ISSN 1335-8715

07-05-2009   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Prednáška CEQLS Samuel Gregg: Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika

v spolupráci so

Stálou konferenciou Občianskeho inštitútu

s podporou hlavného partnera

Penta Investments

Vás pozývajú na ďalšiu z cyklu prednášok

Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/

tentoraz bude naším hosťom

Samuel Gregg

riaditeľ výskumu na Acton Institute (USA)

s prednáškou na tému

Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky


Kedy: 14. máj 2009, od 17.30 hod.

Kde: sála Symphony & Rhapsody Suite, Hotel Radisson SAS Carlton, Hviezdoslavovo nám. 3, Bratislava (lokalizácia podľa mapy tu)

Jazyk: prednáška prebehne v angličtine so simultánnym tlmočením do slovenčiny

Moderuje: Peter Gonda, ekonóm KI a koordinátor projektu CEQLS

R.S.V.P.

Záujem o účasť na podujatí potvrďte e-mailom na conservative@institute.sk alebo na skoi@skoi.sk v termíne najneskôr do 13. mája 2009 do 16.00 hod. V e-maili uveďte svoje meno a priezvisko a taktiež nezabudnite uviesť, či máte záujem využiť zariadenie pre simultánne tlmočenie. Účasť na podujatí nie je podmienená zaplatením poplatku.

V prípade naplnenia kapacity sály si vyhradzujeme právo neakceptovať ďalšie prihlášky. Akceptovanie alebo zamietnutie prihlášky bude potvrdené zaslaním e-mailu z našej strany. V prípade, že neobdržíte naše vyjadrenie k prihláške do 48 hodín po zaslaní prihlášky, kontaktujte nás na tel. č. 02 546 300 62.

O Samuelovi Greggovi:

Samuel Gregg je riaditeľ výskumu v Acton Institute (USA). Vo svojej publikačnej činnosti a prednáškach sa zameriava na otázky politickej ekonómie, ekonomickej histórie, etiky vo finančníctve a teórie prirodzeného práva. Akademický titul MA v politickej filozofii získal na Univerzite v Melbourne a titul doktor filozofie v morálnej filozofii na Univerzite v Oxforde.

Publikačná činnosť:

Je autorom niekoľkých kníh a monografií, napríklad:

- Ethics and Economics: The Quarrel and the Dialogue (1999) - Morality, Law and Public Policy (2000) - Economic Thinking for the Theologically Minded (2001) - Morality, Law and Public Policy (2001) - On Ordered Liberty (2003, k dispozícii voľne tu) - A Theory of Corruption (2004) - Banking, Justice and the Common Good (2005) - The Commercial Society (2007, k dispozícii voľne tu) - Rethinking Business Management (2008, spolueditor) - The Modern Papacy (2009)

Publikuje v periodikách ako sú Journal of Market & Morality, Law and Investment Management, Journal des Economistes et des Etudes Humaines, Economic Affairs, Evidence, Oxford Analytica a Policy.

Je pravidelným prispievateľom The Wall Street Journal Europe, The Washington Times, The Australian Financial Review a Business Review Weekly. Jeho články sú často publikované aj v novinách po celej Európe a Latinskej Amerike. Je zároveň redakčným konzultantom pre taliansky denník La Societa ako aj americkým korešpondentom pre nemecké periodikum Die Tagespost.

Akademická činnosť:

Samuel Gregg je nielen riaditeľom výskumu na Acton Institute, ale aj hosťujúcim profesorom na Pontifical Lateran University a konzultantom pre spoločnosť Oxford Analytica. V roku 2001 bol zvolený za člena Kráľovskej historickej spoločnosti a v roku 2004 za člena Mont Pélerin Society. V roku 2008 bol zvolený za člena Philadelphskej spoločnosti a člena Kráľovskej ekonomickej spoločnosti.


Viac informácií, tu:

http://www.konzervativizmus.sk/article.php?250...

Diskusia k článku Prednáška CEQLS Samuel Gregg: Finančná kríza: vládne zásahy a zlyhanie morálky zatiaľ neobsahuje žiadne príspevky.

 

Tiráž

Názov

Kontakt Šéfredaktor Redakcia Editor Vydavateľ Zakladateľ

Ďalšie odkazy

Newsletter

Ak chcete byť informovaný o zaujímavých novinkách na Pravom Spektre, vyplňte Vašu e-mailovú adresu. (frekvencia cca. 1 správa za mesiac)
 

 
Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group