1335-8715

22-03-2001   Martin Cebo   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vyhlásenie ODM-BA k aktivitám OZ KOVO

ODM Bratislava (ďalej ODM-BA) je pobúrená zámerom OZ KOVO, ktorým sa snažia upozorniť na zlú sociálnu situáciu na Slovensku a podporiť kolektívne vyjednávanie. Nepovažujeme zvolený spôsob protestu za vhodné riešenie nedobrej situácie v mnohým regiónoch Slovenska. Blokovanie bezproblémovej prevádzky súkromných firiem je vrcholne nezodpovedné. Nie sú to predsa tieto podniky, ktoré daný stav spôsobili a hnev odborov by sa mal obrátiť na nezodpovedné manažmenty krachujúcich a vytunelovaných podnikov.

Predstavitelia OZ KOVO si musia uvedomiť, že svojim postupom spôsobia týmto súkromným spoločnostiam nemalé škody.

ODM-BA považuje blokovanie súkromnej firmy za nezodpovedný krok aj z dôvodu snahy Slovenska o prilákanie zahraničných investorov. Podobné akcie totiž kazia imidž Slovenska v zahraničí.

ODM-BA vyzýva kompetentných, aby podobné protestné akcie nepovoľovali a rázne zakročili proti protestujúcim odborárom.

Bratislava, 8. marca 2001

Martin Cebo, podpredseda ODM
Michal Šula, predseda ODM-BA

Diskusia k článku Vyhlásenie ODM-BA k aktivitám OZ KOVO zatiaľ neobsahuje žiadne príspevky.

 

Slobodný trh

Na Slovensku čelíme výzve, ktorá je veľkou prekážkou prosperite. Touto bariérou sú mýty a legendy, častejšie však elementárna neznalosť fungovania trhovej ekonomiky, ktoré sú zakorenené hlboko v nás. Stvoriteľ pritom urobil človeka na svoj obraz, daroval mu svet a moc pretvárať ho podľa svojich potrieb. Je to podnikavosť, ktorá drsný nehostinný svet pretvára na znesiteľné miesto pre život. Bohaté národy sú také, ktoré podnikavosť, túto tvorivú moc, stimulujú. Chudobné národy podnikavosť pochovávajú pod tonou dobre mienených regulácii a zodpovednosť za svoj život hádžu na štát. Sme presvedčení, že Slovensko potrebuje viac zodpovednosti za svoj osud a viac ľudskej podnikavosti. Len na tomto základe môže byť založená prosperita nás všetkých.

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group