ISSN 1335-8715

15-02-2008   Pavol Minárik   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Minárik o pamäti národa

Pavol Minárik minulý týždeň na pôde parlamentu predniesol dôležitý prejav o jeho návrhu preklenúť tisícročnú medzeru v pamätných dňoch, ktoré si Slovenská republika pripomína. Bohužiaľ, jeho novela neprešla aj vďaka neochote koaličných poslancov podporovať opozičné návrhy a osobitne kvôli malosti SNS.

Pridať nový príspevok

Komplikovane dejiny
autor: Zolo
pridané: 15-02-2008 14:37


Mame komplikovane dejiny. Ak sa vam nepacia skuste trhove riesnie. Odstahujte sa! Ak do Ciech, tak uz vase deti budu priamymi a cistokrvnymi potomkami Praotca Cecha. V Madarsku Svateho Stefana. A v Rime im bude zilami kolovat 100 percent cista krv Romula a Rema. Tieto kultury postradaju pochybovacov typu Minarik a spol., ktori sa zbytocne pozastavuju na primesiach (necistotach) vo svojej krvi.
Pritom Minarika nenapadlo, ze Chatham Sofer ma mozno slovansku ci dokonca slovensku pra-pra-pra babicku. Cez vyskum DNA sa totiz zistilo, ze Zidia nemaju spolocnu predchodkynu zidovskeho povodu. Podobne to je s dalsimi Minarikom spominanymi osobnostami. Maju ciste neslovensky povod?

Na zaklade matematickej simulacie, sme vsetci, vratane Minarika a Fica potomkami jednej osoby zijucej v strednej Azii pred 2,500 rokmi. Ja osobne mam teda spolocneho predchodcu s Minarikom a Ficom. Vobec ma to neznepokojuje.

RE: Komplikovane dejiny
autor: Matteo
pridané: 19-02-2008 16:17


Ako si prišiel na to, že sme potomkami osoby, ktorá žila pred 2500 rokmi?
To je dobrá hlúposť. Ak viem, tak sa uvažuje o tzv. mitochondriálnej Eve, teda žene, ktorá je geneticky prepojená so všetkými obyvateľmi Zeme, ktorí žili po nej. To ale neznamená, že je našou pra pra... matkou. Ideo otzv. teóriu afrického pôvodu ľudstva, ktorá však nie je potvrdená.
A okrem iného podľa genetických výskumov sú si Arabi so Židmi dosť podobní, takže ak chceš tvrdiť, že Židia majú slovanský pôvod, tak o nich asi veľa nevieš. Veď prečo potom pri niektorých transplantáciach ich telo neprijíma cudzie orgány, ale potrebuje geneticky príbuzný materiál. A podobne to je aj s aziatmi, arabmi,....

OFF: Bushova bodka
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 16-02-2008 8:06


http://www.novinky.cz/clanek/133350-bush-pojede-na-olympiadu-nevyuzije-ji-ke-kritice-cinske-politiky.htm...

Podpora čínskych komunistov je charakteristická bodka bushovho boja za demokraciu vo svete.

Sorry, ale za tému mimo, ale tie "úlety" pán Minárika nastoja za reč.

RE: OFF: Bushova bodka
autor: L. Obsitnik
pridané: 16-02-2008 14:27


..Ulety? hmmm... ja si naopak velmi vazim, ze pan Minarik prinasa dolezite temy aj s poctivou argumentaciou, jeden z velmi mala verejne cinnych ludi a poslancov uz vobec.. niekolko podla mna velmi dobrych momentov je aj v tomto texte, uz aj pre podstatu o vnimani slovenskej historie (a diery v nom), alebo napr. to, ze poslanec za KDH navrhuje za prinos pre Slovensko ocenit dvoch uhorskych panovnikov a zidovskeho rabina... Podla mna je to uplne vyborne.. Je asi priznacne, ze to nejako vobec nevzbudilo ziadnu odozvu ani medzi poslancami, ani v mediach.. Ja to povazujem naozaj za jedno z najlepsich veci, co som v poslednom case cital...
RE: OFF: Bushova bodka
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-02-2008 15:43


Mam podobny nazor. Toto je statnicky prejav. Bohuzial v zumpe slovenskej politiky, kde z jednej strany ciha nacionalno-socialisticka zberba a z druhej strany obmedzeni pseudoliberali, sa Minarik ocenenia nedocka. Pritom ten uvod a chapanie historickej pamate, to je jasny Burke a Hayek.

A to, ze poslanec KDH navrhuje uctit dvoch uhorskych panovnikov, jedneho evanjelika a jedneho zidovskeho rabina asi najlepsie vyvracia mytus o "klerofasistickom katolickom netolerantnom talibane".

"výlevy" v KDH
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 16-02-2008 16:36


"Výlevy" pánov poslancov z KDH sú ťažko zrozumiteľné i vlastným voličom a pri hlasovaní o imunite to znovu jasne dokázali. A to čo chcel povedať pán Palko nepochopil ani Lipšic a to určite nie je ani nacionálno-socialistická zberba ani pseudoliberál.
RE:
autor: Peter Frišo
webstránka: http://www.sacrumimperium.blogspot.com
pridané: 20-02-2008 19:10


No pán Lipšic rozhodne nie je pseudo.
RE: OFF: Bushova bodka
autor: Peter Frišo
webstránka: http://www.sacrumimperium.blogspot.com
pridané: 20-02-2008 19:09


Lukáš, to nemyslíš vážne !? Toto je štátnický prejav ? Jedine v lóži Veľkého Orientu !
RE: OFF: Bushova bodka
autor: nasud
pridané: 17-02-2008 21:48


toto nestaci! napis rovno, ze bus = mao a potom to estelen bude ono! a ked prihodis aj suvis s janosikom zikas akciovu dotaciu na daciu ;)
Skor
autor: modrak
pridané: 16-02-2008 17:14


by to mal Jozef II. ten posunul Rakusko aj Uhorsko znacne dopredu.
Očakával
autor: PeterS
pridané: 17-02-2008 1:58


by som tu teraz trochu iný príspevok.
Islam sa rozpína, pravdepodobne príde k odtrhnutiu Kosova. A kde sa podel ten plač nad islamazáciou Európy? Americký imperializmus má prioritu?
Veď Kosovo, to je aj Metohija (teda je Kosovo s je Metohija, len sa to účelovo spája do Kosova, aby sa zatajilo, čo všetko sa chce odtrhnúť), pradávny pravoslávny majetok s 1300 kresťanskými pamiatkami. Kosovo, kde sa oi lámal osud kresťanskej Európy...
Čože tak umĺkli ostré jazyky? Nehovoriac o tom, že zločin a klamstvo zvíťazilo.
Je to hanba storočia.

???
autor: PeterS
pridané: 17-02-2008 2:16


Do příchodu KFOR v červnu 1999 žilo v Prizrenu 10 000 Srbů, koncem 1999 už jen 102. Po „křišťálové noci" 2004 už žádný Srb v Prizrenu nežije. Takže 100% etnická čistka Srbů z Prizrenu se uskutečnila pod dozorem OSN. Ve dnech 17. a 18. března bylo v Prizrenu vypáleno až zcela zničeno: chrám Bohorodičky Ljevišské (z XII. století, památka UNESCO), kostely Sv. Nikoly (XIV. st.), Sv. Neděle (XIV. st.), Sv. Pantelejmona (XIV. st.), Sv. Kuzmy a Damijana (XIV. st.), Sv. Mučedníka Georgie (XIX. st.), nově budovaný klášter Sv. Archandělů (XIV. st.). Byla zcela zničena a vypálena Bohoslovecká škola Cyrila a Metoděje a sídlo raško-prizrenského vladyky. Nikdy nebylo takové soustavné drancování a ničení ani za Turecka.

Stejně ZBABĚLE JAKO NĚMCI SE ZACHOVALI I FRANCOUZI, jejichž jednotka měla chránit klášter Dević (XV. st.) nedaleko města Srbica. Albánská chátra klášter vyloupila, vypálila a zcela zničila a také znesvětila hrob Sv. Joanikije Devićského. Francouzi nehli prstem i když byly ničeny srbské domy vesnice Svinjare. STATEČNĚ SE ZACHOVALI ŠVÉDOVÉ, ČEŠI, SLOVÁCI, IROVÉ A FINOVÉ (velel jim švédský plukovník Hans Hekanson) při úspěšné obraně kláštera Gračanica (XIV. st., památka UNESCO) a osady Čaglavica, měli ale 35 zraněných. Vojáci byli vyznamenáni medailí za statečnost (podrobnosti z článku M. Zaremby v Dagens Nyheter, cit. dle BI, čís. 127, prosinec 2007).

Podobně zle byli postiženi Srbové z Peći, u které se nachází komplex chrámů pravoslavné patrijatšïje (sídlo patriarcha) z XIII. století. Ubytovací prostory (tzv. konak) vypálila albánská chátra už v r. 1981. Před okupací od KFOR žilo v Peći do června 1999 kolem 20 000 Srbů, pak koncem roku 1999 už jen kolem 1 000. Po „křišťálové noci" už tam nežije ani jeden Srb.

17. března 2004 albánská chátra napadla město a vypálila všechny srbské domy, jejich obyvatelé byli evakuováni na italskou základnu KFOR ve vesnici Zagrmlje. Došlo k ostrým střetům mezi policii UNMIK a chátrou, zahynul jeden Albánec z bývalé UÇK. Byly proto masové demonstrace Albánců, při kterých byla vypálena řada pravoslavných kostelů, pravoslavná fara, zničen pravoslavný hřbitov v Bílém poli. Kolem Peći bylo vypáleno 50 vesnic a vypáleno nebo zbouráno 2526 srbských nebo romských domů, v Peći samotné bylo po vyhození Nealbánců obsazeno 2555 rodiných domů.

Zatím co jsou soustavně ničeny pravoslavné svatyně, díky intenzivní pomoci Saudské Arábie a jiných islámských států, bylo postaveno na Kosmetu přes 100 nových mešit

Balkán
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-02-2008 7:44


Dejiny tohoto regiónu su poznačené veľa smutnými udalosťami. Stačí sa pozrieť na II. svetovú vojnu, či len pár rodov dozadu na sériu vojen v bývalej Juhoslávii. Problém Srbov bol ten, že takmer všetky vojny ktoré viedli Srbi, Srbi i začali. A za chyby sa platí. Keby nacionalizmus Albáncov riešili tak ako sa na civilizovanú krajinu patrí tak dnes problém Kosova neriešime. Dnes by možno len pár komisárov EÚ dozeralo na precizovanie vzťahov autonómneho Kosova so Srbskom a pri potláčaní albánskych tetroristov z UČK.
Srbi urobili chybu a oni začali zo systemetickými etnickými čistkami a vyvražďovaním. A za to dnes pykajú. A je i jasné, že Albánci sa "pripojili" k zverstvám a na rováši toha majú tiež dosť, ale tak to býva takmer vždy - je to smutné pravidlo etnických konfliktov.
Dnes je každému jasné, že osamostatnenie Kosova môže byť nebezpečný precedens, ale čo sa stalo to sa už nedá vrátiť späť.
Pre obhajcov srbov len poznámka - i srbom blížší čiernohorci radšej opustili svojich "bratov" a asi vedeli prečo.

A čo sa týka OSN. V bývalej Juhoslávii už zlyhali viac ráz - špeciálne hlavne v Bosne a Hercegovine.

Na druhej strane i dosť pomohli takže jedná sa skôr o problém konkrétnej misie či jej velenia ako dokázali splniť nejakú úlohu.

RE: Balkán
autor: tom
pridané: 17-02-2008 13:04


"Keby nacionalizmus Albáncov riešili tak ako sa na civilizovanú krajinu patrí tak dnes problém Kosova neriešime."
Problém je, že moslimovia nie sú civilizovanou skupinou.
Takže sú len 2 možnosti: Buď sa zachovať svinsky ako Miloševič, alebo sa zachovať korektne a vyhynúť tak ako to Srbom vnútilo "medzinárodné spoločenstvo" v Kosove.
Ale, dnes sa 1 možnosť vylučuje a druhá velebí (viď rozhovor Bána v Sme - úžasné čítanie).

RE: Balkán
autor: PeterS
pridané: 17-02-2008 14:32


Ban - uzasne klamstvo. Chapem, ze z niecoho zit musi, ale takto hlboko klesnut.
Cit.:
Podobně jako Chorvati a bosensko-hercegovští Muslimové, tak si i kosovští Albánci najali PR agentury, aby vylepšili svůj image a očernili srbský národ. I zde působila washingtonská PR agentura Ruder & Finn Public Global Affairs, jejíž ředitel James Harff měl o její práci rozhovor s francouzským TV redaktorem Jacquesem Merlino (viz jeho knihu „Není dobré říkat pravdy o Jugoslávii", A. Michel, Paris, 1993), kde Harff cynicky vysvětlil PR postupy:-„ „My jsme profesionálové, my jsme dostali úkol a my jsme ho splnili.... My nejsme placen abychom kázali modlitby (pravdu)..."

Kresťania v "akcii"
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-02-2008 17:03


Zato kresťania sa pri vzájomnom "necivilizovanom" vyvražďovaní len tak predbiehali (hlavne Srbi a Chorváti). A nepotrebovali k tomu ani moslimov.

Viem, že si zaťažení na moslimov a nechcem ich obhajovať, ale podiaľ si pamätám najväčšie a "najdokonalejšie" vyvražďovanie v dejinách zorganizovali kresťanské krajiny a vyvraždili si svojich náboženských predchodcov - Židov.

RE: Kresťania v
autor: tom
pridané: 17-02-2008 20:18


Ja som nikdy nehovoril o dokonalosti kresťanov. Asi sa ale nedá porovnávať to že Chorváti, Slovinci a ďalší chceli získať územia, ktoré získali ich partizáni v 45. Ale títo teroristi z UCK ktorých vodca je dnes premiérom a pred pár 10 rokov boli menšinou proste zobrali Srbsku to najcennejšie čo majú. To je asi tak ako by sa v Nitre rozmnožili prisťahovalci a vyhlásili nezávislosť a slováci by sa pozerali ako ničia baziliku sv. Emeráma a nemohli by zasiahnuť. Ja viem, že pre mnohých z vás to nič neznamená, ale môžeš si byť istý, že pre mnohých to je veľmi dôležité.

K tomu 2hému bodu: je to úplná stupidita pretože by sa tak isto dalo povedať, že kresťanské krajiny od Ameriky, cez Britániu až po Rusko zastavili vyvražďovanie židov tým, že porazili fašizmus. Takže náboženstvo s tým nemá nič.

RE: Balkán
autor: PeterS
pridané: 17-02-2008 14:33


Skus toto, mozno si poopravis nazor. Tu ide o systematicky pohyb moslimov smerom na sever.

http://publica.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=383&Itemid=3...

RE: Balkán
autor: tom
pridané: 17-02-2008 14:41


Moc si nefandi. Podstatná časť ľudí na tomto fóre neradi menia názor a keď už nie je rozumný argument tak si zvolia stratégiu "vyhniť a zabudnúť" a radšej sa nevyjadria na jasnú argumentáciu.
Toto sa týka hlavne diskusii zmyslu/nezmyslu národných štátov a dôležitosti/nedôležitosti kresťanstva v minulosti a dnes.

No toto
autor: Maros
webstránka: http://www.marianjanos.blog.sme.sk
pridané: 17-02-2008 2:03


Co by tomu povedala kalednarnicka lobby, ze zrazu sa zmeni 5 pamatnych dni v kalendari? Co ked uz cinania vytlacili 100 000 kalendarov na roky 2009-15? Poslal by som Minarika dopisat tie pamatne dni do kazdeho z nich :o).
Pre fanúšikov multikulturalizmu
autor: tom
pridané: 17-02-2008 16:23


http://www.pravoslav.or.cz/kosovo1/tragedie.ht...
RE: Pre fanúšikov multikulturalizmu
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-02-2008 18:48


A čo to má spoločné s multikulturalizmom?

Pamiatky by sa mali chrániť bez ohľadu na ich pôvod.

Tých ideologicky a nábožensky zničených pamiatok je veľmi veľa.

RE: Pre fanúšikov multikulturalizmu
autor: tom
pridané: 17-02-2008 20:22


To bola ešte reakcia na ten tvoj výrok:
"Keby nacionalizmus Albáncov riešili tak ako sa na civilizovanú krajinu patrí tak dnes problém Kosova neriešime."
t.j. dať im priestor nech sa "realizujú" tak ako to robia francúzi či briti tak to takto dopadne. To je len otázočka času.
Inak, autorom obrázkov nie je Bán :)

Dohoda nemožná
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-02-2008 21:48


No je jasné, že s tebou by sa asi nedohodol ani jeden
Albánec. Ak sa vymedzíš negatívne tak sa s nikým nedohodneš ani náhodou - a je jedno či to je Albánec, alebo Ukrajinec.

A len pre informáciu. I za tvoju slobodu bojovalo za II. svetovej vojny množstvo moslimov hlavne v radoch armády Veľkej Británie, ale i Francúzka.

A za vznik nášho štátu v roku 1918 rozpadom Rakúsko-Uhorska tiež zabojovali arabskí muslimovia, hlavne v oblasti Blízkeho východu. Po I. svetovej vojne sa však dočkali toho, že ich "civilizovaní" západní politici oklamali a nevytvorili im vlastné štáty napriek veľkým sľubom. Slávny Lawrenc z Arábie sa za tento podraz hanbil do konca svojho života.

RE: Dohoda nemožná
autor: tom
pridané: 17-02-2008 22:10


Tak tomu sa povie ako urobiť z komára somára.

Vplyv moslimov na moju krajiny bol oveľa väčší vďaka ich chúťkam v minulých storočiach (a v súčasnosti vlastne tiež)a nebyť veľkých mužov ako Jan Sobieski tak dnes by sme si tu nepísali.

Žeby Turci.
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 17-02-2008 22:24


Ak myslíš Turkov tak si na veľkom omyle. Turci boli vo všeobecne dosť nábožensky znášanliví (samozrejme z pohľadu vtedajšej doby). Hlavne ich zaujímalo aby poddaní kresťania platili dane a ináč si mohli robiť čo chceli (teda pokým nechceli bojovať proti nim). Je paradoxom, že napr. v Bulharsku krasťania utekali v čase reformácie k Turkom, lebo im bolo jedno či je to katolík, alebo protestant - dôležité bolo, že platil.

Predstava nemilosrdne vraždiacich Turkov je hlboko zapísaná do našich povestí. Samozrejme, že to s nimi nebola "sranda", ale je faktom, že i kopu kresťanov sa v rámci mocenských bojov pripojili k nim či ich priamo pozvali na pomoc pri súboji so svojim kresťanským súperom.

RE: Žeby Turci.
autor: tom
pridané: 18-02-2008 19:50


Tak konečne mi to je jasné. Vlastne by som mal byť smutný ,že sväté vojny islamu neboli zatiaľ úspešné.
Diki za rozsvietenie.

Čo by bolo, keby ...
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 18-02-2008 21:32


To netvrdím.

Ale keby vyhral islam tak by si dnes zúrivo obhajoval islam pred hrozbou kresťanstva : ).

RE: Čo by bolo, keby ...
autor: tom
pridané: 18-02-2008 22:01


Tak to určite nie.

Keby vyhral islám žiadne prave-spektrum.sk by nebolo, lebo by nebol internet, elektrická energia a plno vecí, ktoré vznikli vďaka hodnotám judaizmu a kresťanstva. :)

Slováci očami cudzincov
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 18-02-2008 7:47


Napriek tomu, že sme my Slováci dosť civilizovaní, mnohí si to vo svete nemyslia. Príklady:

1. Chlapec bol v USA na návšteve a tam mu trpezlivo ukazovali ako vyzerá mikrovlnka, práčka, chladnička atď a na čo slúži. Protesty Slováka, že to pozná považovali skôr za zdvorilosť.
2. Pri poruche WC u rodiny v Londýne našej čerstvo nasťahovanej študentky, ktorú chcela nahlásiť domácim, začala domáca pani "trpezlivo" vysvetľovať na čo slúži WC a ako sa obsluhuje.

A dalo by sa pokračovať, väčšina Rakúšanov je presvedčených, že Slováci len kradnú a berú im prácu a nevítajú preto ani otvorenie hraníc.

Nie sme pupkom sveta a i o nás koluje kopu predsudkov a často sme zaraďovaní niekde na kociec "civilizácie".

RE: Slováci očami cudzincov
autor: libertarian
pridané: 18-02-2008 8:13


"začala domáca pani "trpezlivo" vysvetľovať na čo slúži WC a ako sa obsluhuje."
- po navsteve roznych verejnych WC, vo vlakoch a podobne (v SR), mam pocit, ze velka cast Slovakov potrebuje absolvovat kurz pouzivania WC. Takze .....

"...je presvedčených, že Slováci len kradnú "-
- pri castejsom sledovani spravodajstva TV, kde popisuju konanie slovenskych politikov a statnych uradnikov, je takyto pocit plne opodstatneny. Takze ...

USA oficiálne uznali nezávislosť Kosova
autor: Mišo
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 18-02-2008 15:31


Ak nas teda caka seria jednostrannych vyhlaseni nezavislosti, navrhujem odtrhnutie Bratislavy od zvysku Slovenska. Iniciativa za samostatnu Bratislavu sa pripravuje :)
RE: USA oficiálne uznali nezávislosť Kosova
autor: LIBERTARIAN
pridané: 18-02-2008 15:48


Ale co keby sme sa odtrhli my ostatni od Bratislavy ?
RE: USA oficiálne uznali nezávislosť Kosova
autor: Mišo
webstránka: http://drotovan.blog.sme.sk
pridané: 18-02-2008 16:06


To je jedno :)
USA
autor: tom
pridané: 18-02-2008 19:54


Tak ma napadlo, že keby palestínčania zajtra vyhlásili suverénny štát na územiach, ktoré si myslia, že im patria či by sa USA tiež tak ponáhľali s uznávaním.
Treba sa opýtať Šebeja.

RE: USA
autor: AS
pridané: 18-02-2008 21:01


Ja zas nerozumiem preco vselijakym Moricom , Prokesom, Slotom, Panisom a podobnym vadi osamtatnovanie Kosovcov a v 90. roku tu kricali "samostatne Slovensko" "dost bolo Pragocentrizmu" ?
RE: USA
autor: tom
pridané: 18-02-2008 21:52


Slováci prejavovali snahu o samostatnosť od Čechov od roku 1918. Takže troška triezvosti.
RE: USA
autor: AS
pridané: 19-02-2008 18:34


Presnejsie by bolo niektori Slovaci (myslim ze v roku 90 ich bolo najviac 14%) a aj z nich vacsina, len ked to az bolo bez nutnosti odvahy .
A hned keby boli 100% vsetci tak co to meni na veci ? Nechyba nahodou tebe ta triezvost ?
Logicky by Panisovci a spol. mali byt za samostatne Kosovo
Mimochodom ja podporujem samostatne Zahorie s hlavnym mestom Mauacky .

Palestína
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 18-02-2008 21:29


Palestínčania majú jasno čo by im malo patriť, má v tom jasno i OSN, len Izraelu to nie je jasné.

A názor Šebeja je jasný - za všetko zlé môžu Arabi a len Izrael tam chce mier.

RE: Palestína
autor: tom
pridané: 18-02-2008 21:49


Veď práve preto som to napísal, že či by USA boli také uponáhľané v prípade Palestíny. Asi ťažko. To by bolo kecov a horlivých príspevkov na CNN.
Aj toho Šebeja som tam vložil zámerne - z čias keď som ešte občas prečítal jeho články si pamätám jeho "objektí vne" hodnotenia blízkeho východu(a vlastne takmer všetkého).

RE: USA oficiálne uznali nezávislosť Kosova
autor: PeterS
pridané: 20-02-2008 1:04


Stačí, aby sa aktuálne "sťahovanie národov" trochu zintenzívnilo a za 100 rokov sa bude v učebniciach po arabsky písať, že pred príchodom moslimov sa na tomto území vystriedalo niekoľko kmeňov, medzi inými aj česi a slováci.
A ja blbec som si myslel, že národný štát má definitívne chrániť obyvateľstvo pred nájazdami barbarov. Ale to si mysleli aj rímania...
USA sa zase raz potvrdili, že svetu nerozumejú ani za mak.
Podľa metódy "Kosovo" sa vôbec neskúma, či tam nachádzajúce sa osoby majú vôbec nejaký vzťah k tomu územiu (napr. bydlisko aspoň 10 rokov, čiže albánski imigranti), alebo sa nezapočítavajú osoby, ktoré sú za hranicami a bydlisko v Kosove majú (vyhnaní srbi). A už vôbec nikoho netrápi, že de jure skoro 50% pôdy Kosova patrí srbom! Po zvláštnych prevodoch národného majetku sme svedkami krádeže domova a pôdy občanom!

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group