ISSN 1335-8715

31-03-2009   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Krok smerom k dobru alebo Môj konzervatívny hlas pre Radičovú

Nachádzame sa pred druhým kolom prezidentských volieb, v ktorom sa rozhodne, či bude hlavou SR v ďalšom volebnom období Iveta Radičová alebo Ivan Gašparovič. Aj keď mnohí z nás konzervatívcov sú rozhodnutí neisť voliť alebo dokonca voliť kandidáta socialistov, tento článok má byť o tom, prečo predsa len treba dať hlas Ivete Radičovej.

Pridať nový príspevok

Tak je to, súhlasím...
autor: PM
pridané: 31-03-2009 1:03


...amen!
Radipičová?
autor: Chatam.Sofer
pridané: 01-04-2009 2:27


Pôvodne som nechcel ísť voliť, lebo si myslím, že prezident je zbytočná figúrka. Ale SME a iné "objektívne, mienkotvorné" médiá majú takú silnú kampaň, že všetko ostatné doslova mažú. Ja už neviem kto som. Neviem od kiaľ som prišiel. Neviem čo tu robím. Viem iba, že Radičová.

Ide z toho úplný strach, akú majú moc a ako neobjektívne môžu manipulovať davmi. Takže, keďže viem, čo je to za špinu, tak aj keď neviem presne akú špinavú hru tentoraz médiá zase roztáčajú, ale podľa úsilia, ktoré tomu venujú ide o niečo sakra veľkého. Ide z toho fakt strach. Nemám teda inú možnosť ako ísť voliť Gašparoviča.

Gašparko je síce šašo, ale neškodný, čo každý môže ľahko vidieť aj z predchádzajúcej prezidentskej praxe. Na rozdiel od neho tá zmija Radičová, všetko do čoho sa doteraz pustila, pekne pokurvila. Napríklad sociálnu reformu, kde radila Kaníkovi ako ošklbať invalidov o miliardy. Je to pravá ruka Dzurindu, čo by samé o sebe malo stačiť na basu... Doteraz mám v živej pamäti, ako dokola omieľala, ako je druhý pilier pre všetkých výhodný. Stále a dokola, ako pokazený gramofón. A teraz iba po 2-3 rokoch? Inflácia zrezala peniaze v pilieri o 10-20% za tú chvíľu "sporenia". A aké sú výnosy? Záporné. Takže sme všetci prišli o peniaze. Nielenže musíme ďalej platiť socálnu poisťovňu, miznú nám úspory z našich účtoch, štát si požičiava peniaze aby mal na dôchododky, my budeme samozrejme platiť ešte aj úroky z tých pôžičiek (lebo šak kto iný?) a navyše musíme platiť aj X dôchodkových spoločností a ich manažérov... To je reforma ala Radičová. Bol by som zvedavý, koľko peňazí sa z toho ušlo Radičovej na kampaň... Všetci občania, či sú v druhom pilieri, alebo nie na tom stratili, iba dôchodkové spoločnosti sa nabalili a budú nabalovať ďalej na náš úkor. Koľko ešte takýchto kšeftov im chce Radička vybaviť z prezidenstkého postu? Nie je to náhodou ten dôvod, prečo ju tam všetci tak tlačia?

A po kríze príde ako vždy inflácia. Minimálne 10% ročne môžeme očakávať, kvôli tým peniazom, čo sa teraz tlačia ako divé, takže každý, čo si šporí bude mať na dôchodku peknú hŕbu bezcenných papierikov a môže vyberať smetláky... Výnosy nikdy nebudú vyššie ako inflácia. Nie je na to žiaden dôvod. Oni (DSS) nemajú žiaden záujem na tom, aby boli vysoké výnosy. Nemajú žiaden záujem ani na tom, aby vyplácali nejaké dôchodky. Nič ich k tomu nezaväzuje. Prečo by mali dôchodkové spoločnosti niečo niekomu platiť? Kto by niečo platil, keď nemusí? Keď sa nabalia, tak zbalia kufre a adiós. Prečo tam niekto strká peniaze, keď nemá žiadnu záruku, že mu oni zaplatia nazad aspoň euro? Preto, že ho to nič nestojí? Je to čistý tunel: Štát donúti občanov zaplatiť časť výplaty a miliardári potom donútia štát prostredníctvom svojich médií a nastrčených, podplatených a štedro sponzorovaných ľudí ako Radičová, aby im tieto peniaze štát „dobrovoľne“ odovzdal do ich vrecka. Veď ako to Dzurinda/Radičová/Mikloš vymysleli a zrealizovali? Ľudia musia platiť, nemajú žiadne záruky, že niečo dostanú späť a nemôžu zo systému ani vystúpiť... Ale samozrejme určite budú mať vyskoké výnosy :-).

A Fiko sa može aj 100 krát pofikať. Celé to tu môže skrz-naskrz prefikať, ale pomôcť si nepomôže. Ak siahne miliardárom na ich peniaze, čo im tečú zo štátu, tak sa ich médiá rozštekajú ako besné psy a nastrčení a podplatení ľudia organizovaní v mnohých organizáciách ako SDKÚ (ktorá celá patrí do portfólia istej finančnej skupiny) rozbehnú štvavú kampaň proti každému, kto by im siahol na ich peniaze a finančné toky. Ľudia nemôžu robiť nič, pretože štát ľudí dokope k plateniu aj keby ich mal pozadiť do basy. Takže si nepomôžu. Miliardári zo štátom vždy vytrtjebú, pretože držia politikov v hrsti tým, že majú kúpené média a majú peniaze, ktorými môžu podplatiť kohokoľvek. A keď sa ľudia z času na čas naštvú, napríklad keď nedostanú dôchodky/vyplaty, tak sa vybúria na štáte/aktuálnej vláde. Vymení sa vláda v tejto našej pseudodemokracii a všetko pôjde ďalej v starých koľajách...

Tomuto predsa musí už dnes chápať každý. Veď nežijeme v komunizme ale v kapitalizme, kde sa snaží každý s každým vytrtjebať, priatelia... Tak prečo ľudia hromadne platia svoje peniaze anonymným fondom, ktoré im ničím neručia a o ktorých nevedia ani kto ich vlastní a čo sa z nich všetko financuje? Lebo veria Radičovej? Svätá to prostota... Ako je toto možné v tejto dobe? Ja tomu fakt neverím... Ľudia dnes neveria vlastnej rodine. Neveria vlastnej manželke, že ich nechce ošklbať, alebo podviesť. Neveria asi ani sami sebe, ale médiám uveria, že nejaké fondy im zabezpečia švajčiarky dôchodok a nejaká Radičová, ktorú možno nikdy ani nevideli ich zachráni a zabezpečí krásnu budúcnosť...

Založ si láskavo blog
autor: lamer
webstránka: http://lamer.yw.sk
pridané: 01-04-2009 18:23


Robíš snáď pre tlačový odbor úradu vlády, keď to copypastuješ na všetky weby? Čo tak si založiť vlastný blog a tam vylievať svoje vedrá špiny?
RE: Radipičová?
autor: Ladislav Serenča
e-mail: l.serenca@centrum.sk
pridané: 02-04-2009 8:16


Neprečítal som si celý tento príspevok (iba úvod), ale ďalšie ma už ani nezaujíma, lebo mi to dvíha žalúdok.
Slušný človek, ktorý má svoj názor sa neponíži na takú úroveň, aby niekomu takto vulgárne nadával. Ja mám na mnohých politikov tiež svoj názor, ale to neznamená, že im ho podám sprostými výrazmi.
Ladislav Serenča KE

Ja ziram ...
autor: Asi liberal
pridané: 03-04-2009 0:36


zopar drobnych pripomienok:
- mas pocit ze ta inflacia by rovnako nepostihla prachy ktore by isli iba do statnej socialnej poistovne ???
- a preco by mal stat o par rokov niekomu nieco platit ? ked nebude mat prachy na dochodok tak ich nevyplati rovnako ako sukromna DSS
- mas pocit ze stat bez ohladu na to kto by momentalne vladol z toho co sa tu ponuka by vedel efektivnejsie narabat s tymi prachmi ako sukromna spolocnost ? so zarukou ze ked pojdes do dochodku tak ich dostanes vyplatene ?
- a vobec tvoja kritika je fasa ale kde je riesenie ? lebo kricat ze je vsetko na nic vie hocikto - na to netreba vela usilia a rozumu. Daj riesenie - povedz ako to spravit tak aby to fungovalo a aby si dostal svoj "zasluzeny" dochodok ...

RE: Ja ziram ...
autor: Kesler
pridané: 03-04-2009 16:04


ad1. priebezny system kopiruje inflaciu.
2. Nebude platit , bude VOSR
3. System je priebezny , stat je v podstate postar, ktory to za poplatok vyberie a doruci. Da sa diskutovat o jeho vyske. Kolko dostanes zavisi od vykonu hospodarsta, ale to je aj u DSS-siek. Riziko je napr. ked ako teraz padlo giganticke lietadlo volneho trhu na Wall Street v dosledku nedostatku CDS paliva, niektori chytraci to chcu riesit na ukor dochodcov napr. SDKU a sudruh Oravec.
4. Ako hovori klasik (Klaus), z desiatich novych rieseni je devat horsich ako tie predosle. Tak co vratit sa k rieseniu schvalenemu Dzurindovou vladou v roku 2002.

Suhlas
autor: Kesler
pridané: 03-04-2009 15:49


Tiez musim ist volit "uja" zo zatatymi zubami a v chemickych rukaviciach. Ale nechcem skoncit ako v Miklosovych rovnodanovych vzoroch, kde uz nemaju ani na osvetlenie ulic a tak maju v Talline black out na uilciach. Radicova sa nedistancovala od neoliberalnej politiky, ktora priviedla svet na pokraj bankrotu. A chce liecit tymi istymi prostriedkami , ktore krizu sposobili. Kedze nikto nie je na obzore musim volit Gaspiho aj s celou rodzinou.
Vyhrada
autor: Kesler
pridané: 03-04-2009 16:22


Suhlas az na ten predmet. Gentleman necastuje zenu verejne pohlavnymi organmi aj ked mu lezie poriadne na nervy.
Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: LIBERTARIAN
pridané: 31-03-2009 8:07


Lukáš Krivošík :
Radicova istotne nie je idealna. Problem je, ze idealni ludia sice existuju, ale ich "idealnosť" platí iba voči ich vlastnemu fanklubu.
SLOTA je určite idealny pre SNSackych nacionalistov, Bolova pre komunistov, papež pre katolikov. Vy "katolici" mate proste smolu, že papež za slovenskeho prezidenta nekandiduje. A istotne by papez nevyhovoval 80-tim percentam slovakov.

Lukas, ty, so svojimi pololibertarianskymi nazormi by si bol pre vacsinu katolikov totalnym ZLOM, diablom. Tvoje komentare su totalnym ruhanim pre 95% slovakov. Ty si pre slovakov (aj katolikov) ovela vacsie ZLO ako Radicova. Ty si ZLO pre katolikov svojim polo-libertarianstvom , ty si ZLO pre libertarianov svojim tzv. konzervativizmom. Sediš na dvoch stoličkach, a to nie je stabilna poloha.
Slovaci by si zasluzili, aby na ich čele stal Gašparovič. Bol by ich realnym obrazom, bol by symbolom slovenskej ubohosti a malosti. Kazdy narod ma takeho prezidenta, akeho si zasluzi. Bude ozaj smutne, ak naši madarskí spoluobčania svojimi hlasmi obratia volby v prospech Radičovej. Pokrivia tym náš obraz o nás samých. Verím tomu, ze ozajstní slovaci si zvolia prezidenta "na svoju podobu", teda Gašparoviča.

RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 31-03-2009 9:44


Prečítaš si po sebe niekedy, aké blbosti píšeš?
"Verím tomu, ze ozajstní slovaci si zvolia prezidenta "na svoju podobu", teda Gašparoviča." Tými "ozajstnými" Slovákmi myslíš seba a svoje blízke okolie?

Ak čítam tvoje príspevky, tak sa divím, že si sa ešte oficiálne nestal prorokom apokalypsy. Toľko frustrácie a zovšeobecňovania som už dávno nevidel pokope.

RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: ch.
pridané: 31-03-2009 17:06


Ale nie nie, nahodou to ma velmi hlboku a originalnu myslienku. Priznajme si to a pozrime sa okolo seba bez ruzovych okuliarov. Aka je realita okolo nas, za hranicami nasich uzkych "intelektualnych kruhov"? Co / kto tvori vacsinu slovenska? Pozrite si preferencie volebnych stran, pozrite si ako vyzeraju chodniky v mestach, pozrite sa ako sa ludia spravaju v autach/na cestach a ako sa spravaju k statnemu alebo obecnemu majetku. Taky je obraz slovenska a mali by sme sa zan hanbit. Volit gasparovica znamena pasivne tuto hanbu prijat, volit alternativu vyjadruje (mozno aj marnu, ale aspon nejaku) snahu s tym nieco urobit.
RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 12:49


Mišo:
"Prečítaš si po sebe niekedy, aké blbosti píšeš?"
hehe, fajn. To mi hovoria aj iní. Iste sa ti budu pačiť nazory od Autora: "Radicova klame" , este lepšie ti vyhoveju nazory od Chatam.Sofer , ...

Ak si este nevytiahol päty z bratislavskej kaviarne, tak si zajdi do oravskej alebo kysuckej krčmy, zakrič "Gašpar je k****" , a uvidiš, aku rychlosť v behu dosiahneš. Tam pochopiš dušu slovenskeho naroda!
Potom uvidiš sam v sebe "toľko frustrácie" , až sa začuduješ, odkial prišla.


"Tými "ozajstnými" Slovákmi myslíš seba?"
- z tohto vypliva, že ti evidentne chyba aj elementarna logika.

RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: ufff
pridané: 01-04-2009 16:01


Tym chces povedat, ze "dušou slovenskeho naroda" je nahanat bit kazdeho kdo ma iny nazor?? uff tak to sa potom hambim za "praveho slovak" a racej budem volit koholkovek ineho len nie "praveho slovaka"!

Naozaj sa nedivim, ze v niektorych oblastiach nevolite tak ako by ste mali podla zdraveho rozumu ale tak ako vam najsylnejsi chlap v krcme kaze ....

Uz mam na teba len jednu otazku, kdo bude podla teba lepsie vladnut ty co chodia do krcmi alebo ty co chodia do kaviarne ??? ;)

RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: Peter Kovar
pridané: 04-04-2009 13:01


klidek, nahodou jeho pointa je silna. V podstate povedal, ze Slovensko si prezidenta kalibru Radicovej naozaj nezasluzi. ja uz som si zvykol stotoznovat vacsinove slovensko s uzemim na vychod od Trnavy, aj ked velka cest vsetkym vynimkam. No a ta frustracia pochyti aj teba, neska ked vyhlasia vysledky volieb. Akurat ja a libertarian mozno mame v sebe trosku menej neopodstatneneho optimizmu takze, sme na to pripraveni. A to s tym prorokom apokalypsy si spravil taku istu chybu "ad hominem" ako spravil libertarian s tym tvrdym slovnikom na Lukasa. Naozaj by sme obcas mohli k sebe byt trosku menej agresivni, vzhladom na to, ked si zobereme, ze z hladiska "typickeho slovenska" po zaokruhleni naozaj stojimi na jednej strane koridoru.
RE: Gašparovič- skutočný obraz slovenska
autor: Estika
e-mail: estika@azet.sk
pridané: 01-04-2009 8:18


To je tvoja podoba, ved pochop uz konecne!
Som komunista, nie som komunista, naucte ma prezehnat :-)
Slovaci si sami zvolia co si zasluzia, nie co im ty poradis. hanbit sa budes o par rokov, ze co si tu popisal.

Mne sa tentoraz Krivosikove zhrnutie pacilo, dobre to vystihol, je cas vykrocit von z bludneho kruhu komunistov.

no
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 11:03


Lukas, je fajn, ze si aspon ciastocne dostal rozum. Ciastocne preto, ze si dokazal odlisit "kvality" Gasparovica a Radicovej. A ciastocne aj v tom zmysle, ze pises, stylom, ako keby si nejaku uzasnu sluzbu, zlym a skaredym liberalom.."Možno treba liberálom ukázať, že naša podpora nie je samozrejmá a snáď im aj dať najavo, že nám nemôžu nadávať do „reakcionárov“, či „zápecníkov“ a potom očakávať zadarmo naše hlasy pre ich kandidáta." - bez urazky, ale ako to myslis, ich kandidata? O com boli vsetky tie snahy za cias tzv. komunizmu a meciarizmu? Boli to iba prazdne reci a pozy? Lebo v pripade, ak si clovek neuvedomuje, ten zasadny rozdiel, medzi Gasparovicom (ako si ho nazval - narodny socialista, byvaly komunista a meciarov, momentalne ficov lokaj) a Radicovou (..ktora sa previnila maximalne tym, ze svet nevidi ciernobielo a ze je liberalna??), je obycajny pozer! Ak niektory konzervativec nepojde volit s tym, ze nie je koho a pritom nadaval na komunizmus a nadaval na meciarizmus, tak je to obycajny slaboch, ktory si v skutocnosti oznacenie "konzervativec" vobec nezasluzi. Neviem co kedy urobila Radicova take zle, ze je nutne povazovat ju jedine za "zlo". Bola vo vlade Mikulasa Dzurindu - ale to bol aj megaortodoxny Vladimir Palko - jedna ruka s Ferom Mikloskom, a modla nasich konzervativcov - a co teraz? Nie je to presne do bodky to, co chceme a preto je to zlo? Zivot je o kompromisoch. V prvom kole som volil Radicovu. Ak by sa do druheho kola dostal Fero Miklosko a Gasparovic, volim Fera, bez diskusie a bez reptania. Aj Fero aj Iveta su svojim sposobom nositelmi Novembra, su nositelmi Slobody, Dostojnosti, Vzdelanosti, Rozhladu, Slusnosti - kto toto nevidi, mi nestoji ani za dalsiu snahu.
RE: no
autor: Lukas Krivosik
pridané: 31-03-2009 11:28


Ved ja netvrdim, ze Radicova je stelesnenim zla. Ja len tvrdim, ze to nie je uplne kandidat podla mojho gusta. A nielen preto, ze "svet nevidi ciernobielo". Ona v ramci svojej strategie nekonfliktnosti nie je schopna ani len pomenovat Gasparovicove prilezitostne klamstva, ktore jej v tych diskusiach Seatovic rozprava do tvare.

Miklosko nemal problem povedat mu, co je Gaspar zac. Inak, ja rozdiel medzi Gasparvicom a Radicovou vidim. Ale zaroven vnimam rozdiel medzi nimi dvomi a Mikloskom. Preto som volil Fera a za rozlozenia sil v druhom kole budem ju.

RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 31-03-2009 12:10


Uz skor pochopim praviciarov ktori volia Radicovu ako mensie zlo, nez jej nekritickych nadsenych obdivovatelov. Za volbou mensieho zla je totiz vzdy viac uvazovania, bilancovania a rozvahy.
Ak je Gasparovic stelesnenim neschopnosti, meciarizmu a pravnickej nerozhladenosti, tak potom Radicova je stelesnenim univerzalnej vtieravosti, oportunizmu a skorumpovanosti.
Tieto vlastnosti samozejme mozeme medzi tymito dvoma kandidatmi dalej kombinovat a rozmienat na drobne.
Ze vraj velka socialna liberalka? Interview SME preukazalo, ze najvyprofilovanjesim socialnym liberalom nie su politicki korektni Gasparovic ci Radicova, ktori mali skoro same neslane nemastne vyhybave odpovede, ale takmer nezvolitelny komunisticky kandidat.
Ak je pre niekoho Radicova stelesnenim slobody, dostojnosti, vzdelanosti, rozhladu, slusnosti, no tak s panom Bohom, asi to bude zaslepeny pozer. Nositelka Novembra 89? Kto vtedy vedel kto je nejaka Radicova? Skoro nikto. V porevolucnych mesiacoch robila nejaku nepovsimnutiahodnu hovorkynu VPN, zatial co republikou hybali VPNkari ako Meciar, Knazko, Gasparovic, Krajci, Calfa, Sebej, Butora...

Stare dobre novembrove casy, ako sme sa vtedy vsetci mali radi. A potom zacal mat kazdy svoje vlastne predstavy ako sa zabezpecit.

A este nieco ohladom istej varianty nevyspytatelnej buducnosti. Ak skutocne vyhra Radicova, tak by som neprial jej fanusikom dozit sa dna, kedy dojde na jej slova, ze 'ona sa s Ficom dohodne'. Trebars v nejakej naozaj klucovej politickej otazke. Este by mohli svoju volbu spolu s politicky naivnymi umelcami a sportovcami na jej billboardoch trpko olutovat. Alebo ze by som im to predsa len doprial? Hlupak sa obzcajne uci na vlastnych chybach, mudry clovek na cudzich.

RE: no
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 12:22


V prvom rade niesom jej nadseny obdivovatel, len viem jednoducho posudit, ake su moznosti - a to som vedel uz pred prvym kolom. Pre mna je najvyssou hodnotou SLOBODA a tu pre mna liberalizmus predstavuje. Ked niekto potrebuje dokazat nejaku pomyselnu "pravdu" aj za cenu toho, ze sa vsetci budeme mat horsie - prosim..nech sa paci..
RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 31-03-2009 12:52


Drahy kolega, ja slobodu milujem tak velmi, ze urad prezidenta by som najradsej zrusil.
Vysoko individualne specifika slobody ale chapem natolko realisticky, ze by ma ani vo sne nenapadlo tvrdit, ze prave s tymto a tymto kandidatom sa budeme mat zarucene vsetci lepsie ci horsie.

RE: no
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 13:14


Uznavam, uz samotne "lepsie-horsie" nema zrovna velku vypovednu hodnotu..skor som narazal na takuto vec - vies si predstavit take iste zlozenie - vlada+prezident, ako mame teraz - aj dalsie napriklad dve-tri volebne obdobia? Ja si to predstavit ani len nechcem. A preto povazujem ukoncenie tohto tandemu uz teraz, za velmi rozumne.
RE: no
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 13:17


btw, ano viem, ze ak vyhra gasparovic, tak to bude jeho druhe volebne obdobie v rade a kandidovat moze az po 5 rocnej pauze..keby chcel niekto narazat na to, ze som pouzil vyraz "take iste zlozenie"...
RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 31-03-2009 13:44


Na predstavovani si nepredstavitelnych alternativ.

Opozicna kandidatka pre mna nepredstavuje ideal zmeny, zlepsenia politickej kultury a ani nejakeho vyraznejsieho socialnoliberalneho progresu. Cakal som nieco ovela zaujimavejsie, ale opozicia to proste nie je schopna dodat. Slovensko ma zalostny nedostatok skutocnych osobnosti. Momentalne sa z 60 percent priklanam k alternative "srat na oboch" a nevolit a zo zvysnych 40 percent udrzat status quo, pretoze kto nic nerobi, aspon nic nepokazi (a prv nez sa na mna zosype kritika opozicie - podla mna je to znacne konzervativny pristup). Budem radsej ked sa u mna do soboty udrzi ci este zvysi tych 60 percent, budem mat cistejsie svedomie.

RE: no
autor: blah
pridané: 31-03-2009 14:38


Nie je pravda v tomto pripade, ze kto nic nerobi nic nepokazi. Nic nerobenie (=neist volit) je tiez vyjadrenie postoja ci sa vam to paci alebo nie a v tomto pripade aj nepriamej pasivnej podpory gasparovicovi, pretoze mal v prvom kole viac hlasov a hlasy nevolicov sa rozdeluju podla vysledkov. Tuto logiku pochopi aj 6 rocne dieta.
RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 31-03-2009 15:05


Toto som uz pocul velakrat, ale este ziadny propagator tejto "logiky" mi to matematicky hardkorovo neobjasnil. Nizsia volebna ucast znizuje latku pre oboch kandidatov rovnomerne. Neexistuje nic take ako "hlas nevolica". Tato teoria bola vymyslena ako motivacna pomocka mensin aby ludia isli volit, tiez ale sluzi na podporu kontinuity daneho spolocenskeho poriadku.
RE: no
autor: jg
pridané: 31-03-2009 19:08


Tak tych 60% uplne chapem a ja osobne davam tej alternative aj o dost viac. Ako vsak moze racionalne zmyslajuci clovek dat 40% sucasnemu "status quo" je pre mna uplne nepochopitelne, a to tiez nie som Radicovou oslneny.
RE: no
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 01-04-2009 9:32


Mna status quo vyraznejsie neposkodil. Nazvite to trebars preferencia znamych istot pred neznamymi neistotami. Konzervativci by hadam mali pochopit.

Vcerajsia debata na STV mi potvrdila, ze vo vacsine klucovych otazok maju kandidati natolko podobny pohlad na svet, ze Radicova sa aspon pre mna nedokazala vymedzit ako nejaky superliberalny krok vpred a uz vobec nie ako nejaka velka socialna zmena. Dokonca este Gasparovic liberalne zabodoval v otazke, ci by mali existovat pomniky Tisovi a Husakovi. Ked Radicova sekla rezolutne a kategoricke NIE!, Gasparovic mudrejsie podotkol, ze o tom by nemali rozhodovat politici ci prezidenti, ale obcania. Ze obidve osoby maju miesto v nasich dejinach, nech uz bol ich vplyv akokolvek rozporuplny. A ze vobec nie sme jediny narod s pomnikmi kontroverznych postav dejin. V porovnani s tymto insightom mi Radicovej kategoricky lakonicka a autoritativna odpoved mierne nadvihla srst do pozoru.

Obaja kandidati sa tiez natolko predhanali v dokazovani kto je solidarnejsi, ze by mohli si mohli kludne potykat nad poharikom na Socialnom fore.

Este ma ale napadla jedna perlicka okolo debaty na TA3 : osoba kto nedokaze vziat nepodanie ruky s nadhladom a benevolenciou (ale este sa nad tym 10 minut pohorsene trasie) sa nemoze "nebrat vazne", ako to tvrdia jej obdivovatelia. Aj keby bol chlapec nastrceny, tiez je to test povahovej zrelosti kandidata na prezidenta. Kandidat podla mojich predstav by mal v takej situacii len pokrcit ramenami, blahosklonne sa usmiat, podotknut nieco v zmysle "V poriadku, respektujem to" a prejst k dalsim. Jej neadekvatna rekacia bola pre mna dokazom prerastenosti ega, zenskej formy jesitnosti. A to este ani nie je prezidentka. Zrejme pozabudla, ze je vo verejnej diskusnej relacii a nie v triede, kde si moze nad svojimi studentmi vynucovat autoritu podla lubovole.

A takto by som ju mohol rozoberat do alelujá, to tu ale nie je potrebne. Pozitiva a negativa oboch kandidatov su ludom davno zname a kazdy ma realitu nasvietenu podla svojich predstav. Takze vyberte si vlastne dobrodruzstvo, alebo nevyberte ziadne.

RE: no
autor: jg
pridané: 02-04-2009 22:14


Ano, takto ste ju mohli rozoberat do aleluja a urcite by ste tych chyb nasli neurekom. Ked sa vsak pozriete na druhu stranu, tak tam najdete jasneho grazla a oportunistu, ktory sa spolci aj s mafianmi, ktori sa nezastavia pred nicim. Mate naozaj podivuhodny rebricek hodnot.
Co sa tyka pomnikov Tisovi a Husakovi, tak nech naozaj rozhodnu obcania a aj si ich zaplatia len ti, ktori ich chcu. To by bolo naozaj liberalne riesenie, ale ze to Radicova nechce mi naozaj zily netrha, pretoze to boli zjavni neliberalni zlocinci. Je prejavom liberalizmu schvalovanie oslavy symbolov totality? Co tak pomniky Hitlerovi a Stalinovi? Aj vtedy by vam pripadny Gasparovicov "liberalizmus" bol sympatickejsi? Gasparovic je vsetko mozne, len nie liberal.

RE: no
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 11:18


jg :
"Ako vsak moze racionalne zmyslajuci clovek dat 40% sucasnemu "status quo" je pre mna uplne nepochopitelne"
- a preco spominaš "racionalne zmyslajuceho cloveka " ? ? Kde by sa tu nabralo take percento takychto racionalnych ???

RE: no
autor: jg
pridané: 02-04-2009 22:20


Ja som sa pytal jedneho konkretneho cloveka. Nie nejakeho percenta. :)
RE: no
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-04-2009 8:23


Ja som len ironizoval.
Ked sa diskutuje o voličoch , a spomenie sa symbolicky, štatisticky volič, tak sa v spojitosti s nim neda hovoriť o RACIONALNE zmyslajucom cloveku.
Skus odratat z volebnych vysledkov 1 kola južné, madarske okresy, a vyjde ti, ako zmyšľa priemerny SLOVENSKÝ volič.

RE: no
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 13:08


Ona ani pre mna nie je kandidat uplne podla gusta, uznavam. (A dokonca ma dost znacne stve jej snaha, ziskat si lavicoveho volica, miesto toho, aby sa zamerala na presvedcenie tych, co volit nesli, alebo nerozhodnutych volicov..) Ale kedze zijeme v realnom svete a nie v idealnom, prisposobit sa musime - a kedze je clanok pisany v takom duchu, v akom je, zrejme sa v tomto zhodneme.
Miklosko
autor: Niktos
pridané: 31-03-2009 12:53


Na trochu uz vyhaslu temu: Miklosko svojim pristupom ku druhemu kolu prezidentskych volieb poprel svoju ponovembrovu politiku a jej filozofiu. Jeho politicku karieru totiz vzdy charakterizovalo spojenie hodnotovej princialnosti so snahou o pochopenie nazorov inych a o hladanie kompromisu z ich nositelmi. Skvelym a nezabudnutelnym znakom toho pristupu je slavne hostenie ucastnikov rozhovorov o buducnosti Ceskoslovenska bryndzovymi haluskami vo chvili, ked sa zdalo, ze predsa len doslo ku kompromisu. Podobny pristup charakterizoval Mikloska aj v narodnostnych otazkach alebo v otazkach ludskych prav.

V tychto prezidentskych volbach bol Miklosko ocividne zneuzity. Bol zneuzity pre ciele novozalozenej strany a hlavne pre propagaciu jej niekedy az cudackych napadov (napriklad pocet hlasov umerny poctu deti). Nebol to volakedajsi dobrak a trochu cudak :), ale slo o umely vytvor razantneho a nekompromisneho typu podla vzoru stranickeho fuhrera. Je mi velmi luto takehoto zaveru politickej kariery cestneho a slusneho cloveka.

krok z kalúže do blata
autor: JP
pridané: 31-03-2009 12:54


Konečne som sa od niekoho dočkal relevantného argumentu (č.2), ktorý ma núti sa zamyslieť nad pridaním sa k voličom Radičovej.
Podobné vecné argumenty pre Radičovú čakám ale v prvom rade od nej, jej podoporovateľov, jej kampane. Zatatiaľ sa pokračuje len v okiadzaní a ponižovaní konzervatívneho voliča a ak to neprestane,
vrcholné poníženie bude dokonané keď sa po druhom kole úkaže, že bez jediného ústretového slova voliči FM volili aj tak IR.

Poukázanie na jej nekomunistickú minulosť 20 rokov po a po všetkých troch prezidentoch komunistoch je už nemotivujúce.
Apelovanie zo strany SDKÚ na konzervatívneho voliča aby ju volil z tohto dôvodu, po tom čo v 2004 sami navrhli komunistu Kukana a tým pokazili voľby, je nehorázna drzosť.

Argument č.3 neberiem, lebo čo je IG zač vieme a vnímame tak citlivo len vnútri SR, navonok do zahraničia je to neškodný noname. Svoju úlohu navonok akotak zvláda.
Aj V.Klaus ho akoby potlapkal po pleci že je dobrý prezident. Tým pár breptom sa nevihne nikto, určite to nie je trapas ako Šuster.

Toto naozaj nie sú voľby 1946 alebo 1998, moja voľbou je ,pravdepodobne - arg. č. 2. ma naštrbuje, neúčasť. Nech na volebnej účasti je vidno, ako sa inde píše,
že starý ujo či mladá teta za to nestojí. Nepojdem voliť niekoho kto ma okydáva a smeje sa do ksichtu.
Toto nie je väčšie-menšie zlo, toto je len rôzne páchnúci hnoj.

Možno zapchám nos, dám gumené rukavice a zaškrtnem Ivetu.

RE: krok z kalúže do blata
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 31-03-2009 13:01


JP, ja by som vazne ocenil velmi strucne a jednoduche vysvetlenie, preco je Radicova ta zla, resp pachnuci hnoj. Fakt by som si konecne rad precital, co to pravicovemu volicovi na nej vlastne vadi - na nej ako konkretnej osobe. Co spravila zle, co povedala zle - normalne vecne. Skutocne sa to chcem konecne dozvediet.
RE: krok z kalúže do blata
autor: ppp
pridané: 31-03-2009 14:54


Ten argument c.2 je naozaj hodno zobrat do uvahy .Avsak :

Je zarucene ,ze Radicova odmietne vymenovat Harabina za predsedu NS ??

Nie som si celkom isty.

Volit nebudem ...
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 31-03-2009 14:08


... lebo nemozem, byvam v zahranici. Zase dalsi priklad podvodu demokracie. Minule som volil Kukana, kvoli volbam som pricestoval, pravda byval som blizsie, a do druheho kola sa nedostal. Minul som teda vlastne peniaze a aj tak som nedostal, co som chcel. Demokracia je skor podobna loterii a asociacia s nejakym vyssim principom je na smiech.

Preco si nemoze prezidenta vybrat kazdy sam pre seba, tak ako topanky alebo auto? Co ma po nejakych potratoch alebo registrovanych partnerstvach, dane musim platit tak ci tak.

RE: Volit nebudem ...
autor: Coobiaq
pridané: 01-04-2009 16:58


Ja iba tolko...

Kedysi som rozmyslal nad demokraciou podobne. Mozes si volit, je to super, veci budu ako chces. Ale takto to nefunguje.

Potom som na to zacal pozerat inak. Demokracia je dobra na to ze mas zarucenu istu stabilitu a nemoze sa stat ze sa k moci dostane nejaky magor. (nemoze ako nemoze, ale.. :)

Ked chces nieco zmenit, nemusis volit. Rozsiruj svoje nazory medzi ludmi (ako Lukas Krivosik). Nie je to sice vidno, ale zmenis tym system ovela viac, ako jednym hlasom vo volbach. Najskor to uz ale davno vies.. :)

RE: Volit nebudem ...
autor: LIBERTARIAN
pridané: 02-04-2009 14:43


"Demokracia je dobra na to ze mas zarucenu istu stabilitu a nemoze sa stat ze sa k moci dostane nejaky magor. (nemoze ako nemoze, ale.. :)"
- Napriklad Hitler

Demokracia zarucuje iba jedine : nič

Vlastne jednu vec zarucuje : K moci sa dostane vzdy clovek, ktory toho dokaze hodne naslubovať.

RE: Volit nebudem ...
autor: Coobiaq
pridané: 02-04-2009 15:30


Ano, Hitler je prave jedna z tych vynimok (aj ked tam ta demokracia nefungovala prave tak ako by mala..)

Lenze kolko Hitlerov sme mali pocas demokracie? A kolko predtym, bez nej? To je, myslim si hlavny prinos demokracie. Volby su len fraska:)

LS
autor: pazi
pridané: 31-03-2009 15:12


Zastavme ich bratia,veď sa .......to je motto pre druhé kolo!
US SR
autor: mk6
pridané: 31-03-2009 15:42


Cisto pragmaticky - bod cislo 2 suhlasim
bod cislo jedna (a zaroven rozsirenie bodu cislo 2 este i o ustavnych sudcoch) nesuhlasim.
Ano Gasparovic je ... - ale v sucasnej situacii nebude iniciativne podporovat (a ani podpisovat) zakony tykajuce sa registrovanych partnerstviev.
Dalej clanok sa trochu nevenuje otvaraniu tem - Gasparovic ziadnu neotvara - ale u Radicovej je riziko, ze zacne forsirovat verejmu mienku v niektorych liberalnych (co sa tyka mravov a moralky) uletov.
Dalsia kapitola - menovanie ustavnych sudcov - mam obavu, ze Radicova vyberie takych, ktori vyhlasia, ze neexistencia registrovanych partnerstiev a nemoznost adopcie... je v rozpore s ustavou a so zavaznymi europskymi normami... (toto takisto pri Gasparovicovi nehrozi) - jeho menovania ustavnych sudcov boli skor take kompromisne... Nehrajme sa na to, ze pri takychto otazkach je rozhodujuce studium zakonov... (v tychto konkretnych vyssie menovanych pripadoch sa z 90% skor jedna o svetonazor sudcu).

KDS a selfmarketing
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 31-03-2009 17:12


Mikloško- všetko to je a bolo iba o propagácii KDS:
http://www.sme.sk/c/4373249/miklosko-po-neuspechu-vo-volbach-prezidenta-kandiduje-do-ep.htm...

RE: KDS a selfmarketing
autor: Miso
webstránka: http://www.drotovan.blog.sme.sk
pridané: 31-03-2009 17:19


Na druhej strane koalícia KDS-OKS má reálnu šancu na europoslanca:
http://www.kdsonline.sk/index.php?q=200&m_id=13&id=37...

aj ja
autor: svajka
pridané: 31-03-2009 17:15


Preco budem ja volit Radicovu. Pretoze ak bude zvolena, vznikne tu nieco, co tu momentalne nie je. Vznikne medialna a spolocenska opozicia pre Roberta Fica. Uz nebude taky alfasamec v mediach, pretoze tu bude aj iny hlas. Uz nebude sam urcovat temy. Radicova ma doteraz nezaujala, ale urobim vsetko co mozem proti Ficovi. Lebo tieto volby su pre mna otazkou ci zostane absolutna dominancia Fica, alebo bude pocut aj iny hlas. Poslat Fica do historie je zakladna uloha dnesnej slovenskej politiky. A aby som nezavadzal, ze ma Radicova vobec nezaujala. zaujala ma vnesenim psychologickeho prvku do kampane: ze len slaby a neisty potrebuje urazat a ze ona to robit nepotrebuje. Podla mna to bolo velmi zaujimave.
RE: aj ja
autor: Petr
pridané: 31-03-2009 22:15


Netvrdil by som, ze IR neurazala. Ked sa ozvali knazi pre Mikloska, ozvala sa aj IR, ze sa jej boja ako .... Ja osobne som to bral ako urazku a dehonestaciu. Neviem ci bude dobrym prezidentom aj nas katolikov. Tiez sa priklanam k nazoru ze s jej volbou sa otvoria dvere prilisneho liberalizmu, ktory zo srdca nemam rad. Viem ze sa to tu celkom nehodi, ale pri pohlade na relaciu 7 s.r.o. sa mi z hlupeho a perverzneho humoru nasich "humoristov" dvihal zaludok. Aby som pravdu povedal, neviem sa dobre vyjadrit ani ku IG. Takze pravdu povediac, je mi velmi luto, ale v druhom kole zatial skutocne nevidim toho praveho kandidata, ktoremu by som mohol dat hlas. Zial...
RE: aj ja
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 10:40


Petr :
"Neviem ci bude dobrym prezidentom aj nas katolikov. "

- Pre KTORYCH katolikov ???
Pre katolikov ficovcov ?, pre katolikov meciarovcov ?, pre katolikov Palkovcov ? , ... pre tych 6%-nych katolikov KDHackych ?

Na akychsi slavnostiach v Terchovej pred cca 10 rokmi katolici v Terchovej hnali Mikloška svinskym krokom až po miestnu faru, kde sa ukryl.
Nás katolikov je tolko (80%), že sa bez nas nezaobide ziadna politicka strana.

Zeby moznost?
autor: peter-sveter
pridané: 01-04-2009 10:48


Osobne si myslim, ze ak by Gasparovic dostal na podpis pre konzervativcov problematicky liberalny zakon, tak ho podpise.
Takze z tohoto dovodu je pre mna neprijatelny.
O jeho dalsich hodnotach sa ani nemusim rozpisovat.
Lukas, nebolo by iste riesenie, ak by sa konzerv. volici dohodli, ze na volebnu obalku napisu viditelny znak napr. vykricnik.
Znamenalo by to, ze nepodporuju problematicke liberalne nazory Ivety Radicovej.
Ja viem, ze to sa to nebude spocitavat, ale vo volebnych komisiach by si to isto vsimli. Pokial by Radicova vyhrala s malym naskokom,
a bol by predpoklad, ze obalok je viac, mala by sa citit istym sposobom viazana. Aspon z dovodu jej proklamovanej slusnosti :).
Ved prakticky by sa stala prezidentkou vdaka tymto hlasom.
Je len otazne, ci by takto oznacena obalka nezneplatnila hlas.
Ak by to bola prijatelna volba Radicovej, tak by bolo potrebne, co najskor danu vec oznamit primeranou = rychlou formou volicom.
To vsak by mal urobit bud politik - najlepsie konzervativny, alebo novinar - taktiez s konzervativnym presvedcenim.

RE: Zeby moznost?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 11:14


"Ak by to bola prijatelna volba Radicovej, tak by bolo potrebne, ...."

- Prečo špekuluješ ? Však Mikloško dal jasný nazor > "Radičova je hnusna liberalka a neprijatelna pre katolika". Hadam len nechceš posluchnut tohto polo-liberala LK ?
Važení katolici, ak sa vám Radičova hnusí, nevolte ju. Voliť ju budu aj madari ! Aj ja, (libertarian!) ju budem voliť, a libertarian, to je ešte horsie ako liberal !
Gašpo je dobry kandidat aj podla biskupa Tondru, tak v čom je problem ?

RE: Zeby moznost?
autor: peter-sveter
pridané: 01-04-2009 11:24


Proco mi vkladas do "ust" nieco, co som nepovedal?
Ja som vobec nepovedal, ze je hnusna liberalka a ani si to nemyslim. Len nechapes, ze iste hodnoty mozu mi byt "svate" aj svate.
Radicovu si vazim ako cloveka, len jej iste nazory su pre mna neprijatelne. To azda musime vsetci pisat modrym pero, lebo ina farba nebude?

RE: Zeby moznost?
autor: peter-sveter
pridané: 01-04-2009 11:57


Prepac, ani ty si nepovedal, za ja som povedal... :)
Ty vsak tvrdis, ze tento nazor ma Miklosko, co vsak tiez nie je pravda (myslim slovo hnusna, prip. podobne). Iba, ze by mi nieco uslo.
Ale nie o tom bol moj povodny prispevok...

RE: Zeby moznost?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 12:28


"Ty vsak tvrdis, ze tento nazor ma Miklosko, co vsak tiez nie je pravda "
- Spravne. Nepovedal to takto explicitne.
Miklosko to povedal implicitne. Mikloško povedal, že (volne parafrazujem) : Radičova je ROVNAKO neprijatelna ako Gašpar. A z toho pre mna implicitne vypliva : "je hnusoba". Akoby to bol povedal. Ak je ROVNAKA, tak je rovnaka.

RE: Zeby moznost?
autor: jp
pridané: 01-04-2009 12:46


aj pre Klausa
(NE)nechajme to na STAT
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 10:56


Lukas Krivosik napisal :
(v komentari o slov. literarnej tvorbe)
"Tu sa natíska otázka, čo urobiť preto, aby sa deľba práce na Slovensku prehĺbila natoľko, aby sa spisovatelia nielen uživili, ale aby boli dokonca bohatí. Jedinou odpoveďou je ekonomická sloboda."

Perfekt. Ocenujem, ze aj v takej umeleckej a ideovej oblasti, akou je literatura, povazujes SLOBODNY TRH za najlepsi liek. Fajn.
A co tak akceptovat "trh" aj v oblasti konzervativno-liberalneho sporu,teda v oblasti homosexuality, sexu, drog, eutanazie, manželstva, ... ?
Nepovazujes za spravne, aby sa samotní ZÁKAZNÍCI (ludia) rozhodovali pre svoj životný štýl v horeuvedených témach ??? Aby o tom rozhodoval každý iba za seba, bez STATnej kontroly ? Bez donutenia zakonom ?

STAT nevie riadit ekonomiku, nevie riadit kulturu ani umenie, tak mu chces nechať riadiť intímne časti ludských životov ???

RE: (NE)nechajme to na STAT
autor: Lukas Krivosik
pridané: 01-04-2009 12:43


Ach jaj, Libertarian, co zase pises za hluposti? O tom, ze z vojny proti drogam profituju akurat drogove kartely, som uz pisal viac krat a co sa tyka homosexualov, ja som za ich slobodu a zato, aby sa im do toho stat nemiesal kadejakymi registrovanymi partnerstvami a inymi privilegiami.
RE: (NE)nechajme to na STAT
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 12:59


Lukas Krivosik :
"ja som za ich slobodu a zato, aby sa im do toho stat nemiesal kadejakymi registrovanymi partnerstvami a inymi privilegiami. "
- Suhlasiš, aby stat rozdaval privilegia NIEKTORÝM občanom ? A prečo nie aj ostatnym ?! Ak STAT rozdava cudzie peniaze, tak nech dostane KAŽDÝ alebo NIK.
Je to ako so šrotovným. Súhlasiš, ze niektori dostanu šrotovne, a iní nedostanu ??? Aj ja chcem šrotovne! Kazdy alebo NIK !
Preco stat privileguje manzelstva oproti slobodnym ???

RE: (NE)nechajme to na STAT
autor: Petr
pridané: 03-04-2009 14:36


"Preco stat privileguje manzelstva oproti slobodnym ??? "

Zaujimava otazka. A preco nie? Kto iny ako manzelia su ochotni obetovat vsetko, aby sa mohli starat o niekoho ineho, t.j. o 'svoje deti', teda novych obcanov nasho statu?
Zit v rodine a starat sa o deti je predovsetkym obeta a clovek, ktory ju prijme prijima aj pozehnanie. Slobodny, ktory dokaze tieto rodiny podporovat a usilovne pracuje ma tiez ucast na tomto pozehnani. Slobodny, ktory toto odmieta a chcel by sa od tohto distancovat a starat sam o seba, by potom mal vratit vsetko, co od statu dostal od momentu, ked bol male dieta a ked ho stat cez svojich vlastnych rodicov podporoval... Aj toto by si chcel? Aku rovnost vlastne hladas?

RE: (NE)nechajme to na STAT
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-04-2009 14:59


"Kto iny ako manzelia su ochotni obetovat vsetko, aby sa mohli starat o niekoho ineho, t.j. o 'svoje deti', teda novych obcanov nasho statu? "
Obetovať sa ??? Ja pevne verím, ze moji rodičia -ked ma "robili" , sa neobetovali, a verim že ma neurobili preto, aby DALI STATU noveho občana.

Chapem ta, -podla teba- musi stat privilegovať manzelov ako odmenu za to, ze daju statu noveho danoveho platcu. Teda ziadna manzelska laska, ziadna tužba po dietati, iba prachsprosty biznis : My dame dieta, ty, stat, daj prašule. Pekny krestan, ako vymalovaný .....

"Aj toto by si chcel?" - ja nic nechcem. Mne su iba trápni takí krestania, ktorí robia deti na statnu objednavku.

Radicova klame Slovensko
autor: Radicova klame
e-mail: radicovej.nocnamora@yahoo.com
webstránka: http://www.facebook.com/group.php?gid=75268488496
pridané: 01-04-2009 11:34


Takze co mam v skratke proti Ivete Radicovej?
Len par overenych faktov:

1. Iveta Radicova, za slobodna Iveta Karafiatova, sa napadne podoba datumom narodenia na Ivetu Karafiatovu, nar 7.12.1956 ktora sa nachadza v zozname clenov KSC. Nahoda? Asi jej clensku znamku zaplatil niekto iny, kedze sa tym nechvali. Opytajte sa vasich rodicov, ci tiez boli v strane - moji nie.

2. Iveta Radicova pracovala ako zastupkyna a neskor nasledovnicka ministra Norberta Kanika (SDKU-DS)- presne pokracovala v jeho krokoch - nielen v nelogicky mierenych reformach dochodkov, ale rovnako ako Kanik aj ona sama sebe pridelovala Eurofondy a statne korunky. Tu je nieco o Norbertovi Kanikovi od Aliancie Fair Play, ktori mimochodom dostavaju podporu od Georgea Sorosa, takze ich zaujatost voci SDKU-DS ci Radicovej je nulova.
http://www.fair-play.sk/clanok.php?u=3&u1=6&u2=25&u3=16...

3. Po odvolani Kanika (SDKU-DS), Ivetka bola ministerkou 8 mesiacov na ministerstve prace a rodiny - oktober 2005 az jun / volby 2006. Radicova si odklepla vyse 16 milionov SK pre znamych a svoju agenturu, ktoru zalozila so Sorosom a jeho peniazmi. Tu odvtedy vedie jej dcera Eva Kelley- tam je na vyplatnej listine aj Ivan Miklos. Radicova tvrdila v rozhovore pre Markizu, ze v NOS riaditelovala zadarmo. 11 rokov robit bez platu, to je veru humanna obeta! Za co ale ti ludia ziju, za co isla jej dcera do New Jersey v USA? Aha, pan Soros vybavil. Zarobi miliardu za den na osmeknuti Bank of England, tak par tisic na nejake stipendia vybranym studentom so spravnou protekciou to vybavi a pred PanBozkom je OK.
http://www.nspace.sk/ktojekto.htm...
http://spravy.pravda.sk/radicovej-dcera-a-poradkyna-robia-za-statne-pre-kubovica-p2f-/sk_domace.asp?c=A060516_191510_sk_domace_p1...

4. Iveta Radicova blizko spolupracuje s Ivanom Miklosom a SDKU - takze aka nestranna kandidatka ktora vsetkych spaja? Tu je Bilderberg group meeting v Rottach-Egern, Nemecko, 5-8.8.2005 za ucasti Ivana Miklosa, ktory nasledne navstivil seminare v USA... dalsia skupina financnej mafie v ktorej zaujmoch figuruje aj Radicova.
http://www.mindfully.org/WTO/2005/Bilderberg-Millennium-World24may2005.ht...

5. Iveta Radicova na navsteve zidovskej slobodomurarskej loze B'nai B'rith 25.5.2008, priamo z ich webstranky - povedzte mi ako moze byt toto tendencna ci zmanipulovana informacia? Snad Radicovej hackeri napadli aj tuto stranku a pridali to tam? Co tam bola tancovat a spievat Hava Nagila alebo hrat sa s dreidel? Ake slovenske ciele Radicova sleduje navstevou tejto skupiny? Ziadne. Sleduje svoje ciele a ciele ich.
http://www.bnaibritheurope.org/bbe/content/view/640/lang,en...
http://www.youtube.com/watch?v=jc0qN4QXV1...

6. Iveta Radicova 21.6.2008 na stretnuti organizovanom SMK, za pritomnosti Viktora Orbana, predstavitela madarskej sovinistickej strany FIDESZ ktora pozaduje autonomiu pre Madarov v SR, Rumunsku a Srbsku.
Za ucasti viacerych poslancov "Parlamentu Karpatskej kotliny".
http://www.youtube.com/watch?v=aPIdZTcNWC...
http://www.youtube.com/watch?v=sJe21Dv27T...

7.Iveta Radicova sa stretla v Budapesti 25.2. 2009 na "neoficialnom stretnuti" s Kingou Gonczovou, madarskou ministerkou zahranicnych veci, ohladne konzultacii taktiky volebnej kampane, tesne po navrate z vacsinovo madarskych dedin na Slovensku. V Cesku, Polsku, Ukrajine ci Rakusku nebola, zaujiave, nie? Tyzden po tom si Pal Csaky sam poslal z vedlajsej dediny 3 naboje, podobne ako si Hedviga Malinova poslala z vedlajsej dediny doklady a pouzila znamu slovensku postovu znamku, ktora sa odlepi z obalky sama od seba ale ked ju ona oblizne, tak uz drzi.
http://www.budapesttimes.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=11116&Itemid=15...

8. Radicovej paktovanie s SMK pod vedenim Pal Csaky + Miklos Duray je to najhorsie, co si mohla vymysliet. Mne nevadi, ak ju bude podporovat 90% obcanov madarskej narodnosti, ci 90% Vychodniarov ci Blavakov - ide o to, ze SMK nema ziaden hospodarsky, skolsky ci zdravotny program, akurat ma protislovenske ciele a retoriku - vydupat co najviac pre Madarov. Co je to za stranu, ktorej nejde o blaho krajiny ale len istej lokality? Ich program je prakticky v rozpore so slubom poslanca NR SR a ich aktivity naplnaju trestnu skutkovu podstatu vlastizrady, ked sa tito poslanci chodia radit do Parlamentu poslancov Karpatskej kotliny, ktoremu sefuje Budapest.

9. Iveta Radicova musi byt naivna, ak si mysli, ze reci o tom aky ma cisty stit a afektovane herecke vystupy oblbnu cely narod. Posobi jednoducho ako vtierka, financovana Georgeom Sorosom - ved jej nadacia Otvorenej Spolocnosti je jeho plodom. George Soros ma viacero projektov, Vaclav Havel bol jednym - toho nam v 1989 nanutil exil a komunisticky parlament ho jednohlasne zvolil za prezidenta, aj ked sa vsade kricalo Dubcek na hrad. Alexandra Dubceka chcel cely narod, kto kedy pocul z rozpravania od rodicov o nejakom Havlovi? Radicova je podobny pripad, vybudovali jej kult osobnosti z nicoho a sama nic nereprezentuje a bolo by naivne tvrdit, ze je jedina v politike, co si nikdy ani korunku na svoju hromadku zo spolocneho neprisunula. Ta jej webstranka - sukromie je ako z letaku na prispevok pre armadu spasy: napise ze jej brat umrel v inkubatore, ako vyrastala, ako jej manzel Stano Radic mal v posudku neprijat na vysoku skolu. Ona vsak mala lepsi kadrovy posudok, "niekto" ju prihlasil do KSC aby mohla ist dalej za PhDr a PhD titulmi. Pouzivat sucit zo smrti brata, manzela a z postihnutia sucasneho druha je nepekne. Spravne nacasovana slzicka v oku ako v mexickej telenovele ju na prezidentsky urad nekvalifikuje. Hlavna vec, ze nikde nenapise o univerzite a skole a urychlenom karierovom postupe kde pouzila KSC ako katalyzator. Tiez paradoxne je, ze Radicovej zakon obral mnohych invalidov o dochodky a jej sucasny druh je na vozicku. Stretla ho vsak az po tom ako ten zakon navrhla a pretlacila - mozno by konala inak.
http://www.radicova.sk/o-mne/sukromie...

Este by sa toho asi naslo, ale to je v skratke. Vsetko su fakty, aj by som sa podpisal vlastnym menom ale za pravdu v slovenskej politike ludia vacsinou neskoncia dobre. Tiez je dost tazke aby som dokazal hacknut vsetky uvedene zdroje a stranky, tak si urobte vlastny nazor kto je Radicova naozaj a koho reprezentuje.

V rodine nemam komunistov, nikdy som nevolil HZDS, ani SMER, ani SDL takze niesom ziaden sudruh ci ficofil. Nie kazdy co nema rad techno je metalista a nie kazdy Blavak drzi Slovanu - tak pozor. Volil som KDH ako sucast SDK v 1998 a potom samostatne v 2002, nasledne som prisiel o iluzie ze toto zoskupenie ma akukolvek integritu. Na Slovensku ozaj niet koho volit, je jasne, ze Gasparovica ludia volili v 2004 lebo bol mensie zlo oproti Meciarovi a ani sam nevedel ako sa tam dostal. Tak to dopadlo, lebo Butora a Miklosko sa museli tlacit do prveho kola volieb, opozicia sa nevedela dohodnut na Kukanovi (ktoreho som mimochodom volil ja, aj ked aj on ma svoju minulost podobne ako Miroslav Kusy).

Kde sa beru ludia, co pisu clanky, ze Gasparovic v palaci znamena koniec slovenskej statnosti? Trosku dramatizuju, nie? Ved nik z vas ani nevnimal, co tam Gasparko robil poslednych par rokov. Jasne, prekecne sa, robi chyby - ale hanbu SLOVENSKU nerobi. Tiez pochybujem, ze nejaky zakon co schvalil ci nevratil parlamentu sa vas vysostne dotkol. Musim sa ozaj chytat za brucho ked tu niekto napise, ze nechce volit Gasparovica, lebo ked pojde do cudziny, budu sa jej ci mu smiat akeho mame prezidenta. Cudzine je to uplne jedno - prezident ma v prvom rade zastavat VACSINU svojej krajiny, nie byt vo vrecku mensine ktora je politicky vydieracska - vid SMK. Vrana k vrane sada - rovny rovneho si hlada. Radicova si sada s intriganmi, len ked pride cas volieb, ide sa volit s detickami, da si na plagat slovensku trikoloru a srdiecko a zaplati par hercom aby po nej opakovali co ma ona nacvicene do videoklipu, nenapadne ukradnuteho od Baracka Obamu. Este sa musim zasmiat, ako sa tam ukazuje Dominika Cibulkova, ktora ani 1 Euro v daniach z prijmu do statnej pokladnice SR nezaplatila, kedze kvoli danovym ulavam si zvolila Monako ako svoju krajinu trvaleho pobytu. Co potom keca do nasej politiky? Nech ide do Monaka a hra pod ich zastavou.

Takze ja ani tak nevolim Gasparovica, ale volim PROTI vacsiemu zlu. V 2004 bolo to vacsie zlo Meciar, teraz je to vacsie zlo Iveta Radicova, temne skupiny za nou a vydieracske SMK + Fidesz. Volba je vasa a bude aj tak ako ma byt. Mozno si zasluzime aby nas ta financnicka banda a ujovia v plachtach ovladli, vrhnime sa im noham, ved my sme narod holubici, naco sa priecit. Gasparovicom sa nemame preco pred cudzinou chvalit, ale Radicovej by som ruku NIKDY nepodal.

RE: Radicova klame Slovensko
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 12:35


Vitaj. Tu budes mat hodne kamaratov.
(len mas nejake divne meno)

"Volil som KDH ako sucast SDK v 1998 a potom samostatne v 2002, nasledne som prisiel o iluzie ze toto zoskupenie ma akukolvek integritu."
- Takze si Palkov clovek ? Z KDS ? Aj tie "overene fakty" mas od Palka ?

RE: Radicova klame Slovensko
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 01-04-2009 13:03


uz si aj tu? to ti nestacilo, ze ta stale mazu na facebooku? kto ma tie tvoje bludy citat. uvedom si, ze s tymto zaposobis maximalne tak v krcme na kysuciach.
RE: Radicova klame Slovensko
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 13:28


8 :
"uz si aj tu? ... kto ma tie tvoje bludy citat."

- Ale ved tie bludy sa citaju nadherne ! Na tejto www je spusta divnych hlupych nazorov bolševickych, "katolickych" , nacionalnych, ) , a tento srandista ma zvlaštnu schopnosť popisať v jednej vete bludy zo VŠETKÝCH politickych smerov.

RE: Radicova klame Slovensko
autor: LIBERTARIAN
pridané: 01-04-2009 13:18


"Radicovej paktovanie s SMK pod vedenim Pal Csaky + Miklos Duray je to najhorsie, co si mohla vymysliet. Mne nevadi, ak ju bude podporovat 90% obcanov madarskej narodnosti,"
- Mne vadi, ze ju bude podporovať 90% obcanov madarskej narodnosti, pretoze Madari VNUTIA slovakom prezidentku, ktoru by si slovaci sami nikdy nezvolili.
Gašpík je slovak "ako vyšitý" , roduverný, aj IQ má také primerané. Spravny slovak. On dokaze posielať maily aj cez googlovský vyhľadavač !!!

pišeš :
"George Soros ma viacero projektov, Vaclav Havel bol jednym - toho nam v 1989 nanutil exil a komunisticky parlament ho jednohlasne zvolil za prezidenta, kto kedy pocul z rozpravania od rodicov o nejakom Havlovi?"
- Nuž, kto by uz pocul o Havlovi, ktorý nam rozvracal socializmus, ved nebyť Havla , mohli sme si bahniť v sociku doteraz. Žiadni nezamestnaní, žiadni dzurindovci, žiadni liberali hnusní, len socík, blahobyt a dovolenka na Balatone. Dobre hovoríš. Ako by som gašpíka našho počuval. Gašpik na hrad.

RE: Radicova klame Slovensko
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 01-04-2009 13:34


Zaujimave. Nemam cas overovat si kazdy bod do podrobna, nieco je vseobecne zname a nieco nie, kazdopadne sa ti uz podarilo zodvihnut par systolickych a diastolickych. Takze ak toto bol zamer, gratulujem.
RE: Radicova klame Slovensko
autor: PC1
pridané: 02-04-2009 14:39


Ja nesuhlasim s jednym bodom ohladne Cibulkovej. Ak plati dane v Monaku, nech sa miesa do volby velkokniezata ci co to tam maju.
RE: Radicova klame Slovensko
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 02-04-2009 18:42


hej? a co potom nezamestnani? a studenti? a dochodcovia? ved ani oni neplatia dane z prijmu...
RE: Radicova klame Slovensko
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 03-04-2009 9:23


Ti uz bud platili alebo este budu platit.
RE: Radicova klame Slovensko
autor: Peter Kovar
pridané: 04-04-2009 13:16


uzasne...mna by zaujimalo aj kolko platili a kolko dostali (aby si nenamietal, dostanu) nie len to, ze platili.
RE: Radicova klame Slovensko
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-04-2009 10:04


No tak pre vase potesenie zmenime ustavu, do ktorej bude pridana specialna hlava uvadzajuca, ze kazdy obcan vam bude zasielat kopiu svojho danoveho priznania. Prima?

Danova demokracia je humus veduci k totalite. Je dobre ze v modernych spolocnostiach nieco take nema co hladat.

Zabavnejsie ale je, ked politici na svoju propagaciu vyuzivaju ledva dospele deti, ktore by spravili lepsie, keby sa radsej drzali svojho kopyta a behali po kurte za loptickou. Politicky nerozhladenych nevinnnych prvovolicov ale treba nejako namotat.

RE: Radicova klame Slovensko
autor: Peter Kovar
pridané: 04-04-2009 13:21


keby si aspon v tej tvojej uzasnej "logike" bol konzistentny. Cibulkova mozno ani korunu na slovensku v dani z prijmu nezaplatila (aj ked to nemozes vediet, pretoze pokial ma prijmy z tych reklam co robi na slvoensku - na nejaku tu mineralku, tak tie plati TU nie v MOnaku), tak minimalne na spotrebnych, nepriamych daniach zaplatila ciastku podobnu ako mozno 100 000 tvojich uzasnych slovakov. aby som to zhrnul, jej vplyv na statny rozpocet je urcite pozitivnejsi, ako drvivej vacsiny ficovolicov. Ja nemam nic proti tomu, pokial by volebne pravo bolo determinovane zo skutocne zaplatenych dani, len mi pridu trosku usmevne, ked vodca proletariatu toto vytahuje ako argument proti radicovej
RE: Radicova klame Slovensko
autor: jj
pridané: 04-04-2009 18:47


Fiha, to je ale dlhy prispevok...iste bude aj velmi hodnotny...to sa ale nedozviem...
RE: Radicova klame Slovensko
autor: Osem Konzervativnych Slovakov
pridané: 04-04-2009 18:57


vidis, mal si v skole davat pozor, mozno by si sa naucil casom citat a dozvedel by si sa
RE: Radicova klame Slovensko
autor: jakubjost
pridané: 05-04-2009 2:36


Ja som do skoly nechodil.
a co tak
autor: quasimodo
pridané: 01-04-2009 17:26


a co tak konkubinat p. radicovej a slovenska ? skusenost uz s p. riaposom ma
dolezite
autor: jj
pridané: 03-04-2009 15:34


radicova ma peknu dceru, nepozna niekto?
RE: dolezite
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 03-04-2009 16:47


:))) Nie.
Hm..
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 03-04-2009 16:46


Teta Radicova sa asi nepotesi, ze ju volia aj fasisti.
RE: Hm..
autor: Lukas Krivosik
pridané: 03-04-2009 17:08


Ved ju nevolia. Fasisti predsa volia stareho...
RE: Hm..
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 05-04-2009 13:14


Stareho ch..a volia slovenski nacionalisti. Fasisti volia tetu humoristku. Vratane teba. Preco sa zas za to hanbis? Preco uz nechces byt praviciarsky "gentleman", ktory neklame a hrdo sa hlasi k svojeju pravej viere?
Konec DSS
autor: Kesler
pridané: 04-04-2009 7:04


aspon v Lotysku http://blog.ihned.cz/schneider/c1-36612680-financni-krize-a-penzijni-reformy... No zda sa, ze politici zacinaju konat rozumne az ked im nic ineho nezostava.
--
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 04-04-2009 12:58


Mám dosť národného socializmu a preto volím Radičovú.
RE: --
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 05-04-2009 13:15


Narodny socializmus zomrel 8.5.1945 v Berline. Douc sa historiu.
RE: --
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 05-04-2009 16:00


Pardon, ten príspevok pod tebou bol reakciou na teba....
--
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 05-04-2009 15:59


Človeče... zase sa potvrdilo, že na tieto stránky chodia len akísi namyslení borci, alebo ako to nazvať... to bolo samozrejme obrazne myslené, ale tu sa nájde vždy nejaký týpek, ktorý má snahu druhého opravovať... a asi práve preto tu chodím čo najmenej...
RE: --
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 05-04-2009 16:45


Porovnavat Gasparovica a Hitlera, je chore a hodne bolsevickych politrukov. Tebe to robi dobre?
RE: --
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 06-04-2009 0:49


Porovnávam celú koalíciu, nie len Gašparoviča. A máš pravdu, robí mi to dobre.
RE: --
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 06-04-2009 11:56


Tak dobre, este raz. Je chore porovnavat celu koaliciu s Hitlerom. Preco Ti to robi dobre? Tak velmi Ti chyba bolsevizmus a jeho politruci? Chudacik, tak to Ta ale vobec nelutujem.
RE: --
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 06-04-2009 13:40


Klud, ved musi sa chalan nejako "hard edge" praviciarsky vyprofilovat ked si chce v parte intosskych zralokov vydobit respekt.
RE: --
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 06-04-2009 16:07


:-)

Na Jetotak si napisal dobry prispevok. Tak som Ti tam dal smejka. :-)

RE: --
autor: Mišo Daňo
e-mail: 7gemini7@azet.sk
pridané: 06-04-2009 23:11


???
Co hovorite na volby?
autor: palo zlatoidsky
pridané: 05-04-2009 21:29


No,neviem,ale po dlhom case (od padu meciarizmu) zacinam byt znova stastny ze som tam kde som.A este na stare kolena snad aj poziadam o svedske obcianstvo...
RE: Co hovorite na volby?
autor: Firstborn
pridané: 05-04-2009 22:27


co hovorime na volby?

ech, skoda reci, a naco sa rozculovat... my sme prisli volit, oni prisli volit, ich bolo viac

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group