ISSN 1335-8715

23-11-2009   Pavol Zlatoidský   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

„Fúzaté deti“ vo Vellinge

Okresné mestečko Vellinge susedí na severozápade s juhošvédskou metropolou Malmö. Okrem toho, že sa vyznačuje typickou ukľudňujúcou a pohodovou atmosférou malého juhošvédskeho mesta, obkopeného na severe úrodnými poliami a ovocnými záhradami a na juhu nádhernými plážami polostrova Skanör, má táto komúna povesť mesta pracujúcich. Zo susedného Malmö sa sem prisťahovalo veľa obyvateľov kvôli úniku pred kriminalitou v anonymnom, multikultúrnom veľkomeste a v neposlednom rade za nižšími komunálnymi daňami.

Pridať nový príspevok

vyborny prispevok
autor: miro ilias
webstránka: http://ilias.blog.sme.sk
pridané: 23-11-2009 11:28


Vdaka za priblizenie situacie vo Svedsku, pan autor.

A gratulujem k novemu dizajnu PS !

RE: vyborny prispevok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 23-11-2009 19:10


Vdaka za uznanie. V novinach dnes bolo ze v blizkozti budovy bkde su ubytovane tieto fuzate deti ktosi podpalil stoh slamy...
Super
autor: Marto
pridané: 23-11-2009 13:49


Je dobre vidiet prispevky pana Zlatoidskeho. Mam dojem, ze okrem tohoto tu, akoby Prave-Spektrum zaspalo.

Dobry clanok

prispevok = ideovy ramec.
autor: matus stefanovic
e-mail: vevericka@borovice.sk
pridané: 23-11-2009 15:35


prispevok je mozno vyborny ako ukazka isteho ideoveho ramca, ktory sa tu /ale aj inde/ na webe prezentuje. V skratke- obyvatelia maleho mestecka nechcu utecencov, a to dokonca aj v tolerantnom a modernom Svedsku. Nuz.., budu si musiet zvyknut, ak nie dnes tak o tyzden. Pretoze o chvilu pridu Srbi, Rumuni, Macedonci alebo Palestincania. Europa bola a urcite aj bude multikulturna. inej cesty, aj kvoli demografii, niet. Ked som bol v Uppsale, meste asi 130 km sev. od Stokholmu, bol som prekvapeny kolko tam zije a studuje cernochov. Ale su tam aj Rusi a otvaraju si obchodiky s pelmenmi a s posuchmi. Mala kaviaren v centre zas patri Arabom z Iraku. Svedi v Uppsale si na to zvykli a ziju takto v pohode. Iste, zvyknut si na inymi je vzdy fuska, ale da sa to.
RE: prispevok = ideovy ramec.
autor: matus stef.
e-mail: vevericka@borovice.sk
pridané: 23-11-2009 15:37


oprava= chcel som napisat- zvyknut si na zivot s inymi..
RE: prispevok = ideovy ramec.
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 23-11-2009 19:08


S pracujucimi pristahovalcami nemaju vo Svedsku a ani vo Vellinge ani najmensie probelmy a naznacil som to aj v clanku.
RE: Super
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 23-11-2009 19:12


Vdaka za uznanie. Doteraz bol v Risi polnocneho slnka vcelku klud a nebolo moc o com pisat. Uvidime co sa z tohoto "vyklube". Urcite sa ozvem po volbach (ak nie prv...)
RE: Super
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 24-11-2009 13:13


Budeme radi, ak nam tiez zasles clanok, radi ho uverejnime.
par poznamok
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 23-11-2009 20:02


nie som si celkom isty aky bol ciel tohoto clanku.
-
1) Je to taky problem stanovit vek imigranta? Keby islo iba o to, metody su a coraz viac sa zdokonaluju. Nie su tie "fuzy" iba vyhovorka a problem je uplne inde? Mimochodom mladistvi maju fuzy bezne. Alebo si azyl zasluzia iba deti do 12 rokov?
http://www.sciencedaily.com/releases/2007/11/071106101204.ht...
-
2) Aj ked clanok jednostranne predklada, ze su domaci proti obyvatelom sukromneho pozemku, tento predpoklad nie je v sulade napriklad s tymto:
http://www.thelocal.se/23302/20091117...
-
3) Ekonomickych imigrantov treba riesit, napadobne aj tempo imigracie. Mimochodom jedno z rieseni je aj ich rozptylenie nech sa nekoncentruju iba v Malmo a nevytvaraju uzavrete spolocenstva. Potom integracia pride bohvie kedy. Ake riesenia ponuka autor clanku? Iba sa pytam.

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 23-11-2009 20:19


-aky bol ciel tohoto clanku.

Informovat o tom co sa deje.

-Je to taky problem stanovit vek imigranta?

Ano,je.Tie metody este nie su zavedene a su skor v experimentalnom stadiu.

2. Ljungmann dnes v novinach uplne, o 180 st.otocil.Bol na koberci u sefov strany.Co sa tyka tej statistiky, pytali sa nejakych 2000 ludi vo Vellinge z toho 1000 sa odmietlo vyjadrit ca 600 bolo za a 400 proti.Takze -zo statistiky a biblie sa da vycitat vsetko...

3. To je prave problem-nikto ich nechce! Co s tym?
Raketovo stupajuce preferencie SD hovoria za vsetko...

RE: par poznamok
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 23-11-2009 22:39


clanok je o novsej metode a spomina aj sucasne.
-
Hmm a odkial vies ze sa az 1000 odmietlo vyjadrit? Resp odmietlo, alebo aj odpovedalo "neviem"?
-
Ked ich nikto nechce akoto ze su v kazdej EU krajine? Ta SD zasa az take velke preferencie nema. Co som sa rozpraval s jednym Danom (nie Svedom) tak ten to videl s imigrantami skor optimisticky.
-
A aketo riesenie navrhuje teda SD? Ze ked si dedina odhlasuje vacsinou, tak nemoze mat nikto na svojom sukromnom pozemku imigrantov?
-
Tento problem tu objektivne existuje a skor ako taketo clanky, by som privital navrhy ako oddelit tych prizivnikov od obeti resp. ochotnych sa prisposobit a pracovat.

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 24-11-2009 20:10


-odkial vies ze sa az 1000 odmietlo vyjadrit

Cital som to v novinach, chcel som to i uviest do clanku ale neviem znova najst link. (Bola k tomu dost divoka debata, ktovie, mozno nieco ako cenzura...)

-Ked ich nikto nechce akoto ze su v kazdej EU krajine?

Lud ich nechce, politici maju lud na haku...

-A aketo riesenie navrhuje teda SD?

1.zastavit migraciu
2.asimilovat tych co su tu (asimilacia je najlepsia integracia)
3.Navrat ku konzervativnycm hodnotam (rodina,krestanstvo,svedska disciplina a prac.moralka)

-privital navrhy ako oddelit tych prizivnikov od obeti resp. ochotnych sa prisposobit a pracovat.

Napr. tak ze do EU by sa mohli pristahovat len taki ktori dopredu dokazu ze su schopni sa sami o seba postarat.a do socialneho systemu ich zapojit az po napr.odpracovani 3-4 rokov. Cosi podobne ma Australia.

RE: par poznamok
autor: meno:
pridané: 26-11-2009 11:01


Veď ľud sa rýchlo zobudí, keď ho čierni budú žrať. Máme doma príklad, ktorí by mali všetci pripečení dôkladne multikulturisti študovať.
RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 24-11-2009 10:22


"Je to taky problem stanovit vek imigranta? Keby islo iba o to, metody su a coraz viac sa zdokonaluju. Nie su tie "fuzy" iba vyhovorka a problem je uplne inde? Mimochodom mladistvi maju fuzy bezne. Alebo si azyl zasluzia iba deti do 12 rokov?"

Nie je to taky katastrofalny problem. Len na zaklade hrubej prehliadky antropologickych znakov ci chrupu skuseny lekar urci vek s presnostou cca -/+ 3 roky. Poznas z kriminalistiky, ale samozrejme ze zive decko na presne urcenie veku nerozpitvu. Vek sa moze urcit rentgenom a porovnava sa velkost kosti, niekedy sa pouziva aj kombinacia s psychologickymi testami. Urcovanie veku je zavedena prax v azylovom systeme kazdej trochu modernejsej krajiny. Samozrejme to nie je "foolproof," lebo sem vstupuju aj faktory ako napr. podvyziva a rasove specifika. 100 percentne foolproof je ale maloco. O spolahlivosti tychto metod sa v azylovej politike diskutuje a snaha o zlepsovanie tu je.

Trochu eurolegislativy :

SMERNICA RADY 2005/85/ES
z 1. decembra 2005 o minimálnych štandardoch pre konanie v členských štátoch o priznávaní a odnímaní postavenia utečenca
Článok 17
Záruky pre maloletých bez sprievodu
5. Členské štáty môžu na určenie veku maloletého bez sprievodu použiť v rámci preskúmania žiadosti o azyl lekársku prehliadku.
V prípade, ak sa použije lekárska prehliadka, členské štáty zabezpečia:
a) aby bol maloletý bez sprievodu pred preskúmaním jeho žiadosti o azyl informovaný, v jazyku o ktorom sa odôvodnene predpokladá, že mu bude rozumieť, o možnosti určenia veku lekárskou prehliadkou. Súčasťou tejto informácie bude
aj informácia o metóde prehliadky a o možných dôsledkoch výsledku lekárskej prehliadky na preskúmanie žiadosti o azyl, ako aj o dôsledkoch toho, keď maloletý bez sprievodu odmietne podrobiť sa lekárskej prehliadke;
b) súhlas maloletého bez sprievodu a/alebo jeho zástupcu s vykonaním lekárskej prehliadky na určenie veku príslušného maloletého a
c) aby sa rozhodnutie o zamietnutí žiadosti o azyl maloletého bez sprievodu, ktorý sa odmietol podrobiť lekárskej prehliadke, nezakladalo výlučne na tomto odmietnutí.
Skutočnosť, že sa maloletý bez sprievodu odmietol podrobiť lekárskej prehliadke, nebráni rozhodujúcemu orgánu prijať rozhodnutie o žiadosti o azyl.
6. Pri vykonávaní tohto článku budú mať členské štáty na zreteli v prvom rade najlepšie záujmy dieťaťa.

Pre lepsiu predstavu o tom, ako to funguje u nas:

"Národná štúdia pre Európsku migračnú sieť,
MALOLETÍ BEZ SPRIEVODU V SLOVENSKEJ REPUBLIKE - POLITIKY RIADIACE ICH PRÍJEM, NÁVRATY A INTEGRAČNÉ OPATRENIA, Máj 2009
Počet MBS vstupujúcich na územie SR s rôznym zámerom, rovnako ako MBS žiadajúcich o azyl v SR je v súčasnosti veľmi nízky. ...
Existujú i problémy s hodnovernosťou veku, ktorý uvádzajú mladiství cudzinci. Podľa informácií Migračného úradu MV SR najmä u osôb, ktoré sa nepreukázali osobným dokladom, nebola stopercentná záruka, že údaje o uvedenom veku sú objektívne a korektné. Podľa dlhodobých skúseností pracovníkov migračného úradu veľmi často boli vyhásenia týchto osôb o neplnoletosti účelové v očakávaní istých výhod v azylovej procedúre ako aj pri pobyte v azylovom zariadení. Za hlavný dôvod týchto účelových vyhlásení migračný úrad považuje skutočnosť, že policajný útvar nemôže vyhostiť dieťa mladšie ako 18 rokov. Keďže na maloletých bez sprievodu sa plne vzťahuje zásada non-refoulement, tieto osoby nemôžu byť vrátené do krajiny pôvodu, z ktorej odišli. Zároveň nemôže byť ich žiadosť posudzovaná v skrátenom konaní, ani nemôže byť odmietnutá ako zjavne neopodstatnená.
Účelovosť a neobjektívnosť štatisticky vysokých počtov maloletých bez sprievodu (MBS) najmä v rokoch 2002 a 2003 dokazují aj lekárske vyšetrenia výšky veku v neskôršom období napr. na Rádiologickej klinike v Trenčíne r. 2007, kde z veľkého počtu vyšetrených tzv. MBS ani jeden klient nebol maloletý. ...
Vek a jeho určovanie
V SR je zavedený mechanizmus overovania veku cudzinca v prípade, keď je vek diskutabilný – teda keď inštitúcia má pochybnosti o neplnoletosti deklarovanej žiadateľom (menej ako 18 rokov). Ak je sporný prípad dokazovania skutočného veku cudzinca, je cudzinec, ktorý o sebe vyhlási, že je maloletý bez sprievodu, podľa § 49 ods.5 zákona o pobyte cudzincov povinný podrobiť sa lekárskemu vyšetreniu na určenie jeho veku; to neplatí, ak je celkom zjavné, že ide o maloletého cudzinca. Ak sa cudzinec odmietne podrobiť lekárskemu vyšetreniu, považuje sa na konanie podľa zákona o pobyte cudzincov za plnoletú osobu.
Určovanie veku u žiadateľov o azyl je zakotvené v zákone o azyle, § 23 ods. 7, kde je uvedené, že:
Žiadateľ o udelenie azylu je povinný podrobiť sa lekárskemu vyšetreniu, ak má [MÚ MV SR] pochybnosti o jeho veku; ak ide o cudzinca podľa § 16 ods. 2, je potrebné udelenie súhlasu zákonného zástupcu alebo opatrovníka. Ak sa na základe lekárskeho vyšetrenia zistí, že ide o plnoletú osobu, [MV SR] s ňou koná ako s plnoletou osobou a o výsledku lekárskeho vyšetrenia bezodkladne informuje jej zákonného zástupcu alebo opatrovníka a príslušný súd. Ak sa cudzinec odmietne podrobiť lekárskemu vyšetreniu alebo ak zákonný zástupca alebo opatrovník neudelí súhlas na jeho vykonanie, na konanie podľa tohto zákona sa považuje za plnoletú osobu. Ak na základe lekárskeho vyšetrenia nie je možné zistiť, či ide o plnoletú osobu alebo maloletú osobu, na konanie podľa tohto zákona sa považuje za maloletú osobu, o čom ministerstvo bezodkladne informuje jej zákonného zástupcu alebo opatrovníka. [MÚ MV SR] informuje žiadateľa, v rámci poučenia podľa § 4 ods. 2, o možnosti vykonať lekárske vyšetrenie na určenie jeho veku, spôsobe jeho vykonania a dôsledkoch vyšetrenia na posúdenie žiadosti o udelenie azylu, ako aj o dôsledkoch odmietnutia vyšetrenia. ...
Na rozdiel od zákona o azyle, zákon o pobyte cudzincov neobsahuje klauzulu o tom, či je osoba považovaná za plnoletú alebo maloletú v prípade, že na základe lekárskeho vyšetrenia nie je možné zistiť vek. Kým pre potreby zákona o azyle je v takomto prípade daná osoba považovaná za maloletú, zákon o pobyte cudzincov tento aspekt necháva otvorený.
Lekárske zisťovanie veku sa vykonáva prostredníctvom RTG vyšetrenia rúk a lakťových kĺbov na Rádiologickej klinike v Trenčíne. V lekárskej správe je potom konštatované, či je zobrazený skelet podľa vývoja a rastu v RTG obraze zodpovedajúci osobe staršej ako 18 rokov. Zisťovanie veku maloletých sa neuplatňuje u každého maloletého, ale len v prípade, ak to ministerstvo uzná za vhodné."

(pozn. non-refoulement - na zaklade Zenevskej konvencie a inych predpisov, utecenca nemozno vyhostit do krajiny, v ktorej mu/jej preukazatelne hrozi riziko perzekucie a neexistuje pre neho/nu moznost bezpecneho vnutorneho presidlenia do regionu krajiny povodu, kde by mohla zit bezpecne).

Samozrejme maloleti bez sprievodu su zranitelna skupina a tak k nim azylova politika pristupuje trochu benevolentnejsie ako k plnoletym, kedze sa na nich okrem Zenevskej konvencie vztahuje aj Medzinarodny dohovor o pravach dietata. Co sa tyka fuzikov, tie maju uz aj strnastrocni. Obzvlast deti tmavsej pleti s juznejsich svetovych regionov dospievaju rychlejsie. Opodstatnenost kazdej ziadosti o azyl sa posudzuje individualne, nikto nechodi po prijimacich taboroch s pravitkom na meranie velkosti lebky a nerozhoduje, ze tento a tento uz nema narok lebo mu rastu chlpky pod nosom, tak ho posleme hajde domov.

Dnes si krajiny EU promptne vymienaju informacie o situacii v krizovych regionoch a tak nie je problem dopatrat sa na zaklade pohovoru so ziadatelom a po porade s partnerskymi instituciami, ze niekto trepe bludy o vlastnej perzekucii. Ak vsak napriklad pochadza malolety z vojnou postihnuteho regonu, automaticky sa na neho vztahuju patricne klauzuly Zenevskej konvencie a dostava docasnu subsidiarnu ochranu.

Na margo : obrovska skoda ze autor poukazuje na zdroj vo Svedstine, ktorou ako predpokladam zase tak vela citatelov nevladne. Len tak by ma zaujimalo co sa tam pise a co to je vlastne za zdroj.

Nikomu by som ale nezelal riesit takeho Labsiho. Krajiny si ho prehadzuju ako horuci zemiak, lebo sa ocividne nevedia vysomarit ci je terorista alebo nie je, urad rozhodne tak a sud inak. Ked ma niekto desat pasov a vyzna sa v legislative krajin, ma z azylovych systemov dobru cestovnu kancelariu. =)

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 24-11-2009 17:30


Tento prispevok nema za ciel riesit opravnenost alebo neopravnenost ziadosti o azyl. Chcem v nom hlavne poukazat
1.na to ze Svedi toho uz maju dost a utecencov nechcu pretoze prichadzaju zneuzivat ich socialny system bez toho ze by cimkolvek don prispeli.
2.Boja sa to dat vyraznejsie najavo avsak pohar zacina pretekat
3.Europa a najmä male Svedsko nema kapacitu vyriesit problemy tzv.chudobnych krajin (a uz tym duplom nie tym ze celu Afriku a stred.vychod prestahujeme do EU.
Neviem ktory prispevok mas na mysli, zdrojov mam viac, napis o ktory mas zaujem- prelozim.

Posledny odsek: Absolutny suhlas.Bohuzial aj tu do Sv. prislo zopar podozrivych terorostov. Jedneho sa uz zbavili tym, ze ho prihrali Cechom-bola to celkom pekna hra tajnych sluzieb.(2 ci 3 roky dozadu) Chapec uz sedi v USA kde ho vydali.
(Problem je v tom ze potencialny terorista je kazdy mohamedan a vyse 70% utecencov su mohamedani).

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 24-11-2009 18:14


Ved ja ani nereagujem na vas clanok, odpovedal som na otazku Marosa. Vase tvrdenie, ze urcovanie veku je "taky" problem a metody na jeho urcovanie este nie su zavedene a su v experimentalnom stadiu, sa vsak nezaklada na pravde. Ked o tomto budem rozpravat partnerom z Migrationsverket, tak sa asi pocikaju od smiechu.

Clanok ktory by ma zaujimal : http://www.rebell.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=400:skaeggiga-qbarnq-och-en-foerljugen-debatt&catid=82:politik&Itemid=19...

Xenofobia rastie vsade, nad hlbsimi pricinami migracnych trendov ale bezny Ferko z Mokrej Chnapky (Torsten z Malmo, ak chcete} neuvazuje, na to je prilis pohodlny. Vas trivializacne ladeny clanok bohuzial vela svetla do tmy neprinasa, pretoze zahmlieva hranice medzi ekonomickymi migrantmi a azylantmi. Ked chcete seriozne a hlbkovo posudzovat to, ci niekto zneuziva socialny system alebo nie, tak sa podrobnejsiemu rozboru migracnej politiky (ci uz samotnej krajiny alebo na urovni Unie) a diferenciacii kategorii ziadatelov jednoducho nevyhnete.

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 24-11-2009 20:02


-metody na jeho urcovanie este nie su zavedene

Tie metody ktore existuju pracuju s presnostou povedzme +- 3-4 roky. Nie je to vela z hladiska ludskeho veku ale z hladiska toho, ci posudzovat niekoho ako dieta alebo dospeleho to je velmi nepresne (v nasom pripade je dost podstatne ci ma niekto 16 rokov alebo 20)

-clanok bohuzial vela svetla do tmy neprinasa-

Fakt neviem ake svetlo a do coho ma clanok prinasat.Cielom je iba informovat o diani,nejaky komplexny rozbor imigracnej otazky nie je cielom (nie je vylucene v buducnosti).Nezavisle od akuýchkolvek rozborov imigr.otazky asi malokto bude suhlasit s tym ze
1.kazdy (zdravy) jedinec sa musi starat v prvom rade sam o seba,
2.EU nie je nafukovacia,
3.Nie vsetky kultury su kompatibilne. Ich miesanie moze viest ku velkym problemom (dokazov okolo je dost a dost).
Ten clanok prelozim co naskor (dufam ze stihnem dozajtra) a pichnem ho sem.

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 25-11-2009 10:02


"metody na jeho urcovanie este nie su zavedene"

Ved vam hovorim, ze su zavedene. Laskavo si zoskrolujte trochu vyssie a precitajte relevantnu smernicu. Pozrite sa, keby ste ako investigativny publicista za nieco stali, tak zodvihnete telefon, zavolate na Migrationsverket a poinformujete sa ako urcovanie veku vlastne funguje. Su tam mili ludia, radi vas vyvedu z temnoty ignorancie.

"Tie metody ktore existuju pracuju s presnostou povedzme +- 3-4 roky. Nie je to vela z hladiska ludskeho veku ale z hladiska toho, ci posudzovat niekoho ako dieta alebo dospeleho to je velmi nepresne (v nasom pripade je dost podstatne ci ma niekto 16 rokov alebo 20)"

Greulych-Pyle metoda na urcovane veku kosti, ktora sa bezne pouziva v europskom azylovom systeme, pracuje u rychlo sa vyvyjajucich adolescentov s presnostou maximalne +/-1 rok. Dohladajte si relevantne studie. V pripade potreby presnejsieho urcenia sa nerentgenuje len zapestie, ale aj ostatne kosti vratane lebky, prehliada sa chrup a ziadatel moze byt podrobeny psychologickym testom, cim sa presnost urcovania veku kumulativne zvysuje. Potreba takych detailnych kumulativnych testov na urcenie veku je ale v azylovom systeme skor nezvycajna.

"Fakt neviem ake svetlo a do coho ma clanok prinasat.Cielom je iba informovat o diani,nejaky komplexny rozbor imigracnej otazky nie je cielom (nie je vylucene v buducnosti).Nezavisle od akuýchkolvek rozborov imigr.otazky asi malokto bude suhlasit s tym ze ... "

Ja vas teda LEN TAK INFORMUJEM, ze nemate hmlistu predstavu, o com hovorite. Ked neviete (a ako sa zda ani nechcete vediet) v podstate nic o tom, ako prebieha azylova procedura a integracia azylantov do spolocnosti, nemozete ani kvalifikovane posudit to, ci Svedskemu migracnemu uradu tecie do topanok alebo nie.

K bodom 1.,2.,3. : Kedze ich separujete ako nezavisle na migracnej politike, v suvislosti s temou su teda bezpredmetne.

Co na tom, ze v procese vyzerate ako demagog, povrchne si racionalizujuci svoje xenofobne komplexy, ze.

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 25-11-2009 20:22


Tu je prva cast prekladu slubeneho clanku z
http://www.rebell.dk/index.php?option=com_content&view=article&id=400:skaeggiga-qbarnq-och-en-foerljugen-debatt&catid=82:politik&Itemid=19...
Fuzate deti a zakazana debata

Skonsky okres Vellinge je nmiekolko rokov trnom v oku politicky korektnemu a konformnmu establismentu pretoze odmietaju podpisat dohodu s uradom pre migraciu o prijimani ”utecencov”. Demokratickym duchom prijali nalsedky svojho rozhodnutia a nedali sa podplatit alebo zastrasit aby ustupili.Praviccove vedenie komuny pochopilo na rozdiel od mnohych svedskych komun ze prijimanie ”utecencov” je z hladiska kulturneho aj socialneho pohladu destruktivne pre spolocnost.
Posledne dni Vellinge sa opät ocitlo pod palbou po tom co socialistami ovladnuta susedna komuna Malmö cez nejaku neznamu privatnu firmu v ramci prioemyslu starostlivosti uspesne oklamala obyvatelov a nasackovala im tam 30 osamele prichadzajucich ”uteceneckych deti”v do dedonky Hököpinge, o com komun.rada rozhodla negativne.To, ze firma ”Attendo Care Individ” a Familj AB” maju jasne spojenie so socdem. Netreba zdoraznocvat,o tom ale teraz nechcem pisat.To by bolo na samostatny clanok.Je zname ze firma do augusta 2008 bola 28x nahlasena (asi policajtom?) za zanedbanie starostlivosti.podla zakona ”Lex Maria”.Nehovoriac o tom ake tazke peniaze zarabaju na co sa im ostatni danovi poplatnici skladaju.Pocas 1 kart. 2008 zvysili zisk o 44%
Niekto moze mysliet ze je neludske a nehumanne ze Vell. Nevita utecencov v svojej komune ale v tom pripade je tento nahlad riadeny irelevantnymi citovymi vylevmi namiesto faktov.Zaroven im nadavaju pomocou nepravdivej a niekedy priamo lzivej propagandy zo strany politikcy korektnej hegemonie v ramci etablovanych masmedii.Ako obvykle, lavicovy platok Aftonbladet vyrazil do utoku rubrikami typu ”Utecenecke deti sa nastahovali” ,Detom vo Vellinge odmietaju pomoct” a podobne vzlykanie.Dnes pravicova vlada dokonca oznamila ze ma v umysle donutit okresy prijat tieto ”deti” , påristup ktory vyvolava orgazmus u kazdeho socdemokrata, zeleneho a komunistu. Potom mozme rovno zrusit vsetko co sa vola samosprava okresov a otvorene proklamovat ”Das neue DDR”namiesto toho ako pokrytecky kecaju o tom ake demokraticke svedko je.
Homosexualny sexibicionista Frederick Feredley sa pokusa tiez zahmlievat svedov ktori si nevedia ziskat spravne informacie. ”Videlin sme ze je tyo jasny ekonomicky zisk.Obratili sme sa k humanite dobrosrdecnbosti, ku zodpovednosti za spolocnost.Moja trpezliovost s komunami je u konca!” Cisty ekon.zisk,maticka skakava! Pokial pocita ako Eberöds Bank (?) tak mozno ale ziaden sudny clovek s aspon minimalnymi znalostami kolko naozaj stoji starost o tieto ”deti” nemoze zozrat tieto lzi.Federleyova rec je slabomyslene vo vztahu k tvrdeniu ze cena za chore pristahovalectvo do SE je 5.9 mld SEK ktore Migracny urad dostal na rok 2009.Prieskumy ukazali viac raz ze pristahovalectvo do SE (utecenci) NIKDY nedonieslo nejaky ekon.zisk a to ten maly klamar Federley musi velmi dobre vediet.Moja osobna trpezlivost s luharmi z povolania ako Federley a spol je u konca a uz bola dlhy cas!
A tie deti o ktorych je debata: Najprv si dovolim tvrdit ze sa nejedna o ziadnych utecencov alebo deti. Hovorime o mladych muzoch 16-17 rokov starych so zakladmi fuzikov ktori sa vo svojich rod.krajinach povazuju za fyzicky a mentalne dospalych. Obraz ktory media hystericky siria je pokus predstavit ich ako male podvyzivene deti s velkymi ocami vo veku 8-10 rokov ale to je dalko od pravdy.Kedze Migracny urad ukoncil rutinne testy na vek je zjavne bez rizika predstavovat sa ako decko,tak sa tito uchadzaci o azyl dostavaju do ovela lahsej situacie ako dospeli.Nie je teda ziadna nahoda ze pocet ”detskych” ziadatelov o a. stupa.
Z reportaze v novinach Smaalandsposten v aug.2008 sme prebrali nejake portrety zo skupiny osamotenych deti ktore cakaju na trvaly pobyt a travia cas v Bengtsgaard v Rottne. Vidite na obrazkoch nejake deti? JA nie.
(obrazky)
(Zajtra pokracovanie)

Pokracovanie zo vcerajska
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 26-11-2009 20:36


pokrac.
Jeden z tych ktori venovali vela casu aby sa pozreli lepsie na kseft s tymito ”detmi” je znama a vyrovnana debaterka a novinarka Merit Wager. Ona ma dost jasny pohlad na to ako sa pracuje s tymito ”detmi” na imigracnom urade a tiez publikovala dost historiek ktore jej porozpravali zamestnanci imigr.uradu ktori pracuju s tymito udajmi. Okr.ineho je faktom ze tieto ”osamotene deti” takmer v kazdom pripade nahle ”najdu” svojich pribuznych hned ako dostanu povolenie k pobytu.Tu su niektore historky (skratene):
Toto zaobchadzanie imigr.uradu s tymito ”detmi” je ciry nezmysel. Tieto deti najdu takmer vzdy svojich rodicov a inych pribuznych hned ako dostanu povol.k pobytu.A ak su naozaj dospeli cakaju len nejaky cas aby potom naozaj ukazali svoju identitu.Pocas par rokov sa stalo napr. toto:
1.Dievca z Balkanu dostalo povol .k pob. Podla vypovede v azylovom konani bola osamela a otez nezvestny. O tri mesiace neskor hladal jej otec povolenie ku spojeniu rodiny (pozn.prekl. samozrejme vo Sv.)
2.Chlapec zo >Somalska dostal povol. k p.nemal nikoho kto by sa on staral.O 7 mesiacov klopali na dvere otec, nevl.matka a dvaja surodenci v Addis Abebe na ambasade…
3.Dievca zo Somalska dostalo p.k.p.,malo 22 rokov (podla nej) a bolo bez pomoci. O 2 mes.stal manzel a matka a klopali na dvere na ambasade v Addis Ab.
Zaobchadzanie s detmi zo strany imigr.u. je velmi chulostiva zalezitost.Je faktom ze velmi casto sa nahle vynoria ich ”zmiznuti” probuzni po tom co ich dieta ktore nie je vlastne dieta dospalo povol.k p.a ziadaju povolenie k p. na zaklade spojovania rodin.Napriek tomu v zakone 1996/97:25 stoji ze hlavna orientacia prace s tymito detmi je aby sa co najskor spojili s rodinamiv ich krajine povodu. To znamena ze deti sa spoja s rodicmi a nie naopak.
Neviem ci sa mam smiat alebo plakat na tom ako imigr.u zaraba s detmi.Hned pocas mojich prvych rokov na im.u.zaciatkom 90tych rokov prichadzali osamele deti a mladi s´do Sv. A ziadali o azyl.Väcsina bola zamietnuta pretoze postradali nutnost ochrany nicmenej dostali povol.k pob. Dokial za neprihlasi nejaky ich rodic al pribuzny klt. By sa o nich staral v krajine povodu.
Na jednom zo statnych azylovych sudov bolo zastavene vyhostenia asi rok dozadu jednoho nastrocneho chlapca. Ked sa imigr.urad pytal preco, odpovedal azyl.sud ”ved je to predsa dieta”!
Proces bol zastaveny a skoncil v stratenu.Ked sa imigr.ur. opät pytal dostali rovnaku odpoved. Na treti raz, ked toto ”dieta” co bol nastrocny pubertak kroty medzi tym sa zapojil do kriminalneho gangu, zmizol. Vec bola odlozena ad acta.
Bol chlapec zo slumu v Rio de J? alebo niekde z centralnej afriky alebo mal hrozne detstvo ako detska prac.sila v azii? Odpoved na otazky je nie. Toto osamele dieta pubertak bolo brit a prislo z nejakeho predmestia v Londyne!!!
Media infor,uju velmi zle a nekorektne
To ze ludia hladaju pod zamienkou azylu lepsi zivot ako doma v chudobe a nebezpeci je prirodzene-kto by to nerobil? Ale to ze SV. Akceptuje podvody a klamstva nie je spravne. Tiez je nespravne ak media len vynimocne opisuju tuto sedu zonu a nekriticki zurnalisti nepodavaju fakty ako su. (necitaju cele spravy iba jednoznacne veci) a popisujiu veci nespravne, casto dramaticky tragicky ale väcsinou bud chybne alebo neuplne o azylantoch ktori tu musia bezpodmienecne ostat .Nie je to nic ine ako loz proti spolocnosti ktora nevie ze nedostava presne informacie.
Co sa tyka narabania imigr.u. s detmi:
Zalezitost s osamelymi detmi sa musi vyriesit do 3 mes, podla faktov o ktorych niekto rozhodne.Podobne pre dospelych 6 mesiacov. Pre ”osamele deti” neexistuje pravidlo na urcenie identity a je casto mimoriadne tazke zistit odkial pochadzaju. Ich vlastne rozpravanie spravidla nevedie k pravde.
Osoba posudzovana ako vekom pod 18 r. sa povazuje za dieta a my na imig.u. nepozadujeme od nich rovnake veci ako od dospelych ako napr.pravdivost rozpravania. Ako deti maju pravo na vhodne byvanie, opateru a asistenciu. Toto v setko vyzaduje cas a dokial azyl.sud dostane ich vec prejdu 1-2 mes.Rozhodnutie musi prist do 2 mes.
Kto je vsak ten co vystavuje azyl.sudcov takemu tlaku vo SV. Ze ttato krajina je takmer smaotnou majucou take problem s tymto fernomenom “osamelych deti” ktore sem prichadzaju za jedinym cielom-dostat pov.k pobytu?Je to nas gen riaditel (Dan Eliasson -moja dedukcia).
A nas gen.riad. zabudol, samozrejem, poznamenat ze tieto “deti” vo viac ako 90% su sami o sebe nastrcene osoby ked sa ich “mrtvi” alebo “nezvestni” rodicia pokusaju zneuzit zakon o spajani rodin a ziskat trv.pobyt hned, ako ho ziska ich syn ci dcera.U nas sa tomu hovori strelit si do vlastnej nohy.
My uz len cakame ze nas gen.r. odide pracovat do inej oblasti kde sa tiez daju ziskavat populisticke body: imigracia penzistov. Ved a j stari rodicia kt.byvaju v inych krajinach by radi zili so svojimi detmi v strednom veku a mohli by prist sem. Ako dosledok by bolo to ze by dostali sv.penziu a zdrav.starostlivost. Stavim sa ze toto sa moze u nas stat kedykolvek.
Ono to pokracuje nezvratne dokazy ze cela tato debata je zalozena na lziach a polopravdach najmä formulovanych v pochybnych vecernych vydaniach novin a svetoznamymi osobnosami kultury s hlavou strcenou vo vlastnmom zadku dychtivo podporujuci parlamentnych luharov z povolania. Zaroven volaju na obyvatelov Vellinge ze su rasisti a ine krasne vyrazy ktore media-a politicky aparat radi pouzivaju na nazyvanie vsetkych ktori neberu ich lzivu propagandu. NIe. Stoji to na vas, obcania Vellinge a lokalni politici. Nenechajte ten masivny generator lzi aby vas umlcal. Pravo je na vasej strane!

RE: Pokracovanie zo vcerajska
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 27-11-2009 18:10


Ospravedlnujem sa za jazykovu kvalitu, prekladal som simultanne narychlo,text som po sebe necital
RE: par poznamok
autor: tralos
pridané: 26-11-2009 8:36


Nas expert na vsetko RK zase perli, nic viac ani nic nemenj necitim potrebu napisat, takze drzim palce pri hrani pocitacovych hier a ziti v imaginarnom svete smernic t.j. papierov, ktore sa daju tak lahko zmenit ako sa prijali.

roman

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 26-11-2009 10:16


Liberalny ultrafilozof Roman Janciga praktizuje kyberstalking? Je infantilnejsi, nez by sa zdalo.

Ano, bez bolesti priznavam ze mam dost siroky rozhlad. Casom sa s tym naucite nejako zit.

A teraz mozete ist zvolit svoju oblubenu pravicovu stranu, ktora zrusi Zenevsku konvenciu a vyhlasi apartheid na konecne riesenie imigracnej otazky, pan "liberal."

RE: par poznamok
autor: tralos
pridané: 26-11-2009 11:04


Ak napisem ze podla niekoho sa ma vec tak a tak neznamena to, ze aj podla mna sa ma vec tak a tak. Na to aky mate velky rozhlad je celkom zarazajuce, ze nevidite medzi tymto rozdiel. Alebo mate pocit, ze v clankoch, v ktorych riesim liberalizmus, hovorim za seba, ze sa stotoznujem s teoriu liberalizmu?

Myslim si preto, ze ste skor neporozumeli nez ze by som hovoril v clankoch svoje nazory.

A mate pocit, ze niekde navrhujem zaviest apartheid, rusenie konvencii alebo nieco podobne? Alebo si, a poviem to natvrdo, vymyslate?

Reagujem na to, ze na objektivne zistenu skutocnost, t.j. ze konkretnym ludom prekaza, ak v ich meste (konkretne uvedenom) ziju neprisposobivi imigranti a na skutocnost, ze sa tazko urcuje vek cloveka, ktory nema ziadne doveryhodne doklady reagujete smernicou, ktorej obsah je de facto tak premenlivy ako pocasie. Staci ina politicka reprezentacia a obsah smernic sa zmeni velmi jednoducho. Takze smernice nie su absolutne riesenim problemu, ktory clanok popisuje, t.j. s naladou obyvatelov mensieho mesta vo Svedsku a s narastom popularity xenofobnych stran.

Ci aj na to, ze Kotleba ziskal ak sa nemylim vo volbach do VUC 10 percent vytiahnete daku smernicu?

roman

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 26-11-2009 12:25


“Ak napisem ze podla niekoho sa ma vec tak a tak neznamena to, ze aj podla mna sa ma vec tak a tak. Na to aky mate velky rozhlad je celkom zarazajuce, ze nevidite medzi tymto rozdiel. Alebo mate pocit, ze v clankoch, v ktorych riesim liberalizmus, hovorim za seba, ze sa stotoznujem s teoriu liberalizmu? Myslim si preto, ze ste skor neporozumeli nez ze by som hovoril v clankoch svoje nazory.”

Prosim vas pekne, neodbocujte defenzivnymi no sequiturmi. Proste ste si momentalne potrebovali infantilne rypnut, nic viac nic menej. Ked som na vase clanky reagoval v minulosti, zvacsa ste to ignorovali. Ani som od vas nedostal reakciu na moj pohlad na stoicizmus, ktory ste mi slubili poslat mailom. Preco vas chytili zazivacie problemy prave dnes? Akurat ste dokazali, ze vas az natolko frustrujem, ze musite guglovat moj nick po vsetkych certoch.

”A mate pocit, ze niekde navrhujem zaviest apartheid, rusenie konvencii alebo nieco podobne? Alebo si, a poviem to natvrdo, vymyslate? Reagujem na to, ze na objektivne zistenu skutocnost, t.j. ze konkretnym ludom prekaza, ak v ich meste (konkretne uvedenom) ziju neprisposobivi imigranti a na skutocnost, ze sa tazko urcuje vek cloveka, ktory nema ziadne doveryhodne doklady reagujete smernicou, ktorej obsah je de facto tak premenlivy ako pocasie. Staci ina politicka reprezentacia a obsah smernic sa zmeni velmi jednoducho. Takze smernice nie su absolutne riesenim problemu, ktory clanok popisuje, t.j. s naladou obyvatelov mensieho mesta vo Svedsku a s narastom popularity xenofobnych stran.”

Implikujete zrusenie smernice, ktorej ucelom je prave odlisit, ci je so ziadatelom zaobchadzane ako s dospelym alebo ako s maloletym a pomaha objektivne posudit opodstatnenost ziadosti o azyl. Tak chcete rozlisovat kategorie ziadatelov o azyl ako sucast mechanizmu na kontrolu imigracie alebo nechcete? Vam asi staci povedat SMERNICA a uz vam naskakuje koprivka, to je ale pre zlepsovanie migracnej politiky nepodstatne.

Test : SMERNICA!!!! Pocitujete vo svojom organizme nejake patologicke zmeny?

Europske smernice tohto druhu vobec nie su premenlive ako pocasie, su sucastou dlhodobeho vylepsovania azylovej politiky unie. Dalsi, co dokazuje ze o nej v podstate nic nevie. Kto ju podla vas zrusi a komu by to prospelo? A bez konspiracnych teorii prosim vas, drzte sa triezveho medzinarodneho pravneho vedomia, za predpokladu ze z neho mate aspon nevyhnutne minimum.

Kto podla vas vyriesi globalny problem rastucich migracnych tokov? Bulvarni hulvati, daviaci krcmove clanocky ako je ten v rebell.dk? Zopar ideologickych fanatikov, ktorych si zvolite do teplych kresiel? To by sa najprv museli dobre vyznat do migracie a sociologie. Je uplne nepodstatne ci je migracny expert praviciar alebo laviciar, ak je odbornik, tak mu musi byt uplne jasne ze takato smernica je pre uniu iba prospesna.

Vy ani pan Zlatoidsky samozrejme konkretne riesenie tiez nemate. To je preto, ze nepoznate ekonomicke, politicke, socialne aj ekologicke prapriciny zvysuceho sa poctu migrantov v ich regionoch povodu. Chcete NEJAKO riesit nasledky, ale ked nepoznate prvotne priciny, tak ste v slepej ulicke akumulacie problemov a ani postavenie elektrickych plotov okolo celej EU vam prapriciny neodstrani.

Priznavam ale ze som asi podcenil jednu vec : niektori ludia sem pisu clanky asi iba preto, aby ich kamarati v diskusiach potlapkavali po ramene. Ak je to skutocne tak, potom nemam problem natvrdo povedat, ze take osoby su politicky korektne povedane : retardovane.

Odpovedou na Marosovu otazku som sa snazil ist do hlbky migracnej poltiky, ale ako vidim, je asi dost problematicke diskutovat o nej na vyssej urovni s niekym, kto namiesto svojho faktickeho osvietenia preferuje ideologicke dogmy a etnicku intoleranciu. Snazne vas prosim pan Janciga, pre vase dobro : nerobte zo seba vacsieho ignoranta realnej hlbky problemov, nez je bezpodmienecne nutne pre uspokojenie vasich frustracii.

RE: par poznamok
autor: tralos
pridané: 26-11-2009 12:58


Za liberalneho ste ma oznacili vy, tak isto ako ste tvrdili, ze mam ist volit nejaku stranu a ze suhlasim s apartheidom a rusenim konvencii a neviem co, vsak? Ked sa ukaze, ze je to samozrejme nezmysel a ze si vymyslate, tak pisete, ze odbocujem, pricom tieto temy t.j. ze som nejaky liberalny ultrafilzoofv alebo ze mam byt zastanca dakej fiktivnej strany, ktora chce zaviest apartheid, ste vytiahli vy, vsak?

Ze som Vam dalej neodpovedal na mejli so stoicizmom je preto, ze som to povazoval za stratu casu. Onehda som cital Platonov Stat vydanie z cias sociku a predhovor bol o tom, v com je Platon nedokonaly Marx, t.j. vnimal Platona na zaklade podobnosti a rozdielnosti od Marxa, ako Marxovu variantu a nie ako svojbytneho filozofa, ktoreho myslienky aj ked mozu byt niecomu podobne a od niecoho rozlicne, tak to, od coho je Platon rozdielny alebo comu je podobny, nie je najadekvatnejsia referenca hodnota,a k chceme Platonovi porozumiet. Platon je proste Platon a Marx je Marx, rozhodne nie je jedno meradlom pre druhe, alebo jedn o pozadim pre druhe.

A tak isto, neurazte sa, stoicizmus nie je socializmom a socializmus nie je meradlom stoicizmu. Referencnou mierkou a meradlom filozofie vonkoncom nie je vztah toho ktoreho smeru k socializmu, takto sa filozofia posudzovala ideologicky zdeformovanou vyucbou filozofie do roku 1989. A robit takyto filzooficky rozbor nie je mojim cielom a povazujem za zbytocne sa vobec takto filozofiou zaoberat.

A k zvysku a teda k teme clanku. Kludne citajte smernice, kludne ukazujte ako ich prakticke uzivanie riesi kto je mlady a kto stary. Vsetko toto je vsak vedlajsi problem. Co je na clanku vyznamne je, ze popisuje skutocnost, v ktorej ludom lezu na nervy neprisposobivi imigranti.

Nemusime ist ani do Svedska, aj na Slovensku sa zacinaju stavat mury a ludia spontanne podporuju Kotlebu inych xenofobnych politikov. A deje sa to aj inde ako na Slovensku a v mestecku vo Svedsku. A teraz zasadna otazka... Co na to smernica?

Riesenie problemu? Rozhodne nie smernica, ale napriklad to, ze zastavit prilev imigrantov s vynimkou dokazatelne politicky prenasledovanych do doby, kym sa nenajde sposob, akym uspesne integrovat.

Povedane pravdepodobne Vasim slovnikom, najprv sa musi najst sposob, ako "ine" premenit na "svoje ine" (zda sa mi totiz, ze prave tuto zasadu pouzivate pri rieseni filozofie t.j. redukujete inu filozofiu na filozofiu, ktora ma isty vztah ku socializmu, premienate co je svojske, ine a svojbytne na sebe blizke. t.j. suvstazne ku socializmu)

roman

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 26-11-2009 13:16


Diagnoza : Akutna vlna dlhodobo sa zapletajucej pseudointelektualnej retardacie.

Odporucanie : Racionalna argumentacia je stratou casu. Nechat spontanne odzniet. Podavat harmancekovy caj 2x denne.

doplnenie riesenia
autor: tralos
pridané: 26-11-2009 13:24


Teda najprv najst sposob akym integrovat a az nasledne umoznit inym, aby hufne prichadzali. Tu nejde o apriorny odpor voci cudziemu, ako by ste mi isto rad vlozili do ust. Ide o ponaucenie zo skusenosti.

Konkretne, udelit obcianstvo az po tom, ako imigrant zlozi skusky napriklad z jazyka, ktory by mal ovladat na zakladnej urovni , teda tak, aby sa nim vedel dorozumiet, zakladov historie a pod.

Koniec koncov, obcianstvo to znamena ucast na state a jeho riadeni, obcianstvo je vyjadrenim toho, ze clovek sa stava ucastny celku. Tak by bolo dobre, aby clovek o tomto celku nieco vedel a aspon v elemnatrnom prijal priavidla, ktore tento celok od svojich clenov vyzaduje.

Je zrejme, ze zasady tohto druhu by museli byt tiez sucastou istej smernice, takze upresnujem, lebo viem ako sa rad chytate za slovicka.

A zo skusenosti ze mam byt za apartheid, vonkoncom neviazem obcianstvo na farbu pleti, ani nic podobne. Viazem obcianstvo na jeho podstatu t.j. na vtah medzi statom a clovekom, ktory je vyjadreny prave cez obcianstvo.

roman

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 26-11-2009 13:43


No vidite ako pekne a mudro sam sebe zniete, ked chcete. Kamarati vas potlapkaju po ramene. A ako vam chuti harmancekovy caj?
RE: doplnenie riesenia
autor: jcash
e-mail: jcash1234@gmail.com
pridané: 26-11-2009 18:41


Mily RK,

Z Vasich predchadzajucich komentarov usudzujem, ze sa z nejakych dovodov domnievate, ze jedno zo zakladnych povinnosti (europskeho) statu (v tomto pripade Svedska) je prijimanie ekonomickych utecencov, ktori nemaju vztah k praci a ziju bez snahy o integraciu do spolocnosti.

Unika mi logika takehoto kroku (a na toto bysom rad pocul Vasu odpoved) - stat by mal mat zaujem, aby zvysoval pocet ekonomicky aktivnych obyvatelov (pretoze to napr. zvysuje vyber dani). Preco by mal mat stat zaujem na tom, aby zvysoval podiel neintegrova(tel)nych, nevzdela(tel)nych a dlhodobo nepracujucich ludi vo svojom socialnom systeme?

Nie je to vo svojom principe oxymoron, ktory len vedie k znizovanu prijmov statu a zvysovaniu podielu obyvatelstva, ktore zije z vybranych dani pracujucej skupiny obyvatelstva?

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 27-11-2009 9:50


Prepacte, ale nie, nepochopili ste ma spravne.

Ak ste pozorne sledovali moju vymenu nazorov s Pavlom Zlatoidskym, urcite ste si vsimli,
ze som jeho clanku vytykal nedostatocne rozlisovanie hranice medzi UTECENCAMI a EKONOMICKYMI MIGRANTMI.

To su sociologicky aj pravne vzate, dve samostatne skupiny migrantov.

Vacsinu verejnosti bohuzial tato elementarna diferenciacia migrantov velmi nezaujima, ak vobec, nasledkom coho dochadza k nezmyselnym pojmom ako "EKONOMICKY UTECENEC".

UTECENCAMI sa zaoberaju azylove systemy. Definicia UTECENCA (REFUGEE) je zachytena v Zenevskej konvencii OSN. Myslim ze nikomu nemusim pripominat ze ide, co sa medzinarodneho humanitarneho prava tyka, o najvyssiu normu, ktoru podpisala vacsina vyspeleho aj menej vyspeleho sveta. Na nej je zalozena azylova legislativa kazdej krajiny. Pre zaujimavost : aktualna azylova legislativa SR pojem utecenec uz nepozna. Je bud ZIADATEL O AZYL alebo AZYLANT. Su aj ine statuty, napr. tolerovany pobyt alebo subsidiarna ochrana.

Vo vacsine pripadov ziadatelov sa azyl neudeli, pretoze sa zisti, ze humanitarna ochrana nie je opodstatnena. Za normalnych okolnosti sa moze neuspesny ziadatel o azyl vratit do krajiny povodu dobrovolne alebo nutene (so sprievodom prislusnikov Uradu hranicnej a cudzineckej police). Avsak castokrat urady v krajine povodu z najroznejsich dovodov odmietaju resp. nie su schopne takychto navratencov prijat naspat. Ohladom rozhodovania o bezpecnosti ci nebezpecnosti krajin povodu pre navrat ma najvyssiu autoritu UNHCR, jeho odporucania vsak nie su pre krajiny prijimajuce ziadatela zavazne. Tieto a ine okolnosti si vynutili potrebu aj inych statutov. Azylova politika EU sa vytvara na vela rokov dopredu na zaklade demografickych aj ekonomickych narodnych statistik clenskych krajin a dlhodobych analyz migracnych prudov.

Ziadatelia, u ktorych sa preukaze nutnost ochrany, dostavaju azyl. Nasledne su ubytovani v integracnych strediskach, kde sa ucia integrovat do spolocnosti. Nezanedbatelny podiel na ich integracii maju aj NGOvky. O tom ako tieto integracne strediska a programy funguju sa mozete najlahsie dozvediet z obcasnych medialnych sprav. Ak mate zaujem o podrobnejsie informacie, odporucam vyhladat webstranky Migracneho uradu MVSR, Uradu vysokeho komisara pre utecencov - UNHCR a NGOviek Medzinarodna organizacia pre migraciu - IOM, Liga za ludske prava alebo Medzinarodny cerveny kriz.

A co s EKONOMICKYMI MIGRANTMI? Tymi sa staty velmi nezaoberaju, pretoze kedykolvek sa snazili usmernovat taky spontanny masovy system ako je migracia, dlhodobo to nikdy nevyhrali. Problem ekonomickych migrantov vlastne ani problemom nie je. Co svet svetom stoji, ekonomicka migracia je spontannym poriadkom, ktory najlepsie riesi neregulovany SLOBODNY GLOBALNY TRH PRACE. Ze prave na tomto webe a v tejto diskusii na toto jedine spravne riesenie este nikto nepoukazal, je absolutne sokujuce.

No uznajte, nie je trh uzasnym spojencom multikulturalizmu a kadejakych extremistickych laviciarov? =)

RE: doplnenie riesenia
autor: tralos
pridané: 27-11-2009 11:17


Vase osobne narazky ma nezaujimaju a posobi to na mna detinsky... z toho dovodu skusim opat zareagovat vecne, s miernym presvedcenim, ze detinskost si nechate na fora o pocitacovych hrach.

Ako myslite to, ze staty sa velmi nezaoberaju ekonomickymi migrantmi a ze nejde o problem?

Spory ohladne uteceneckych taborov pri tunely medzi Francuskom a Anglickom, otazka juznej hranice USA, sprisnovanie kontrol a strazenia vonkajsej hranice EU, v pripade Slovenska je to viditelne na nasej vychodnej hranici a doraz, ktory sa priklada zabraneniu prichodu ekonomickych migrantov cez ukrajinsko-slovensku hranicu preto vo mne vyvolava otaku, ako myslite to, ze staty danu vec velmi neriesia a ze nejde o problem?

Spolocensky problem je kazda otazka, ktorej riesenie je sporne a ktoru dana spolocnost za problem povazuje, t.j. migranti do EU su jeden z hlavnych spolocenskych problemov.

"Co svet svetom stoji", inak tiez velmi detinske slovne spojenie(podobne ako prapriciny), je migracia mas ludi vzdy problemom ako politickym tak ekonomickym. Migracia europanov do Ameriky, migracia tzv morskych narodov, migracie v obdobi stahovania narodov, migracie Slovakov do zahranicia v 19 a 1. pol 20. storocia atd atd. len zopar prikladov ktore su Vam isto zname a ktore uvadzam len ako ilustraciu toho, ze nerozumiem, na zaklade coho usudzujete, ze velke migracie nie su znakom problemov a ze same nie su problematicke.

Myslim si tiez, ze nie celkom dobre rozumiete clanku, ked neustale hovorite o niecom celkom inom nez o tom, ze v znacnej miere sa po celej Europe zacina vykytovat fenomen odporu voci migrantom. Na konkretny priklad z clanku sa totiz naozaj nehodi indiferentne odvolavanie sa na smernice a vseobecne zname institucie.

Roman

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 27-11-2009 12:01


Moj mily neprakticky filozof, dnes ste si este nedali cajik.

Este stale si pletiete ekonomickych migrantov s utecencami. Ekonomicki migranti sa do uteceneckych taborov neposielaju.

Logika clanku je nasledovna : "Veľmi dobre sa tu ukázala opäť typická švédska povahová črta dať dychtivo najavo taký názor ako sa očakáva.... ALE POZOR! To, že Švédi nemajú záujem o multikultúrnu spoločnosť v bezprostrednom susedstve je už dlho jasné!!!"

Natahovanie komplexov mensiny v jednej zaostalej dedinke na celu spolocnost. Spolocensky problem nie su ani tak utecenci, ako skor nechapave domace mensiny.

Aj vy ste potomok imigrantov. Povazujete sa preto logicky za potomka PROBLEMU?

Mimochodom : interaktivna zabava je dnes velmi dospele medium so znacnym umeleckym potencialom. O tom ale kulturne obmedeny jedinec ako vy asi vela netusi.

RE: doplnenie riesenia
autor: tralos
pridané: 27-11-2009 12:40


Samozrejme, stahovanie narodov bol problem a bol aj vysledkom problemov, teda pohyb mas ludi je zapricieny problemami tychto ludi a tiez samotny pohyb je problem.

Na to aky ste podla vlastnej mienky erudovany sa mi zda, ze musim pisat trivialne veci. Na Vasu otazku teda odpovedam rozhodne ano, som potomkov migrantov, ktori v isty cas mirgovali pre iste problemy a ich migracia samotna bol problem. To akurat ale dokazuje, ze migracia je problem, nie ze nie je.

Mnoho prikladov, ktore boli uvedene aj zo sucanseho Slovenska, spolu s horeuvedenym jasne dokazuju ze migracia je skutocne problemom a ze pisete nezmysli ked tvrdite, ze ekonomicka migracia nie je problem a ze staty to prilis neriesia.

A "nechapave mensiny" sa lahko menia na "nechapave vacsiny." Pokial bude verejna politika zatvarat oci pred realnymi tazkostami, ktore su zjavne, potom sa niet co cudovat, ze velka vacsina ludi nechce mat za suseda roma. Tym, ze sa tato skutocnost zaskatulkujete do skatulky "nechapavost" a odvola sa na vseobecne zname institucie a dokumenty, tak ako to robite konkretne vy, nic sa tym nevyriesi.

Vzostup xenofobnych stran po celej Europe vratane takych krajin ako Holandsko, Britania, Taliansko, historicky uspech stran tohto druhu vo volbach do europskeho parlamentu a nalady, ktore su merane v prieskumoch verejnej mienky dokazuju, ze migracia je problem, ze ludia to tak citia a ze reaguju sposobom, ktory nemozno riesit odvolavanim sa na smernice a sucasnu prax migracnej politiky.

Akym pohrdavym sposobom reagujete na nazory ludi v istej obci vo Svedsku dokazuje prave to, ze vase nazory na skutocnost nie su jej reflexiou t.j. nerozumiete povahe spolocnosti a jej problemov. S troskou ironie, ktoru som, si vsimol ze oblubujete mozno preto povedat, ze herne svety nie su svety skutocne, a ze vasa povyseneckost, s ktorou reagujete na nalady ludi, je Vam na skodu a nijako Vam nepomaha najst adekvatne riesenia na problemy realneho sveta.

Ze interaktivna zabava je dnes velmi dospele medium, o tom nepochybujem. Bohuzial, holdujem skor interaktivite a zabave v skutocnom nie imaginarnom svete trpaslikov a robokopov. To , domnievam sa, ludom pomaha rozumiet naladam ludi a rozoznat, ktore problemy ludia povazuju za akutne a ktore za postranne.

Roman

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 27-11-2009 12:53


Takto vam poviem a budem sa snazit formulovat to co najjednoduchsie, aby to vas nedostatocne rozvinuty pseudointelektualny mozog aspon z casti pochopil :

Utecenci nie su problem. Socialne retardovani a frustrovani kyberstalkeri s kompulzivne-obsedantnymi potrebami spiclovat inych ludi na internete su spolocensky problem.

Prajem vam prijemne pomale odhnivanie vo vasom filozofickom mikrovesmire. V najblizsich desatrociach vas caka vas zivot plny smutku, nepochopenia a dusevneho utrpenia, za ktore si ale v konecnom dosledku mozete sam.

Papa a pite harmancekovy cajik! =)

RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 01-12-2009 2:54


:), iste, utecenci nie su problem...zatvarajte oci dalej a hovorte o smerniciach. potom ked masa idiotov otvori kanadami vase dvere si mozno svoj pohlad zrevidujete...

"Socialne retardovani a frustrovani kyberstalkeri s kompulzivne-obsedantnymi potrebami spiclovat inych ludi na internete su spolocensky problem."

Este Vam tam chyba cosi po francuzsky.

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 01-12-2009 11:53


No prosim, Jost, dalsi pseidointelektualny chlapec.
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 01-12-2009 17:43


V pripade, ak ste to mysleli ako osobnu vyhrazku a snazite sa naznacit, ze tym idiotom v kanadach, ktory mi pride od zlosti vykopnut dvere, budete vy, potom vas v ramci obrany mojej osoby a majetku budem musiet privitat tak, ako sa vzorny, osobnostne vyzrety a slusnostou prekypujuci mlady konzervativny gentleman privitat ma : chlebom (5-sekundovym 500 000-Voltovym vybojom) a solou (Kayenskym korenim spreji).

K legalnej drzbe strelnej zbrane v pripade obcianskej vojny tiez nemam az tak velmi daleko.

Mate na vasom laskou presiaknutom srdci este nejaky iny osobny problem, ktory by sme tu rozobrali, alebo freudisticky rozanalyzujeme vase tajne eroticke sny?

RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 02-12-2009 5:14


Vy ste drsniak:D. Ak si teda mozem vybrat, poprosim o freudisticke rozanalyzovanie svojich tajnych erotickych snov (mozete kludne odpovedat jednym prispevkom, tie Vase dvojky nie su nic moc).
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 02-12-2009 8:16


Kludne budem odpovedat tak, ako si momentalne zasluzite.
No podme s tym popisom vasich snov, cakaju na mna aj horsie pripady.

RE: doplnenie riesenia
autor: jj
pridané: 03-12-2009 15:44


Aha, ja som myslel, ze vy moje sny poznate. No, ak teda nie, tak velmi by som chcel intimne spoznat nejaku mulatku. Vy ako kvalifikovany psychoanalitik, co si o tom myslite?
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 03-12-2009 17:18


Ked pridete k lekarovi, tiez vam z oci nevycita, ze mate na zadnici vyrazku.

Mulatku? Ste latentny multikulturny sexualny liberal. Mozno este pre vas existuje nadej.

RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 04-12-2009 2:10


Tak pan Keeper, Vy ste mi teda psychoanalytik. Akyze som ja latentny multikulturny sexualny liberal? Akyze LATENTNY?

"Mozno este pre vas existuje nadej."

Neblaznite, dajte mi jej adresu?

RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-12-2009 9:38


Pan Jost a vy mate pocit, ze sa mi tu na stole vala sexuologicke konzilium s popisom vasich manifestacii? Varim z nevyhnutneho minima, ktore ste zatial boli ochotny dodat. Uz som vam na priklade vyrazky na zadku naznacil, ze medicina nie je magia a pre psychoanalyzu to plati duplom. Takze sa budete musiet uspokojit s tym, co dostanete.

Nadej najdete predovsetkym vo vasej hlave, kde ste mysleli? Mozete o nu poziadat aj Jezisa, ako sa vam paci.

RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 04-12-2009 15:40


No, cakal som viac, sa priznam:).
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-12-2009 16:05


Aj ja. Potrebujete rozvinutejsiu sexualnu fantaziu.
RE: doplnenie riesenia
autor: jj
pridané: 05-12-2009 0:06


No dovolte. Ja potrebujem len kontakt na mulatku.
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 05-12-2009 1:52


adultfriendfinder.com
RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 08-12-2009 19:50


Vidite:), konecne je z Vas uzitok:).
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 09-12-2009 9:26


To vzdy, ale s neskusenymi bliznymi treba mat cit a strpenie, inak sa mozu pri natlaku vyplasit a sposobena trauma moze byt nenapravitelna.

A teraz uz bezte niekam sulozit, nebudem riesit vasu neuspokojenost cely advent.

RE: doplnenie riesenia
autor: jakubjost
pridané: 10-12-2009 2:17


Socialistia slavia advent?
RE: doplnenie riesenia
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 9:40


Niektori ano.

Aka bola mulatka?

hehehehehehehehehehehe
autor: frankenstein monster
pridané: 10-12-2009 23:17


a este par kubickych kilometov supratekuteho helia.

Rogue keeper wins the thread. Zo superov je nacervenaly roztok.

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 24-11-2009 19:56


Apropo, skoro mi unikla tato perla:

"potencialny terorista je kazdy mohamedan"

Hahahahaha!

RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 24-11-2009 20:04


Cital si koran?
Ja ano a cely.

RE: par poznamok
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 24-11-2009 20:16


Iba pasaze, ale viem ze interpretacii Koranu je daleko viac nez len ta vasa. Bol by z vas vzorny fundamentalista.
RE: par poznamok
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 27-11-2009 18:21


A v tom je najväcsi problem! Neexistencia zaväzneho vykladu!!!
maju pravdu
autor: roman
pridané: 24-11-2009 13:46


Švedi majú pravdu ked nechcú imigrantov,ešte aj najliberalnejši Holandania sa poučili s tzv multikulturnej spoločnosti a narasta tam prirodzený odpor voči imigraantom z ktorých sa velkou častou grupujú kriminalne a asocialne živly,takisto je to aj v iných štatoch ako Anglicko,Nemecko,Rakusko,atd to lrn slovenský pseudoliberali by vlastnej narodnosti najradšej odobrali všetky opravnene socialne davky,aj invalidom,vlastným zavidia aj nos medzi očami a cudzincom by zniesli aj modre z neba hoci by im títo za odmenu naučili ich deti drogovat,pripadne zo špasu podpalili auto alebo nakopali do hlavy.
Reakcia
autor: Richard
pridané: 25-11-2009 13:18


Skôr alebo neskôr sa spoločnosť radikalizuje ale voliči sú stádo volov a namiesto pravicových politikov si tam zvolia bandu nacionalistov, ktorá radikalizáciu spoločnosti iba využije na svoje vlastné posilnenie. Tak to bude predpokladám v celej EU. Neviem síce akú formu boja proti cudzincom zvolia, ale zrejme na to doplatia integrovateľní cudzinci a bežní ľudia zaplatia nejakou stratou slobody.
RE: Reakcia
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 27-11-2009 18:28


Ano. A z toho mam trocha obavy.
A stane sa to ked zacne z akychkolvek dovodov klesat zivotna uroven. Potom bude poda pripravena pre populoistov schopnych "identifikovat" tu skupinu ludi ktora je za to "vinna".
Pre priklady nemusime chodit daleko do historie...

Cesko-Slovensko
autor: Slovak
e-mail: pluto.mars@centrum.sk
pridané: 26-11-2009 4:10


Podla dohody z 30.maja 1918 podpisali Slovaci a Cesi v Pittsburgu dohodu o spolocnom ziti v jednej krajine ktora sa bude volat Cesko-Slovensko. Toto je jediny spravny nazov krajiny do roku 1992 s vynimkou 14. marec 1939 do konca vojny ked nas Cesi donutili zit spolocne s nimi v Cesko-Slovensku. Takze ziadne "Ceskoslovensko".
Toto je nespravny nazov ktory Cesi nam vnucovali po celu dobu zitia s nimi. Ale nastastie Cesko-Slovensko uz nexistuje

"fuzate deti"
autor: blaublauer
e-mail: andantevoda@gmail.com
pridané: 26-11-2009 8:41


Vyborne napisany clanok.
Skoda, ze taketo spravy sa neobjavuju v mediach castejsie.
Okrem tych nasich "kachlickovych revolucionarov" sa
toho vela nedozvieme.

pomaly s tou matikou
autor: vlasto
e-mail: vlasto.sro@centrum.sk
pridané: 26-11-2009 21:28


rast z 3,1% na 5,8%, tak tomu hovorim geometricky rad :D
RE: pomaly s tou matikou
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 27-11-2009 18:26


Ale no tak,clanok nie je o matike, samozrejme nemam na mysli ozajstnu geom.postupnost podla vzorca

An=A1.Q na N-1

chcel som len vyjadrit velmi rychly narast prefernecii ktory je zaujimavy:

r.1996:0.9%
r.2000: 1,8%
r.2004:3.1%
dnes priblizne medzi 5 az 7%
Kazdpopadne zaujimave, pri totalnej ignorancii tejto strany mediami.

Svedski pirati
autor: Palo Zlatoidsky
pridané: 28-11-2009 9:27


Svedka "Piratska strana" ziskala vo volbach do EP okolo 7% hlasov.
Ozaj, co si myslite je tato strana pravicova alebo lavicova? :D

pre RK
autor: tralos
pridané: 29-11-2009 16:57


http://www.sme.sk/c/5131905/svajciari-chcu-zakazat-vystavbu-minaretov.htm...

Tak, snad teraz vidite, ako velmi nerozumiete socialnej skutocnosti a ako je oznacovanie spolocenskych fenomenov za problem "hlupej mensiny" alebo ignorovanie tohto problemu kratkozrake. Mensina sa lahko zmeni na vacsinu a smernice spolu so vseobecne znamymi instituciami, ktore riesia sucasnu prax migracie ludi, nijako neriesia fenomen odporu voci cudziemu.

Roman

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 29-11-2009 17:04


Dodatok, ceksy link, ktoreho obsahom je viac menej to iste, no je v nom na zaver mozno hlasovat v ankete. Aj ked je to len anketa, pocet ludi zapojenych v nej a rozlozenie hlasov je pre Vas asi zarazajuci vsak? Ukazuje sa, ze cudzi predstavuju spolocensky problem a ze nejde o nijaku mensinu.

http://zpravy.idnes.cz/svycari-v-referendu-zakazali-stavbu-minaretu-v-zemi-fy9-/zahranicni.asp?c=A091128_181224_zahranicni_ip...

roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 29-11-2009 21:27


On ma asi naozaj miluje. Tak toto je uz vazny pripad.
RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 29-11-2009 21:42


Myslel som ze Vam ide o vecnu diskusiu k teme... ked to beriete inak a ocividne Vam o temu nejde, pricom ked sa ukaze, ze pisete nezmysli, reagujete tymto sposobom, akceptujem to a prisposobim sa tomu.

Roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
pridané: 29-11-2009 21:54


Nic vam tu nie som dlzny. Zacali ste ako pubescentny provokater, skoncili ste ako deviant.
RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 8:10


Vas idiotizmus sa neukazuje len detinskymi recami, ktorymi sa tu celkom dobre strapnujete a ktorymi sa prezentujete v kazdej! diskusii ktoru vediete. Vzdy sa diskusia s Vam zmeni na zahlcovanie fora uplne zbytocnymi a k teme nic neprispievajucimi prispevkami o rozsahu niekolko desiatok prispevkov. Zaujimave o niecom to hovori.

Aj ked si za vecnu reakciu od Vas zase zasluzim daku sprsku nadavok a diagnoz, kedze inak ako osobne reagovat neviete a najvacsiu zalubu podla zahlcovania fora mate prave v ne-vecnych reakciach a osobnych utokoch, predsa len sem dam cerstvy clanok, ktory zhrnuje situaciu v hlavnych zapadnych krajinach.

Dovodom nie je ukazat Vasu neznalost veci, ktora uz ukazana bola. Berte to ako dokreslenie situacie, ktoru riesi clanok a nie primarne nejaka argumentacia voci Vam, ktora je ako sa ukazuje uplne zbytocna.

http://zpravy.idnes.cz/evropa-ztraci-nervy-s-multi-kulti-resi-krizi-identity-ppx-/zahranicni.asp?c=A091209_135646_zahranicni_as...

roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 9:39


ANO, v danej veci mam svoj rozvinuty nazor a NIE, nebudem ho preberat so socialnymi retardmi, ktori do jasne a vecne formulovanych prispevkov pubertalne rypu, spehuju ludi na internete a nasledne defenzivne koktaju nezmysly, ked sa na nich trochu zasluzene pritlaci.

A uz vobec nie som odkazany robit si nazor podla neprofesionalneho a protobulvarneho platku ako iDnes.

Prestante ma obtazovat so svojimi komplexami, vy pateticky pervert, este vasmu prihoretemu kortexu neracilo dotrknut, ze na vasej urovni akou ste tu zacali, tuto problematiku NEMAM ZAUJEM s vami preberat? Ste naozaj az taky imbecilny? Co ste vlastne zac - vysledok frontalnej lobotomie, vrodeny geneticky defekt, alebo vas tahali pri porode kliestami za hlavicku makovicku?

Roman Janciga, ste jeden pateticky internetovy trol. Vyhladajte odbornu pomoc. Alebo ma este zacnite na internete obtazovat viac a zavesim vam na krk take trestne oznamenie, ze budete pred vianocami lietat ako prepelicka. =)

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 10:17


Ako som pisal, od veci, osobne a urazlivo.

Tu neslo o to ci je idnes referencny zdroj, takze opat od veci, ale o to, ze su v nom citacie, ktore mozno povazovat za presne a ktore odzkradluju a sumarizuju psotoje zapadnych vlad na problematiku migracie.

A co je na tom, ze som si na nete nasiel, ze zijete internetovym zivotom? Hanbite sa za to? Podla mna sa nemate za co, celkom dobre to vysvetluje Vasu neschopnost chapat realitu.

A nakoniec, dajte si oznamenia ake chcete, kazdy ma pravo dat na kohokolvek oznamenie... len to opat dokazuje pravdivost toho, co uz bolo napisane: neviete nijako vecne reagovat, len osobne urazat, pisat od veci a zahlcovat forum nerelevantnymi prispevkami.

Roman

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 10:21


Ako som pisal, od veci, osobne a urazlivo.

Tu neslo o to ci je idnes referencny zdroj, takze opat od veci, ale o to, ze su v nom citacie, ktore mozno povazovat za presne a ktore odzkradluju a sumarizuju psotoje zapadnych vlad na problematiku migracie.

A co je na tom, ze som si na nete nasiel, ze zijete internetovym zivotom? Hanbite sa za to? Podla mna sa nemate za co, celkom dobre to vysvetluje Vasu neschopnost chapat realitu.

A nakoniec, dajte si oznamenia ake chcete, kazdy ma pravo dat na kohokolvek oznamenie... len to opat dokazuje pravdivost toho, co uz bolo napisane: neviete nijako vecne reagovat, len osobne urazat, pisat od veci a zahlcovat forum nerelevantnymi prispevkami.

Roman

p.s. len zo zaujimavosti, trestne oznamenie za co? Zhodou okolnosti mam profesne skusenosti z oddelenia prietupkov, X veci som aj postupoval prokurature a trestny zakon aj zakon o priestupkoch mam viac menej prestudovany. Zase pisete o veciach ktorym nerozumiete?

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 10:57


Absolutne nikto v tejto diskusii nemal s mojimi vecnymi prispevkami problem okrem vas. Vasho prikurujuceho kamarata Josta nepocitam. TO o niecom svedci, konkretne o podradnej urovni vasho intelektu.

Vase chapanie reality sa tvori nad obstaroznymi ideologickymi knizockami, pri com sa asi pchate mamickymi kolacikmi, avsak nemate o migracii a azylovej politike najmensie ponatie - inak by ste to, co som vecne vysvetlil, pochopili ako ostatni.
Preto ste odkazani na druhotriedne zdroje ako iDnes.

Vecna a nekonfrontacna reakcia podla Romana Jancigu je asi takato :
"Nas expert na vsetko RK zase perli, nic viac ani nic nemenj necitim potrebu napisat, takze drzim palce pri hrani pocitacovych hier a ziti v imaginarnom svete smernic t.j. papierov, ktore sa daju tak lahko zmenit ako sa prijali."

Toto nepotrebuje komentar, ste lacny provokater, pravdepodobne s poruchou osobnosti.

A robite do oci bijuce hrubky. =)

Nijako ste nedokazali neplatnost predmetu mojich povodnych prispevkov. Dokazali ste len svoje komplexy, svoju zavislost na neprofesionalnych mediach a svoju natvrdlost. Vasu historicku ideologicku prehru si vychutnam az do dna.

Trestne oznamenie za sikanovanie na internete, o takom ste este nepoculi, moj nekvalitny pravnik? Rozvinte ho v plnej krase a budete odmeneny. Aj ja mam po ruke ansambel pre pravne poradenstvo, nemusite sa obavat.

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 11:28


Vy mate skutocne pocit ze smernice na ktore sa odvolavate riesia spolocensky problem migracie do Europy? Ze nalady ktore v spolocnosti su(dokazy som Vam dal v linkoch, ktore ignorujete), sa daju riesit smernicami, ze ekonomicka migracia nie je problem a ze situacia, ktora je popisana v clanku, je jedinecna a nie je analogicka tomu, aky je stav v celej spolocnosti?

A trestny zakon nepozna nic take internetova sikana, pod sikanou mozno rozumiet take jednanie, ktore je mozne povazovat za natlak alebo vydieranie (§189 a § 192 Trestny zakon). Verbalne delikty, co v ziadnom pripade nie je pripad internetovych for a tohto uz vonkoncom nie, sa z pravidla povauzju za porusenie § 49 ods 1 pism. d) zakona o priestupkoch. V tychto veciach som vydal desiatky rozhodnuti a verte mi, nic na tomto fore nezaklada podozrenie z porusenia uvedeneho ustanovena zakona o priestupkoch, dokonca ani vase detinske urazlive reci.

Ale to je zase mimo temu... co ma zaujalo je, co myslite pod mojou historickou ideologickou prehrou? Kam ste si ma zaradili, pod aku ideologiou?

A povodny provokativny prisevok bol na mieste, pretoze uz vtedy, ked ste realny problem riesili skrz smernic ste ukazali, ze proste skutocnosti naozaj nerozumiete. Potvrdilo sa to jednak tym, ako ste zhodnotili postoje ludi v malom svedskom meste a tiez tym, ako sa situacia aktualne v Europe vyvija. Ci snad mate pocit, ze zakaz minaretov, potencialne obmedzenie nosenia satok zahalujucich tvar alebo vysledky euro-volieb, ktore su vseobecne povazovane za uspech "krajnej pravice",o nicom nehovoria, ze nejde o relevantne skutocnosti, ktore dokauzju, ze problem migracie je akutny t.j. ze smernice su mimo problemu nalad spolocnosti?

Roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 12:08


Mali ste zacat so mnou komunikovat ako dospely, bolo by sa vam dostalo slusnej a vecnej diskusie.
Neboli ste ani vecne schopny odpovedat na niekolko jasne formulovanych otazok, ktore som vam dal hned na zaciatku. Potom ani ja nemusim vecne reagovat na vase provokacie. Clovece, vy ste ale totalne, ale TOTALNE neschopny. =)

Nemusite mi citovat paragrafy, mam ich lahko dostupne. Prave preto by ste si mali dat pozor, aby ste nenaplnili skutkovu podstatu trestneho cinu natlaku a vydierania. Ako ale vidim, ked sa v trestnom prave sa pohybuju aj take dusevne chore a osobnostne nevyspele osoby ako vy, tak sa na ich byrokraticky rozumcek neda spoliehat.

Co tiez mozno cakat od osoby, ktora aj na nieco slubi reagovat sukromnym mailom a potom nedodrzi slovo. Dalsi realny dokaz podradnosti vasho intelektu a charakteru.

Ano, svet legislativy unie je skutocne velmi realny. Toto vsak ako nekvalitny pravnik asi netusite. Je dokonca daleko realnejsi a pritomnejsi nez obstarozne ideologicke prirucky, ktorymi si vymyvate mozog. Chapem, ze ste od skutocnej azylovej politiky unie velmi daleko a tak si nahovarate, ze sa vas eurolegislativa netyka.

No podme Janciga, brblite si tu pre rozvoj vasho egomaniactva este viac a tvarte sa pritom, ze mate patent na pravdu, prilezitost na vecnu diskusiu ste si u mna presvihli hned vasimi prvymi podradnymi nedospelymi prispevkami. Takze na vsetko co sa vam tu odo mna dostava, ste si poctivo zarobili svojou vlastnou neprozretelnou retardovanostou.

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 12:46


Co je ta moja historicka ideologicka prehra? Ci to bolo zase nieco len tak do vetra a nic konkretne a vecne?

Nemusim si davat inak na nic pozor, pozrite si tie paragrafy, potom reagujte, alebo nepiste o com neviete, vid internetova sikana.

A preco som Vam neodpisal uz som inde vysvetlil, nebudte urazeny, Vas pristup k filozofii ako niecomu, co sa ma prednostne porovnavat a primeriavat so socializmom, skoncil v 1989.

Radsej keby ste reagovali k veci, t.j. k naladam spolocnosti voci migrantom, o com je aj clanok a aj odkazy, ktore neustale ignorujete.

roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 13:13


1. Vasou ideologiou je vasa sprostost. To neviete preto, pretoze ste SPROSTY. =)

2. Zakon neurcuje, ake nalezitosti musi obsahovat trestne oznamenie, toto musi opisovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacne trestne stihanie. Teda oznamovatel pride na policiu s tym, ze chce podat trestne oznamenie napriklad na Romana Jancigu, pretoze ho sikanuje na internete. Oznamovatel predlozi dokazove materialy, ktore poukazuju na trestny cin natlaku a vydierania. To neviete preto, pretoze ste SPROSTY. =)

3. Lavicove myslienkove prudy su v politickej filozofii siroko pritomne a nespadli len tak z neba, maju svoju historicku nadvaznost. Zaroven socializmus je ynacne sirokospektralny pojem. To neviete preto, pretoze ste SPROSTY. =)

4. K veci budem reagovat s inteligentnejsimi osobami, ako ste vy. S vami budem jednat, ako so sprostym natlakovym provokaterom. Ze ste sprosty natlakovy provokater vsak netusite preto, pretoze ste SPROSTY. =)

Ze vy nechlipete ten harmancekovy caj, ako som vam predpisal? Asi preto, pretoze ste SPROSTY.

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 13:26


Takze zase len osobne utoky, ale ved Vasa vizitka.

Len jedno doplnenie: trestne stihanie zacina policajt uznesenim o zacati trestneho stihania. Prokurator nezacina trestne stihanie. Ziadna internetova sikana tiez nie je trestnym cinom a diskusia na internete nenaplna podstatu uvedenych paragrafov. Prave preto som ich uviedol konkretne, aby ste si ich pozreli, lebo tomu ocividne nerozumiete.

Viac nie je treba, vidno ze veciam nerozumiete a neviete vecne reagovat.

Roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 14:02


Pretoze ste SPROSTY, musim vam este raz zopakovat zakladne fakty, kedze pozorne necitate, co vam pisem :

1. "Zakon neurcuje, ake nalezitosti musi obsahovat trestne oznamenie, toto musi opisovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacne trestne stihanie. Teda oznamovatel pride na policiu s tym, ze chce podat trestne oznamenie napriklad na Romana Jancigu, pretoze ho sikanuje na internete. Oznamovatel predlozi dokazove materialy, ktore poukazuju na trestny cin natlaku a vydierania."

2. "Prave preto by ste si mali dat pozor, aby ste nenaplnili skutkovu podstatu trestneho cinu natlaku a vydierania."

Ze trestne stihanie formalne zacina policajt lajstrom na stanici je uz len formalny detail, ktorym sa ohanaju uz len SPROSTI byrokrati ako vy, ked su v koncoch s rozumom a motkaju sa dookola. K comu dojde relativne rychlo, nakolko su SPROSTI.

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 14:27


Vidite, nerozumiete tomu a kamuflujete to nadavkami.

Ze zacatie trestneho stihania uznesenim policajta povazujete za detial to dokazuje. Sudy bezne rusia obvinenia a prokuratori uznesenia policajtov na zaklade procesnych pochybeni. Vonkoncom nejde totiz o detail. Trestny poriadok sice umoznuje zacat stihanie aj na popud prokuratora, ale to sa v praxi vobec nevyuziva pre zaneprazdnenost prokuratorov.. A to ze ste sa toho nechytili dokazuje, ze tomu nerozumiete, nadavky tomu nepomozu.

Dalej, co rozumiete pod tym ked pisete, ze trestne oznamenie ma obsahovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacina trestne stihanie? Pisete totiz: <...toto musi opisovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacne trestne stihanie>

Trestne oznamenie neobsahuje ziadne sposoby, ktorymi ma niekto zacat stihanie, sposob ako zacat stihanie je obsahom trestneho poriadku a na zaklade akeho skutku to je obsahom trestneho zakona.

Prave preto som Vas aj viac krat upozornil na trestny zakon, pretoze to, ze date oznamenie na osobu A neznamena, ze sa voci osobe A zacne stihanie. To sa zacne vtedy, ak pri objasnovani sa ukaze, ze osoba A porusila konkretny paragraf trestneho zakona, ktory vsak neobsahuje ziadnu internetovu sikanu ani ziadny iny vymysel Vasej fantazie. Internetova diskusia nie je ani natlak ani vydieranie. Takze zase tomu nerozumiete.

Na zaver uznesenie o zacati trestneho stihania nie je lajster ale jedina moznost ako zacat trestne stihanie. Posledny dokaz ze neviete o com pisete a len tarate.

Takze, ako nerozumiete migracii a spolocenskym problemom, ako nerozumite stoicizmu ked v nom vidite socializmus tak nakoniec nerozumiete ani tomuto:) Ale nadavat a urazat viete celkom dobre.

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 14:50


1. Nie je dovod aby prokurator zrusil trestne oznamenie, v pripade ze naplnite skutkovu podstatu trestneho cinu. Toto vam nedochadza, pretoze ste SPROSTY.

2. Trestne oznamenie opisuje cin sposobom, na zaklade ktoreho je mozne zacat trestne stihanie. Toto vam nedotrklo, pretoze ste SPROSTY.

3. Vid bod 1. a moja predosla odpoved. Ste UPLNE SPROSTY?

Migracii rozumiem na vysokej profesionalnej urovni, sociologii tiez a v psychologii som tiez ako ryba vo vode, dakujem za opytanie. Vam nedochadzaju elementarne pravne veci, ale mate potrebu dokazovat si pubescentnou provokaciou, ze ste v nich najmudrejsi, pretoze v skutocnosti ste iba bezvyznamny SPROSTY byrokrat s prerastenym egom. =)

RE: pre RK
autor: tralos
pridané: 10-12-2009 15:08


Strasne, ved vy tomu naozaj nerozumiete.

Prokurator NEMOZE zrusit trestne oznamenie, moze ho odmietnut, postupit atd atd. Co znamena zrusenie trestneho oznamenia prokuratorom? Zase trepete.

Trestne oznamenie nemusi opisovat cin sposobom, na zaklade ktoreho je mozne zacat trestne stihanie. Moze, nemusi, v kazdom pripade vy pisete v povodnom prisevku toto:
"musi opisovat sposob, na zaklade ktoreho prokurator zacne trestne stihanie". V skutocnosti ono nemusi, a dokazovat sa ma na zaklade vyhodnotenia vsetkych dokazov kazdeho jednotlivo ako aj v ich vzajomnej suvislosti, pricom oznamenie je len jeden z podkladov. A nakoniec, nieco ine je sposob a nieco ine skutocnosti, vy ste asi mysleli skutocnosti, dalsi dokaz ze neviete o com pisete.

Teda oznamenie vobec nemusi obsahovat ziadne usvedcujuce dokazy, dokonca ziadne dokazy. Staci ak obsahuje nieco take ze: davam na neznameho pachatela oznamenie za korupciu. Viac o tom vie ten a ten. Takto nejak to bolo napriklad urobene ked slo o oznamenie pri kupovani poslancov.

V skutocnosti velka vacsina oznameni je podavana na neznameho pachatela a to aj vtedy, ak oznamovatel vie totoznost pachatela. Preco to tak je, zistite si v trestnom poriadku. V kazdom pripade nerouzmiete tomu zase.

Inak ak tym ostatnym disciplinam rozumiete ako tomuto, tak ste viac nafukovany ako erudovany.

Pretoze ako pri zacati trestneho stihania, tak v tom kto ho zacina a akou formou, dalej nejake rusenie trestneho oznamenia porukratorom a nekoniec neznalost akym sposobom sa cin hodnoti ci je trestny alebo nie- vsetkym tymto sa ukazuje to iste ako pri tej migracii, ked ste tvrdili, ze ekonomicka migracia nepredstavuje pre staty problem co bolo jasne dokazane ze predstavuje, alebo ked ste tvrdili, ze porpodujem rusenie konvencii a pod... proste klamete, vymyslate si a fantazirujete. A co je vasa odpoved ked sa to ukaze? Nadavky.

Roman

RE: pre RK
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 10-12-2009 15:24


Vyborne, to je ono, konecne za nieco stojite, konecne sa naplno zaoberate SAMI SEBOU!

A ani ste pri svojej zaneprazdnenosti vlastnym byrokratickym rozumom nezistili, ze som vas dostal presne tam, kam som vas chcel dostat. K pokrytectvu. Kto sleduje vase narazky na mna od zaciatku, uz davno pochopil.

Vam to samozrejme este bude chvilu trvat, aby ste to spracovali, pretoze okrem mechanickeho odrecitovavania lekcii prava ste inak dost SPROSTI. =)

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group