ISSN 1335-8715

15-01-2002   Martin Hanus   Slobodný trh   verzia pre tlač

Óda na radosť...

...pre slovenských chovateľov, daňových poplatníkov a podnikateľov

Ak sa každodenne opájate blaženým pocitom zo života v slobodnej spoločnosti, zbytočne to nepreháňajte. S tou slobodou to nie je až také horúce. Napríklad pri obyčajnej zabíjačke (odpornej a krvilačnej tradícii našich krutých predkov – fuj, zakázať!!!) riskujete hneď dvakrát porušenie zákona s patričnými trestnoprávnymi dôsledkami. Ak sa nechcete stať v očiach našich úradov potenciálnym zločincom - v očiach takých „greenpeacakov“ ste masovým vrahom tak či tak – pošlite urýchlene vzorky zavraždenej kravy, bujaka, či teľaťa na veterinárnu kontrolu. Na otázku „prečo?“ majú naše úrady naporúdzi pádnu odpoveď: „Lebo BSE“. V rámci permanentnej revolúcie znižovania daňového zaťaženia myslel náš štát i na väčšinových daňových poplatníkov-nechovateľov. Drahé testy neplatia totiž oni, musí si ich zaplatiť sám zlý kulak chovateľ. Nech si však krvilačné kulačisko zbytočne nevydychuje, tým to pre neho zďaleka nekončí. Zákon predsa nepustí. Ani ten o odpadoch. Podľa neho nemôže pri zabíjačkách vyprodukovať za rok viac ako 50 kíl odpadu z kravičky, teliatka, či bujačika.

Refrén: Koľko odpadu papiera ročne sa vyprodukuje pri vynachádzaní obdobných zákonov a smerníc úrady neuvádzajú...

Aby sa onen daňový poplatník až tak veľmi škodoradostne nevytešoval zo sankcionovania kulacko-chovateľských praktík, mysleli spravodlivé, nad morálkou bdejúce slovenské úrady i naňho. Ak v minulom roku jeho majetok nadobudol hodnotu nad 1,5 milióna korún, je povinný podať majetkové priznanie. V prípade, že sa tak nestalo, bude po prvý krát sladko odmenený. Má tú česť čestne prehlásiť, že sa tak nestalo. Prečo? Lebo medveď.

Refrén: Koľko odpadu papiera ročne sa vyprodukuje pri vypĺňaní tlačív o priznaní majetku úrady neuvádzajú...

Vláda mieni, poslanci menia. Tak si naša vláda vedená myšlienkovým predvojom v zastúpení slovutného ministerstva financií zaumienala raz a navždy vymiesť z našej spoločnosti ekonomickú stratovosť. Ak si niekto dodnes myslel, že k podnikaniu patrí zisk a strata, ako noc ku dňu, žil v hlbokom omyle. Slovenská vláda ho razom mohla novelou daňového zákona presvedčiť, že možno zrušiť škaredú noc a zriadiť na slovenskej zemi 24 hodín trvajúci krásny, svetlý deň. Mohla, ale nepresvedčí. Poslanci to svojou zdeformovanou chápavosťou ľudomilných úmyslov vlády, ako inak, spackali. Namiesto toho, aby preddavkovú daň v hodnote 24 000 korún ročne platili len zlí stratoví podnikatelia (čítaj kriminálnici), vynechaním pár slov pri schvaľovaní tejto reformnej novely preddavkovo-daňový novoročný darček obdržali v nediskriminačnej podobe všetci. Aj tí ziskoví. Nezúfajme však. Nič tak hrozné sa zas nestalo. Veď o čo sú lepší ziskoví kriminálnici od tých stratových? Nemám pravdu pani Schmögnerová?

Refrén: Koľko kriminálnikov (v reči MF SR) ročne zlikviduje pri svojom ťažení proti strate a neprimeranému zisku slovenské ministerstvo financií úrady neuvádzajú...

Martin Hanus

Diskusia k článku Óda na radosť... zatiaľ neobsahuje žiadne príspevky.

 

Slobodný trh

Na Slovensku čelíme výzve, ktorá je veľkou prekážkou prosperite. Touto bariérou sú mýty a legendy, častejšie však elementárna neznalosť fungovania trhovej ekonomiky, ktoré sú zakorenené hlboko v nás. Stvoriteľ pritom urobil človeka na svoj obraz, daroval mu svet a moc pretvárať ho podľa svojich potrieb. Je to podnikavosť, ktorá drsný nehostinný svet pretvára na znesiteľné miesto pre život. Bohaté národy sú také, ktoré podnikavosť, túto tvorivú moc, stimulujú. Chudobné národy podnikavosť pochovávajú pod tonou dobre mienených regulácii a zodpovednosť za svoj život hádžu na štát. Sme presvedčení, že Slovensko potrebuje viac zodpovednosti za svoj osud a viac ľudskej podnikavosti. Len na tomto základe môže byť založená prosperita nás všetkých.

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group