ISSN 1335-8715

12-12-2008   Marián Šarkőzy   Ficoviny   verzia pre tlač

Večer na tému ... „nejsou lidi“

Hľadanie a tápanie sa skončilo. Štvrtkové večery na STV sa definitívne a nevyhnutne sformovali do signifikantného útvaru. Tak nevyhnutne ako príroda vytvára kryštály, kvaple a hmloviny, aby nás poučila o charaktere usporiadania častíc, vytvorila STV reláciu „Večer na tému“, poučujúcu nás vo výslednej forme o usporiadaní duší mysliteľov tvoriacich akýsi prirodzený think-tank dnešnej vlády, ktorý si síce aspoň zatiaľ neuvedomuje svoju vlastnú svojbytnú existenciu, predsa je však manifestáciou vyšších princípov, ktoré sa v konečnom dôsledku musia zmaterializovať.

Pridať nový príspevok

cheers
autor: Rogue Keeper
e-mail: br796164@bladezone.zzn.com
webstránka: http://www.socialistinternational.org
pridané: 12-12-2008 9:48


Jednu vec musim Marianovi Sarkőzymu uznat : ma talent na fejtony-nefejtony v ktorych sa mu dari dobre kamuflovat co mysli seriozne a co ironicky. =)
RE: cheers
autor: jj
pridané: 12-12-2008 12:02


Maros, citajuc prispevok RK, ti musim zagratulovat. Misia splnena, zaradil si sa navzdy k intelektualnej elite cervenych sak.
Siločiary nezávislej slovenskej Inteligencie
autor: Zoltán Baranidlo
pridané: 12-12-2008 12:38


Vážený pán Šarkányi,

so záujmom som si prečítal Vašu vedeckú stať, ktorá správne pomenúva príčiny národného odcudzenia, a to najmä odcudzenia intelektuálneho.

Slovák, nájdi si svojho intelektuála, zvolávam ja.

V slovenskej spoločnosti sa presadil zakiste nešvar tzv. disidentizmu. Ide o vieru ľudí, že len preto, že niekto 40 rokov rádoby úpäl pod čižmou sovietskeho komunizmu, má akýsi patent na pravdu, a naopak, že človek odborne zdatný, nebojím sa povedať odborník, je hádam o čosi menej len preto, že mal tú čižmu obutú.

Média ovládané silnou židomurárskou kapitálovou lobby pochopiteľne nepripustia nás, disidentov uväznených v zlatých mrežiach marginalizovaných médií, do popredia. Vedia totiž, že pod silou kritického myslenia ich zle vymyslená hra na manipuláciu verejnej mienky padá. Ako povedal významný mysliteľ Chomsky: Je tu veľa mediálnej manipulácie! ("There is a lot of media manipulation.")

Slovensko je otrávené žlčou a nenávisťou nevzdelaných, ktorých vidíme každý deň na predných stranách novín, ako píšu reakcionárske komentáre, napájané nigéríjskou ropou, ktorá bola vykúpená nigérijskou krvou stekajúcou žliabkom amerického imperializmu, ako posledného a nevyhnutného štádia svetového kapitalizmu.

Len hŕstka priateľov, novinárov číreho ducha a prenikavého intelektu, naväzujúc na tradíciu poctivej mastnej novinárčiny 60tych rokov, dnes upozorňuje na toto intelektuálne vyprázdnenie, ktoré sa v médiach prejavuje bulvarizáciou. Kde sa podelo významné postavenie čiernej kroniky? Kde sú zdrvujúce kritické články 70tych rokov? Kam zmizla úcta k starším? Kde je Bambuľka?

Preto preč od reakcionárskeho novinárčenia, späť k overeným hodnotám objektivity, nestrannosti, nezaujatosti a profesnej cti. Preč s mladými sliepočkami, späť k autoritám Slovenskej republiky, Slovenského rozhľadu, Pravdy a Gardistu.

Sieg práci!

libertas.eu
autor: Laborec
pridané: 12-12-2008 14:38


Off topic, sorry autor, ale toto je dolezita informacia:
http://euobserver.com/9/2728...

RE: libertas.eu
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 17-12-2008 10:34


http://www.lidovky.cz/kdo-bude-platit-libertas-cz-ddu-/ln_nazory.asp?c=A081202_222003_ln_nazory_te...
RE: libertas.eu
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-12-2008 2:20


Ja by som zase neveril vsetkemu, co sa kde napise. Uz EU dokazovala, ze Declana plati CIA, teraz zase vraj Rusi.

Pockal by som ako sa veci vyfarbia. Kazdopadne, ten napad s Libertas.cz sa mi pozdava. Mohli by sme mat aj nejake Libertas.sk

clanok na aktualitach
autor: tralos
pridané: 18-12-2008 8:52


V tvojom novom clanku na aktualitach sa dotykas zaujimavej myslienky, ktoru vsak dalej nervozvijas, a sice: "Neexistuje nič také ako abstraktná modernosť alebo pokrok sám o sebe. To, čo týmito slovami označujeme, je vždy len momentálny výsledok názorových stretov a konaní istého množstva ľud".

Idea pokroku je nepochybne ideou silne naviazanou na socialnu realitu, ktora ma vzdy dejinny a teda premenlivy charakter.

Zaujima ma ale, preco by koncept hodnot, ktorych osou je podla teba desatoro, nemal mat dejinny a teda premenlivy charakter.

Mozu byt pouzite lubive a velmi lahko zohnatelne argumenty o nazoroch velkeho filozofa cirkvi sv. Tomasa, ktory by potrat do istej fazy vyvoja plodu nepokladal za vrazdu a teda za porusenie bozieho prikazania. Podobne, zatial co akceptacia inych vier bola v minulosti pokladana za porusenie 1. prikazania, dnes sa cirkev, aspon deklarativne, snazi o medzinabozensky dialog a tento dialog za rozpor s prvym prikazanim nepovazuje.

Tychto prikladov, ktore dokazuju tu istu dejinnost a premenlivost( ktoru spravne identifikujes pri ideach ako pokrok) aj pri "nadcasovych" prikazaniach, je naozaj hojne mnozstvo.

Preto by ma skor zaujimalo teoreticke a kriticke zdovodnenie udajnej nadcasovosti isteho konceptu hodnot.

Skutocnost, ze sa konkretny subor pravidiel presadil v urcitom regione a v urcitom case je totiz skor vysledkom jednania ludi, mocenskych praktik uvadzajucich tento subor do praxe a vynucujucich jeho dodrziavanie a nakoniec dejinne okolnosti, ktore ak nie priam zapricinili, tak aspon umoznili rozsirenie a aplikaciu tohto suboru.

Zaujima ma teda, cim zdovodnujes nadcasovost a univerzalnost, ked inde zdoraznujes dejinnost a premenlivost.

romco

RE: clanok na aktualitach
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-12-2008 13:30


To co som mal namysli, ked som pisal o pokroku a modernosti ako niecom, co neexistuje same o sebe, je casta myslienka ludi, ze sa musia prisposobit nejakemu duchu cias. Lenze nic take neexistuje. Ten duch cias vytvaraju presvedcenia nas vsetkych.

Ak krestania opat ziskaju prevahu, tak modernost bude opat nieco ine. To iste nastane, ak sa presadia napriklad islamisti. Moj problem s abstraktnym chapanim modernosti a pokroku je ten, ze ludi odvadza od hladania pravdy, hovoriac im: vykaslite sa na uvahy, ktore nezodpovedaju duchu cias a tym padom su vraj prekonane, a nekriticky prijmite nablyskane iluzie dneska.

Teraz, cim odovodnujem nadcasovost Desatora? Historickou skusenostou so vsetkymi hnutiami, ktore sa snazili o negaciu jeho jednotlivych ustanoveni. Tu sme pri starych znamych gnozach a Voegelinovi. Okrem toho, zijeme v spolocnosti, ktora ma za sebou 40rocny experiment s jednou formou negovania desatora.

Dnesnemu cloveku, ktory je samozrejme zasadeny do kontextu tejto doby a nevie sa na udalosti pozerat spod uhlu pohladu vecnosti sa musi zdat, ze tu bojuju akesi hodnoty zatuchnutej minulosti a hodnoty moderne, vzrusujuce a neodskusane. Skutocnost je ale taka, ze empiricku skusenost (prave vdaka roznym heretickym prudom) so spolocenskymi dosledkami snah o negaciu jednotlivych ustanoveni desatora mame az az.

Vo svojom dosledku je aj ten spor o kulturno-eticke otazky len dalsim kolom starocia trvajucich konfliktov medzi urcitymi hodnotami, ktore spolocnost drzia pohromade a medzi hodnotami, ktore spolocnost rozkladaju.

RE: clanok na aktualitach
autor: tralos
pridané: 18-12-2008 14:08


I ked silno pochybujem, ze si toho Voegelina, ktoreho spominas, vobec cital a i ked nerozumiem, co to je pohlad z uhla vecnosti, predsa sa pokusim diskusiu posunut dalej.

Problem historickej skusenosti spociva v tom, ze tato je silno ovplyvnena jednak jej interpretaciou a zaroven sa vzdy nachadza v mantineloch a hraniciach, ktore su dopredu zvolene, a povedzme to na rovinu, casto krat ucelovo.

Historicka skusenost cloveka, ktory zije v roku 1940, by bola asi taka, ze nacizmus a fasizmus valcuje v Europe bez vyraznejsich prekazok. Historicka skusenost cloveka zijuceho v roku 1910 by hovorila o tom, ze kolonialne mocnosti, vladnuce svetu, maju tento mandat z dejin.

Historicka skusenost cloveka v antike by vobec ziadne Mojzisove dosky neobsahovala. Obmedzenost argumentu, ktory sa odvolava na historicku skusenost je snad uz zjavnejsia- Historicka skusenost nic univerazlne nedokazuje a to prave preto, ze ide o skusenost "dejinnu" teda casovu t.j. skusenost premenlivu, ubiehajucu, nikdy sa neopakujucu a neukoncenu.

Este zaujimavejsia by bola otazka, ako je vobec mozne odvolavat sa na historicku skusenost, ked historia, teda to co je skoncene, vobec nehovori o tom, co je lepsie ci horsie, ale o tom, co horsie a lepsie bolo.

Skutocnost, ze sa nieco osvedcilo este neznamena, ze je to univerzalne lepsie, ale len tolko, ze v takej a takej dejinnej konfiguracii sa toto osvedcene presadilo. Nemozno z toho usudit, ze sa jedna o univerzalne lepsiu vec. A to prave preto, ze pomocou takejto argumentacie by v roku 1940 clovek mohol podopriet tvrdenie, ze nacizmus je historicky osvedceny, lepsi a teda univerzalny system. Z pohladu historie, na ktoru sa tento druh argumentu odvolava, totiz dejinny datum 1940 nie je casovo horsi ci menej relevantny nez rok 2008.

A nakoniec, odvolavat sa na historicku skusenost a zaroven spominat nad-dejinny pohlad ci pohlad z vecnosti, je podla mna v rozpore.

To co je vecne, nie je odkazane na cas, je mimo neho a teda samo seba neobhajuje casom. Pohlad z uhlu vecnosti je pohlad ahistoricky, teda pohlad, ktory nie je odkazany na historicku skusenost.

romco

RE: libertas.eu
autor: Miso
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 18-12-2008 22:46


No ja tomu tiez velmi neverim, len som to sem hodil ako prispevok do diskusie,
Libertas.sk pravdepodobne vznikne, vid:
http://www.libertas.eu/slovakia?83bb3bd4682129c02c1b533ffb5bf95d=9f467fb69dd07a59f7b2c570c60dbaf...

M.S.
autor: Maros
webstránka: http://marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 12-12-2008 22:09


nepublikujes nahodou na JeToVtak.sk? Takyto clanok plny sakrazmu a intelektualnych poz by tam pekne zapadal. :)
-
Ta relacia je ale naozaj kopa hnoja. Az taka velka ,ze teraz by som bol ochotny ist kvoli zruseniu politickej prostitutky ala STV aj do ulic.

RE: M.S.
autor: Lukas Krivosik
pridané: 13-12-2008 0:29


Len s tym rozdielom, ze Marian intelektualne pozy len paroduje, kym na zmienenej stranke je to ich cele presvedcenie.

Co sa tyka tej relacie, vcera som to zase zapol, ale cele to bolo take zufalo nezaujimave (vratane absolutne nezazivnych hosti), ze som to hned prepol. Podla mna, trochu stavy maju akurat tak tie relacie, co moderuje Blaha.

RE: M.S.
autor: MVN
pridané: 17-12-2008 19:10


Ja som nevedel, ze geriatria ma vlastnu televiznu relaciu...
RE: M.S.
autor: tom
pridané: 13-12-2008 23:01


Tak choď a urob s kamarátmi nejaké sadrovú sošku ako toď nedávno.
:-)
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 14-12-2008 12:00


http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/5878_je-stv-v-krize-gustav-husak-bude-mat-pamatnu-tabul...
Dalsi pokrok
autor: PC1
pridané: 16-12-2008 17:50


Po reinkarnacii Hriba na JOJke budeme mat konecne na vyber. Budeme si moct vypocut obidve stranky veci. Teda "my". Ostatni, ktorym zalezi na svojej pravde o ktorej su pevne presvedceni ostane stale iba jedna relacia. Je to skoda, ale vzdy lepsie, ako za sociku, alebo Rybnicka, ked sme mali na vyber iba jednu relaciu, jeden nazor a jednu pravdu.
RE: Dalsi pokrok
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 16-12-2008 19:48


Pluralita je pekna vec. A ja ju mam radsej v jednej relacii.
STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: Alexios Komnenos
pridané: 22-12-2008 12:15


Marián, s viacerými vecami sa dá súhlasiť, až na to, že Večer na tému nie je nič, čo by sme tu od 1989 nemali. Pripomína diskusie zglajchšaltovanej Darmovízie, zaniknutej a skrachovanej VTV (kde ostatne predtým robil Blaha) a nakoniec aj Rybníčkovskej STV. Rozdiel medzi Pod lampou a Večer na tému je len povrchný, Hríb totiž nosil krajšie vesty a púšťali tam klipy. Ale tendenčné zasahovanie moderátora, nevyvážený výber hostí (Hríb neznáša termíny vyváženosť a objektívnosť) a "dokonalé opakovanie pravdy", namiesto jej hľadania - to majú tie relácie spoločné. Až tak spoločné, že sa radšej večer vysalámim pred nejakým DVDčkom alebo úbohým komerčným filmom a nemusím obdivovať intelektuálne drísty ľudí, ktorí väčšinou nemajú čo povedať a môžem sa len zabávať nad frflošmi, ktorým je ľúto, že ich tam nevolajú.
RE: STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: AS
pridané: 22-12-2008 20:14


A kto by bol ten superobjektivny moderator ? Koho by tam volal , aby hostia boli dostatocne vyvazeni a neopakovali pravdu, ale ju hladali ?
RE: STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: msarkozy
webstránka: http://blog.tyzden.sk/?bloger_ID=17
pridané: 23-12-2008 18:22


Myslím, že rozdiel nie je povrchný, ale podstatný. Zviditeľňuje dve koncepcie slovenského národa, ktoré tu po páde komunizmu proti sebe bojujú. Jedna (tá večerová) spočíva na presvedčení, že slovenský národ a jeho kultúra je stará a hodnotná - už ju treba len vhodnými opatreniami podporiť a ochraňovať pred jej nepriateľmi. Druhá koncepcia (PL) stojí na presvedčení, že národ v pravom slova zmysle nestojí na spoločnom jazyku histórii atd. ale na hodnotách, ktoré vyznáva. Keďže tie hodnoty nevidí považuje za prirodzené vôbec pochybovať o existecii a zmysle Slovenska. Vidí tento zmysel ako niečo, čo je našou úlohou ešte len vytvoriť a o čo sa práve teraz bojuje. Keďže tá prvá koncepcia spočíva na zásadnej viere, že toto už máme a len nepriatelia národa zaplatení zvonku to môžu spochybňovať nejde tu o jednu debatu, ale o dve debaty madzi ktorými niet kompromisu ani spoločného východiska. Preto je logické, že budeme mať aj dve televízne debaty. (Richarda Rortyho by to potešilo.) Vtej prvej sa rieši ako predať to hodnotné čo máme, ako to podporovať finančne ako získať čo najviac peňazí z EU. V tej druhej sa spochybňuje či to vôbec hodnotné je a rieši sa či vôbec existuje slovenská kultúra a či má vôbec zmysel, resp. aký by mala mať. Samozrejme, že je to podstatné a zaujimavé.
RE: STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: D
pridané: 23-12-2008 21:12


"že slovenský národ a jeho kultúra je stará a hodnotná"
vs.
"že národ v pravom slova zmysle nestojí na spoločnom jazyku histórii atd. ale na hodnotách, ktoré vyznáva"

Marian, podla mna sa snazis umelo ohranicit nejake dve vyhranene skupiny. Jedna je v pozicii idealneho nepriatela a druha v pozicii niecoho, ku comu mas zrejme blizko. Ak si zoberiem tie dva citaty a okliestim ich od privlastkov, nutne tam konlikt byt nemusi. Navyse, ak ide o spolocne hodnoty, tak dvaja ludia ktori su od seba vzdialeni tisice kilometrov mozu mat ku sebe blizsie ako dvaja susedia, ale "narod" netvoria. Uvahu o tom, co je narod, cim bol a v akej rovine dnes ma(a ci) zmysel o nom uvazovat nechcem rozvijat.
Mimochodom, co s tym ma R. Rorty?

RE: STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: msarkozy
webstránka: http://blog.tyzden.sk/?bloger_ID=17
pridané: 23-12-2008 22:28


Rorty tvrdi, že medzi ludmi, ktorych ciele a východiská sú principiálne rozdielne nemá debata žiadny význam. Napríklad debata medzi židom a antisemitom nemá zmysel a de facto ani nemôže vzniknúť. Podľa mňa je toto jemnejším príkladom pravdivosti tejto úvahy.
RE: STV, VTV, JOJ, Rybníček, Kubiš, Darmo...
autor: Alexios I.
pridané: 26-12-2008 12:02


Nemá zmysel sa teraz prieť o to, kto má Pravdu s veľkým P. Dualistické videnie sveta, ktoré obľubujú dogmoši (katolícki fundamentalisti, ale aj marxisti) majú pochopiteľne najradšej debaty medzi sebou a nie sú schopní sa rozprávať s niekým s opačným názorom. Ostatne tak aj vyzeral mediálny priestor počas druhej Dzurindovej vlády. O "reformách" sa buď nehovorilo, alebo keď už, tak výhradne s ministrami alebo ministerskými úradníkmi, pričom v (prípadnej) diskusii sekundovali ostro pravicoví "analitici", ktorí nadávali, že reformy sú málo dôsledné.
Takáto diskusia za veľa nestojí a mohli sme ju vidieť aj u Š. H. Podstata je však v tom, že väčšina spoločnosti by sa mala zhodovať v základných veciach: napr. máme demokratické voľby, trhovú ekonomiku, atď. Diskusia v takejto spoločnosti býva ohľadom charakteru demokracie a ekonomiky, čiže či to máť demokracia prezidentská, parlamentná, konštitučná monarchia, príp. či má byť trhová ekonomika sociálna a ekologická, či bez prívlastkov. A domnievam sa, že v takejto diskusii nie je problém.
Problém skôr vidím v tom, že prívrženci napr. tejto stránky nie sú ochotní (podobne ako súčasní komunisti) sa na týchto fundamentoch dohodnúť. Keďže nie sú schopní osloviť ani marginálnu časť voličov, tak v demokraciu neveria a radšej blúznia o odmedzenom volebnom práve.

tieto idey by som radsej nerozvijal
autor: Frankensteinovo monstrum
pridané: 26-12-2008 22:21


aspon kym ti nad hlavou visi niekolko desiatok tisic nuklearnych hlavic. Historia totiz ukazuje, ze dialog ma iba jedinu alterntivu. Vojnu. A v pripade naozaj priepastnych rozdielov nevyhnutne vojnu vyhladzovaciu, ktoru moze prezit nanajvys jeden zo superov. alebo ani jeden. Takze tymto smerom by som sa radsej nevyberal. Byt vami. Koniec koncov o akych principialne rozdielnych vychodiskach a rozdieloch je tu vlastne rec ? aj jeden aj druhy, vsetci ste homo sapiens, svieti na vas to iste slnko, obyvate tu istu planetu, krv mate rovnako cervenu, a ked sa porezete rovnako vrestite od bolesti. Rovnako prichadzate na svet, a ked chcipnete budu z vas rovnake mrtvoly. dychate ten isty vzduch, a jete tu istu potravu. vase oci vidia rovnake svetlo jedneho aj druheho,

Ja to vidim tak, ze skutocne -principialne- rozdiely medzi ludmi nie su a -nemozu- byt. takze pan rorty nech si zapcha hubu, a modli sa nech mu to neuveri nikto s atomovym cervenym tlacitkom

Pekne Vianoce praviciari. :-)
autor: slovenský dobrovoľník
pridané: 22-12-2008 21:18


http://www.youtube.com/watch?v=42lRXi2jd5...
Re:
autor: Peter Jedlicka
pridané: 24-12-2008 8:02


Vyborny fejton!!
Pekny Fejeton ale..
autor: merc
e-mail: merc@zoznam.sk
pridané: 26-12-2008 0:59


...ale zbytocne dlhy (ani som ho nedocital). Nestacilo jednoducho napisat, STV vysiela h...o a Chyba mi Hryb?

Neviem posudit uroven vysielania STv (televiziu, ziadnu, nesledujem) ale silne pochybujem ze zo stvrtkoveho vysielania verejnopravnej STV mozes usudzovat uroven Think-Thanku akejkolvek vlady, hlavne ak nevies kto/co alebo aky v skutocnosti je.
...Rovnako tie reci o trpiacej slovenskej inteligencii, ktora kvoli stvrtkovemu programu odchadza do zahranicia mi tam nesedia, postradaju logiku a nic nedokazuju.
...Jedine co akceptujem je Chvala na Hryba, ktoreho relaciu som sledoval (aj napriek nevyvazenosti sa mi pacila), ale nechyba mi tak aby som konstruoval, nejake fabuly a daval do suvisu veci ktore s kvalitou vysielania nesuvisia.

..
autor: lehu
e-mail: michallehuta450@hotmail.com
webstránka: http://lehuta.blog.sme.sk
pridané: 26-12-2008 21:43


drsny text.. ten koniec mi uz prisiel prefabulovany, ale inac..
:-(
autor: io
e-mail: io@io.com
pridané: 27-12-2008 1:11


"Pre menej vzdelaných čitateľov ako som ja, čiže pre väčšinu"
kto toto napise je podla mna chudak.

RE: :-(
autor: podpalvehec
pridané: 27-12-2008 21:44


preco chudak? Ak si drzitelom maturitneho vysvedcenia,si momentalne zaradeny do mensiny.Ze si to neuvedomujes je tvoja chyba.Preto sa k nam,k elite vobec nehlas.
RE: :-(
autor: mišiačik
pridané: 30-12-2008 11:17


Prečo chudák? Skonštatoval holý fakt, či sa to niekomu páči alebo nie. Samozrejme, mohli by sme debatovat o tom, či je nejaký papier dôkazom vzdelanosti. Ale kedže je všeobecne akceptovaný...
:D
autor: merc
e-mail: merc@zoznam.sk
pridané: 23-01-2009 21:42


Tak, konecne som si pozrel obnovenu relaciu Pod Lampou v priamom prenose a musim skonstatovat OPLATILO SA! Stefan Hrib opat nesklamal a polozil svoju Kardinalnu a najdolezitejsiu otazku celej relacie, otazku na ktorej stoji vznik zivota a vesmiru, otazku ktora je sama osebe otazkou aj odpovedou na vsetky problemy ludstva: "Ste za Meciara?"
Tento krat bola otazka adresovana podnikatelovi, financnikovi Patrikovi Tkacovi tak bola trochu modifikovana a tiez aj viac krat polozena napr. vo forme: "Ste dobry podnikatel Meciarovec?"
Ako som tak sledoval priamy prenos tak na tejto otazke (aj inych) sa dobre bavil aj samotny host.
Zaverom treba vyjadrit zelanie ze Stevko bude takto pokracovat aj dalej. Ved je tak malo relacii ktore vedia pobavit intelektualne zalozeneho divaka. A za to mu patri plna vdaka.

Marián Šarkőzy!
autor: ooo
pridané: 20-01-2011 3:56


Si obyčajný duchovný maloroľník! Podľa Tvojho slovníka usudzujem, že si ficoid nenávistný...

HOWGH

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group