ISSN 1335-8715

12-11-2010   Martin Pener   Rôzne   verzia pre tlač

Martin Pener - kandidát Prievozu v komunálnych voľbách 2010

Spomienka na komunálne voľby 2006

O priazeň voličov som sa po prvý raz uchádzal v komunálnych voľbách 2006. Vtedy som získal 1807 hlasov. Počet hlasov poslancov, ktorí boli zvolení v našom volebnom obvode, sa pohyboval od 1850 do 2182 hlasov. Na to, že som v Ružinove nevychodil základnú školu (veď koho iného osloviť s prosbou „voľte ma“ ako prvého, ak nie spolužiakov zo základnej školy a rodinu) pokladám miesto prvého náhradníka vtedajšieho volebného obvodu za veľmi dobrý výsledok.

Dnes mám opäť možnosť uchádzať sa priazeň voličov. A som rád, že sa ružinovská pravicová koalícia v porovnaní s rokom 2006 rozrástla o ďalšie tri strany. Preto by som rád aj na virtuálnych stránkach Pravého spektra oboznámil - nielen obyvateľov môjho volebného obvodu Prievoz - s mojimi predstavami...

2010: prečo kandidujem?

S všeličím v našej mestskej časti nie som spokojný. Všeličo, čo sa tu deje pokladám za ľahostajnosť až bezohľadnosť voči nám obyvateľom. Nechcem však ostať pri pasívnej nespokojnosti. Pasivita občana je spojencom tých, ktorí s ním chcú vybabrať.

Preto nielen susedom Prievozčanom z môjho volebného obvodu, ale všetkým obyvateľom mestskej časti Ružinov ponúkam svoj voľný čas a úprimný záujem pracovať na spravovaní našej mestskej časti Ružinov.

Mnohí na politiku i politikov (aj na komunálnej úrovni) iba nadávajú, vopred odsudzujú, ignorujú to, čo bezprostredne ovplyvňuje ich život, rezignujú s tvrdením že aj tak „tí hore majú moc a urobia si po svojom“, že aj sa žiadnou aktivitou nič nedosiahne...

Ja som naopak presvedčený, že určite rozhodne stojí za to pokúšať sa meniť veci k lepšiemu. Verím, že je možné urobiť mestskú časť Ružinov krajším miestom pre život.

Hoci žijem v Prievoze, veľmi dobre viem aké odlišné sú jednotlivé kúty našej mestskej časti: Ružinov, Prievoz, Ružová dolina, Mlynské nivy, Líščie nivy, Trnávka, okolie Slovnaftu, aj náš malý kúsok dunajského nábrežia (áno, Eurovea je ružinovská!). A v prípade zvolenia na tieto odlišnosti ani na potrebu odlišného prístupu k riešeniu problémov jednotlivých častí nezabudnem.

Naša mestská časť je adresou, kde by chceli bývať mnohí. Mimochodom porovnajte si ceny bytov v našej mestskej časti s inými časťami Bratislavy (samozrejme okrem historického centra) a zistíte, akú hodnotu má adresa v mestskej časti Ružinov. Verím, že na konci volebného obdobia pod vedením nového starostu Ing. Dušana Pekára a našej koalície bude hodnota žitia v Ružinove ešte cennejšia.

Čo chcem dosiahnuť?

Sľubovať sa dá ľahko, pretože my občania máme malé znalosti, aké sú vlastne kompetencie komunálneho poslanca. Niektorí zas hovoria "budem za vás bojovať". Bojovať? Sme snáď vo vojnovom stave??

Nebudem Prievozčanov masírovať krásnymi sľubmi, ktoré síce mnohí chcú počuť, no v ktoré niekedy neveria ani sami kandidáti. A tak nasledovné riadky nenazývam volebnými sľubmi, ani volebným programom. Moja predstava, čomu sa v prípade zvolenia prioritne budem venovať, sa dá zhrnúť do troch bodov:

• posilniť bezpečnosť obyvateľov aj návštevníkov Ružinova • zachovať a rozširovať kvalitné životné prostredie • pričiniť sa o zodpovedné a transparentné hospodárenie

Čo si pod tým konkrétnejšie predstavujem?

Posilnenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov Ružinova sa dá dosiahnuť • modernizovaním a doplnením systémov varovania obyvateľstva • sprevádzkovaním nových kamerových systémov – na starostlivo vybraných miestach

Kvalitné životné prostredie pre mňa znamená • zachovanie, modernizácia a rozšírenie oddychových zóny, športovísk, zón zelene a kultúrnych zariadení • koniec megalomanským projektom • väčšie záväzky pre investorov pri skvalitňovaní infraštruktúry a životného prostredia • a špeciálne v Prievoze: ak výstavba, tak už iba výlučne rodinné domy

Zodpovedné hospodárenie podľa mňa musí zahŕňať • rázny koniec súčasnému chaotickému hospodáreniu • zastavenie zadlžovania mestskej časti • obnovu transparentnosti

(Týmto tézam sa bližšie venujem na mojej stránke www.martinpener@webnode.sk)

Môj kandidát na starostu

Kandidátom pravicovej koalície na starostu mestskej časti Ružinov je Ing. Dušan Pekár. Dušana Pekára osobne poznám už viacero rokov. Vážim si ho ako skúseného komunálneho politika aj ako čestného a seriózneho človeka. Som presvedčený, že predstavuje najlepšiu voľbu pre našu mestskú časť. Dušan Pekár nie je politik ktorý by sa skrýval pred ľuďmi, pred občianskymi aktivistami, ani pred politickými oponentmi.

Ukázať sa občas napríklad na hodoch mestskej časti, potriasť rukou víťazovi športového zápolenia a predovšetkým uverejniť z toho peknú fotku a obsažný článok v periodiku mestskej časti, ako to vídavame u končiaceho starostu Slavomíra Drozda, to veru nepokladám za plnohodnotný osobný kontakt s občanmi. Dušan Pekár ponúka alternatívu samosprávy otvorenej občanom a pre občanov.

Dodatok: Pozor, volíme len do 20.00!

Pokladám za znevýhodnenie, a to hlavne mladej generácie, že v týchto komunálnych voľbách máme možnosť voliť len do 20.00. Ja sám síce voľbu na poslednú chvíľu nepraktizujem a zásadne chodievam ráno až doobeda. No nemožno zatvárať oči pred faktom, že mladí ľudia častejšie ako staršie generácie vyplnia deň prácou, zábavou, športom, či nakupovaním, a voliť idú až večer (to nie je populistický výmysel, ale výsledok pozorovania - bol som členom viacerých okrskových volebných komisií). Ak bolo nevyhnutne potrebné skrátiť časové rozpätie volieb, prečo sa volebné miestnosti nemohli radšej otvoriť až o 08.00 miesto o 07.00? preto odporúčam všetkých ktorí chcú ísť voliť – nenechávajte si to na poslednú chvíľu, nikdy neviete čo vám môže prísť do cesty.

Mgr. Martin Pener

kandidát do Miestneho zastupiteľstva Ružinov koalície KDH – SDKÚ-DS – OKS – MOST-HÍD - SAS

za volebný obvod Prievoz číslo kandidáta č.12

www.martinpener.webnode.sk

  k Ruzinovu
   matus stefanovic 15-11-2010 18:37
  škoda .....
   libertarian 27-11-2010 10:46
  RE: škoda .....
   Czechtek 28-11-2010 21:16
  RE: škoda .....
   štúrovec 29-11-2010 23:29
  RE: škoda .....
   Michal Drotován 02-12-2010 0:06
  podakovanie
   Martin Pener 28-11-2010 12:49
  RE: podakovanie
   Michal Drotován 02-12-2010 0:01

   

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group