ISSN 1335-8715

09-12-2001   Martin Hanus   Rôzne   verzia pre tlač

ABSURDISTAN IV.

Bez komentára...

Pridať nový príspevok


autor: palo
e-mail: pavol.pos@st.sk
pridané: 10-12-2001 11:49


no už dávno ma takto václav klaus nepotešil. myslím, že presne trafil hlavičku po klinčeku :-). lezú mi na nervy všetci, ktorí začnú zbesilo jačať, keď počujú názor ktorý sa neklania posvätnej krave európskej integrácie a pritom akosi skoro vôbec neskúmajú či má ten názor pravdu alebo nie.
Eurofederalisti - buďte úprimní!
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 10-12-2001 16:38


Myslím, že konfrontácia príslušných citátov naozaj nepotrebuje komentár. Je tragédiou, kam sa zvrhla diskusia o tak zásadnej veci, ako je integrácia do EÚ. Väčšina politikov (samozrejme nielen českých) si pestuje pokrytecký, veľmi pohodlný jazyk.
Ak sú všetci tí Havlovia, Kuhnlovia, Kukanovia, Dzurindovia naozaj takí veľkí a zanietení Európania, nech to povedia jasne a bez ohlupujúcich báchoriek.
Nech jasne povedia: Sme za európsku federáciu so všetkými dôsledkami, sme za jednotnú menovú, fiskálnu, daňovú politiku, sme za to, aby sa o základných politických otázkach rozhodovalo v Bruseli väčšinovým hlasovaním, t.j. sme za to, aby sa výrazne oslabil národný štát, sme za to, aby základnou úrovňou politicko-ekonomického rozhodovania bola centrálna vláda v Bruseli, sme za to, aby sa z tradičných národných štátov stali provincie so silnými regiónmi.
Neviem o žiadnom politikovi, o žiadnej politickej strane, ktorá by niečo takéto mala vo vlastnom programe. Je nehorázne, ak práve títo politici spochybňujú verejné, jasné, zrozumiteľné stanoviská ODS a Václava Klausa, stanoviská, ktoré obhajujú základný princíp, základnú garanciu slobôd - národný liberálny štát s jeho suverenitou.
Nech jasne povedia: Tento štát si neprajeme, neprajeme si rovnocennosť v medzivládnych vzťahoch, chceme jeho demontáž.
Toto však nikto nepovie - čo mal asi tak Klaus na mysli pod plíživou, kradmou unifikáciou?

Eurofederalisti
autor: Michal Sula
e-mail: michalsula@pobox.sk
pridané: 11-12-2001 13:22


Plne súhlasím s kritikou V. Klausa o smerovaní a vývoji v Európskej Únii, pretože mal pravdu,ale zároveň nesúhlasím s formou jeho prezentácie. V.Klaus nereprezentoval väčšinový názor PS Parlamentu ČR a toto nebolo to správne fórum, kde sa takéto názory prezentujú.
Mimochodom Európska federácie, ale pri silých právomociach národných parlamentov na spôsob americkej Únie a legitimizácii jej orgánov nie je vôbec zlá idea. Bohužiaľ súčasný trend vývoja legislatívy a spôsob realizácie a aplikácie právu EU je na zlej ceste.

RE: Eurofederalisti
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 11-12-2001 14:34


Nerozumiem. Mal pravdu, ale nemal to hovorit. V com je vlastne problem? Vo forme (v pouzitych slovach, vyrazoch???), alebo v mieste, kde tieto nazory vyslovil?
Este raz: bola to diskusia par ludi medzi sebou o EU, jej buducnosti, atd. Co je poburujuce na tom, ze V. Klaus v tejto diskusii vyjadroval svoje podla teba uplne opravnene nazory???

RE: Eurofederalisti
autor: Dexter
e-mail: mateffy@internet.sk
pridané: 17-12-2001 12:53


Čo je to "väčšinový názor"? Taký názor neexistuje. Existuje tvoj názor, môj, Klausov. Klaus povedal v Európskom parlamente, čo si myslí a všetci ho chcú preto zbiť. Nech to tí euurosialenci pocuju a nech vidia, ze nielen Britania ma zdravy rozum. A okrem toho je to legitimny nazor a zdieľa ho aj veľká časť českej populácie, čo však s tým nemá nič spoločné. Ale vidno, ako nás EU rozkladá - už nesmieme ani prezentovať vlastné názory, lebo odporujú 'väčšinovému' názoru. O chvíľu to bude 'európsky štandardizovaný názor' a kto ho poruší, spacifikujú ho agenti Ministerstva Pravdy. Nepripomína vám to 1984?Vraj to nie je to správne fórum. A aké by malo byť to správne? V krčme si zanadávať? Len aby sa Havel nenahneval?
Píšeš, že Európska federácia za určitých okolností je fajn vec a porovnávaš to s Ameriskou Úniou. Amerika už dávno nie je úniou, akou bývala za dôb Tocquevilleových, ale dosť centralizovaný štát. Všetky nadnárodné projekty sú haluze. Klaus mal úplnú pravdu. Alebo chceš, aby nám nakoniec OSN diktovalo svetové dane pre svetovú vládu, ktorá nám zabezpečí život ako v raji?


autor: palo
e-mail: pavol.pos@st.sk
pridané: 13-12-2001 10:07


ja si myslím, že je dobré, že to poveda tam, kde to povedal. aspoň to tam všetci tí užastní sociálni euroinžinieri mali rovno naservínované. osobne si nemyslím, že mal reprezentovať nejaké \\\\\\\\\\\\\\"oficiálne\\\\\\\\\\\\\\" stanovisko. ak som dobre sledoval, ľudia v čechách zas nie sú nejakí brutálni europtimisti. klaus reprezentoval štát a zdá sa mi dosť absurdné ak štát má iný názor ako jeho občania. toto ináč ďalší znak úžasných eurointegrátorov, viď napr. výsledok referenda v írsku o zmluve z nice. tých bruselských zadubencov vôbec nevzrušuje, že ľudia povedali nie, ale chcú im opakovať referendum dovtedy, kým nepovedia áno. to im na takúto úniu môžem z vysoka kašlať. apropos ja osobne nie som proti eur. integrácii, ale forma , ktorou to teraz prebieha je hrozivá a začína mi to pripomínať animal farm. eu by malo byť spoločenstvo silných štátov prezentujúcich autentické západné hodnoty, a nie jeden brutálne veľký byrokratický socialistický moloch, ktorý ako sa zdá má najväčiu záľubu v míňaní cudzích peňazi, obmedzovaní slobody ľudí kde sa len dá a búraní všetkých dobrých princípov, na ktorých naša kultúra stojí.
RE:
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 13-12-2001 11:32


Navyse: co je to "oficialne stanovisko" parlamentu? Su to spriemerovane nazory Grebenicka, Klausa, Pilipa, Svobodu, Buzkovej? Cele je to len propagandisticka hra tarajov bez pevneho nazoru, ktori sa radi skryvaju za frazicky a hesla.

Pridať nový príspevok

 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group