ISSN 1335-8715

20-04-2010   Emil Petřík   Komentáre   verzia pre tlač

Kandidátka KDH – evolúcia dinosaurov pokračuje

KDH má reálnu šancu na približne dvadsiatku poslancov v parlamente. Predstavme si, že voliči nevyužijú preferenčné hlasy a pozrime sa, kto všetko by v budúcom parlamente tvoril túto dvadsiatku.

Pridať nový príspevok

kandidátka môže byť aj lepšia
autor: Juraj - pravičiar
pridané: 20-04-2010 17:58


len pár poznámok - druhé miesto Hrušovského vnímam tak, že KDH vníma aj láskavú tvár konzervativizmu, ktorá hovorí to, že zmena musí rešpektovať aj to dobré, čo minulosť priniesla.

Hrušovský nepochybne dokázal KDH dať dokopy v roku 2001-2002 keď reálne hrozilo, že prepadne vo voľbách a SDKÚ (vtedy na vrchole síl a moci) ho prevalcuje a pohltí.

Aj keby neurobil nič iné, za toto si zaslúži rešpekt a Figeľ mu ho týmto miestom na kandidátke vracia.

Osobne mám tiež problém s tým, že niektorí poslanci KDH tam budú tretí či štvrtí raz a pritom o nich verejnosť takmer nevie - ale asi v žiadnej strane nedokážeš mať 20 osobností, ktoré strhnú masy a aspoň raz týždenne tak mediálne znosia koalíciu pod zem, že si ich všetci zapamätajú. Proste aj v parlamente potrebuješ lídrov (Figeľ, Lipšic) a potom nosičov vody.

Možno ešte pár slov k Froncovi - pretože pracujem v školstve a trochu mu rozumiem. Bol to vynikajúci minister, ktorý sa snažil dať reforme kvalitu - akurát to nedokázal možno dobre odkomunikovať. Jeho know-how je výborné a patril k tým, ktorí sa svojmu rezortu poctivo a kvalitne venovali aj z opozičnej lavice. Ako akademik je cenný a som rád, že tam bude opätovne.

To, že v prvej dvadsiatke je objektívne 5 úplne nových potenciálnych poslancov je podľa mňa vynikajúci výkon - zvlášť na konzervatívnu stranu. Veď si to porovnaj napríklad s SDKÚ - tam okrem Jurzycu a Dubovcovej nikoho nového nenájdeš.

Čiže chápem kritiku a niektoré veci by som hneď podpísal - napríklad Muránsky alebo Ďurkovský tam nemajú čo hľadať. Ale politika je vždy umením možného - aj vnútri v strane. Avšak na situáciu po odchode Palkovcov je to dobrý výsledok. Lepší, ako sa dalo pred rokom očakávať - nemyslíš?

A propos, kto iný by tam mal byť, ak nie tí, ktorých kritizuješ?

Figel, Hrusovsky, atd
autor: M. Stefanovic
e-mail: hanalukas@seznam.cz
pridané: 20-04-2010 18:53


Kandidatka KDH zrejme vyhovuje vedeniu tejto strany. Figel, najma ked je sam na obrazovke, povedzme s odbornikmi, tak nema chybu. napriklad vcera v STV. nie je uz tak jednoznacny, ked ma supera. Hrusovsky dal KDH spravny smer a znormalizoval pomery v strane /pri pohlade zvonka/. Ma na politike strany znacne zasluhy.
Sabolova a Brocka su zrejme skuseni ludia. Lipsic je nadmieru ofenzivny, aj jeho "stretnutia s obcanmi" v ich pribytkoch su konfrontacne v tom zmysle, ze kazde fyzicke stretnutie sa moze zmenit na konfrontaciu su generis. Plagaty KDH sa mi vidia starostlivo premyslene.

KDH
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 20-04-2010 23:09


Zial vyzera to tak, ze prva linia, ktora chcela ist do koalicie s Ficom v roku 2006 - Fronc, Sabolova, Brocka, Hrusovsky, Muransky je prvou liniou aj v tychto volbach.
Napriek tomu dufam, ze KDH bude mat rozum a do pripadnej koalicie so Smerom nepojde (aj ked regiony budu tlacit a tlacit). No, ale obavam sa, ze Dano Lipsic a spol. to budu mat voci zasluzilym poslancom KDH (napr. Sabolova- poslanec od roku 1994)tazke.

PS: Nakolko kandidujem aj ja, tak budem rad, ak pripadne pouzijete kruzok :-D

KDH
autor: štúrovec
pridané: 21-04-2010 12:03


Pokial KDH nebude skutocne vyznavat take hodnoty, ake ma v nazve, to jest skutocne krestanstvo(SLODARITA, SPOLUPRACA, LASKA A MIER) a nie katolicky talibanizmus(KATOLICKE DOGMY A NENAVIST KU KAZDEMU, KTO S NIMI NEDUCHA DO PAHREBY), ci skutocnu demokraciu(VOLU LUDU) a nie demokraturu papalasov, medii a nadnarodnych sponzorov(ZLATOTELACI KAPITALIZMUS), a k tomu ked neprida slusne slovenske narodniarstvo(NIE SNSACKY SPINAVY NACIONALIZMUS), nedostane nikdy od volicov taku moc, aby mohlo realne ovplyvnovat beh Slovenska a jeho obyvatelov.
Ale keby sa stal zazrak, v tom pripade by bolo pravicovymi mediami a pravicovymi sponzormi KDH znenavidene, lebo pravica nenavidi skutocne krestanstvo a demokraciu, o slovenskom narodniarstve ani nehovoriac.

RE: KDH
autor: Marek
pridané: 21-04-2010 12:57


Tvoj prispevok je dost tazko pochopitelny. Najviac sa mi paci "katolícky talibanizmus" v prvej vete v kontraste k "skutocnemu krestanstvu" v poslednej vete. Skratka nie je nad to ked sa liberalno socialisticky narodniar pasuje na experta na krestansku pravicu.
RE: KDH
autor: štúrovec
pridané: 21-04-2010 18:45


Kazdy kto chce pochopi, kto nechce nepochopi.
A nie som ani liberalny a ani socialisticky narodniar. Ja nezijem po socialisticky z dani vsetkych obcanov, ako pani, ci sudruhovia knazi z RKC, alebo kadehacky papalasi.
A krestanska pravica? Ked uz, tak katolicka pravica, lebo pravicova ideologia je po vacsine v rozpore s krestanskou ideologiu. S katolickou nie.

RE: KDH
autor: Czechtek
pridané: 03-05-2010 16:49


Slabučko hryzkaj, slabučko!
Nuž,
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 21-04-2010 23:03


program ani osoby KDH ma nezaujímajú, ale budem ich voliť tentokrát. Koho iného?

Inak tento komentár môžete kľudne zmazať, je to bohapustá reklama...

http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz/c/134550/Ja-a-SNS.htm...

RE: Nuž,
autor: libertarian
pridané: 23-04-2010 23:41


Nuž, mal by si voliť svojich milačikov SNS.
Dlhodobo ti mnohí (aj ja) v diskusiach pisali, ze SNS je banda zvrhlíkov a zlodejov. Argumentov bolo za vagony, ved SNSaci sa svojou zhovadilostou vôbec netajili. Len ty si vo svojej samolubosti bol slepý ako Kováčik. Nikdy som nevedel pochopiť, ako môže byť niekto tak extremne slepý ako ty.
Svoju absolutnu debilitu prejavuješ aj teraz, ked chceš voliť KDH, hoci ťa "nezaujima ich program ani osoby" . Fajn, voliť ako slepúch, to je také rýdze slovenské. Voliť nie mozgom, ale s využitím slepeho čreva. A ešte sa tým aj chvališ......

libertarian
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 24-04-2010 21:38


Dlhodobo som ti v diskusiách písal, že mám na SNS kritický názor a ty si ma stále len spájal s vládnou koalíciou. Tak sa zamysli nad sebou, frajer. A mimochodom, boli aj takí v SNS, čo si ich vážim. Rozhodne omnoho viac než teba, anonymného zbabelca schopného maximálne tak vypisovať na internet a urážať.

A neviem, načo by som mal čítať niečí program. Viem, v čom sú kádéháci schopní a v čom nie a na základe toho som sa rozhodol. Skôr sú na smiech takí, čo idú voliť stranu, lebo má v programe dekriminalizáciu marihuany. Môžeš si vyrátať, aká je šanca, že im to aj prejde.

RE: libertarian
autor: Czechtek
pridané: 03-05-2010 16:51


Slabučko hryzkaj, slabučko!
THE EARTH DAY !
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 22-04-2010 10:56


http://www.youtube.com/watch?v=Ep9MFiWXR8...

Farizejske Konzumeristicke Hnitie a vsetky ostatne mafiansky financovane politicke strany teraz odsunieme na vedlajsiu kolaj, aby sme si pripomenuli, ze svet okolo nas nie je iba o pachteni sa za poslaneckymi platmi, imunitou, erarnym farom v luxusnej verzii so soferom a mnohymi dalsimi nezasluzenymi vyhodami politickej elity.

Milujme svoju planetu. Mame slobodu uchranit ju pred vykoristovatelskymi kapitalistickymi stavmi mysle. Nedovolme, aby kapitalisticka pravica vyznamovo vyplnila pojem SLOBODA egoistickym materialnym sebaukajanim! :-)

RE: THE EARTH DAY !
autor: Czechtek
pridané: 03-05-2010 17:03


Slabučko hryzkaj, slabučko!
RE: THE EARTH DAY !
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 04-05-2010 2:01


No vidíte Čektek čo ste si dokázali zapamätať z drezúry. Máte istotu, že ste aspoň taký inteligentný, ako Ficov pes.

Urob mŕtveho! Dobrý havko.

RE: THE EARTH DAY !
autor: Czechtek
pridané: 04-05-2010 10:44


Slabučko hryzkaj, slabučko!
RE: THE EARTH DAY !
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2010 12:00


Hlúpe psisko. Marš do búdy!
trápny komentár
autor: libertarian
pridané: 23-04-2010 23:29


Trápne. KDH teda iste voliť nebudem, ale nie kvôli "argumentom" pana Petríka. Pan Petrík sa nezaťažuje kritikou tejto strany, nekritizuje jej program. Jemu sa proste nepačia tamtí ludia. Petrík si mýli volby s hladaním partnera či manžela.
To už fakt na PS sa zverejnuje čokolvek ?
----------------------------------------------
KDH je typický produkt dneška. Nezaťažuje sa ktovieakou ideologiou (až na tých pár fundamentalistických tém), voličom naslubuje
všetko, čo chcu počuť, v korumpovaní voličov súťaží s Ficom, v nacionalizme doháňa slotu, ....... takže má šancu na nejakých 8 percent.

RE: trápny komentár
autor: Alfonz
pridané: 24-04-2010 19:39


Trapne ja tato reakcia a nie prispevok. Co je trapne na hodnoteni ludi, ktorych dava strana na kandidatku ? Program navrhuju a plnia ludia a v konecnom dosledku nejde o to, co je v programe napisane, ale ci strana vobec ma na to ho splnit. A to zavisi na tych jej ludoch. Takze ludia su nakoniec primarni. Pristup autora je logicky a pochopitelni.
Aj ja zdielam autorove obavy o kvalite ludi na kandidatke, ale stale ide o ludi ktori v porovnani s dnes vladnucimi stranami a ich ludmi su na daleko vyssej urovni.
KDH bohuzial ma naozaj sancu iba na takych 8 - 10 % - ale to povazujem skor za problem preferencii a poziadaviek existujucehich volicov a toho, ze KDH nejde cestou lacneho populizmu ale ma svoje zasady.
Este na objasnenie - volit ich nebudem, ale v porovnani s dnes vladnucimi chrapunmi a zlodejmi si KDH a jej ludi vazim.

RE: trápny komentár
autor: libertarian
pridané: 24-04-2010 23:05


" v konecnom dosledku nejde o to, co je v programe napisane, "
- Slovaci nevolia podla volebných programov. To je fakt super.
" ale ci strana vobec ma na to ho splnit."
- Ak nezalezi na volebnom programe, tak nezaleži ani na tom, či ho strana splní.

RE: trápny program strany
autor: M. Stefanovic
e-mail: hanalukas@seznam.cz
pridané: 25-04-2010 2:26


aj ked som uz v druhej politickej strane, na rovinu poviem, ze citaniu programov stran od r. 1998 som obetoval asi 45 minut cisteho casu. takze nic moc.. ono to ale ani nema velky vyznam, najma v dnesnej rychlej, medialnej epoche. proste clovek sa pozrel na Martinakovu a pocuval ju a par minut uvazoval, ci ju chce volit alebo nie a hotovo. Rovnako je to s Lipsicom, Sulikom, kymkolvek. Ked je niekto arogantny a a nemudry v kampani, bude aj po volbach. naco citat program, napr. SNS? staci tri minuty pocuvat Slotu a sledovat ho a clovek ma plny a absolutny prehlad o tejto strane :)
RE: trápny komentár
autor: Czechtek
pridané: 03-05-2010 16:50


LIBERTARIAN aky mas nick na FaceBooku?
Vyzva
autor: Závažný
pridané: 26-04-2010 22:47


Vlastenci, ci uz pravi, lavi, alebo stredni, populisti aj elitisti! Mame vynikajucu sancu porazit Ficov riedky vlastenecky zakon a spolocne Ficov navrh porazit a povodny z dielne SNS odlasovat. Je najvyssi cas, aby aj Fico dostal na drzku.
Minimálna mzda
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: ladislavkovacik@centrum.sk
webstránka: http://kovacik.bigbloger.lidovky.cz
pridané: 28-04-2010 19:25


Práve čítam na stránke SMERu, že SDKÚ-DS údajne vyčíta vláde nedostatočné zvyšovanie minimálnej mzdy. Pôvodný text som hľadal aj na stránke SDKÚ-DS, ale nič som nenašiel. Predsa len, ak to SDKÚ-DS naozaj tvrdí, zaujímalo by ma, čo si o tom myslia tunajší pravičiari. Je to v poriadku, keď stredo-pravá strana chce zvyšovať minimálnu mzdu viac než SMER? Sú tu určite medzi vami aj takí, ktorí by uvítali, keby žiadna minimálna mzda nebola. Čo si o tom myslíte?
RE: Minimálna mzda
autor: Závažný
pridané: 30-04-2010 2:15


Odpovede sa dockame za maximalnu mzdu.
RE: Minimálna mzda
autor: Czechtek
pridané: 03-05-2010 17:04


Slabučko hryzkaj, slabučko!
RE: Minimálna mzda
autor: perohryz
pridané: 04-05-2010 10:15


Nuž, máš pravdu, je to nepochybne veľmi hlúpe. Osobne sa mi smerovanie SDKÚ s Radičovou vôbec ale vôbec nepáči, stáva sa z nej vykastrovaná strana, pre ktorú je podstatnejšia rodová rovnosť ako to, či štát zbankrotuje. Preto kopec voličov SDKÚ inklinuje k SaS a preto je reálne, že KDH a SDKÚ budú rovnako silné.

Minimálna mzda je hlúpa a nemorálna, pretože zakazuje pracovať práve málo produktívnym, nekvalifikovaným, a tým pádom aj najzraniteňejším pracovníkom. Mzdy určuje produktivita pracovníka, a nie štátom stanovená mzda. Ak by to tak bolo, tak som prvý, čo by stanovil minimálnu mzdu na 1000eur mesačne - problém je, že väčšina populácie by tak prišla o prácu. Našťastie u nás nie je taká vysoká, aby mala také badateľné výsledky, faktom ale je, že niektoré málo platené profesie úplne vymazala z trhu práce: Baby, ktoré na pumpách zvykli umývať okná, stále menej telefonistov nahradzovaných blbými odkazovačmi a tak pod.

kde nic nie je ani cert neberi
autor: Ed
pridané: 04-05-2010 11:06


KDH je podla mna 5.kolona Vatikanu co sa jasne ukazuje aj v ich programe. Su podla mna rovnaki ako ich ideologicki oponenti zo Smeru a v principe i drviva vacsina ostatnych politickych stran = rozdavat statne (t.j. cudzie = nie vlastne) tak kde sa to hlavne im hodi (v tomto pripade maju obcania SR podporovat financne Vatikan a RKC = obe velmi chudobne institucie). A vysledok pre pracujucich obcanov SR - ziadne setrenie, len dristy volte nas dame taku a taku podporu ... .
Skoda ze na Slovensku fakticky v sucasnosti skoncila DS a OKS.
Edo

RE: kde nic nie je ani cert neberi
autor: Czechtek
pridané: 04-05-2010 16:24


Ja idem volit OKS su na kandidatke Most-Hid, takze ich mozes volit...
volby
autor: janco
pridané: 18-05-2010 13:55


kdh nie je momentalne ani hodnotovo ani ekonomicky pravicova strana. krestanske hodnoty a suvisiace temy ako potraty, atd a preferovanie co najslobodnejsej ekonomiky viac menej reprezentovali ludia, ktori odisli. neboli perfektni ale volil som ich s kludom. teraz nemam koho.. co sa tyka pana Kovacika, skoda slov. nevolit sns az ked tie peniaze doslova vracaju a potom prejst k vypraznenemu kdh. dalej, povazovat dnesne sdku za pravicove, nalepky su pre neho jednoducho vecne. kdh vobec nehovori o kulture zivota, co najmenej statu, atd, tak preco ich volit? kvoli tomu ze je to "kdh", smiesne
a
autor: tomasjuve
pridané: 22-05-2010 1:19


uz davno som necital clanok tak nizkej urovne, naozaj prapodivne uvahy vytiahol autor, trocha sebareflexie a clanok stiahnut zo stranky. volic KDH nie som a k pripadnej namietke nekonkretnosti voci mne - zdovodnujem ju nedostatocnou urovnou clanku uz aj smerom k nejakej diskusii
kdh
autor: coriolanus
pridané: 10-06-2010 10:49


ako katolik by som rad volil stranu ktora ma katolicky talibanizmus (ako to niekto tu nazval) v programe. Skoda ze KDH to nie je

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group