ISSN 1335-8715

22-04-2009   Martin Štefaňák   Komentáre   verzia pre tlač

Cesta do pekla

Projekt Fedora Gála, Krátka dlhá cesta nie je príbeh jedného človeka alebo jednej generácie. Je to príbeh nás všetkých, ktorý sa odohráva aj dnes. Bude trvať dovtedy, pokým človek sám seba nevyhubí. Alebo?

Pridať nový príspevok

hm
autor: jakubjost
pridané: 23-04-2009 3:23


S tymto sa stotoznujem: „O tomto filme sa nedá diskutovať. Jedno čo môžete urobiť, je zájsť do najbližšej krčmy, dať si pivo alebo poldeci a dlho, dlho premýšľať.“

Moja otazka je, stotoznil sa s tym aj autor?:)

RE: hm
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 23-04-2009 11:46


jednoznacne stotoznil. taku davku zialu a smutku clovek predycha skor s poharikom:) ale kazdopadne je to prvy dokument ktory sa ma spytal, kde to do pc vlastne zijeme?
RE: hm
autor: LIBERTARIAN
pridané: 23-04-2009 13:21


Tak toto : "kde to do pc vlastne zijeme" - je super.
"pc" !

vo filme Gal nevysvetlil?
autor: enkidu_1
pridané: 25-04-2009 23:38


veru veru, premyslam nad zidovskou matematikou:

OTÁZKA: Dobry den, dnes je popieranie holocaustu vo vacsine statov trestne a preto vsetky teorie, ktore co i len trochu spochybnia tuto historicku udalost nemaju nadej byt preverene, ale napriek tomu v Osviencime bola zmenena pamatna tabula zo 4 000 000 zavrazdenych na 1 a 1/2 miliona. Tym padom by aj celkovy pocet hlasanych 6 000 000 zavrazdenych by mal byt zmeneni na 3 500 000, alebo sa tich 2 500 000 naslo v nejakom inom pracovnom tabore?

Odpoved prezivsieho Oldricha Stranskeho: bla bla bla Holocaust!
http://zpravy.idnes.cz/oldrich-stransky-vzpomina-na-nacisticka-zverstva-fsa-/odpovedi.asp?t=STRANSK...

cigani a politici
autor: LIBERTARIAN
pridané: 23-04-2009 8:22


Asi tymto trochu odbočím, ale zaujal ma urivok :

"Pravdou je, že mladí Rómovia prepadli staršiu ženu, ale vo vyšetrovacom procese sa v klasickej demokracii využívajú humánnejšie metódy."

- K tomuto mam (na zamyslenie) pripomienku : Lenze slovensko je NEklasicka demokracia, a tu ziadne "humánnejšie metódy" na postihovanie lupežnikov neexistuju. Na slovensku je lupež tolerovana , hlavne ak je lupežnikom Cigan alebo vladny politik. Je len velmi zvlastne, ze na postihovanie lupežnikov Ciganov sa podujmu samozvanci z policie, na postihnutie lupežnikov z vlady sa nepodujme nik.
Bolo by zaujimave poznat nazor psychologa na to, či je vseobecna občianska lahostajnost k lupežiam vládnym a k lupežiam ciganskym rovnakeho pôvodu.

este jednu pripomienku ku :
"sa v klasickej demokracii využívajú humánnejšie metódy"
- v klasickej demokracii by lupežnici za ten skutok dostali BASU 1 až 5 rokov. Tie facky od polišov, to bola skôr taka neformalna amnestia. Ak politici nebudu RIEŠIŤ cigansky problem, tak to onedlho može skončiť ovela, ovela drastickejšimi dôsledkami.

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš, Košice
pridané: 28-04-2009 14:30


Bohužiaľ, všetko nasvedčuje tomu, že máš úplnú pravdu.

Som policajtom na OO PZ Košice - Juh, teda na oddelení, na ktorom sa uvedený incident stal a len zhodou okolností som bol vtedy na dovolenke, inak by som bol už dnes v civile. Od nás z oddelenia boli prepusteni do civilu (!) a obvineni z trestnych cinov (!!) dvaja radoví policajti a dvaja najvyssi funkcinari, kde vsetci styria vtedy boli v budove, ale nezucastnovali sa na tejto protizakonnej aktivite a ani k jej priebehu nevedeli, nakolko nasa budova ma 4 poschodia a asi 50 kancelarii. Napriek tomu pre nich zvolili najprisnejsi trest. V cloveku sa hromadi horkosť, ktora, ako pises, raz moze tragicky vytrisknut... Opakujem: žiaľ

RE: cigani a politici
autor: dafyduck
pridané: 28-04-2009 15:37


tak to mi potom vysvetli, co sa deje v hlave heterosexualneho policajta, ked nuti vyzliekat sa male dieta a nataca si to pri tom na mobil - mozes sa spytat kolegov?
RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 28-04-2009 19:46


Nie je to žiadna forma sexuálnej úchylky, tu nejde o vyzliekanie ako také. Je to forma trestu pre páchateľa, o ktorom aj tak vieme, že v našom (-slovenskom) trestnom konaní nebude potrestaný. Kto tu prácu nerobil, nevie, o čom je reč. Pri chytaní páchateľa riskuješ veľa, rútiš sa cez križovatky na majáky, dávaš pozor, aby si nespôsobil nehodu, poskytuješ prvú pomoc šokovanej starej pani, ktorá je dobitá takmer na nepoznanie a nakoniec chytíš usmrkaných cigánčikov a v tom momente Ti je je jasné (a aj im), že sa im nič nestane, jedine to, že doma (na Luníku IX) dostanu bitku od rodičov, že sa nechali chytiť policajtami. Opakujem: kto nezažil a neprežil ten odopieraný pociť zaslúženej spravodlivosti na vlastnej koži, nech sa k tomu radšej ani nevyjadruje, rovnako, ako sa ja napr. nebudem vyjadrovať o pocitoch matky, ktorá podstúpi interupciu (napríklad!), nakoľko som to nazažil (a ani, samozrejme, zažiť nemôžem). Aká je adekvátan forma trestu pre takéhoto páchateľa? Nápravný ústav pre mladistvých? - tak to nepoznáš neplnoletých cigánov, Potrestať rodičov? - nerichádza v právnom systéme do úvahy, Prevýchova? - absolútne sa minie účinkom, resp. je bohužiaľ nevykonateľná. Ako týchto ľudí donútiť nepáchať trestnú činnosť? Ako??? To ozaj chceme, aby sa to tu zvrtlo ako v HU teraz? Lebo tam to smeruje, keď si kryjeme hlavu v piesku... Ja to tak vidím. Keď si myslíte, že nemôžem byť dobrý policajt, podajte na mňa sťažnosť na Odbore kontroly KR PZ Košice, v dnešnej situácii ma určite na hodinu vyhodia...
RE: cigani a politici
autor: Firstborn
pridané: 28-04-2009 21:31


"Je to forma trestu pre páchateľa, o ktorom aj tak vieme, že v našom (-slovenskom) trestnom konaní nebude potrestaný. "

zakladny problem

a nie problem policie, ale naseho pravneho poriadku

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 29-04-2009 9:54


"kto nezažil a neprežil ten odopieraný pociť zaslúženej spravodlivosti na vlastnej koži, nech sa k tomu radšej ani nevyjadruje,"

Aha, prehovorila zvrchovana Bozia spravodlivost.

A aku ma verejny cinitel pravomoc aby trestal takouto formou podludskej zabavy? Vasi kolegovia na inkriminovanych videach posobia ako chrapuni, ktori sa dobre zabavaju na psom zapase. Este si tu show pre buduce potesenie aj nahravaju (vlastne chvalabohu ich k tomu viedla ich vlastna sprostost, inak by sato neprevalilo). Len taka nuda na policajnej stanici.
Ked to takt opojde dalej, stav spolocnosti tu dosiahne uroven Cecenska pocas jeho konfliktov alebo v strednej Afrike kde si statne bezpecnostne zlozky robia co sa im zapaci.

Ano, beztrestnost podobnych vyrastkov je problem.
Ja by som trestnu zodpovenost kludne znizil na 13 rokov.

Ze u nas nemame dost poriadnych napravnovychovnych ustavy je druhy problem. Ale tu treba vysvetlit danovym poplatnikom, ze su nutne aby v buducnosti vyrastkovia neprepadavali ich babky.

Este vacsi problem je ale dehumanizovane chovanie verejnych cinitelov. Svojvolne trestaju sposobom stredovekej zabavy a my budeme mat medzinarodnu reklamu v reportoch o ludskych pravach. Lebo ked verejny cinitel nepozna mieru svojej zabavy, ako to mozete ziadat od beznych obcanov?

Dolezity problem je aj to, ze vela radovych prislusnikov policie su proste primitivi. O rasistickych svetonazoroch mnohych z nich nehovoriac, sympatie mnohych radovych prislusnikov s neonacistami su vseobecne znama vec.

Prepustenie danych prislusnikov bola spravna vec. Ak su sikovni, uplatnia sa u sukromnych SBSiek. Ak nie su, nech sa pridaju ku skinheads.

Vazeny pan prislusnik, ste verejny cinitel a statny zamestnanec. Tento stat vam nedal pravo svojvolne zneuzivat vasu pravomoc a trestat ponizujucim a dehumanizujucim sposobom aj keby vam tehly na hlavu padali. Toto by mal mat kazdy statom plateny verejny ochranca poriadku mat zafixovane v hlave ako Otcenas. Lebo inak ste v podstate rovnaka zver ako ta na ktorej sa zabavate a budet celit dosledkom.

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 29-04-2009 16:31


"Vazeny pan prislusnik, ste verejny cinitel a statny zamestnanec. Tento stat vam nedal pravo svojvolne zneuzivat vasu pravomoc a trestat ponizujucim a dehumanizujucim sposobom aj keby vam tehly na hlavu padali. Toto by mal mat kazdy statom plateny verejny ochranca poriadku mat zafixovane v hlave ako Otcenas. Lebo inak ste v podstate rovnaka zver ako ta na ktorej sa zabavate a budet celit dosledkom."

No, neviem, Rogue, či si tým myslel mňa, zrejme nie. Keby mi reálne padali tehly na hlavu od niekoho konkrétneho, tak to si píš, že na jeho potrestanie zvolím fakt ten nejkrajnejší nehumánny spôsob, aký by som len bol schopný vymyslieť, zvlášť, keby ma neaká tá tehla trafila, aú!

"Este vacsi problem je ale dehumanizovane chovanie verejnych cinitelov."

Áno, uznávam, v praxi sa to stáva pomerne bežne.

"Dolezity problem je aj to, ze vela radovych prislusnikov policie su proste primitivi."

Veľa sudcov v radoch sudcov sú úplatnárke alibistické svine, veľa obyvateľov severného Slovenska sú primitívny dementný hej-slováci, zaslepení iracionálnou nenávisťou k Maďarom, veľa Bratislavčanov krochká blahom nad svojím pocitom preudoelitárskeho ostentativizmu voči "plebsom" mimo BA a pod... Páči sa Ti to? Ku ktorej skupine zaradiť Teba???

"O rasistickych svetonazoroch mnohych z nich nehovoriac, sympatie mnohych radovych prislusnikov s neonacistami su vseobecne znama vec."

Rasistický svetonázor sa nerodí sám od seba, u mentálne priemerne vybavených jedincov (a nižšie) ho evokuje spravidla propaganda (ktorá u nás nie je prítomná) a/alebo každodenná skúsenosť. Žiaľ, na východe Slovenska (áno, aj tam žijú ľudia!) je cigánska kriminalita bežnou vecou.
Osobne nepoznám nikoho v PZ, kto by sympatizoval s neonacistami a myslím to úplne vážne (to však samozrejme neznamená, že sa nenájdu jedinci, ktorí by potvrdzovali opak - jedinci. Napr. v armáde ich je omnoho, omnoho viac)

"Ak su sikovni, uplatnia sa u sukromnych SBSiek"

Vyjadruješ sa k téme, o ktorej nemáš poňatie a taký ľudia ma vedia znechutiť, zvlášť, keď sa stavajú do intelektuálskej polohy, ako Ty. Samozrejme, obvinený z trestného činu nemôže byť osobou odborne spôsobilou pre výkon fyzickej ochrany v zmysle zákona o súkromnej bezpečnosti, takže sa ako pracovníci SBS neuplatnia.

"Aha, prehovorila zvrchovana Bozia spravodlivost."

Toto bolo trápne, asi si to aj sám uvedomuješ.

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-04-2009 10:15


“No, neviem, Rogue, či si tým myslel mňa, zrejme nie. Keby mi reálne padali tehly na hlavu od niekoho konkrétneho, tak to si píš, že na jeho potrestanie zvolím fakt ten nejkrajnejší nehumánny spôsob, aký by som len bol schopný vymyslieť, zvlášť, keby ma neaká tá tehla trafila, aú!”

Fíha, ale to máme v zbore drsných chlapcov, hneď sa cítim bezpečnejšie. No však robte si čo chcete, ale ak prekročíte svoje právomoci tak budete čeliť dôsledkom – prinajmenšom disciplinárnemu konaniu, prinajhoršom kriminálu. Váš problém.

”Veľa sudcov v radoch sudcov sú úplatnárke alibistické svine, veľa obyvateľov severného Slovenska sú primitívny dementný hej-slováci, zaslepení iracionálnou nenávisťou k Maďarom, veľa Bratislavčanov krochká blahom nad svojím pocitom preudoelitárskeho ostentativizmu voči "plebsom" mimo BA a pod... Páči sa Ti to? Ku ktorej skupine zaradiť Teba???”

Vzali ste to osobne, výborne. Primitívny a dementný v množnom čísle je s mäkkým.
A tento poznáte :

V pôrodnici sa narodí sa geniálne decko. Otvorí oči a začne zo seba sypať všelijaké prevratné matematické rovnice a chemické vzorce. Lekári si povedia, že to decko je príliš múdre a vyoperujú mu tretinu mozgu. Po operácii decko otvorí oči a začne zo seba sypať také inovatívne filozofické múdrosti, že to svet nevidel. Lekári krútia hlavami a povedia si, že to decko je ešte stále príliš múdre a odoperujú mu druhú tretinu mozgu. Po operácii decko otvorí oči, kuká po lekároch okolo a spustí: -Vy, vy, vy a vy – vaše občianske preukazy!

”Rasistický svetonázor sa nerodí sám od seba…”

To ste učinili veľký objav, prečo ste nešli na sociálnu psychológiu?

”Osobne nepoznám nikoho v PZ, kto by sympatizoval s neonacistami a myslím to úplne vážne (to však samozrejme neznamená, že sa nenájdu jedinci, ktorí by potvrdzovali opak - jedinci. Napr. v armáde ich je omnoho, omnoho viac)”

Potom ich asi nepoznáte dosť.

”Vyjadruješ sa k téme, o ktorej nemáš poňatie a taký ľudia ma vedia znechutiť, zvlášť, keď sa stavajú do intelektuálskej polohy, ako Ty. Samozrejme, obvinený z trestného činu nemôže byť osobou odborne spôsobilou pre výkon fyzickej ochrany v zmysle zákona o súkromnej bezpečnosti, takže sa ako pracovníci SBS neuplatnia.”

Ak im vyšetrovanie nič nedokáže, budú zbavení obvinenia. Viem ale aj o prípadoch niekoľkých pracovníkov privátnych ochraniek, ktorí nemajú celkom čistý register. V súkromnom sektore nič nie je nemožné a kamarádšaft je kamarádšaft. Čo tak posnažiť sa nájsť si security džob za hranicami EU? Ale na to fakt nie je každý dosť šikovný.

Samozrejme že mám poňatie o tejto téme a samozrejme že som intelektuál. Mám oveľa zaujímavejšiu duševnú prácu ako vy, do náplne ktorej patrí o.i. aj sledovanie prešľapov vládnych aj mimovládnych bezpečnostných zložiek voči ľudským právam. Vidíte, mali ste sa lepšie učiť a boli by ste inťoš aj vy, nemuseli by ste hrať nemravné paci-paci s cigánčencami na provinčnej policajnej stanici.

”Toto bolo trápne, asi si to aj sám uvedomuješ.”

No keď si prejdem toto : "kto nezažil a neprežil ten odopieraný pociť zaslúženej spravodlivosti na vlastnej koži, nech sa k tomu radšej ani nevyjadruje," …tak mi to pripadá ako dávenie frustrovaného sadistického devianta a nie prístup profesionálneho ochrancu verejného poriadku.

Mimochodom, link na túto debatu som poslal pár známym na MV, nech sa pobavia akých máme príslušníkov. Buďte brilantný, možno sa to dostane ako humorný spam až do kancelárie ministra.

RE: cigani a politici
autor: tralos
pridané: 30-04-2009 11:10


Rogue Keeper, ktozevie ako sa vlastne volate.

To ale nie je dolezite... ja len ze ak tu nehrate pozu a ak to co tu prezentujete skutocnost, ste jeden namysleny a pseudo- mudry bulo.

Len tolko a viac netreba.

romco

RE: cigani a politici
autor: tralos
pridané: 30-04-2009 11:12


chyba tam slovicko "je", tak pre istotu to sem napisem ze tam chyba, aby si zbytocne nemusel vypisovat litanie na tvoju mudrost a uzitocnost a cudziu hlupost.

romco

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-04-2009 12:37


To je od vas zlate Roman Janciga (alebo ako sa to skutocne volate) ze vam nedalo a museli ste vyjadrit na mna taky vysoko sofistikovany nazor, ale ja s chlapcami nerandim. A na kontroverziu som celkom dobre adaptovany.

Exkluzivne pre pokoj vasho ducha som sa tu uz raz predstavoval, nie je moj problem ze si to nepamatate.

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 30-04-2009 14:06


"Fíha, ale to máme v zbore drsných chlapcov, hneď sa cítim bezpečnejšie. "

- som rád. Predsa len nie si taký primitív, ako si na mňa pôsobil... :-)

"Primitívny a dementný v množnom čísle je s mäkkým."

Vážne??? Cíííí, to som nevedel, však vieš, primitívni a dementní policajti, čakalo by si od nás neakú úroveň??? Rogue, Rogue, Ty pedant (a čo Tvoje príspevky bez interupcie - pardon, bez interpunkcie - tie sú v poriadku, však sme neakí opičáci z Blavy, né!)

"To ste učinili veľký objav, prečo ste nešli na sociálnu psychológiu"

- štve Ťa to, že si na to neprišiel skôr? Občas treba pohnúť rozumom, Rogue, ROZUMOM (policajtom vyoperovaný orgán umiestnený v dutine lebečnej)!

"Potom ich asi nepoznáte dosť."

To je dobré!!!

"Ak im vyšetrovanie nič nedokáže, budú zbavení obvinenia. Viem ale aj o prípadoch niekoľkých pracovníkov privátnych ochraniek, ktorí nemajú celkom čistý register. V súkromnom sektore nič nie je nemožné a kamarádšaft je kamarádšaft. Čo tak posnažiť sa nájsť si security džob za hranicami EU? Ale na to fakt nie je každý dosť šikovný."

- konečne jeden emocionálne neprifarbený argument. Ty si, ak Ti to môžem pripomenúť, v prvom príspevku nespomínal "security džob za hranicami EU", ale SBS, čo je pojem zo zákona a znamená Súkromná bezpečnostná služba...

"Samozrejme že mám poňatie o tejto téme a samozrejme že som intelektuál. Mám oveľa zaujímavejšiu duševnú prácu ako vy, do náplne ktorej patrí o.i. aj sledovanie prešľapov vládnych aj mimovládnych bezpečnostných zložiek voči ľudským právam. Vidíte, mali ste sa lepšie učiť a boli by ste inťoš aj vy, nemuseli by ste hrať nemravné paci-paci s cigánčencami na provinčnej policajnej stanici."

Jejééééj, véééľká Blava k nám prehovorila, prosím, povedz mi pravdu, počul som, že tam u vás máte aj také oné, do ktorého keď sa vy....riem, tak sa stlačí taký gombík a to hnedé potom voda niekam odnesie (myslím, že spravidla ku nám na východ)....

Ja som poicajtom chcel byť od malička a nehanbím sa za to. Policajtom bol môj otec aj môj starý otec (áno, predstav si, pán Spravodlivý, môj otec bol ZNB-ák, cíííí, no potom je to jasné, dementná policajná rodina...)

- ja na rozdiel od Teba robím niečo na ulici a neteoretizujem od stola (aj keď samozrejm,e Tvoja práca je omnoho zaslúžilejšia - konieckoncov si z hlavného mesta)

- bohužiaľ, učil som sa celkom dobre, dokonca mám (to nie je možné!!!) skončenú aj celkom lukratívnu vysokú školu (no jasné - zaplatil som si ju, veď v KE sú všetko dementi, si nevedel???)

"Mimochodom, link na túto debatu som poslal pár známym na MV, nech sa pobavia akých máme príslušníkov. Buďte brilantný, možno sa to dostane ako humorný spam až do kancelárie ministra."

- Ochranca zákona v praxi (v praxi od stola, ehm, samozrejme!)!

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-04-2009 14:45


Ano, ved vidim ako robite nieco na ulici a neteoretizujete od stola. =)

Dolezite je ze ale to, ze aspon posluchate ako cviceny pes.

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 30-04-2009 15:02


"Dolezite je ze ale to, ze aspon posluchate ako cviceny pes."

- máš trochu problémy s gramatikou, Rogue! Čo ten slovosled? Je v poriadku? Zamysli sa a študuj, Rogue, študuj, prospieva Ti to :-))

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-04-2009 15:10


Aport! =)
RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 30-04-2009 16:41


:-DDDD
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 30-04-2009 16:48


No no no, dobry havo Radko ale neslintaj na pana!
RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš, Košice
pridané: 30-04-2009 17:38


:-*
RE: cigani a politici
autor: jakubjost
pridané: 01-05-2009 15:14


Tuto debatu si sam za seba a pre seba zosumarizujem:).

Radko.paragan mozno nie je najmudrejsi a najinteligentnejsi clovek akeho poznam, ale ani sa na neho nehra a jedine co napisal je, ze policajta zmieta frustracia, ked vie, ze clovek, ktory umyselne niekoho olupi, z toho nic nebude mat, a on len vybavuje papierovacky. Strucne a jasne.

V tejto debate mam za hlupaka,Rogue prepaci, Rouge-a. Namiesto toho, aby povedal nieco k veci a zareagoval na pocity, ktore maju policajti, ktori nutne nepatria k vymletym bulom, tak, pre istu cast neziskoviek typicky, ich oznaci za rasistickych sadistov. Ex cathedra je to vsetko jednoduche:). Ak si taky aktivista, a nemas problem, preco teda nenavrhnete vo vasej neziskovke znizenie hranice veku trestnopravnej zodpovednosti, aby sme sa takymto excesom vyhli?

Intelektualnou cinnostou nie je povedat, ze policajti nemaju nutit deti vyzliekat sa a fackat. To vie kazdy. Intelekt sa zapaja az v momente, ked navrhnes riesenie. A ty ako socialista zrejme nechces ist represivnou cestou a tych co pravo prekrocia jednoducho zabasnut, ale chces riesit pricinu, nie symptom, nicht wahr?

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 01-05-2009 21:23


Na zaciatku tejto debaty som vam dal viacmenej za pravdu, ale vyklul sa z vas vysloveny arogantny hlupak a primitiv. To ze pracujete v nejakom kontrolnom najskor statnom institute za peniaze danovych poplatnikov je rovnako otrasne ako existencia tych tych sadistov v uniformach.
RE: cigani a politici
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 03-05-2009 21:35


Aj ja pridam. Takyto extremne arogantny a namysleny pristup som v diskusii uz dlho nevidel.
-
RK: Takto pre socialistov nikoho neziskas.
-
A mozno by sa po tomto k tebe ani nepriznali ;)

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 04-05-2009 6:42


Možno by bolo dobre to tu trošku uviesť na pravú mieru: zrejme som Roguea ja nechtiac do nepríčetnosti vyprovokoval svojím názorom, ktorý je podľa neho asi úplne nezlúčiteľný s výkonom môjho povolania. Samozrejme má právo na takýto názor a ja si ho cením. Jeho skratová reakcia ho dosť znemožnila, čo ma mrzí. Som si istý, že teraz už svoje príspevky ľutuje a rád by ich uverejnenie prehodnotil - čo už nejde, ako stáleho prispievateľa do diskusií na PS som ho zrejme vyprovokoval k poškodeniu jeho image rozvážneho intelektuála, za čo sa mu chcem ospravedlniť.

Rogue Keeper je socialista?! Panebože, už viem, prečo mi bol od začiatku taký nesympatický. FUJ!

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 10:04


Praviciarsky statny zamestnanec plateny z dani. Nadhera.

Bez obav Radko, nic tu nelutujem.

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 10:03


Jakub Jost :

”Radko.paragan mozno nie je najmudrejsi a najinteligentnejsi clovek akeho poznam, ale ani sa na neho nehra a jedine co napisal je, ze policajta zmieta frustracia, ked vie, ze clovek, ktory umyselne niekoho olupi, z toho nic nebude mat, a on len vybavuje papierovacky. Strucne a jasne.”

A ja som strucne a jasne povedal, ze jeho postoje su neprofesionalne. Takze policajt ma pravo na frustraciu a ja ako civilny obcan na nu pravo nemam?

”V tejto debate mam za hlupaka,Rogue prepaci, Rouge-a. Namiesto toho, aby povedal nieco k veci a zareagoval na pocity, ktore maju policajti, ktori nutne nepatria k vymletym bulom, tak, pre istu cast neziskoviek typicky, ich oznaci za rasistickych sadistov. Ex cathedra je to vsetko jednoduche:). Ak si taky aktivista, a nemas problem, preco teda nenavrhnete vo vasej neziskovke znizenie hranice veku trestnopravnej zodpovednosti, aby sme sa takymto excesom vyhli?”

Reagoval som na pocity svojimi pocitmi. Ex catedra : nepracujem v neziskovke a mohli by ste povedat, ze s Radkom sme takmer vzdialeni kolegovia. Moja praca sa tyka predovsetkym porusovani ludskych prav v zahranicii. Navrhovanie zmeny veku trestnopravnej zodpovednosti nepatri do mojej kompetencie a na tuto oblast nemam dosah. Mozem vsak vase zelanie tlmocit kompetentnym usiam. Ak na ne narazim – cim viac sa o tom bude hovorit, tym lepsie. Ale mam plne pravo vyjadrit sa k praci policie ako ktorykolvek iny obcan, odvadzajuci dane. Mozno vy nerozpoznate moment, kedy je nutne zatlacit na pilu voci nazorom reprezentantov, ktori maju chranit aj vase obcianske zaujmz, ale to uz nie je vrodena slusnost - to je vrodena zakriknutost a tutmactvo (Jakub Jost a tralos prepacia), taka typicka pre ten nas narod holubici, od ktoreho natury sa tu kopa ludi tak marne snazi distancovat.

Myslim ze moja reakcia na Radkove posty bola primerana, nemam pocit ze by som mu sposobil nezvratnu psychicku ujmu. Myslim, ze ku koncu sa nam ta hra pacila obom.

”Intelektualnou cinnostou nie je povedat, ze policajti nemaju nutit deti vyzliekat sa a fackat. To vie kazdy. Intelekt sa zapaja az v momente, ked navrhnes riesenie. A ty ako socialista zrejme nechces ist represivnou cestou a tych co pravo prekrocia jednoducho zabasnut, ale chces riesit pricinu, nie symptom, nicht wahr?”

Intelekt treba vediet prisposobit levelu opozicneho subjektu, inak si zbytocne namahate neurony. Represia je sucast sveta v ktorom zijeme, bez ohladu ci mate pri moci laviciarov alebo praviciarov, dolezita otazka pre mna je, kde treba hladat rovnovahu pre jej opodstatnenost. Nepatri k mojej praci navrhovat komplexne riesenia len tak hocikde na internete – to si setrim na pracovnu napln za ktoru som plateny. Klucove problemy som vypichol hned v mojej prevej reakcii na Radka. Radko to ale vzal citovo (on je ostatne akosi cely dost emocionalne zalozeny), tak som mu podsunul vlastne “rules of engagement”. Vyborna prilezitost preskumat hlbku ducha radoveho prislusnika policajneho zboru. Co si treba vychutnat, pretoze az vas budu nedajboze legitimovat, pokutovat a buzerovat kvoli nejakej hluposti kvoli “pocitu zasluzenej a odopieranej spravodlivosti”, nebudete to vy kto bude diktovat pravidla debaty. Prestante sa aspon na chvilu nasilu hrat na tazkeho intosa a skuste sa na chvilu pozriet na situaciu z pohladu normalneho chlapa a bezneho obcana.

jg :

“Na zaciatku tejto debaty som vam dal viacmenej za pravdu, ale vyklul sa z vas vysloveny arogantny hlupak a primitiv. To ze pracujete v nejakom kontrolnom najskor statnom institute za peniaze danovych poplatnikov je rovnako otrasne ako existencia tych tych sadistov v uniformach.”

A ja vas stale vidim iba ako nejake nedolezite “jg” na webe. Naviac veriace istym dogmam s takmer fanatickou horlivostou, ako som sa tu mohol nedavno presvedcit. Este dobre ze ludia ako vy nemaju vela dosahu na formovanie spolocnosti. Samotna vasa smutna existencia je malym zlyhanim ludstva.

Maros :

“RK: Takto pre socialistov nikoho neziskas.
A mozno by sa po tomto k tebe ani nepriznali ;)”

Tu urcite nie, ale tu zase ani vela potencialnych nepresvedcenych regrutov nechodi. Inak mam rad laviciarov ktori len neintosia doma v papuciach, ale ked treba, vedia na obranu svojich prav a demokracie a za ucelom socialnej zmeny pouzit aj radikalnejsie metody. Lud ma svate pravo vynutit si svoje prava aj nasilim, ak je to nutne a ak sa citi byt utlacany. Ty si tu uz nedavno predviedol, ze svojvolne vojenske intervencie ti nie su cudzie. A nebol si to tiez nahodou ty, kto tu nedavno navrhoval prisposobenie retoriky segmentu volicov ktorych chce pravica oslovit? Rad vyhladavam a pitvem moralny relativizmus tych, ktori sa tvaria ako by s nim nemali nic spolocne. Ak ta to drazdi, adaptuj sa - lebo budes vecny dobrovolny otlkancek a ja si nebudem isty, ci by som ta mal lutovat.

RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 04-05-2009 11:41


"...Intelekt treba vediet prisposobit levelu opozicneho subjektu..."

- som rád, že si sa blahosklonne zohol na moju úroveň,

- tie Tvoje "psie" narážky boli trápne, zrejme najviac dehonestovali Tvoje príspevky, keď si to vôbec uvedomuješ...

- a nemám rád socialistov, lebo sú to špiny v reále živoriace na výsledkoch práce iných, brekeke

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 11:45


No vidis Radko ako poslusne pribehnes k nohe, ked ta zavolam.
RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 04-05-2009 13:45


A nedáš si pokoj s tým "samostrápňovaním"...

... ale však si sa dosť strápnil už tým, že otvorene priznáš svoju úchylku, socialista... :-D

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 13:54


Takze hovorism ze tvoj tatko bol represivnym komunistickym fizlom za byvaleho totalitneho rezimu, hm. No mas sa cim chvalit.
RE: cigani a politici
autor: jj
pridané: 04-05-2009 16:23


Z pohladu normalneho cloveka a chlapa sa viem dost lahko vcitit do myslenia policajtov, ktori denno-denne riesia podobne pripady a jedinym vysledkom je istota, ze zajtra ich budu riesit zase...je priznat tuto spolufrustraciu zlocin?

A teraz k tomu zakroku...ved to je kazdemu jasne, ze sa nejedna o standardny a ani legalny sposob zasahu do ludskej dostojnosti. A preto ma byt standardnym sposobom takyto pachatel stihany.

Ale skusme to otocit na hlavu...co ak by ti policajti stihani neboli, a zostali by na svojich miestach. Nebol by prave socialiste RK prvym, kto by po troch rokoch takehoto zufalstva,ked by policajti denne tyrali mladistvych delikventov, vyzyval na barikady, direct action a pod.? A nepotesil by sa socialista RK,keby mu pseudointos JJ vyjadril pochopenie a snazil sa o riesenie problemu, nie o jeho zabasnutie, umlcanie a verejne zosmiesnovanie?

Tu aby clovek zastaval socialisticke hodnoty za socialistov, lebo sami toho evidentne nie su schopni.

RE: cigani a politici
autor: jj
pridané: 04-05-2009 16:27


Aha, ako som si precital predosly prispevok ci dva RK, tak vidim, ze moje otazky prisli takpovediac po funuse...no, ja sa len smejem:).
RE: cigani a politici
autor: Radko Gajdoš
e-mail: radko.paragan@gmail.com
pridané: 04-05-2009 16:52


"...no, ja sa len smejem:)."

Teraz som sadol ku kompu a žasnem, ako som RK vytočil...

Aj ja sa už len smejem :-DDDDDD a s debatou s RK končím...

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 17:03


Ups, takze predsa bol tatko represivny komunisticky polis?
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 04-05-2009 17:00


„Z pohladu normalneho cloveka a chlapa sa viem dost lahko vcitit do myslenia policajtov, ktori denno-denne riesia podobne pripady a jedinym vysledkom je istota, ze zajtra ich budu riesit zase...je priznat tuto spolufrustraciu zlocin?“

Ja sa viem vcitit do pozicie niektorych policajtov, ale nevcitujem sa do pozicie policajtov akym je napriklad Radko. Neodpovedali ste mi ale na dolezitu otazku : Ak ma podla vas pravo na vyjadrenie frustracie policajt, preco by civilny obcan nemohol verejne vyjadrit frustraciu nad neprofesionalitou a povrchnym chapanim prislusnikov zboru? Policia sa s obcanmi nebabre. Preco by mali obcania manipulovat s nedokonalymi policajtmi ako v rukavickach? Su to predsa PUBLIC SERVANTS.

“A teraz k tomu zakroku...ved to je kazdemu jasne, ze sa nejedna o standardny a ani legalny sposob zasahu do ludskej dostojnosti. A preto ma byt standardnym sposobom takyto pachatel stihany.“

Z Radkovho zamyslenia jasne vyplyvalo, ze svojich chudackov kolegov lutuje, ospravedlnuje a ze si taku odplatu nezasluzili, to vam mozno uniklo.

“Ale skusme to otocit na hlavu...co ak by ti policajti stihani neboli, a zostali by na svojich miestach. Nebol by prave socialiste RK prvym, kto by po troch rokoch takehoto zufalstva,ked by policajti denne tyrali mladistvych delikventov, vyzyval na barikady, direct action a pod.? A nepotesil by sa socialista RK,keby mu pseudointos JJ vyjadril pochopenie a snazil sa o riesenie problemu, nie o jeho zabasnutie, umlcanie a verejne zosmiesnovanie?“

Keby som bol v anarchistickom undergrounde, Amnesty International alebo Human Rights Watch tak urcite. Preto som aj naznacil, ze dana situacia nam uz teraz sposobuje poriadnu negativnu reklamu v zahranicnych vladnych aj mimovladnych HR kruhoch. Problemy okolo seba riesim v ramci svojich pracovnych kompetencii a mimo nich ovplyvnujem spolocnost podla svojho obcianskeho svedomia. Opakujem, ze niekolko klucovych problemov som uz nacrtol na zaciatku, ak to teda chcete rozvinut, nadviazte na moje vyssie uvedene pointy priamo, neteoretizujte „co by keby“ a skuste tu sam rozvinut konkretne riesenia. Alebo vam je pohodlnejsie nechat laviciarov, nech sa s (mimochodom aj s vasimi) ludskymi pravami babru len oni? Oukej, nechajte to na nas!

“Tu aby clovek zastaval socialisticke hodnoty za socialistov, lebo sami toho evidentne nie su schopni.“

Vy sa zaoberate medzinarodnymi ludskymi pravami? To som netusil. Tak sa stretneme na najblizsom EURASILe a poklebetime trochu o tom, kam az moze dospiet represia bezpecnostneho aparatu, ak sa tento sustavne verejne nekontroluje a nalezite obciansky „nedodrbava“, co vy na to?

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 04-05-2009 20:17


"Alebo vam je pohodlnejsie nechat laviciarov, nech sa s (mimochodom aj s vasimi) ludskymi pravami babru len oni? Oukej, nechajte to na nas!"

He, he, laviciari sa predsa nikoho nepytaju, ci sa s jeho ludskymi pravami mozu "babrat", oni ich predsa porusuju bez jeho suhlasu.
Nafukany pozer a dogmatik, ktoreho lavicove "nabozenstvo" je zalozene na porusovani rovnosti prav jednotlivcov sa vraj stara o ludske prava. :-)

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 04-05-2009 20:31


"Ak ma podla vas pravo na vyjadrenie frustracie policajt, preco by civilny obcan nemohol verejne vyjadrit frustraciu nad neprofesionalitou a povrchnym chapanim prislusnikov zboru? Policia sa s obcanmi nebabre. Preco by mali obcania manipulovat s nedokonalymi policajtmi ako v rukavickach? Su to predsa PUBLIC SERVANTS."

Problem predsa vobec nebol v tomto. Kazdy ma pravo vyjadrit frustraciou nad cim kolvek a o to viac nad pracou public servants. Problem bol v tom, ze vy ste zacali vcelku legitimne vyjadrenie frustracie aj toho policajta zhadzovat a zosmiesnovat velmi primitivnym sposobom. Dokazali ste jedine, zhodit sa sam. A ako predpokladam tiez public servant servant si podla vasej vlastnej zasady za to zasluzite nalezitu o to tvrdsiu kritiku.

RE: cigani a politici
autor: jakubjost
pridané: 05-05-2009 15:57


Iste, ked mozu policajti, mozeme aj my, a vsetci mozu...raj na zemi to bude, prisamvacku, raj na zemi.

No, na moje ludske prava laviciari dosah nemaju, to vam garantujem.

A co maju socialisti spolocne s medzinarodnymi ludskymi pravami...na EURASILe neviem ci sa stretneme. Ibaze by som si robil karieru na ministerstve, ale to sa obavam sa v mojom pripade nestane (aj ked, nikdy nehovor nikdy).

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 05-05-2009 18:24


“Iste, ked mozu policajti, mozeme aj my, a vsetci mozu...raj na zemi to bude, prisamvacku, raj na zemi.”

Amen.

”No, na moje ludske prava laviciari dosah nemaju, to vam garantujem.”

Uhuh.

”A co maju socialisti spolocne s medzinarodnymi ludskymi pravami....”

Dost. Vela lavicovych hodnot sa v 20. storoci v demokratickom svete pretavilo vo vseobecne uznavane elementarne ludske ale aj vyssie socialne prava. Ja som hovoril o laviciaroch komplexne, co nie su nevyhnutne iba sebadizajnovani socialisti. Pre vas mozno zbytocna nuansa, z politologickeho hladiska ale velmi podstatna.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 1:47


Vsak skuste aj nieco konkretne okrem prazdnych poz.
RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 05-05-2009 0:06


Clovece vy musite mat nejaky tazky mindrak. Co do toho tahate jeho otca? Nie je vam to trapne po tom predvadzani sa ako intelektual a vraj ochranca ludskych prav?
RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 04-05-2009 20:06


"A ja vas stale vidim iba ako nejake nedolezite “jg” na webe. Naviac veriace istym dogmam s takmer fanatickou horlivostou, ako som sa tu mohol nedavno presvedcit. Este dobre ze ludia ako vy nemaju vela dosahu na formovanie spolocnosti. Samotna vasa smutna existencia je malym zlyhanim ludstva."

Bohuzial svoju neschopnost naozaj logicky a racionalne mysliet ste uz dokazali viackrat. V arogantnych pseudointelektualnych pozach ste vsak majster. Ja na rozdiel od vas svoje "dogmy" ludom nechcem nanucovat nasilim. Je pre vas dogmou aj prezumcia neviny? Oproti tomu su vase nazory prejavom toho najbigotnejsieho dogmatizmu a netolerancie. Fakt, ze arogantni podvodnici ako vy pracuju na nejakych kontrolnych miestach je prave velkym zlyhanim ludstva.

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 05-05-2009 18:27


Jege, Jege, vy radsej neprispievate pod vplyvom alkoholu lebo iba odkukavate, opakujete a vykradate.
ChatBot ma vie intelektualne stimulovat viac ako vy.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 1:52


Po tom co ste tu predviedli je dost tazke si predstavit cokolvek, co by vas dokazalo intelektualne stimulovat. :-)
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-05-2009 11:43


Maros a v trochu mensej miere Jost to napriklad dokazu. Vy ste tu len papagajujuca vata.
RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 18:07


A vy to dokazete naozaj posudit, ci z vas nieco inteligentne na ich stimulaciu vylezie? Opat prejav tej vasej prislovecnej skromnosti. :-)
Mate casto zjavne problemy s elementarnou logikou, ale o svojej inteligencii ani na okamih nezapochybujete.

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-05-2009 11:41


Pocet nekonzekventne vynalozenych uderov : 247

Tusim sa tomu zacyklil skript. Spamuje to tu plagiaty mojich originalov do vetra a snazi sa mi to lichotit ako najate. Predpokladam, ze na vlastne naklady. Aspon ze v realite to nevedomky splna ulohu uzitocneho idiota.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 07-05-2009 18:28


Vy nebodaj trpite aj schyzofreniou? O akych konkretne plagiatoch a akych originaloch to tu splietate? :)
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-05-2009 19:32


Povaha skriptu sa zmenila. Teraz to po mne nieco chce.
RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 07-05-2009 21:42


Ale marne. Kde nic nie je, ani smrt neberie.
RE: cigani a politici
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 04-05-2009 23:15


"Ty si tu uz nedavno predviedol, ze svojvolne vojenske intervencie ti nie su cudzie. A nebol si to tiez nahodou ty, kto tu nedavno navrhoval prisposobenie retoriky segmentu volicov ktorych chce pravica oslovit? Rad vyhladavam a pitvem moralny relativizmus tych, ktori sa tvaria ako by s nim nemali nic spolocne. "
-
Odbocujes od temy. Neviem co si predstavujes pod pojmom svojvolne vojenske intervencie, ale pokial tam zaradis aj vylodenie v Normandii, nieco v tomto style mi vobec nie je cudzie. Podla mna je medzinarodne spolocenstvo neschopne riesit problemy ludi terorizovanych vlastnym totalitnym rezimom, aj vdaka lavicovym pacifistom. Samozrejme mozeme sa bavit o tom, ci v konkretnom pripade by neboli vedlajsie externality takehoto zasahu vaznejsie ako nasledky rezimu, ale principialne odmietnutie vojenskeho oslobodenia ludi od diktatora je fanatizmom.
-
Este napis, ze fandime fasistovi Pinochetovi a budes si moct sadnut rovno k Havranovi.
-
No a tu retoriku treba prisposobit adresatovi, nic nove. A? To ma ako ospravedlnit tvoj styl diskusie?
-
Mimochodom uz som precital toho Stilgitza, bolo to celkom OK, dam este sancu nejakemu lavicovemu autorovi - nemas este nejaky typ?

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 05-05-2009 18:23


“Odbocujes od temy. Neviem co si predstavujes pod pojmom svojvolne vojenske intervencie, ale pokial tam zaradis aj vylodenie v Normandii, nieco v tomto style mi vobec nie je cudzie. Podla mna je medzinarodne spolocenstvo neschopne riesit problemy ludi terorizovanych vlastnym totalitnym rezimom, aj vdaka lavicovym pacifistom. Samozrejme mozeme sa bavit o tom, ci v konkretnom pripade by neboli vedlajsie externality takehoto zasahu vaznejsie ako nasledky rezimu, ale principialne odmietnutie vojenskeho oslobodenia ludi od diktatora je fanatizmom.”

Ty sam si doteraz originalnu temu nijako vyznamne nerozvinul. Pod svojvolnymi vojenskymi intervenciami mam na mysli nieco take, ako ked ty si navrhoval ze US Marines a CIA by mali spravit prevrat v Severnej Korei. To je ale prachobycajna imperialisticka cistka, ktorej humanitarnym zamerom ziadna triezva osoba nezmasirovana vladnou propagandou neuveri. Keby ti zalezalo na tom, aby sa podobne veci riesili v ramci medzinarodnych multilateralnych dohod, tak navrhnes aby sa restrukturalizovala a sflexibilnila OSN, clenske krajiny viac investovali do jej vojenskych zasahovych zloziek a potom sa detailne jednalo ako sa nalozi so Severnou Koreou. Co ty navrhujes je taktika slona v porcelane – absolutna vacsina unilateralnych vojenskych intervencii USA od druhej svetovej sa skoncila bud zrejmym fiaskom alebo vaznymi nedomyslenymi dosledkami. Co je velmi pozoruhodne je to, ze napriklad mnohi konzervativci sa tak radi ohanaju nedomyslanymi dosledkami v pripade socialnoinzinierskeho riadenia spolocnosti, ale nerobi im problem tlacit unilateralne presadene nedomyslene vojenske intervencie, ktore naviac rozpoctu poctivo pustaju zilou. A dnes uz hadam nikto s pokrocilejsim geopolitickym rozhladom nie je taky naivny, aby si myslel ze G. W. Busha viedol k intervencii v Iraku altruizmus Matky Terezy. O tom ze Sadam Husajn si v 80. rokoch upevnoval moc aj na podpore USA ani nehovoriac. Ved tzv. slobodny svet velmi casto podporuje diktatorov ak sa to hodi jeho zaujmom. Samozrejme staci presvedcit par patolizacskych vlad, ze ideme bojovat za spravnu vec a spojenci sa hrnu do boja na vlastne naklady. Rozdrbu rezim, povrazdia par tisic civilistov ktorych vlastne prisli oslobodit, ponicia infrastrukturu, ktoru znovuvybuduju ich firmy. Podobne unilateralne velmocenske intervencie, su iba spinavy kseft a smutna parodia na idealy slobody a demokracie. A kto sa bude musiet zaoberat vojnovymi utecencami? Militantni praviciari asi moc nie.
Taktiez pochybujem, ze ty by si isiel rovnako nadsene do frontovej linie podobnej oslobodzovacej misie za niekoho cudzieho. Ked maju profesionalni vojaci z podobnych operacii po roku moralku v toaletnej mise a neskor posttraumaticke syndromy, preco by si sa ty nemohol na bojisku rovno pokakat.
Principialne odmietnutie vojenskeho oslobodenia nie je fanatizmom ale humanistickym moralnym imperativom. V nasich podmienkach aj krestanskym : treba zvazit Kristove slova, ze ak ti niekto da facku na lice, nastav mu druhe. O svojom osude ale kazdy narod musi rozhodovat predovsetkym sam za seba. Nevyziadana nanutena sloboda podla vkusu niekoho ineho (a s jeho postrannymi vykoristovatelskymi umyslami) nikdy nie je pravou slobodou, tou je iba ta ktoru si vybojujes sam za seba.

”Este napis, ze fandime fasistovi Pinochetovi a budes si moct sadnut rovno k Havranovi.”

No neviem ako ty, ale minimalne jeden miestny vlajkonosic urcite. Uz len kredo PS na titulke (ktore si zrejme z palca vycucala ta ista osoba v ramci introspektivneho vyrovnania sa s odchodom puberty) smrdi sovinistickym protofasizmom. Koho je to chyba ako PS posobi navonok? Chapem – bolo by zrejme treba vymenit narod a nie diskusny klub na PS. To sa tu az pricasto zda byt miestnym konsenzom pre slovensky Endlosung.

”No a tu retoriku treba prisposobit adresatovi, nic nove. A? To ma ako ospravedlnit tvoj styl diskusie? “

No tak som prisposobil retoriku adresatovi – A? Moj styl diskusie vie byt drsny kedy a voci komu to uznam za vhodne, ale nemyslim ze by som bol skutocne vulgarny. Komu sa tu zdam byt vulgarny, ten je zrejme v politickych debatach panic. Mozno su tu len niektori rezidenti prilis neasertivne vymäknuti. Nebud zase az taky fajnovy kremes. S tebou sa napriklad da bavit viacmenej normalne, ak davas zmysel.

”Mimochodom uz som precital toho Stilgitza, bolo to celkom OK, dam este sancu nejakemu lavicovemu autorovi - nemas este nejaky typ?”

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 05-05-2009 18:42


K tym autorom : uz som nejakych nacrtol minule, skus trebars Noama Chomskeho? Nanomi Kleinovu, Fromma, Amartya Sen, Roberta Polina, Mikea Davisa, Jerryho Rubina, Györgyho Lukácsa... Niektori su kritici neoliberalizmu (teda neoklasickeho liberalizmu, aby sme sa rozumeli), ini su New Left myslitelia. Alebo co tak trochu beletrickeho existencializmu v podobe J.-P. Sartra.
RE: cigani a politici
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 05-05-2009 22:02


No keby bolo realne zreformovat OSN, tak kludne nech sa riesi Sev. Korea cez nich. Mozno keby sa z OSN vyhodili nedemokraticke rezimy, potom by sa tam hadam podarilo aj nieco presadit (ale pochybujem ze vcas). To ale nevidim moc realne, takze treba vybrat prvu najrealnejsiu alternativu riesenia.
-
Co sa tyka interpretacii starovekych textov, s tym chod na konzervativcov, na mna to akosi nezabera.
-
Diky za typy, toho Noama teda niekedy skusim.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 2:07


"Diky za typy, toho Noama teda niekedy skusim."

Noam tiez nie je nic moc. Zacykleny a nekonzistentny ako vsetci socialisti. Skoda casu.

RE: cigani a politici
autor: jakubjost
pridané: 06-05-2009 4:21


Neblbni:), Chomskeho a Klein vobec netreba citat...:), to je uplny šajt. Ideologicky balast.
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-05-2009 10:57


Zaujimavejsi nez tvoj blog, kazdopadne. Chomsky je vynikajuci lingvista a psycholog s kopami oceneni a asi troma desiatkami cestnych doktoratov a momentalne svetovy front lavicoveho libertarianstva. Kleinova nemusi byt kazdemu po chuti (kym nie je po chuti iba pravicovym ideologom, tak to nevadi), ale je taky slusnejsi protipol az nezensky hulvatskej Coulterovej.
RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 18:21


Co sa tyka analyzy struktury jazyka a transformacii bezkontextovych gramatik to naozaj expert je. Ale co sa tyka filozofie je to iba dalsi nafukany socialny mystik a dogmatik.
RE: cigani a politici
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 05-05-2009 22:28


"O svojom osude ale kazdy narod musi rozhodovat predovsetkym sam za seba. Nevyziadana nanutena sloboda podla vkusu niekoho ineho (a s jeho postrannymi vykoristovatelskymi umyslami) nikdy nie je pravou slobodou, tou je iba ta ktoru si vybojujes sam za seba.
"
-
Podla coho sudis, ze ide o nevyziadanu slobodu? Koncentraky plne politickych vaznov a hranice kde strielaju vlastnych obcanov, svedcia o opaku. Navyse rovnako ako nie je rovny boj tyraneho dietata s jeho rodicmi, aj totalitny rezim je v asymetrickej pozicii voci svojim odporcom. Je cynicke konstatovat, ze svoju slobodu si musia vybojovat samy.
-
Navyse preco by mal byt zrovna narod tou jednotkou co si ma vybojovat slobodu sam - preco nie nejaka nizsia jednotka, alebo vyssia jednotka( kmen, rodina, jednotlivec)?

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-05-2009 10:56


“Podla coho sudis, ze ide o nevyziadanu slobodu? Koncentraky plne politickych vaznov a hranice kde strielaju vlastnych obcanov, svedcia o opaku. Navyse rovnako ako nie je rovny boj tyraneho dietata s jeho rodicmi, aj totalitny rezim je v asymetrickej pozicii voci svojim odporcom. Je cynicke konstatovat, ze svoju slobodu si musia vybojovat samy. Navyse preco by mal byt zrovna narod tou jednotkou co si ma vybojovat slobodu sam - preco nie nejaka nizsia jednotka, alebo vyssia jednotka( kmen, rodina, jednotlivec)?”


Podla toho, si miestny disent do krajiny pre svoje oslobodenie vokalne nepozyva invazne (politicky korektne : osloboditelske) vojska USA - v takom pripade je to neadekvatne vmiesavanie sa do interneho vyvoja inej krajiny a inej kultury celkovo. Unilateralna invazia bez podpory medzinarodneho spolocenstva skrz OSN by urobila danemu rezimu a nakoniec vlade USA medvediu sluzbu, pretoze:

A) bude prilievat olej do miestnej propagandy a tym podnecovat odpor obyvatelstva voci invaznym (sorry – “osloboditelskym”) vojskam
B) este viac znemozni obraz USA na medzinarodnej pode
C) nepredvidane dosledky mozu dalej prehlbovat rozpoctovy deficit USA a bremeno financnych nakladov nebudu mat s kym zdielat

Keby existovala nejaka multinacionalna “svetova zasahova armada” pod stitom OSN a medzinarodne spolocenstvo by uznalo, ze je potrebne aby v Severnej Korei zasiahla, domacu propagandu by to znacne oslabilo. Zrazu zacnu Severokorejci uznavat, ze sa proti nim zburil cely svet, zacnu pochybovat o svojej vlade a da sa ocakavat ze rozvinu aj domaci odboj. Treba aplikovat trochu psychological warfare. Bez medzinarodneho konsenzu je cely problem USA vs. Severna Korea v podstate iba ideologickej a komercnej povahy – USA maju predsa bohatu historiu v podpore nasilnickych rezimov. Velmoci neoslobodzuju len tak z kratochvilnej filantropie. Bud sa citia dostatocne ohrozene, alebo chcu expandovat svoju sferu vplyvu. No a ani jedna situacia sa pre USA v pripade Severnej Korey este dostatocne neeskalovala.
Takze mozeme cakat a sledovat. Momentalne sa mi zda, ze severokorejsky rezim podkopava sam seba prilisnym drazdenim testami medzikontinentalnych rakiet a sam otvara priestor pre externu vojensku intervenciu na svojom uzemi.

Ked si ale taky makky na zanietenejsie webove diskusie, ako od teba mozno cakat ze sa za ucelom obrany svojej slobody naucis podrezavat krky, ak ta k tomu okolnosti donutia… Ostava ti iba spoliehat sa, ze si niekto bude spinit ruky krvou namiesto teba. Mozno nebudes mat narusenu psychiku, ale ani si svoju slobodu nebudes vediet vazit tak, ako keby si si ju vybojoval sam. Proste nedokazes za slobodu obetovat nieco zo seba.

Cynizmus? Ano, globalna politika je cynicka, cest la vie. Bud formujes svoju slobodu okolo seba aktivne, alebo ked si na to prilis fajnovy, tak sa necuduj, ze tvoju slobodu stale niekto formuje za teba podla svojich predstav. General Norman Schwarzkopf povedal : “Kazdy vojak hodny svojho zrnka soli by mal byt proti vojne. A predsa su veci, za ktore sa oplati bojovat.” A tiez “Nie je hrdina ten kto prikazuje muzom ist do boja, hrdinom je muz, ktory do toho boja skutocne ide.” Myslim, ze Schwarzkopf je hlbsie humanny, nez mnohi nekonecne zbabeli civilisti s vlhkymi militantnymi snami.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 19:46


Toto su mimoriadne tazkopadne vykonstruovane rozporuplne pseudoargumenty dalej prerastajuce az do romantickej demencie.
To akoze podpora medzinarodneho spolocenstva by nieco zmenila na A)?
B) Preco by zneskodnenie ultratotalitneho rezimu malo "este viac znemoznit obraz US na medzinarodnej pode"?
c) Ano, toto je jeden z argumentov, preco nezasahovat. Stoji to peniaze a je mimoriadne otazne, ci obcania US maju byt statom nuteni vyhadzovat svoje zdroje za slobodu obcanov nejakej inej krajiny. Resp. nie je to ani otazne. Je jasne ze nemaju byt nuteni to robit. Ale nemali by byt nuteni to robit ani pod taktovkov nejakeho OSN len preto, ze to od nich chcu podaktori kolektivisticki dogmatici.

He, he, tie vase dalsie detinske recicky su naozaj na zasmiatie. Ze "Severokorejci zacnu uznavat, ze sa proti nim zburil cely svet" a vtedy zacnu konecne pochybovat o svojej vlade. Ze "psychological warfare". Vy to naozaj myslite vazne? Vy by ste podporil "vojensky zasah" OSN v S. Korei, ktora ma jadrove zbrane? Lebo vy ste predsa znamy "tvrdas" a na webovych diskusiach odchovany? Chcel by som vas vidiet ako sa obetuvate za svoju slobodu nieto este za slobodu niekoho ineho, ked zaveli OSN. Smiesna poza uradnika plateneho z dani - potlacanim slobody druhych lludi, ktoremu zjavne nehrozi, ze by niekedy mal svoje silne slova dokazovat cinmi.

To nie je od vas vobec cynizmus. To je uz na urovni psychickej poruchy. Este dobre ze ste si so slzou v oku spomenuli na generala Schwarzkopfa.

RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-05-2009 11:41


Pocet nekonzekventne vynalozenych uderov : 1488

Ved nebudte taka lemra, namahajte sa trochu viac.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 07-05-2009 18:22


To viete, tie vase nekoherentne siahodlhe litanie ma inspirovali, ale aj tak na vas nemam.
RE: cigani a politici
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-05-2009 19:33


Kavicku, susienky, becherovku?
RE: cigani a politici
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 06-05-2009 23:20


No OK, v aktivite miestnych disidentov sa natolko nevyznam. Ale suhlasim s tym, zeby mal mat pripadny zasah vnutornu podporu. Najlepsie keby zacali samy a externe "imperialisticke" armady by sa k nim potom pridali.
-
Co sa tyka tych jadrovych zbrani, je to dvojsecny argument. Da sa bud argumentovat, ze ich treba nechat na pokoji ked ich uz nejake maju, lebo mozu velmi uhryznut, alebo sa da argumentovat, ze treba rychlo nieco urobit kym este nemaju poriadny raketovy system (kedze zatial nemaju sancu ohrozit zapadne krajiny).

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 2:00


Bol jeden mnich, mal vela knih .... h...o vedel z nich. :)
Tych vsetkych ste cital? Uzasne. A nepomohlo.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 2:04


"O svojom osude ale kazdy narod musi rozhodovat predovsetkym sam za seba. Nevyziadana nanutena sloboda podla vkusu niekoho ineho (a s jeho postrannymi vykoristovatelskymi umyslami) nikdy nie je pravou slobodou, tou je iba ta ktoru si vybojujes sam za seba.
"

Hlboke, hlboke, keby si to este tak socialni mystici dokazali tiez vziat k srdcu, ked ludom nanucuju tie svoje rozporuplne idealy.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 06-05-2009 2:26


" ... Keby ti zalezalo na tom, aby sa podobne veci riesili v ramci medzinarodnych multilateralnych dohod, tak navrhnes aby sa restrukturalizovala a sflexibilnila OSN, clenske krajiny viac investovali do jej vojenskych zasahovych zloziek a potom sa detailne jednalo ako sa nalozi so Severnou Koreou. ..."

To su tiez naivne hluposti. OSN je v podstate uplne impotentna organizacia a ziadne mnozstvo na nu prehajdakanych prostriedkov s tym nic neurobi. A uz vobec nic nezmozu nejake jej vojenske zasahove zlozky. Severna Korea ma jadrove zbrane. Tym to zhaslo. Vy socialisti mate neuveritelne naivne predstavy o moznostiach nejakeho jednotneho svetoveho spolocenstva. Uz to tu bolo volakedy napisane. Medzi narodmi vladne v podstate anarchia. Hlavne po tom, ako sa mnohe z nich vyzbrojili jadrovymi zbranami. Maju teraz defacto iba dve moznosti. Bud sa navzajom znicia alebo sa nechaju na pokoji. Konzervativci si zahravaju s ohnom a socialisti iba bezradne splasene kotkodakaju o nejakom svetovom poriadku. Sanca, ze svetove spolocenstvo nieco diametralne zmeni (nedajboze silou) v Severnej Korei je uz davno za nami. Je to na Korejcoch, ci si tam nechaju bolsevikov skakat po hlavach. Jedine, co moze svet pre nich urobit je informovanost. V podstate to rozhlodalo aj nas socik z vnutra.

RE: cigani a politici
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-05-2009 10:43


jg :
Absolutny suhlas.
Lenze niektorym to nevysvetliš.

RE: cigani a politici
autor: jg
pridané: 01-05-2009 21:13


Len jedna poznamka. Nemyslim, ze vacsina danovych poplatnikov ma problem s financovanim napravnovychovnych ustavov. Ak existuje zdovodnitelna funkcia statu, tak je to daleko na prvom mieste a asi aj jedina - ochrana pred zlocinom. Danovi poplatnici platia dani daleko viac ako je treba na financovanie tejto funkcie statu. Staci prestat rozhadzovat peniaze na nezmysly a tunely ako financovanie polnohospodarskej, korporativnej, nabozenskej, kulturnej, sportovej ... lobby a inych pocetnych parazitov.
myslenka o "nás" slovakoch
autor: LIBERTARIAN
pridané: 23-04-2009 8:44


A este kratku myslienku ku vete :
"Do toho všetkého náš pán premiér so svojimi lokajmi veselo rozsieva xenofóbne reči o Maďaroch. S chorými elitami nemôže byť ani spoločnosť zdravá."

- Naš pan premier so svojimi lokajmi velmi dobre vie, prečo rozsieva tie reči o Madaroch. Nas pan premier totiž velmi dobre pozna "svoj" národ (? náš ? narod) .
Takže pri úvahach o xenofobii by bolo spravnejsie nezaoberať sa našim panom premierom, ale našou, slovenskou, spoločnosťou. Našimi surodencami, rodičmi, priatelmi, susedmi, ......
Naš pan premier totiž MOŽNO vôbec nie je xenofob , on iba zneuživa xenofobiu tohto naroda. Náš pan Slota MOŽNO v hlbke duše má Madarov aj rád, ale ešte radšej využije xenofobiu roduverných pre získanie osobnej moci.

RE: myslenka o
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 23-04-2009 11:39


ci nejaky politik vyuziva xenofobiu roduvernych alebo kohokolvek nie je az tak podstatne. podstatne je, ze ta xenofobia vychadza od elit, ktore spravuju veci verejne. Verim tomu, ze keby sa tou xenofobiou neohanali pomaly v kazdom vystupeni, moji surodenci, rodicia, priatelia, susedia by ani netusili ze tu nejaky madari ziju, nie to ze s nimi vobec riesime nejaku "autonomiu"... zial momentalne je skor opak pravdou. A prvy impulz k chorym nazorom pochadzal jednoznacne z hora.
RE: myslenka o
autor: LIBERTARIAN
pridané: 23-04-2009 13:18


"moji surodenci, rodicia, priatelia, susedia by ani netusili ze tu nejaky madari ziju"
- Myslim, ze sa myliš. Tvoji surodenci, rodicia, priatelia, susedia mozno ešte živeho Madara ani nevideli, ale ta xenofobia, nenavisť k "iným", to je v slovenskom narode zakorenene uz aspon 100 rokov. Politici z tej nenavisti urobili módnu zaležitosť, z nenavisti urobili POVINNOSŤ kazdeho "dobreho" slovaka.

RE: myslenka o
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 23-04-2009 16:49


nenazval by som to nenavistou, podla mna je to skor strach z inych. Pretoze kazda nenavist je podmienena strachom. Nenavist voci madarom zo strachu pred autonomiou, nenavist voci moslimom zo strachu pred terorizmom, atd.. preto by sa "dobri" slovaci mali najprv prestat bat . no ale vysvetli to 55 percentam slovakov, ze nie vsetci madari chcu autonomiu, ze nie vsetci moslimovia su teroristi,... myslim, ze tych ostatnych 45percent to ako tak chape. A na druhej strane si myslim, ze ta zakorenena "nenavist" resp. strach, odide s generaciou nasich otcov. my a ti po nas by sme uz mali ten narodny princip prekonat.
RE: myslenka o
autor: LIBERTARIAN
pridané: 24-04-2009 10:49


Pišeš :
"Nenavist voci madarom zo strachu pred autonomiou"

- 1. Ak ma človek IQ >90 , tak mu je jasne, ze Madari na juznom slovensku nemaju šancu sa odtrhnuť.

- 2. Ak ma človek IQ >90 , tak mu je jasne, ze autonomia v určitých kulturnych otazkach nema nič spoločne s odtrhnutím uzemia.

- 3. Ak ma človek IQ >90 , tak mu je jasne, že človek nema pravo vyžadovať "svoj" štat pre seba, a zaroven odopierať iným , aby si tiež vytvorili "svoj" štat pre seba. Územie štatu nie je VLASTNICKY priradene nejakemu "narodu" . Územie vo vnutri štatu patrí - každá parcela - konkretnemu vlastnikovi, konkretnemu človeku. A tie parcely, ktore su formálne štátne, sú vlastne nepriamo vo vlastnictve VŠETKÝCH občanov. Všetkých, teda aj občanov maďarskej národnosti.

Akceptujem tvoju prípadnú odpoved, námietku, že vačšina slovakov NEMÁ IQ > 90 , a teda maju pravo na iný nazor.


"nenavist voci moslimom zo strachu pred terorizmom"

- Myslim si, ze obava pred terorizmom je ovela realnejsia, som presvedcený, ze štatny terorizmus Iranu može realne sposobiť dopad jadrovej bomby do strednej europy. Ovšem, napodiv, vačšina slovakov NEMÁ žiadnu obavu pred terorizmom. Podla internetovych diskusii vacsina slovakov podporuje skor tych moslimov, arabov.

RE: myslenka o
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 27-04-2009 10:36


"Myslim si, ze obava pred terorizmom je ovela realnejsia, som presvedcený, ze štatny terorizmus Iranu može realne sposobiť dopad jadrovej bomby do strednej europy."

Tak takuto paranoju by som skor cakal od ludi s IQ<90.
Iran ma pre jadrovy utok ine priority ako Strednu Europu. Najvyssou prioritou je Izrael, na druhom mieste potencialne USA. Napriek diplomatickym haf-haf ma ale Iran siroku skalu obchodnych vztahov so zapadoueuropskymi krajinami, obchoduje aj s USA.

Na druhej strane, ak by jadrovy utok Iranu pomohol zredukovat populaciu s IQ<90, experti na medzinarodne vztahy ako "Libertarian" by to vlastne mohli uvitat - za predpokladu ze to preziju. Niektori ludia sa trasu pred "neposlusnymi krajinami", ale ze najvacsim ohrozenim globalnej stability moze byt nerovnovaha v potenciale jadrovych velmoci, to im casto unika.

čiastočne off topic
autor: LIBERTARIAN
pridané: 23-04-2009 9:15


Lukas :
Tvoj komentar > "Pravicu čaká veľký výprask "
je zaujimavý, dobrý. Len má ZLÝ NÁZOV . Ten nazov evokuuje pocit, ze ten "výprask" čaka našich pravicových politikov. Žial, skutočný výprask dostanu nakoniec občania. Politici sa nejak z toho otrasu. Ale obyčajní, drobní ludia dostanu vyprask, a ani si pritom nevsimnu, od koho ho dostali.

A toto vsetko ma aj cosi spolocne s textom "Cesta do pekla". Aj tam obyčajní ludia pripravili peklo pre svojich blížnych, ale nakoniec podobnu cestu absolvovali aj oni sami, vdaka svojmu fuhrerovi. Narod, ktory si slobodne zvolí grazlov do čela, nakoniec dopadne zle.
Ano, projekt Fedora Gála, Krátka dlhá cesta nie je príbeh jedného človeka alebo jednej generácie. Je to príbeh nás všetkých, ktorý sa odohráva aj dnes. Bude trvať dovtedy, pokým človek sám seba nevyhubí.

RE: čiastočne off topic
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 23-04-2009 11:56


absolútny súhlas. Ale ako raz povedal Fedor niečo v zmysle: Dokážem to zmeniť? Neviem. Ale pozerať sa na na to, byť pasívny, ma nebaví.
PC1
autor: PC1
pridané: 24-04-2009 19:40


Terezin bol elitnym taborom. Mal byt vykladnou skrinou riesenia zidovskej otazky s vlastnou samospravou. Uz vtedy si Galovci vedeli vybrat privilegovane miesto.

Nevycerpajte si vsak celu zasobu alkoholu. Izrael ma 200 az 600 atomovych bomb a pripravuje utok na Iran. Az tam jednu dve prdnu a cely zapadny svet bude tlieskat tak si dajte panaka tiez.

filmy a prezivsi
autor: killroy
pridané: 25-04-2009 23:47


o plagiatoroch a tych co beru par tisic dolarov za 45 min prednasku o svojom pobyte v koncentraku film nebude? Ak by mal Elie Wiesel uvodne slovo vo filme, asi by to bol vysmech par excellance.

http://www.zvedavec.org/pohledy/2009/03/3061-elie-wiesel-ma-problem.ht...

RE: filmy a prezivsi
autor: jakubjost
pridané: 28-04-2009 8:45


Miklos Gruner...ale ako mozeme verit MG, ked vieme, ze ziadne koncentraky neboli? A ak boli, nezabijalo sa tam. A ak zabijalo, nie Zidia. Ci teda ako to bolo? Wiesel je plagiator, ktoreho usvedcil Gruner, ale Gruner je zas klamar, podvodnik a konspirator, aj ked o Wieselovi hovoril pravdu.

Tolko snahy zhodit vsetko co sa len okrajovo dotyka holokaustu. Clovek sa az zamysli, ze co je cielom:). Ale tie stranky mu to vysvetlia:

"exposing the hidden truth for further educational research only "

"You received this message because you are subscribed to the Google Groups
"total_truth_sciences" group."

RE: filmy a prezivsi
autor: killroy
pridané: 07-05-2009 16:31


clovek sa fakt zamysla co bolo cielom...

For months now the struggle against Germany is waged by each Jewish community, at each conference, in all our syndicates, and by each Jew all over the world. There is reason to believe that our part in this struggle has general value. We will trigger a spiritual and material war of all the world against Germany's ambitions to become once again a great nation, to recover lost territories and colonies. But our Jewish interests demand the complete destruction of Germany. Collectively and individually, the German nation is a threat to us Jews.

Už měsíce vede celá naše židovská komunita boj proti Německu. Ten boj probíhá na každé konferenci, ve všech našich syndikátech a za přispění každého jednotlivého Žida na celém světě. Je důvod věřit, že náš příspěvek v tomto boji má obecnou hodnotu. Zažehneme duchovní a materiální válku celého světa proti německým ambicím znovu se stát velkým národem, získat zpět ztracené kolonie a teritoria. Neboť naše židovské zájmy požadují úplné zničení Německa. Německý národ – jako kolektiv i jako jednotlivci – je pro nás, Židy, ohrožením.

Vladimir Jabotinsky
(zakladatel židovské
teroristické organizace
Irgun Zvai Leumi)
v Mascha Rjetsch, leden 1934
(rovněž citováno
v "Histoire de l'Arme Allemande"
Jacques Benoist-Mechin,
Vol. IV, stránka 303).

RE: filmy a prezivsi
autor: jj
pridané: 11-05-2009 16:05


Dobry argument,

nebyt toho, ze Zabotinsky bol v tomto minoritny, ako revizionista, a nebyt toho, ze to bola priama reakcia na nastup nacizmu - jeho ostatky napr. dodnes, kvoli Benu Gurionovi, neboli prevezene do Izraela.

Podla mna hospodarsky boycott nie je zlou odpovedou na deklarovany zamer zbavit Zidov ludskych prav.

ojojoj
autor: tom
pridané: 28-04-2009 16:31


Až budú grázli a čírou náhodou počerní trhať tašku z ruky autorovej príbuznej a pritom ju povláčia po zemi ako handru tak nech on napíše ďalší článok o demokracii.
Policajti sa zachovali tak ako by sa mali ich rodičia - dať im pár faciek.

RE: ojojoj
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 04-05-2009 12:40


Keby sa to stalo mojej príbuznej, tak ja im dám pár faciek, ale nie policajti, ktorí na to nemajú najmenšie právo. Mali by si uvedomiť, že sami niesú zdrojom moci, len jej vykonávateľmi a aj tá moc vychádza z právnych noriem a ústavy nie z ich ľubovôle, preto podobné excesy nemajú v radoch polície čo robiť. Neviem ako by si sa zachoval, keby sa takto správali k tvojím deťom.
RE: ojojoj
autor: killroy
pridané: 05-05-2009 14:47


Boze, to su jake teoreticke kecy... Ty si zjavne videl cigana iba na obrazku alebo na festivale. Ten policajt je z ulice, z KOSIC (!!!) takze vie co na zberbu plati. Ako by to mal policajt riesit??? su neplnoleti a pachaju brutalnu kriminalitu. jediny tvoj argument - "policajne pravomoc, bla bla, aby sa to nestalo nahodou aj mojim detom".
RE: ojojoj
autor: tom
pridané: 06-05-2009 15:16


Moje deti by nikdy neokradli starú ženu.
A keby náhodou áno tak by som sa od hamby prepadol pod zem a určite by mi nevadilo keby im policajmi dali výchovnú príučku keď už ja nie som schopný ich vychovať.

RE: ojojoj
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 06-05-2009 22:38


výchovná príučka je jedna vec. Ani na tú nemá policajt právo. Tú by som im nadelil sám. Ale keby vyzliekal či iným spôsobom ponižoval tvoje alebo moje deti...no neviem, asi on by si zaslúžil jednu preventívnu.
RE: ojojoj
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-05-2009 9:03


martin :
Absolutne nechapes pointu tejto temy. Vyhybas sa jadru problemu.
Nikto tu explicitne nevychvaluje policajtov za nasilie ! Tu sa hlavne konstatuje, ze ak STAT, politici, cela spolocnost neurobia urychlene a UCINNE opatrenia proti detskej (a ciganskej) kriminalite, tak sa zacnu celkom zakonite objavovat nasilne a nevhodne reakcie nielen policajtov, ale hlavne roznych neformalnych skupin, príbuzných poškodených, mozno vznikne obdoba ku-klux-klanu, .... A to uz nebude sranda.

RE: ojojoj
autor: martin
e-mail: mato.freedom@gmail.com
pridané: 07-05-2009 11:29


"Nikto tu explicitne nevychvaluje policajtov za nasilie !"
jasne, ze ich nikto nevychvaluje, ale to, ze kazdy toleruje ich neludske a maximalne nehumanne zaobchadzanie s clovekom (to sa netyka iba romov), dokonca to niektori povazuju za spravne, je podla mna chore.
To, že aj v tomto pripade ryba smrdi od hlavy, mi ju uz davno jasne.

zákony elity
autor: ab
e-mail: kanar54@azet.sk
pridané: 19-12-2009 20:47


platia pre elitu, tak to bolo vždy ostatný chcú iné zákony, ale elita to presytuje, teraz napríklad zdravotné poistenie v USA, ako učebnicový príklad

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group