ISSN 1335-8715

05-04-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Dva postrehy k prezidentským voľbám

Rozhodnutie voličov ponechať si až do roku 2014 Ivana Gašparoviča bude v najbližších dňoch rozoberané všetkými komentátormi, rovnako ako Radičovej politický kapitál v podobe jej milióna voličov. Na kampani sú však zaujímavé aj dve nenápadné veci, ktoré doteraz veľmi zdôrazňované neboli.

Pridať nový príspevok

4
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-04-2009 7:34


Štvrty postreh: Juh proti severu.
Este to prepočitam. Odhadom sa mi to javí tak, ze po odpočítaní slovenských madarov ziskal G vačšinu nie o 11% , ale možno celých 70% slovenskkych hlasov.

Tento postreh je symptomaticky hlavne v spojení s tretim postrehom LK.
-Česi tancuju na svetovej politickej scene,
-madarskí slovaci odmietli slovenskeho superčloveka ,
-a roduverní slovaci si zvolili kohosi, kto ..... škoda reči.
V stredoeuropskom kontexte vyzerame ako magori.

RE: 4
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-04-2009 9:51


"V stredoeuropskom kontexte vyzerame ako magori."

Ani velmi nie. Ostatni maju vlastnych magorov.

Zlodej kričí chyťte zlodeja
autor: Kajo
pridané: 06-04-2009 21:35


Normálneho človeka uráža, že zo Slovákov robia magorov vlastní trápni škabálkovia a diskutéri v médiách, a snažia sa to falošne prezentovať ako názor okolitých krajín. Tie nie sú na tom o nič lepšie. Som zvedavý, kedy si v médiách uvedomia, že ich rôzne „hlbokomyselné kraviny“, patologické konštrukcie, pľuvance na všetko normálne, výraznou mierou prispeli k tomu, že bežní ľudia ich už dávno prekukli, a zhnusene neakceptovali ich „odporúčania“ pre „správne rozhodnutie“ (všimnite si ako krásne manipulatívne pozadie má tento zdanlivo nevinný dvojslovný volebný slogan jedného z kandidátov).

Čo sa týka voľby zo zahraničia, tak ani v minulosti už do zákona „pretlačené“ hlasovanie poštou nespĺňa kritéria demokratičnosti voľby, t.j. tajnosť, identifikovateľnosť voliča, kontrolu hlasovania, teda sú tam riziká manipulovateľnosti hlasovania. Pokiaľ to stopercentne nevyriešia a nezabezpečia, tak poštové ani internetové hlasovania jednoznačne NIE! Je jasné, že šermovanie „moderným“ volením zo zahraničia je pozlátkovým propagandistickým ťahákom na niektoré skupiny "inteligentných" voličov (a samozrejme neodmysliteľná nutnosť neopodstatnenej kritiky volebného zákona), ale okrem tliachania okolo tejto témy nikto zatiaľ nepovedal k A aj to povestné B, teda ako to hlasovanie korektne zabezpečiť proti zneužitiu...

RE: Zlodej kričí chyťte zlodeja
autor: jakubjost
pridané: 07-04-2009 0:06


Pocul si uz o diplomatickom a konzularnom zastupeni?
Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-04-2009 8:58


Nuž, čo. Gratulujem Slovakom, že si zvolili prezidenta na svoju podobu. Len keby tí madari nepokazili výsledné čisla. Mohlo to byt vyraznejsie.
Slovaci sa konečne ukazali ako praví katolici, posluchli svojich duchovnych vodcov. Nevolili liberalku.
Dobre to povedal pan Carnogurský : Komunizmus sme porazili, teraz sa vysporiadame s liberalizmom ! Moc mudre.
(pozn. Vsimnite si, ze po odratani madarov je Gasparovicove vitazstvo /cca 75%/ priblizne rovnake, ako percento katolikov na slovensku!)

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Peter Kovar
pridané: 06-04-2009 9:34


korelacia neimplikuje kauzalitu :) aj ja som katolik a hla...
RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-04-2009 9:49


Vinimka potvrdzuje pravidlo.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Peter
pridané: 06-04-2009 10:31


Nemyslim si ze to je tym. Skor is myslim, ze tolko percent slovakov je proste orientovanych socialno-narodne.

Ja vidim pricinu uspechu Gaspiho v tom, ze Ficovi sa podarilo zjednotit tieto lavicove sily. Pravica je rozbita na viacero casti - konzervativni katolici, liberali, madari. Dobre to symbolizuje aj nazov tohto webu, prave *spektrum*...fico+slota je jedna masa, my praviciari sme spektrum.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 06-04-2009 11:22


"tolko percent slovakov je proste orientovanych socialno-narodne."
- Predstava, ze Gašpo je orientovany socialne, ze je orientovany narodne, ze je orientovany lavicovo- tato predstava je smiešna. Za LenOna si vsetci nakradli miliardy (z majetku vsetkych obcanov) , a obcanom oslepili zrak tymi narodnosocialnimi zvastami.

"Pravica je rozbita na viacero casti - konzervativni katolici, liberali, madari. "
- A kto ich rozbija ? Kto odkopol Radicovu ? - konzervativni katolici.
Kto povazuje "madarov" iba za menejcennych spojencov, vhodnych na zdvihanie ruk v parlamente proti Ficovi ?
Konzervativni katolici bojuju proti vsetkym.
Zaujimave - strana KDS (Palko) celkom ignoruje internet. Ich webstranka je stara ako matuzalem, ani google ich nezachytava, mlčia ako vši pod chrastou.
Urazili sa nam.
Radicova uviedla, ze Mikloško po 20 rokoch , na verejnej predvolebnej diskusii , odmietol, aby mu tykala ! Nenavist ho opantala.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Peter
pridané: 06-04-2009 13:28


Ano, s tym druhym odstavcom suhlasim, rozbijaju ju hlavne konzervativny katolici.

Vnimam to tak, ze pravica na Slovensku sa musi zjednotit, najst akysi kompromis medzi extremnym konzervatizmom a extremnym liberalizmom, prijatelny pre vsetky pravicove sily. Pokial sa tieto 2 skupiny prilis vypolarizuju (ako na to zamerne snazi robit KDS), tak na to doplati cela pravica a pri moci ostanu socialne a narodne sily.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Lukas Krivosik
pridané: 06-04-2009 14:54


S tymito nazormi absolutne nesuhlasim. To najlepsie, co sa pravici mohlo stat, bol projekt KDH-DS z konca 90. rokov. Slovenske pravicove spektrum je v principe rozdelene na konzervativne a liberalne kridlo. Cize stacia nam dve politicke strany, jedna krestansko-konzervativna, jedna obciansko-liberalna.

Tu krystalizaciu pravicoveho spektra na konci 90. rokov zmeril Dzurinda, ktory sa v KDH nevedel presadit ako predseda. Tak si vytvoril mackopsa SDKU, stranu, ktoru spajala len ucast na vladnuti a samozrejme, povodne stranicky sa odmietali dat pohltit.

Vysledkom je totalne roztriestene pravicove spektrum, kde mozno SaS oslabi v buducich volbach SDKU, KDS oslabi KDH a do parlamentu sa napokon nemusi dostat nikto z nich.

Takze netreba rozmyslat ako pravicu zjednotit do jedneho eintopfu. Rozmyslat treba ako liberalov zjednotit v jednom liberalnom vreci a konzervativcov v jednom konzervativnom.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: j.r.
pridané: 06-04-2009 15:55


S tymito nazormi absolutne suhlasim.
Dodam len, ze podobne ako "zabojoval za mackopsa" Dzurinda v KDH neskor Kanik v DS.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 8:58


Lukas Krivosik :
" Slovenske pravicove spektrum je v principe rozdelene na konzervativne a liberalne kridlo."
- Pravicove ?

KDH sutaží s Ficom o väčší socializmus a etatizmus. Madari bojuju hlavne o udrzanie svojej etnicity,
OKS je NEetatisticka, nesocialisticka, ale pre slovakov (práve pre toto) neprijatelná,
SDKU je kdesi v strede, vdaka čomu je aspon viditeľná.
KDS sa zhovadila v očiach pravicových slušných ludí, Mikloškovým volebným tancom stratila zvyšok priaznivcov (s vynimkou 0.5% ortodoxných katolikov ). Hlavne svojim smiešnym navrhom, že voliť majú aj embryá !


"Tu krystalizaciu pravicoveho spektra na konci 90. rokov zmaril Dzurinda, ktory sa v KDH nevedel presadit ako predseda."
- Tak si urobili predsedu z Hrušovskeho. Veľká výhra !
A teraz z toho bolševika.

"Vysledkom je totalne roztriestene pravicove spektrum, ..........
Rozmyslat treba ako liberalov zjednotit v jednom liberalnom vreci a konzervativcov v jednom konzervativnom. "
Chceš zjednotit KDH a KDS ? Zaujimave, čerstvo rozvedení, pohádaní, ...

"Konzervativci" rozdrbali "pravicové" spektrum kvôli "nenarodeným", ale odskáču si to tí narodení.

Treba si to nahlas priznať, > že slovaci chcu etatizmus, socializmus, treba si priznať, že jalové sluby a nacionalistické heslá dokažu u slovakov prehlušiť aj politické veľkorozkradanie statneho majetku, že grobianstvo, vulgarnosť a lži sú slovenskej "krestanskej" duši milé. Treba si priznať, že ortodoxnemu "katolikovi" je milší G ako R .

A najabsurdnejšie pôsobia zvláštni jedinci, ktorí su z 90% libertariani (teda superliberali!) , a z 10% sú ultrakonzervatívci. Ale navonok sa tvaria, akoby tie percentá boli prehodené.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: bsd
pridané: 29-07-2009 15:00


máš to popletené - časová os bola uplne iná. SDKU opäť - po kukanovi druhý krát, vyšla sama, bez konzultácií zo svojim vlastným kandidátom a mediálnym vydiaraním ho spravila akože spoločným. Tam to začalo, nie mikloškom. Už to tu bolo rozobraté, trošku si doštuduj fakty. A rovnako sa dzurinda stal blafákom hovorcom SDK - vydiaraním cez médiá - ruskova markíza. Takže, kto to tu rozbíja a potvorí pravú časť politického spektra?
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 10:15


Myslím, že na Slovensku nie je priestor na relevantný (teda viac ako 10% voličov) čisto liberálny subjekt.
V strednej a východnej Európe je tiež jedna neštandardná špecialita a to, že obyvatelia veľkých miest volia vo väčšine pravicové strany (na západe je to presne naopak, viď New York, Londýn ale aj Viedeň). Klasický elektorát pre liberálne a stredové strany (napr. v Nemecku, Rakúsku a pod.) je vo veľkých mestách, u nás to pokrýva stredo-pravá strana SKDKÚ-DS. V Čechách sa to viac kryštalizuje, tam má v Prahe napr. výraznú podporu aj Strana zelených (čo je tiež stredová strana).

Nemyslím si, že SDKÚ je "mačkopes", je to klasická stredo-pravá strana hlavne mestských voličov (na rozdiel od skôr vidieckeho KDH) a určite nie je tak amorfná ako v súčasnosti KDH.

"Vysledkom je totalne roztriestene pravicove spektrum, kde mozno SaS oslabi v buducich volbach SDKU, KDS oslabi KDH a do parlamentu sa napokon nemusi dostat nikto z nich."

SDKÚ-DS a KDH sa do NR SR určite dostanú, o SDKÚ nemám strach, pravdepodobne sa stane volebných lídrom Iveta Radičová a Mikuláš Dzurinda ostane predsedom a bude kandidovať z druhého miesta, KDH to bude mať ťažšie, ale pravdepodobne tradičný elektorát pritiahne (aj veľa nádejných voličov KDS sa vo volebnej miestnosti rozhodne napokon pre istotu a KDH), KDS nemá najmenšiu šancu, zoberie však KDH niekoľko desiatok tisíc hlasov, čo pomôže Ficovi v druhom skrutíniu k cca jednému kreslu v NR SR. 100-tisíc hlasov pre Mikloška nebolo 100-tisíc hlasov pre KDS, minimálne 50% voličov Mikloška ani netušilo, že už nie je v KDH, reálny elektorát KDS je na úrovni 20-50 tisíc voličov.
Tu treba upozorniť, že ani výsledok koalície KDS-OKS do Eurovolieb nebude nič hovoriť o sile KDS, bude hovoriť iba o sile euroskeptikov a o sile stabilných voličov do každého počasia (účasť bude menšia ako 20%).

Čo sa týka SaS, tak je to otázne, ak sa budú profilovať ako čisto liberálna strana, tak ten elektorát je na úrovni max. 3%, ak pôjdu viac do stredo-pravého spektra, tak určitá možnosť tu je.
Ak sa však volebnou líderkou SDKÚ-DS stane Iveta Radičová, veľká časť ich voličov bude nakoniec vsádzať na istotu a voliť SDKÚ-DS, budú tiež voliť de facto zmenu.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: PC1
pridané: 07-04-2009 14:48


Radicova oslovila na televiznej debate Mikloska ako "Ferko", co bolo neslusne, profesorske a arogantne. Ale Gasparovica vzdy oslovovala ako "pan prezident".
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Peter Kovar
pridané: 08-04-2009 20:27


ale preco, urcite je tykanie lepsie a uprimnejsie, ako ten pred kamerami hrany mackopes, z ktoreho zide absolutne posramotenie jazyka typu "Pan minister, vy ste robil" a pod.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 07-04-2009 15:44


Možno by len stačilo,aby ste sa naučili pracovať s internetom a nájdete si bolg Valdimíra Palka.
Takže aká ignorácia?Hm?

RE: Gratulujem Slovakom
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 07-04-2009 15:46


Možno by len stačilo,aby ste sa naučili pracovať s internetom a nájdete si bolg Valdimíra Palka.
Takže aká ignorácia?Hm?

RE: Gratulujem Slovakom
autor: greenwood
pridané: 06-04-2009 9:52


Mňa inak najviac fascinuje, že ľudia čo spustili to besnenie za Radičovú sú tí istí, čo volili pred 5 rokmi Gašparoviča. Ja som Gašparoviča nikdy nevolil (a v prvom kole volím vždy), tak fakt necítim žiadny podiel viny na tom, že bude 10rokov prezidentom.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Mika
e-mail: waltari@gmail.com
pridané: 06-04-2009 11:40


ked si volil kandidatov, ktori nepostupili do druheho kola a druheho kola si sa nezucastnil, akoby si ani nevolil. Pomohol si tomu, ze tam dnes sedi Gaspi. Alibizmus ako Praha, ale nepis, ze necitis vinu za to, ze si ho nevolil.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: bsd
pridané: 29-07-2009 15:03


máme volebné právo, nie povinnosť. Nebvoliť je legitímnou volbou najmä ak nie je kandidát, ktorý by splnať aspon základné kritériiá a ide o funkciu, ktorá osudovo nemení stav vecí - čo post prezidenta určite nie je. Môžem vy&užiť svoje právo ako sám uznám za vhodné bez tvojej morálnej nadradenosti?
RE: Gratulujem Slovakom
autor: j.r.
pridané: 06-04-2009 11:12


Je šanca jednotlivca vystupovať proti organizovanej skupine šíriacej intelektuálny smog, ak je nefajčiar?
Kto je ochotný politicky sa angažovať v regiónoch
a ak aj, potom sú aj jeho názory pri našej angažovanosti akceptované okolím?
Percento angažovanosti jednotlivcov sedí...8%

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 9:46


Podľa tvojich x-predošlých úvah predpokladám, že TY si nevolil, teda si posledný, čo má právo niečo kritizovať. Alebo sa mýlim a volil si?
RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 10:42


"si posledný, čo má právo niečo kritizovať"
- Ale ved ja NEKRITIZUJEM. Prispevok som zacal slovami : "Gratulujem Slovakom," .
Aj ked v tom bola štipka ironie, ale ja som naozaj spokojny s tym, ze sa jasne ukazala skutočná tvár slovakov. Som rad, ze slovenskí katolici (80%) ukazali volbami podstatu svojej viery.

Bol som voliť (kajucne sa priznavam). Ale bolo to skor priatelské gesto voči sympatickej I.R. , než zámer niečo zmeniť.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 11:16


Tak to gratulujem a teším sa, že sa z "notorického nevoliča" stal volič, vnímam to veľmi pozitívne.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 14:32


Pevne dufam, ze v parlamentnych aj EU volbach nesklamem, a odignorujem ich. Vynimka by mohla nastat, keby "prichadzalo do uvahy" vitazstvo OKS (ale bez KDS).
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Peter Kovar
pridané: 07-04-2009 11:35


Miso sorry, ale tento demokraticky bullshit si nechaj. Ked nesuhlasim so systemom volebneho prava na statnej urovni ako takym, tak mam drzat hubu? tu sa tiez odkryva podstata vas "praviciarov". S tvojimi nazormi v 80 percentach pripadov suhlasim a sledujem tvoj blog s potesenim, ale tymto si ma mierne sklamal
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 13:51


To som nikde nepovedal, hovorím len (a ako sa ukázalo nebol to libertarianov prípad), že ten čo nebol voliť mal prejaviť aj inú aktivitu ako nadávanie na výsledky, voliť sa dá aj neplatných lístkom (ako som to urobil aj ja v druhom kole v prezidentských voľbách v roku 2004). Moja poznámka sa týkala notorických nevoličov- mudrlantov. Nikomu však neberiem právo vyjadriť svoj názor, o slobode prejavu som dokonca robil aj diplomovku :-)

Svedkovia Jehovovi napríklad neuznávajú vôbec žiaden volebný systém, takže v tomto sú vlastne anarchisti :-)

Ja som pri voľbách za to, aby bola možnosť voliť proti všetkým kandidátom (napr. druhé kolo- Gašparovič, Radičová a tretia možnosť proti obom kandidátom), nie som však za povinnú účasť vo voľbách (ako je to napríklad v Belgicku).

Ak však berieš účasť na volebnom akte ako legitimizáciu systému, čomu sa ako napr. anarchokapitalista (neviem však či si anarchokapitalista) brániš, tak tvoj postoj nevoliť plne chápem. Má to však jeden háčik, ako sa má zmeniť systém ak nie legitímne voľbami? Prevratom? Revolúciou?

BTW:Ja som tiež nie vždy volil, napr. nezúčastnil som sa druhého kola volieb do BSK v roku 2005, v prvom kole som volil Švejnu, v druhom som ostal doma.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 14:27


Miso :
Je absurdne (a hlupe) tvrdit, ze "kto nebol volit, nema právo kritizovať".
Ak niekto nebol voliť, pretoze nesuhlasi s principom demokracie - teda nesuhlasi, že "vačšina si može robiť všetko, čo si odhlasuje" , tak ten ma HLAVNE pravo kritizovať. Samotní voliči by mali znašať dôsledky svojej volebnej učasti.

"Ak však berieš účasť na volebnom akte ako legitimizáciu systému, čomu sa ....."
- účasť na volebnom akte fakticky je AKCEPTACIOU (nie legitimizaciou) systemu. Politici to však beru ako LEGITIMIZACIU, pretože nijaku inu L nemajú, a citia jej potrebu.

"ako sa má zmeniť systém ak nie legitímne voľbami? Prevratom? Revolúciou? "
Bolo by divne, aby sa volbami odstranili samotne volby. Ak vacsina prijme nazor, ze volby a demokracia NIE SU legitimne sposoby spravovania spolocnosti, tak potom je akakolvek forma zmeny prijatelna.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-04-2009 14:53


"Ak vacsina prijme nazor, ze volby a demokracia NIE SU legitimne sposoby spravovania spolocnosti, tak potom je akakolvek forma zmeny prijatelna."

Ich verstehe, mein Fuhrer. Wir brauchen eine anarchokapitalistische Diktatur.

RE: Gratulujem Slovakom
autor: jg
pridané: 08-04-2009 0:33


Urcite nerozumiete. Jedine, co je mozne v anarchokapitalizme "nadiktovat" je zakaz inicializacie nasilia (vcitane podvodu). Inak to nemoze byt anarchokapitalizmus.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 08-04-2009 8:53


Sediva je teorie, zeleny strom parodie.
RE: Gratulujem Slovakom
autor: jg
pridané: 10-04-2009 2:40


Tak preco teoretizujete? Vy uz ste snad anarchokapitalizmus v realite zazil?
zasrani praviciari
autor: laviciar
pridané: 05-08-2009 0:31


vy vsetci co ste tu ste zaslepeni praviciari, a nenavidite vsetko lavicove. ked boli pri moci vasi ospevovani praviciari bolo tu vsetko tak na hovno ako teraz takze sa nemate co ozyvat. fico ma nastenkovy tender, a vas miki mal neposlusne ruskove zmenky... som zvedavy, kolki z vas predtym volili ANO... vraj liberalnu stranu, ktora potom ako si rusko a spol nabalili vrecka uplne vypadla a teraz vystupuje uz len formalne aby sa nepovedalo. takze vy vsetci by ste sa mali najprv zamysliet... podla vas je lavica na prd, a pravica je uplna dokonalost... to je kravina... oba prudy maju neco do seba, a oba prudy maju aj slabe a tmave miesta. ja som laviciar, ale vam praviciarom vase zasluhy neberiem. budte aj vy taki ohladuplni, a nekydajte na lavicu len preto ze to je lavica
RE: Gratulujem Slovakom
autor: bsd
pridané: 29-07-2009 15:05


ak platí dane, ktorý celý ten verejný cirkus financujú a je nutený rešpektovať zákony hoci s nimi nesúhlasí, má plné právo kritizovať aj ked nevolil. Voliť je právo a nie povinnosť. Nevoliť je tiežť legitímnou volbou
RE: Gratulujem Slovakom
autor: somlensvoj
e-mail: somlensvoj@seznam.cz
pridané: 04-09-2009 17:52


Fakt neviem ako súvisí účasť vo voľbách s právom kritizovať???
Nevolil som nikoho v ziadnom kole.
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 06-04-2009 14:39


A je mi dobre. :-)
Tri krat vedla
autor: PC1
pridané: 06-04-2009 15:58


1. Vazni mozu volit z vazenia, ale nemozu do verejnej volebnej miestnosti. To je predsa logicke. Zahranicnym volicom nic nebrani sa k urne dostavit. Je to jednoduchsie ako sa dlhodobo odstahovat za pracou.
2. Reagan, podla mnohych (vratane mna) najlepsi americky prezident vsetkych cias, trpel Alzheimerom pocas vykonavania funkcie. Dajme sa Gasparovicom prekvapit. Volby, kampan a aj televizne debaty zvladol uspesne.
Vekom sice ubudaju urcite schopnosti, ale skusenosti tiez nie su na zahodenie. To mlady clovek ako Lukas pochopi az ked zostarne.
3. Cesi maju daleko grotesknejsiu politicku scenu ako my. Poldnova navsteva Obamu na tom nic nezmeni.

Reagan
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 07-04-2009 10:22


Reagan je v oblasti ekonómie jeden veľký mýtus, znižoval síce dane, ale zvyšoval štátne výdavky a bezprecedentne (spolu s jeho nástupcom a vtedajším viceprezidentom G.H.W. Bushom) zvýšil štátny dlh. Podobne sa "darilo" aj G.W. Bushovi.
(vid. http://en.wikipedia.org/wiki/National_debt_by_U_S_presidential_term... )

RE: Reagan
autor: bsd
pridané: 29-07-2009 15:08


a prezradíš aj dôvod? Že by zásadný geostrategický cieľ a dlhodobá investícia, ktorá sa vo svetle pádu ZSSR ukázala ako veľmi výhodná? Ako tu už bolo napísané, šadivá je všetka teória, zelený je strom praxe. Nebudte ideologicky zaslepaný..
RE: Tri krat vedla
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 10:52


PC1 :
"Dajme sa Gasparovicom prekvapit. Volby, kampan a aj televizne debaty zvladol uspesne. "
- Máš ozaj pekný idol. Gratulujem ti k prezidentovi . Tie jeho debaty -to bol zažitok!

"ale skusenosti tiez nie su na zahodenie"
- ano. Hlavne skusenosti s privatizaciou, ked so svojim kumpanom a stranickym šefom presunuli najväčšie statne podniky do vlastnych vreciek. Ked zhumplovali statne banky a nasledne z rozpočtu tam presunuli stovky miliard Sk. Môj odhad- poškodili štat minimalne o cca 500 miliard korun.
A ked im jeden ich vlastny poslanec vypovedal poslušnosť, tak ho vykopli z parlamentu. A ked ich prezident prestal posluchať, tak mu na vystrahu uniesli syna. Tie skusenosti su ako zo Sicilie.

RE: Tri krat vedla
autor: PC1
pridané: 07-04-2009 14:43


Podla mna zvladol Gasparovic debaty aspon na remizu. Sice obcas strelil hluposti,jeho slovosled bol nepravidelny a slovencina kuchynska, dokazal vsak udrziavat iniciativu, zatlacit Radicovu do obrany a vyzeral viac "prezidentsky" ako "profesorsky". Takisto posobil ludskejsie co zavazi u volicov s vynimkou robotov. Roboty vsak nevolili.
RE: Tri krat vedla
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 08-04-2009 21:31


> Vazni mozu volit z vazenia, ale nemozu do verejnej
> volebnej miestnosti. To je predsa logicke. Zahranicnym
> volicom nic nebrani sa k urne dostavit. Je to
> jednoduchsie ako sa dlhodobo odstahovat za pracou.
Aby som mohol volit v sobotu, musim si vziat v piatok dovolenku a zaplatit letenku, dokopy je to teda niekolko stovak EUR mojich penazi. Okrem toho musim platit dane a z nich sa financuje ako aj samotne usporiadanie volieb tak aj riesenie specifickych volebnych potrieb vaznov. To nie je ani spravodlive ani efektivne.

Ked uz musime mat stat, preco by sa nemohli hlasy kupovat? Nech je kazdemu kandidatovi zriadeny ucet v banke a ludia mozu do urceneho terminu poslat kolko chcu. Ten, kto zarobi najviac, vyhra, tym, co volili inych, peniaze vratia (minus storno poplatok). A netreba saskovat s urnami, vazeniami, zahranicim a inymi kravinami. Kandidat ziska startovaci kapital, statny rozpocet to nestoji ani korunu, banky maju skusenosti so spracovanim velkeho mnozstva transakcii, takze vsetko pojde hladko a ti, co nevyhrali, sa nemusia rozculovat ze peniaze vyhodili do luftu.

S pozdravom,
Peter

Treba zistit
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 06-04-2009 23:38


treba zistit ci nahodou sa mapa vyskytu endemickeho ficizmu, neprekryva s vyskytom endemickeho kretenizmu. To by potom stacilo tieto oblasti nejako "zajodovat".
-
V kazdom pripade sa podla mna ukazali pocas volieb tieto veci:
-
1) Koalicny potencial ortodoxnych konzervativcov sa blizi k nule
2) Radicova nema zatial predpoklady byt lidrom "liberalnej pravice". Jej popularita je iba vysledkom osobnostneho deficitu vpravo.
3) Kriza SMERackym realnym preferenciam zatial neublizila
4) Boj proti ficizmu treba posunut na sever a komunikacne prostriedky prisposobit urovni adresatov

RE: Treba zistit
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-04-2009 9:02


"Boj proti ficizmu treba posunut na sever a komunikacne prostriedky prisposobit urovni adresatov."

A bit sa vies dobre? Niet nad pravu krcmovu kysucku bitku!

No vazne, ake komunikacne prostriedky navrhujes pre segment ludi, ktorych citacikova kampan Radicovej neoslovila a nemozu cely dem premudrovat nad blogmi a diskusiami, pretoze vacsinu dna musia tvrdo makat?

RE: Treba zistit
autor: Peter Kovar
pridané: 07-04-2009 11:41


ty si naozaj idealista
RE: Treba zistit
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 07-04-2009 22:45


Co sa tyka makania nasej ficovskej vacsiny tak by som si velke iluzie nerobil. Zvlast v tejto dobe.
-
Ja by som navrhoval nejake promoakcie s pivom a gulasom, jednoduche bilbordy s udernymi heslami - skor negativnu kampan. Na pretras by mohli ist Ficovske socialne rekordy, tendre SMERu s r.o.,protirecive vyroky...
-
No a v mestach by mohla pomoct kampan typu "presvedc svoju babicku aby nevolila Fica.." :)
-
Alternativne riesenie je rozdelenie Slovenska na samospravne kantony. Jednoducho sa priblizit k vysnivanemu svajcu - to by mohlo zabrat aj na narodne-socialistiku luzu :) A nech sa ficovolici manazuju samostatne.

RE: Treba zistit
autor: Peter Kovar
pridané: 08-04-2009 20:24


100 % suhlas. Ono, podobne vyroky ako mala ta korbuziera Malikova, ze "bohata" (uf, to pejorativum) nemoze rozhodovat o slovensku by Bratislavcanov mohli prinutit otvorit oci a do istej miery diametralne prehodnotit poskytovanu mieru solidarity. Bratislava vytvori baj ocko 30 % HDP a realne v nej ostane asi okolo 6 %. Ja to vravim po vsetkych diskusiach a budem sa opakovat, ale myslim si, ze vsetci Blavaci by ocenili nove Metro, cesty atd. S Fickom aj tak vychodne regiony dostanu namiesto poriadnych dialnic akurat tak povinnost splacat horibilne sumy, tak ked chcu mat vladcu , nech si jeho sluby financuju sami.
RE: Treba zistit
autor: Peter Kovar
pridané: 08-04-2009 20:26


no a o tom "pretrhnuti" sa nasho proletariatu najviac svedci to, ze v krize a v tom "nesmiernom pracovnom vytazeni" maju cas vobec spekulovat o niecom ako toto

http://ekonomika.sme.sk/c/4384402/firmy-vraj-zneuzivaju-krizu-odbory-hrozia-strajkom.htm...

RE: Treba zistit
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 09-04-2009 10:00


No uz len ty sa urcite ides zodrat od roboty. Ficovlada z podnikov masovo nerusi, rusi ich depresia trhoveho cyklu.

Takze demagogiu prebit este vacsou demagogiou... Preco nie, moze to byt funkcne, propaganda je silny nastroj. Ale potom nech sa praviciari netvaria, ze im ide o nejaku pravdu a slusnost a politicku kulturu. Stanu sa plnohodnotnou luzou.

Ved aj Dzurinda pres 10 rokmi populisticky sluboval dvojnasobne platy a pomohlo mu to - docasne.

Svajciarsky model samospravy nie je zly, ale Svajciarsko ma svoje vysoke socialne standardy socialneho, bohuzial aj rastuci nacionalizmus.

RE: Treba zistit
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk/
pridané: 10-04-2009 21:08


na Svajciarsku sa teda mozeme dohodnut? Lebo danovo to tam vyzera dobre.
-
To co tu tocis o tej ficovlade?

RE: Treba zistit
autor: LIBERTARIAN
pridané: 07-04-2009 9:12


at.1. - nič nové. Oni nie sú kompatibilní ani vo vnutri samých seba.
at. 2. - Problémom nie je líder, problémom je nedostatok záujemcov o skutočný pravicový liberalizmus. Ked sú voliči, lider sa najde.
at.3. - SMERackym preferenciam neubliži NIČ. Slovaci ich miluju.
at.4. - NÁDHERNÁ veta.

RE: Treba zistit
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 07-04-2009 15:39


So všetkým súhlasím a napísali ste to viac než trefne.Ale...
...ale je jeden dôvod,ktorý prevažuje všetky ostatné a je najťažším závažím na miske váh prevažujúcim misky na stranu Radičovej.To je vyváženie politickej moci.Inak politický súboj a stret názorov je ozdravný pre politickú scénu.Je stále lepšie,ak si tam títo smradi budú dávať podpásové rany a navzájom upodozrievať a kontroľovať,než by mali uzavrieť akúsi tichú dohodu vedúcu k degradácii moci...a potom by to zas muselo padnúť po desaťročiach ako hnilá stodola.Prezident(ka) nakoniec nemá právomoci tieto Vami menované veci meniť a zavádzať.

úvaha
autor: kuko
e-mail: kuko@post.sk
webstránka: http://www.kuko.sk
pridané: 07-04-2009 11:03


Vážený,

vaše napísané myšlienky sú výrazom vašej slobody slova, čo je pozitívne. Slúžia, aby som/sme si sami pre seba konfrontovali tieto myšlienky s našimi, a urobili si svoj názor. Ak rád čítam vaše články, tak tento článok sa vymyká slušnosti a etike, a je jeden z vašich nepochopiteľných pisateľských zlyhaní. Lebo vy nie ste náhodný autor nejakého postrehu, vy ste mienkotvorný "blogista", ktorý by mal zvažovať ako to napíše, aby ste neprekročili hranice slobody toho druhého.

Ak už o pani I.Radičovej, o ktorej ste pozitívne písali, píšem pár myšlienok. Vedel by som tak isto aj o I.Gašparovičovi, keby ste o ňom písali)

- je pravdivé, že I.Radičová je členkou Veľkej Lóže Slovenska?

- ako mám rozumieť vyhlásenie poslanca Lipšica, kedy hodnotil úspech dosiahnutý vo voľbách v zisku cca 1 mio hlasov, že I.Radičová stelesňuje väčšinu slušných ľudí? Vyjadrené v číslach, podľa autora tohto výroku je na Slovensku iba 22% väčšina slušných ľudí?

- nie je v súčasnosti liberalizmus (nemyslím tým v ekonomike) zhubnejší ako je komunizmus? Pozor ja ho nechválim, len že ak by nedopatrením sa dostali do vlády (komunisti), tak nezmôžu nič, ale liberalizmus je hrozivým stálym atakom na rozdrobovanie mravnosti a morálky na Slovensku?

- má liberálna kandidátka pravdu, ak tvrdí , že morálka je len vecou spoločenskej dohody? Nie je to názor vychádzajúci z morálneho relativizmu, ktorý je v proti klade s ideou prirodzeného zákona?

- možno súhlasiť s I.Radičovou, ktorá na problém interrupcii na adresu gynekológov, ako sa majú zachovať, odpovedala, že ak majú výhrady, nemali sa stať gynekológmi?

--
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 07-04-2009 12:39


Otázka do pléna - vystrieda podľa vás Radičová Dzurindu na čele SDKÚ?
RE: --
autor: Plepo
webstránka: http://www.novageneracia.sk
pridané: 07-04-2009 13:19


Hned si davam jeden zdravas, aby sa to tejto laviciarke, ktora o.i. pokazila uz aj tak pokazenu dochodkovu reformu tzv. "doladovanim" (+ ine jej mizerne napady) nepodarilo. Nech pekne doposlancuje a ide naspat do svojho lavicoveho soci - (ologickeho) alistickeho akademickeho prostredia...
RE: --
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 07-04-2009 19:19


Prečítal som si ten článok.... myslím ten odkaz, čo si tu dal.. je to zaujímavé... ani mne nie je Radičová extra sympatická a občas mi doslova lezie na nervy jej prejav... no je bezpochyby najpopulárnejším opozičným politikom... písal si tam, že ten milión hlasov by proti G. dostal hocikto, no myslím si, že sa veľmi mýliš... iný kandidát by bol podľa mňa zvalcovaný ešte ďaleko razantnejšie. Určitú charizmu Radičová má.. a na tom treba stavať. Je príliš jemná na predsedníčku.. no momentálne je to jediný politik, ktorý dokáže aspoň čiastočne konkurovať v popularite Ficovi.. Bolo by fajn, keby je ona len tou populárnou bábkou vpredu a v pozadí by to riadili renomovaní ekonómovia, pretože je jasné, že na SVK nemôže vyhrať človek, ktorý nemá určitú charizmu a hlása len čisto ekonomické záležitosti.. pretože drvivá väčšina ľudi na SVK ekonomike absolútne nerozumie.. ide len o úsmevy, frázy, podania rúk a podobne.. o tom je politika.. a keď nemáš populárneho politika, ktorému dajú masy hlasy, tak je úplne jedno, aký má program, lebo sa tam nikdy nedostane... a preto si myslím, že Radičová by mala byť na čele SDKÚ.. alebo odísť trebárs do SaS.. čo do ekonomického pohľadu je mi táto strana jednoznačne najsympatickejšia..
Dost bolo Radicovej!
autor: Plepo
webstránka: http://www.novageneracia.sk
pridané: 07-04-2009 13:26


A este raz: Dost bolo Radicovej!
http://www.novageneracia.sk/content/view/300/1...

RE: --
autor: Firstborn
pridané: 07-04-2009 13:56


tazko povedat, ale snad by mohla... nech im tam trochu zafuka sviezi vietor
RE: --
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 07-04-2009 14:37


Na lidra strany je skutocne az prilis jemnucka a korektna. Ale ani osobam ako Dzurinda, Miklos a Kukan sa este nechce odist do historie.
CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 07-04-2009 15:24


Na čom fičíte ,LIBERTARIAN ? Mali ste na obed lysohlávky?
Napísali ste:"...(pozn. Vsimnite si, ze po odratani madarov je Gasparovicove vitazstvo /cca 75%/ priblizne rovnake, ako percento katolikov na slovensku!)..."
Chcete tvrdiť,že Gašparovič dostal hlasy kresťanov a Radičová liberálov?Komu ste dali vy hlas?Kresťanovi Gašparovičovi alebo kresťanke Radičovej?Tento váš postoj k pravde vyplýva skôr z vášho postoja ku kresťanstvu ako takému i k hľadaniu pravdy,kedy akýkoľvek antikresťanský princíp je prijateľnejší než prinvíp pravdy.

Napísali ste:"Môj odhad- poškodili štat minimalne o cca 500 miliard korun."
Ste ako Jánošík.Sypiete miliardy z rukávu rovnako ako on meral súkno.Od buka do buka.Čo tak nejaké čísla zo štatistiky?Fakty?To nemáte radi?Tak netrepte...

Liberalizmus je rovnaký,ak nie ešte väčší problém ako vláda KSČ počas tých 4 desaťročí.Avšak myslieť si,že za víťazstvom IG v prezidentských voľbách je akési spiknutie kresťanov voči liberálom,zaváňa,či presnejšie zapácha paranojou typu Duch doby.Podstata víťazstva IG je kdesi v samotnej biede opozície a v postavení tak slabého kandidáta akou bola Iveta Radičová.Človek s problémom jasne definovať názor,v snahe byť prijateľný pre celé politické spektrum od červených,modrých,zelených,hnedých a fialových a výsledkom bolo,že nedokázala jasne zaujať postoj k zločinom liberalizmu,aby nestratila hlasy liberálov a teploškov,nedokázala sa jasne vymedziť voči socialistickým manierom,ba čo je horšie,verejne ponúkala kolaboráciu s Ficom.Radičová je rovnakou onucou Mikuláša Dzurindu akou je Gašparovič pre Fica.Je tragikomické,že aj pre SDKÚ slovami Horta je Radičová prijateľná na funkciu prezidenta SR,avšak na čelo SDKÚ sa nehodí,lebo na to "nemá".
Najmocnejšou zbraňou Fica je Dzurinda v kombinácii s názormi takých típkov,akými ste vy,LIBERTARIÁN.Vaša (a vám podobných) alergia voči kresťanom je zničujúca pre demokraciu a nahráva práve populistom.Prezidentské voľby neboli o boji veriacich a ateistov.Prezidentské voľby boli skôr o zmeraní si síl stúpencov opozície a koalície cez bezvýznamné a ničhovoriace figúrky IG a IR.Ak sa ktosi chce uchádzať o podporu veriacich , mal by v prvom rade zmeniť rétoriku a neuchádzať sa o ich priazeň tým,že bude na nich nadávať a podporovať všetko zničujúce alebo odporujúce kresťansko-židovskej tradícii.No a výrokmi Radičovej,že "nepochopím,prečo veriaci chce byť gynekológom,keď nechce vykonávať potraty" , alebo aj kampaňou na juhu SK v jazyku inom než je štátny jazyk si sama Radičová podkopla stoličku.No a je ešte docela zaujímavý postreh ten,že mnohí liberáli dali hlas práve kandidátke strán pravicových a konzervatívnych,i keď všeobecne liberáli nachádzajú živnú pôdu so svojimi zvrátenosťami a nechutnosťami práve u neoboľševikov ... a na druhej strane tí konzervatívni veriaci,a nielen oni,dali hlas kandidátovi ľavice IG,lebo dokázal pekne zahrať divadielko pre konzervatívneho voliča.

Hoci som volil Radičovú, tak naozaj treba súhlasiť s postojom Mikloška a KDS.Volil som ju len pre princíp vyváženia moci a fakt,že nemá možnosť tie liberálne bludy navrhovať do zákonnej podoby.Mikloško bol jedinou osobnosťou v posledných prezidentských voľbách.Žiaľ ideová slepota ateistov a liberálov, i vás LIBERTARIAN, bráni im rozpoznať perly v piesku.A tak sa teraz čľapocte v tom vašom prasačom bahne .

TvojOponent@azet.sk

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 08-04-2009 0:25


A na com ficite vy? Na omsovom vine? Tak nam povedzte v com je ten liberalizmus "rovnaký,ak nie ešte väčší problém ako vláda KSČ počas tých 4 desaťročí". A pekne konkretne aj s dokazmi.
RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jakubjost
pridané: 09-04-2009 0:07


Vy ste moj oponent?
RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 10-04-2009 14:00


Záleží od toho,koľko mi zaplatíte.
RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 10-04-2009 0:31


Treba ale rozlišovať medzi ideológiou a spoločenským systémom.
Napr.v počte vrážd detí.Dosahuje zhruba 1 miliardu.
Mulitkulturalizmus.Etnické getá ekonomických prisťahovalcov.Vy ste o nich nepočuli?
Vlna náboženskej nenávisti.
Uzákonovanie zvráteností.
Prenasledovanie za vyslovenú kritiku honosexuality...

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 10-04-2009 2:32


Vy ste, zda sa este nepoculi o naozajstnom liberalizme. Ten neprenasleduje za kritiku nicoho nikoho a nenanucuje multikulturalizmus.
Co sa vrazd deti tyka, tak to su sprostosti na pohladanie. Neviete dokazat, ze embrio je clovek. Tak o akych vrazdach to tarate?

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 10-04-2009 13:52


Takže nie liberalizmus?A nie sú to liberálne a homosexuálne združenia každoročne vyhlasujúce RKC za najhomofóbnejšiu organizáciu na svete?Hm?Vy ste naozaj nepočuli o snahách holandských(?) poslancoch presadiť odvolanie veľvyslanca z Vatikánu za jeho postoje?Hm?Nepočuli ste nič o kňazovi,ktorý šiel za mreže len preto,že kritizoval homosexualitu?Kde žijete?

Prenatálny vývoj človeka je vývojom živočíšneho druhu homo sapiens.Je to jedna z fáz života človeka.Tak,ako aj puberta alebo staroba či mladosť,detstvo a dospelosť.Alebo budete ďaľší,kto ma bude presviedčať o tom,že človek v embryonálnom štádiu vývoja po prenesení do maternice žirafy zmení svoj vývoj a bude z neho žirafa?Alebo je možné z neho "vytvoriť" rybu?Verte,že nebudete prvý,kto mi toto tvrdil.Embryo je ŠTADIUM vývoja človeka,má vlastnú DNK a jeho vývoj smeruje k narodeniu.Ale vy na to zrejme potrebujete zákon.Však?Lebo len to , čo je v zákone je pravda.Pripomínam,že v zákone sme mali už aj potraty do 24 mesiaca.To vtedy boli tiež len embryá.A už to padlo.Prečo?Že by evolúcia za päťročnicu tak postúpila a zmenila chápanie a termín embryo a potrat?

No ono sme tu nemali ani komunizmus.A dokonca ani socializmus.Rovnako,ako ani fašisti u nás neboli.A tak isto nie sú ani liberáli....Myslím,že keby vás postavili na dvor koncentračného tábora,aj vtedy budete popierať holokaust.Tentokrát holokaust v réžii liberalizmu s cca miliardou obetí.Neviniatok...

Hlavný pilier ateizmu,na ktorom stojí liberalizmus a stál aj komunizmus či socializmus,nazvite si to ako chcete,je egoizmus.Veda je druhoradá.

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 11-04-2009 19:17


Samozrejme, ze poslat knaza za mreze len preto,že kritizoval homosexualitu nie je liberalizmus. Vyhlasit RKC za homofobnu organizaciu je tiez iba nazor, a preto v liberalnej spolocnosti legitimna zalezitost podobne ako ta kritika homosexualov od knaza. Prave ludia kotri to nasilim potlacaju liberalni nie su.

To ze embrio je urcitym stadiom vo vivoji, ktory speje k cloveku vobec neznamena, ze to je clovek so vsetkymi jeho pravami. Nic take nemate najmensiu sancu dokazat. Kazda bunka cloveka ma DNK, ale vobec to neznamena, ze je samostatny clovek. To, ze embrio je uz clovek je len cisto vasa nedokazatelna hypoteza. Uvedte definiciu cloveka. Na zaklade takej pochybnej hypotezy chcete nasilim trestat naozajstnych ludi?

Iba hlupak a ignorant porovnava dokazatelne fakty s nedokazatelnymi hypotezami.
Co sa tyka vsetkych tych izmov, co spominate, tak staci si precitat krvavu historiu RKC a je jasne s cim mame do cinenia. Masove vrazdy, nasilim vymahane desiatky, upalovanie kacirov. Fasizmus ako vysity. Kde ostali prikazania a laska k bliznemu svojmu? Ako som kdesi cital. Kristus by sa z vas dogrcal.
Skutocny liberalizmus nic take neumoznuje.

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 12-04-2009 1:55


Používate dvojaký meter na liberálov a kresťanov.
Ak sa liberál dopustí čohosi neliberálneho,tak dávate ruky od neho preč.Aj keď iba svojským spôsobom presadzoval liberálne postoje.Prečo však rovnako plamenne nevystupujete aj proti týmto liberálnym mamľasom z vášho stáda?
Ak sa zločinu dopustí človek krstený,tak pre pochybenie jednotlivca ste ochotný nadávať na celú RKC naprieč civilizáciami a generáciami a prehliadate fakt,že takýto človek,jednotlivec, porušil princípy viery,na ktorých stojí RKC.
Otázka pre vás.Prečo používate princíp kolektívnej viny na veriacich a na homosexuálov a liberálov princíp individuálnej viny?Vy v tom nevidíte problém?Skúste si vziať bielu paličku...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tak teda urobme opačné garde,keďže odmietate uznať,že ľudské embryo do 12 týždňa (donedávna do 24.) nie je podľa vás vývojové štádium človeka.Čo je to podľa vás človek?Definujte...
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Naozaj sa chcete pustiť do názorového stretu v témach,ktoré ste chrstol do príspevku len tak bez rozmyslu ? Nech sa páči...Dajte si vopred skontroľovať krvný tlak.

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 15-04-2009 20:59


Ak sa ktokolvek dopusti niecoho neliberalneho, tak skratka liberal nie je. Podobne ani ta vacsina krestanov, ktori porusuju prikazania v skutocnosti ziadni krestania nie su. Krestanstvo ma navyse aj ine problemy, ze tie vase pravidla su jednoducho nekonzistentne a zalozene na irocionalite.
RKC je konkretna organizacia, ktora sa spravala a stale sprava v rozpore aj so svojimi pravidlami. Porusovala tie najdolezitejsie prikazania a stale porusuje. Na Slovensku sa prizivuje na state a okradani danovych poplatnikoch.
Cize ziaden princip kolektivnej viny, ale princip odsudzovania zlocineckej organizacie.
Ja nepotrebujem definovat cloveka, lebo ja nikoho trestat nechcem. Vy chcete trestat, tak definujte a dokazujte.

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 16-04-2009 23:44


Ak sa váš syn dopustí znásilnenia,už ho nebudete považovať za syna?Hm?Myslím,že budete.Deti zostávajú našimi deťmi aj v dobrom aj v zlom.
Desatoro je cieľ,ku ktorému sa veriaci snažia priblížiť,ale nikdy nedosiahnu dokonalosť.Nenájdete takého kresťana,ktorý by bol absolútne dokonalý.To si vyhoďte z tej liberálnej havičky.Kresťan či liberál zostáva zaradený vo svojich táboroch bez ohľadu na jeho správanie.Ak teda chcete nálepkovať,použite oisný tvar.Liberál,ktorý sa spreneveril svojim zásadám...Je to tak lepšie?

Členovia RKC tiež platia dane a na počudovanie majú lepšiu finančnú disciplínu i ochotu platiť dane ako egoistickí ateisti.Nemyslite si,že ak SK bude čisto ateistická krajina,že bude v rozpočte viac peňazí...

Napísali ste:"Cize ziaden princip kolektivnej viny, ale princip odsudzovania zlocineckej organizacie."
Takže ako vám ublížili všetci v tej RKC,čo je viac ako cca 1 mld.Použili ste princíp kolektívnej viny.Cirkev totiž nie je len klér,ale komunita veriacich.

Bojíte sa definovať človeka preto,lebo máte strach z toho,že by ste sa sám musel klasifikovať ako pomocník vraždenia detí.Víte?Pane...Liberalizmus má na svedomí 1 mld detí.Je to najzločinnejšia organizácia od big bangu.Jej pilierom je ateizmus založený na egoizme.Chcete hájiť vraždenie detí a neviete ani len definovať človeka...aké typické ateistické...

RE: CHAOS V HLAVE LIBERTARIÁNA
autor: jg
pridané: 19-04-2009 4:23


He, he, takze krestan, ktory okrada alebo aj zabija nevinnych je stale krestanom? Gratulujem! Tak to my liberali mame ine eticke standardy. Ten kto porusi zasady liberalizmu jednoducho uz liberalom nemoze byt, aj keby sa tak akokolvek snazil tvarit.

Krasne tu demonstrujete svojim iracionalnym hypotetizovanim ten priepastny rozdiel medzi vasou bigotnou az fasistickou dogmou a etikou liberalizmu. Je uplne irelevantne, ze aj clenovia RKC platia dane. Dane sa platia umerne z prijmu (pripadne HDP) a nie podla toho, akeho je clovek vierovyznania. Ak sa RKC prizivuje na daniach, tak aj na tych ktore musia platit neveriaci. Tolko aritmetiky by ste snad aj vy mohli ovladat. Takze opat iba klamlive, prazdne a samozrejme akoze inac nedokazatelne hypotetizovanie a obvinovanie. Neveriaci by mali byt "spravodlivo" potrestani, vsak?

RKC sa prizivuje na daniach, ktore su nasilne konfiskovane od nevinnych obcanov. Preto je to zlocinecka organizacia. Kazdy, kto to obhajuje si zasluzi odsudzovanie. Podobne ako volakedy NSDAP, arizatori, KSC ... Aky je v tom rozdiel, a kde je tam nespravodlive kolektivne odsudenie?

Ja sa nebojim definovat cloveka, Ja tu totizto cloveka definovat vobec nepotrebujem. Ani nic dokazovat nepotrebujem. To potrebujete prave vy. Vy chcete na zaklade nedokazatelnych hypotez trestat (proti prezumcii neviny). Nie ja. Vy nieco chcete, nie ja.
Liberal moze trestat iba na zaklade dokaztelnych faktov (nie len hypotez). Pouziva nasilie iba na obranu pred dokazatelnym nasilim, kradezou alebo pred podvodom voci nevinnemu cloveku (nie len hypotetickemu cloveku). Cely vas svetonazor je postaveny iba na netestovatelnych hypotezach, a to vas vedie k neetickemu pouzivaniu nasilia.

Komentář z Prahy
autor: munteanu
pridané: 08-04-2009 21:31


Pane Krivošíku, rád čtu Vaše články, většinou se s Vámi shoduji, ale nemusíte nám zase tolik závidět - my v Praze máme svých problémů dost. Nejsem si úplně jist, zda přímo od Vás (ale mám ten dojem), ale na Pravém spektru se ozývá občas obdiv k panu Klausovi, jakého, že to mají Češi dobrého prezidenta s provokativními názory. Názory nemá Klaus špatné, ale jeho způsob zasahování do politiky už začíná zvláště pravicovým a středovým lidem z velkých měst lézti krkem.

Tady se nabízí srovnání našich nepřímých a vašich přímých prezidentských voleb. U nás se střetl "starý páprda" Klaus s "velvyslancem Sorosovy nadace Švejnarem", u vás "starý páprda Gašparovič" s "velvyslankyní Sorosovy nadace Radičovou". U nás jsem fandil spíše Klausovi, protože měl alespoň nějaké konzervativní postoje, u Vás ve 2.kole Radičové, protože Gašparovič je už naprosto profláklá postava, ale nejlepší byl stejně pan Mikloško.

(Tohle srovnání berte jako popis dojmů zpoza hranic, nemusím mít o Slovensku přesné údaje, jen reaguji na to srovnávání v článku.)

Není tajemstvím, že Václav Klaus vyjadřoval podporu Gašparovičovi, ale v jedné věci jsou oba muži rozdílní - Gašparovič se nám v Praze jeví jako naprostá loutka Fica, zatímco Klaus je prezidentem, který se vměšuje do politického dění až příliš.

((Klaus a Zeman jsou dnes považováni za agenty KGB, naopak Bursík a Švejnar jsou agenty Sorosových nadací jako Radičová u vás, Vondra s Havlem jsou patrně placeni přímo CIA. Ale to sem asi nepatří.))

Mimochodem, klíčovým tématem posledních krajských voleb byly poplatky ve zdravotnictví, zpravidla v sazbě 30 korun. Ano, i u nás rozhodují volby "lopaty", i když poslední vývoj naznačuje, že nejsou přeci jen tak "spolehlivé" jako vaše "lopaty" z východu Slovenska.

A závěrem bych poprosil slovenské píšící i diskutující, aby pozorněji rozlišovali Česko (stát) a Čechy (jedna ze 3 historických zemí). Ale to jen tak na okraj. A gratuluji k výhře ve fotbale :-))

RE: Komentář z Prahy
autor: jakubjost
pridané: 08-04-2009 21:50


Gratulaciu prijimam.
Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: Michal Kica
pridané: 09-04-2009 0:11


K postrehu 1
"Pritom každý si vie zrejme predstaviť, ktorého kandidáta podporujú Slováci, dlhodobo žijúci a pracujúci v zahraničí a kto má sympatie väzenského stavu."

Kedze vacsinove preferencie Slovakov zijucich v zahranici a vaznov opravnenych volit su kladene proti sebe, vychadza mi, ze vazni by mali prevazne volit Gasparovica, aspon tak to predpoklada autor.

Ako dopadli volby medzi vaznami skutocne: kedze generalne riaditelstvo Zboru vazenskej a justicnej straze si evidovalo iba ucast obvinenych a odsudenych vo volbach, prakticky sa nedaju presne zistit vysledky volieb v skupine obvineni/odsudeni. Aj preto, ze v niektorych ustavoch na vykon vazby a ustavoch na vykon trestu odnatia slobody nebol ustaveny samostatny osobitny okrsok, resp. preto, ze v ustavoch odvolili aj ini volici ako obvineni a odsudeni. V ustave na vykon vazby v Bratislave v 1. kole rapidne zvitazila I. Radicova, ked zo cca 410 odovzdanych hlasov ziskala cca 270, 2. v poradi Gasparovic uz iba 70. V 2. kole bol uspech Radicovej este vyraznejsi, pri vyssej ucasti ziskal Gasparovic 95 hlasov, avsak I. Radicova az cca 320 hlasov. Neobstoji argument, ze sa jedna o Bratislavu, nakolko vo vaznici su na eskortach na vysluchy a pod. pozvazani obvineni z celeho Slovenska. V ramci ustavu na vykon vazby je cca polovica odsudenych vo vykone trestu odnatia slobody, velka cast z nich v tzv. otvorenom oddeleni, co su odsudeni za nedbanlivostne a spolocensky menej zavazne delikty. Medzi nimi je dost "netypickych" odsudenych, napr. vysokoskolsky vzdelanych, odsudenych za neumyselne trestne ciny. Struktura takychto vaznov do znacnej miery kopiruje rozvrstvenie "bezneho" obyvatelstva a ich politicky nazor je minimalne tak hodnotny a relevantny ako nazor vacsiny volicov na slobode.
Na druhej strane, aj medzi obvinenymi a odsudenymi bola mala cast zjavne debilnych osob, pre ktore bol samotny vykon volebneho prava obtiaznou ulohou a pravdepodobne vyznam svojho konania ani nechapali. Toto vsak nie je problem volebneho prava obvinenych a odsudenych, ale vseobecne mechanizmu posudzovania a obmedzovania sposobilosti pravne konat.
V mediach odznel nazor, ze pre obvinenych je hlavnou motivaciou ucasti na volbe prezidenta moznost udelenia amnestie. Toto povazujem scasti za zavadzajuce, z rozhovorov s obvinenymi jasne vyplyvali ako motivujuce skor ich politicke preferencie alebo sympatie ku kandidatovi. Skala a rozsah motivacii a preferenci je pravdepodobne velmi podobna ako u volicov na slobode.
Je dolezite zdoraznit, ze volit v prezidentskych volbach mozu jednak obvineni, ale aj odsudeni. Po naleze ustavneho sudu zanikla ako protiustavna prekazka aktivneho volebneho prava v eurovolbach u odsudenych. Okrem komunalnych a regionalnych volieb je teda volebne pravo obvinenych a odsudenych vo vykone trestu odnatia slobody prakticky neobmedzene.

Na postrehu L. Krivosika mi prekazalo skor to podsunutie delenia volicov: Slovaci zijuci v zahranici skor za Radicovu, "vazni" za Gasparovica. Aspon o vaznoch mozem povedat, ze taketo delenie je mimo, ako skoro kazda generalizacia.

RE: Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: tralos
pridané: 09-04-2009 8:52


Cau Miso Hororo:)

No klobuk dole, kvalitny prispevocek. Celkom prekvapive ze vazni volia Radicovu. Na OU sa inak tak trosku s amnestiou kalkulovalo ako s takou malickou nadejou na riesenie poctu spisov v skriniach:))

roman

RE: Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: LIBERTARIAN
pridané: 09-04-2009 9:01


"Celkom prekvapive ze vazni volia Radicovu"
- Nuz, je to "uzasne prekvapive", ak šofer, ktorý nezvladol riadenie a zabil chodca - volí Radičovu.
Nepovazujes to nahodou za dokaz ze aj Radicova je potencialne .... ?

RE: Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: tralos
pridané: 09-04-2009 9:20


Zbav sa paranoje a nemysli za druhych, nejde ti to ani za seba.

Povazujem to za zaujimave lebo som predpokladal, ze u vaznov budu vysledky vyrovnane a tiez v suvislosti s tym, co pisal v clanku lukas.

romco

RE: Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: Lukas Krivosik
pridané: 09-04-2009 12:10


Nuz, tak to je zaujimave. Oukej, beriem ten argument s vaznicami spat. Ale nieco preto, aby mohli zahranicni Slovaci volit, by sa urobit mohlo.
RE: Vazni v skutocnosti volili Radicovu a nie Gasparovica
autor: AS
pridané: 09-04-2009 17:54


Pripajam aj , ze u nas (Hrnciarovce n. P.) tiez vazni volili Radicovu .
V beznych volbach (inych) mame 2 volebne okrsky v prezidentskych 3. Ten treti je NVU . Bohuzial nemam presne vysledky jednotlivych okrskov, ale viem , ze v NVU jednoznacne zvitazila Radicova !

Pre zaujimavost vysledky I. kola prezidentskych volieb v obci Hrnciarovce nad Parnou .

http://hrnciarovce.sk/userfiles/file/Vysledky_hlasovania_21.3.2009_-_prezident.pd...

"Rob to ako Fico "
autor: LIBERTARIAN
pridané: 09-04-2009 8:25


Lukas Krivosik :
K tvojmu komentaru na Aktualitach >
"Rob to ako Fico "

- Tvoje navrhy, ako mala opozicia pôsobiť vo volebnej kampani su ukazkou myslenia typickeho Bratislavcana. Hlavna myslienka tvojho komentara je postavena na LOGIKE VOLIČOV.
Tvoj navrh : "Rob to ako Fico " je v principe spravny. Lenze Fico nestavia na LOGIKE voličov, on stavia na pudoch. On nestavia na argumentoch, on stavia na LŽIACH.
Slovenskí voliči nechcu počuť PRAVDIVE argumenty, oni chcu počuť bolševicke kecy.
Tebou navrhnuty pristup by asi fungoval na juhu a zapade slovenska. Tam vsak kampan opozicie dopadla velmi dobre aj bez tvojich rád. Problemom je SEVER, teda "zdrave jadro" slovenska. A tam žiadna logika nefunguje. Nastahuj sa na pol roka na Oravu, Kysuce, do menšej dedinky, a potom pochopiš.

ficovoliči
autor: LIBERTARIAN
pridané: 09-04-2009 8:57


Lukas :
Tak teda, tento komentar je super.
http://www.aktuality.sk/spravy/komentare/komentar-odvratena-strana-slovenska_...

Mam znamych, ktorí zrejme su vo Ficovom tábore, a su to celkom slušní ludia. Verejne sa nepriznaju, ze su ficovoliči, ale trčí to z nich aj tak.

Tvoj komentar obsahuje možné vysvetlenie, prečo aj niektorí slušní ludia su ficovoliči : "priaznivci vládnej koalície akoby nevedome trpeli vnútornými zraneniami, ktoré sa prenášajú aj do ich voličských rozhodnutí."
Ovšem, plati to iba o jednej časti ficovoličov.

a co teraz
autor: grcator
pridané: 12-04-2009 0:16


zlati moji, mal som tu cest pobudunut chvilu pred volbami na hornych Kysuciach, otvorim regionalny obcasnik a v nom polstrankovy rozhovor s Ancou o tom koho treba volit a druha polstranka platena inzercia "Treba volit Ivana Gasparovica" od nejakeho miestneho politruka... a lud je to jednoduchy, nejaka Radicova mu je uz na hony nesympaticka, takze nevahal ani sekundu a dovolim si vyslovit hypotezu ze vysledok by tam bol podobny aj keby cocot fiko ziadnu kampan nerobil (aj ked asi nie 85+). Takze treba pekne trpezlivo cakat kym to vymrie (ked ste este mladi, alebo ist radsej rovno von) a mladi sa prestahuju do miest, pripadne ze fiko naserie mlciacu vacsinu aspon tak ako mufti a tato mlciaca vacsina pride zasa raz volit ako v 1998.
RE: a co teraz
autor: TvojOponent
e-mail: TvojOponent@azet.sk
pridané: 12-04-2009 2:03


Opozícia postavila za kandidátku na prezidenta človeka slabého.Dzurinda jednoducho nechcel mať prezidenta,ktorý by mu vzdoroval a je zaujímavé,ze kandidátka Radičová,ktorá by bola prijateľná pre opozíciu v kresle najvyššom,tak na funkciu predsedu SDKÚ podľa slov pána Horta "jednoducho nemá".

Gašparoviča volili aj mladí a vo veľkom množstve.Vaše delenie voličov na základe veku je podľa môjho názoru mylné.Ale bolo to vtipné.Tak nám napíšte ešte čosi úsmevné...

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group